Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13193862


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

PaŸdziernik 201401.10.2014 r.

Gminy LGD wśród laureatów konkursu Liderzy Regionu .

Liderzy Regionu

Już po raz ósmy Redakcja „Echa Dnia” nagrodziła tytułami Liderów Regionu wyróżniające się firmy, samorządy. Laureaci odebrali statuetki oraz dyplomy podczas uroczystej Gali w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu, która odbyła się w ubiegłą sobotę – 26 września 2014 r.. Honorowymi członkami kapituły byli prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Wśród nagrodzonych było 5 przedstawicieli gmin – członków Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”.

Nagroda gospodarcza, jaką jest właśnie Lider Regionu, jest wręczana zawsze za osiągnięcia roku poprzedniego. Uhonorowane są przedsiębiorstwa, samorządy, lokalni liderzy – którzy mogą stać się wzorem dla innych firm, instytucji w regionie radomskim. Jest to prestiżowe wyróżnienie, w którym nagradzane są jednostki które swoimi działaniami przyczyniają się także do promocji regionu.

pobierzdo góry do góry

01.10.2014 r.

Informacja o posiedzeniu Rady Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Informujemy, iż posiedzenie Rady Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” odbędzie się w dniu 02.10.2014 r. o godz. 12.00 w Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie. Podczas posiedzenia zostaną omówione i ocenione wnioski przyjęte przez Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Osi 4 Leader na lata 2007-2013 dla działania „Małe Projekty”, „Odnowa i Rozwój Wsi”, „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”, „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”.

pobierzdo góry do góry

02.10.2014 r.

Nowe boisko we Wrzosie sfinansowane w ramach działań Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”

Jarmark Ludowy w Bierwcach

W minioną niedzielę (28.09.2014 r.) odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia boiska sportowego, utworzonego przy Publicznej Szkole Podstawowej we Wrzosie. Wydarzenie to stanowiło ukoronowanie długo wyczekiwanej, przez lokalną społeczność, inwestycji. Realizacja operacji uzyskała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach naborów wniosków przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” dla Osi 4 Leder Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – działanie „Odnowa i Rozwój Wsi”.

pobierzdo góry do góry

02.10.2014 r.

Bezpłatne Szkolenia "Prove It PL!- narzędzie podnoszenia wiedzy i umiejętności liderów NGO". Termin przesyłania zgłoszeń mija 3 października 2014 r.

Prove It Love

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zaprasza liderów i menadżerów organizacji pozarządowych na bezpłatne szkolenia w ramach projektu Prove It PL! To właśnie dla NGO’sów przygotowane zostało innowacyjne narzędzie, które pomoże zwiększyć Waszą wiarygodność, wzmocnić standardy zarządzania oraz pozyskać klientów, partnerów, inwestorów i wolontariuszy. Pierwsze zajęcia odbędą się październiku 2014 w Konstancinie pod Warszawą.

pobierzdo góry do góry

03.10.2014 r.

Ostatnie dni naboru w ramach VI edycji Akademii Orange

fundacja orange

Pracujesz z dziećmi lub młodzieżą i lubisz dzielić z nimi twórczą energię? Internet i nowe technologie są dla Ciebie przestrzenią spotkania z kulturą? Masz pomysł na działania, dzięki którym młodzi staną się twórcami? Jeśli tak, najwyższy czas, by go uwolnić! Stwórz krótki film dowolną techniką, w którym opowiesz o swoim pomyśle i zgłoś go do Akademii Orange. Autorzy najciekawszych projektów otrzymają granty na ich realizację. Termin przesyłania zgłoszeń mija 6 października 2014 r.

Od sześciu lat Fundacja Orange rozwija kreatywność młodych ludzi i wspieram ich w odkrywaniu pasji w ramach programu grantowego Akademia Orange. „Wierzymy, że twórcą można być w każdym wieku, a sojusznikiem w wyzwalaniu twórczej energii są nowe technologie. Dlatego zapraszamy do współpracy organizacje pozarządowe, biblioteki, muzea, galerie, biblioteki, szkoły – wszystkie instytucje i organizacje działające z dziećmi i młodzieżą – którym bliska jest taka wizja edukacji” – zapraszają do udziału w programie jego koordynatorzy

pobierzdo góry do góry

03.10.2014 r.

MODR zaprasza na konferencję: Żywność – produkt tradycyjny, regionalny i lokalny

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na konferencję z cyklu „Żywność – produkt tradycyjny, regionalny i lokalny”, która dotyczyć będzie zagadnienia: Przetwórstwo na poziomie gospodarstwa rolnego warunkiem dywersyfikacji dochodu rodzin rolniczych (zboża, owoce, mięso i mleko) oraz podstawy sprzedaży bezpośredniej, która odbędzie się w dniu 15 października 2014 r. o godzinie 9.00 w Sali Konferencyjno-Sportowej przy PSP w Kowali (Kowala 103).

pobierzdo góry do góry

06.10.2014 r.

Lista rankingowa wniosków złożonych w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez LGD Razem dla Radomki.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” informuje o zakończeniu postępowania przez Radę Stowarzyszenia w sprawie oceny wniosków, które wpłynęły w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Oś 4 Leader na lata 2007-2013 w ramach działania: „Odnowa i rozwój wsi", "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw", "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej", „Małe projekty”.

pobierzdo góry do góry

07.10.2014 r.

Nowy numer Biuletynu Informacyjnego LGD. Zapraszamy do lektury!

Biuletyn LGD Razem dla Radomki

Serdecznie zapraszamy Państwa do lektury nowego wydania naszego Biuletynu Informacyjnego Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”, za pomocą którego staramy się przedstawiać co miesiąc najważniejsze inicjatywy, projekty i wydarzenia realizowanego przez nasze Stowarzyszenie, a także instytucje partnerskie, samorządy, gminy, przedsiębiorców oraz osoby prywatne

W aktualnym numerze przedstawiamy podsumowanie naszych działań, które realizowaliśmy w miesiącu wrześniu. Wydanie rozpoczynamy od artykułu związanego z organizowanym przez Nas we współpracy Urzędem Woj. Mazowieckiego i Mazowieckim Oddziałem Doradztwa Rolniczego w Radomiu stoiskiem wystawienniczym na Dożynkach Prezydenckich w Spale. Ekspozycja przygotowana pod hasłem „Mazowsze pachnące papryką” cieszyła się bardzo dużą popularnością, odwiedzona została przez ponad 10 tysięcy osób, w tym przez Parę Prezydencką –Annę i Bronisława Komorowskich – którzy mieli okazję spróbować przepysznych dań przygotowanych z papryki. .

pobierzdo góry do góry

08.10.2014 r.

Zderzenia Pokoleń.

Zderzenie pokoleń. Warsztaty kulinarne

Fitness, Nordic Walking, tańce, komputerowe, dziennikarskie czy warsztaty kulinarne – to tylko część z proponowanych przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zajęć, które skierowane są do uczestników projektu „Zderzenie Pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej”, realizowanego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywizacji Osób Starszych.

Seniorzy i młodzież – uczestniczący w zajęciach organizowanych w trzech miejscowościach – w Bierwcach, Wieniawie oraz we Wrzosie już od kilku miesięcy aktywnie rozwijają swoje umiejętności i pasje w wybranych zajęciach. Dzięki realizacji naszej inicjatywy, udaje nam pokazać że życie na emeryturze, nie musi oznaczać zamykania się w domu. Jest to właściwy czas na nowe wyzwania, dlatego chcemy umożliwić seniorom – udział w życiu społecznym, kulturalnym, a także umożliwić im rozwój ich wiedzy w zakresie nowych zjawisk i technologii powstających w dzisiejszych czasach.

pobierzdo góry do góry

11.10.2014 r.

XV Edycja Konkursu Sposób na Sukces

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie serdecznie zaprasza osoby fizyczne i prawne, podmioty gospodarcze, związki, stowarzyszenia, organizacje branżowe rolników, organizacje pozarządowe, samorządy gminne i powiatowe (z miejscowości do 20 tys. mieszkańców) do udziału w XV edycji ogólnopolskiego konkursu Sposób na Sukces na najlepsze działania przedsiębiorcze na obszarach wiejskich pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

pobierzdo góry do góry

12.10.2014 r.

Kompleks 6 Nordic Walking Parków oddany do użytku. Kolejne działanie sfinansowane w ramach działań Lokalnej Grupy Działania Razem dla Radomki

 Nordic Walking w Jedlińsku

W miesiącu wrześniu nastąpiło uroczyste oddanie do użytku kompleksu tras pod nazwą Nordic Walking Park, które zostały przygotowanie na terenie 6 gmin należących do naszego Stowarzyszenia: Jedlińska, Przysuchy, Przytyka, Wieniawy, Wolanowa i Zakrzewa. To pierwsza tak duża inwestycja związana z popularyzacją tego sportu na terenie Południowego Mazowsza. Warto zaznaczyć , iż dofinansowanie na realizację projektu zostało przeznaczone przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” w ramach prowadzonego naboru wniosku dla Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dla operacji tzw. „Małych Projektów”. Wartość uzyskanej dotacji ze środków Unii Europejskiej to kwota ponad 150 000,00 zł – stanowiąca 80% kosztów realizowanego projektu.

pobierzdo góry do góry

13.10.2014 r.

Prezentujemy Lokalnych Liderów Obszarów Wiejskich

 Wręczenie nagród w konkursie na Lokalnych Liderów Obszarów Wiejskch Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”

14 września, podczas zorganizowanych Dożynek Powiatu Radomskiego w Taczowie, nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” na Lokalnych Liderów środowiska wiejskiego gmin Jedlińsk, Przytyk, Przysucha, Wieniawa, Wolanów i Zakrzew. W ramach podejmowanej inicjatywy chcieliśmy nagrodzić te osoby, które są szczególnie zasłużone w podejmowanych przez siebie działaniach i inicjatywach, skierowanych na rzecz lokalnego środowiska.

pobierzdo góry do góry

14.10.2014 r.

Otwarcie nowego stadionu lekkoatletycznego w Wieniawie.

Otwarcie boiska w Wieniawie

Wójt Gminy Wieniawa serdecznie zaprasza na otwarcie nowego stadionu lekkoatletycznego w Wieniawie, który odbędzie się w środę 15 października o godzinie 15.00. Wydarzeniu towarzyszyć będzie mecz pomiędzy drużyną miejscowego Chojniaka Wieniawa a jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w naszym kraju – Lecha Poznań.

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie!

pobierzdo góry do góry

14.10.2014 r.

Programy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2015

Programy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska ogłosiła Programy MKiDN na rok 2015. Wnioski będzie można składać poprzez portal systemu EBOI- formularz zostanie udostępniony 6 października br. Nabór wniosków do priorytetu Ochrona zabytków trwa do 31 października, pozostałych- do 30 listopada br.

pobierzdo góry do góry

15.10.2014 r.

Tu mieszkam, tu zmieniam - konkurs grantowy Banku Zachodniego WBK

Tu mieszkam, tu zmieniam - konkurs grantowy Banku Zachodniego WBK

Bank Zachodni WBK należący do Grupy Santander rusza z ogólnopolskim konkursem skierowanym do społeczności lokalnych. Najlepszych 305 pomysłów na poprawę jakości życia w gminie, powiecie, mieście otrzyma od Banku finansowe wsparcie na ich realizację. Łączna wartość grantów wyniesie 1,5 mln zł. Nabór pomysłów trwa do 21 listopada 2014 r.

pobierzdo góry do góry

16.10.2014 r.

Rozpoczęcie budowy Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie

 Rozpoczęcie budowy Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie.”

12 października odbyło się uroczyste rozpoczęcie budowy Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie. Wśród gości biorących udział w tym wydarzeniu znaleźli się m.in. Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Przytyku- ks. prof. Sławomir Fundowicz, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego- p. Leszek Ruszczyk, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego- p. Rafał Rajkowski oraz Przewodniczący Rady Gminy w Przytyku p. Sylwester Stani.

Funkcję gospodarza uroczystości sprawował Wójt Gminy Przytyk- Dariusz Wołczyński. Podczas ceremonii poświęcony został akt erekcyjny, który jako symboliczny kamień węgielny wmurowano w fundamenty budynku administracyjnego giełdy.

pobierzdo góry do góry

17.10.2014 r.

Komunikat.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Informujemy, iż z powodu modernizacji sieci telefonicznej w dniu 17.10.2014 r. – kontakt telefoniczny z biurem LGD pod nr 48 38 58 996 będzie utrudniony. W przypadku pilnych spraw prosimy o kontakt mailowy: zarzad@razemdlaradomki.pl lub osobisty w Biurze LGD. Za utrudnienia przepraszamy.

pobierzdo góry do góry

17.10.2014 r.

Gombrowicz z przodu i z tyłu. Międzynarodowa konferencja naukowa we Wsoli i w Radomiu.

 Gombrowicz  z przodu i z tyłu

Gombrowicz z przodu, z tyłu, z boku, z dystansu i z bliska. Pod patronatem i z udziałem Rity Gombrowicz. Blisko 60 uczestników z dziewięciu krajów, 50 referatów, dwie debaty i mnóstwo okazji do rozmowy. Na trzydniową konferencję naukową (od 20 do 22 października) we Wsoli i w Radomiu zapraszają organizatorzy: Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli (oddział warszawskiego Muzeum Literatury) oraz radomski Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny. Konferencja przygotowana została we współpracy z radomskim Teatrem Powszechnym, organizatorem odbywającego się równolegle Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego.

pobierzdo góry do góry

21.10.2014 r.

Konferencja Mała retencja – duży problem, czy duże korzyści

Mazowiecki Oddział Doradztwa Rolniczego w Radomiu oraz Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” zapraszają na debatę p.n. „Mała retencja – duży problem, czy duże korzyści” która odbędzie się w dniu 22.10.2014 r. w Sali Konferencyjnej Centrum Doradztwa Rolniczego ul. Chorzowska 16/18 w Radomiu.

Spotkanie ma na celu dyskusję przedstawicieli różnych środowisk nad możliwościami praktycznego wdrażania działań z zakresu małej retencji oraz uwzględnienie ich w politykach publicznych poziomu lokalnego i wojewódzkiego na lata 2014-2020.

pobierzdo góry do góry

22.10.2014 r.

LGD na Międzynarodowej Konferencji: Rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich w oparciu o zintegrowane produkty turystyczne – Szlaki Greenways.

 Konferencja Lublin”

W poniedziałek, 20 października 2014 r. w Lublinie zainaugurowana została 4 dniowa konferencja poświęcona działaniu: Rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich w oparciu o zintegrowane produkty turystyczne – Szlaki Greenways. Organizatorami wydarzenia jest Lokalna Grupa Działania „Krasnystaw PLUS”, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Lubelska Fundacja Rozwoju, Agencja Rozwoju Lokalnego.

pobierzdo góry do góry

23.10.2014 r.

Kolejna inwestycja w Zakrzewie zakończona. Nowe Centrum Rekreacji w Gulinie!

 Konferencja Lublin”

W dniu 17 października 2014 r. nastąpiło uroczyste oddanie do użytku kolejnej inwestycji w gminie Zakrzew. Budowa Centrum Rekreacji w miejscowości Gulin została zrealizowana w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi” – sfinansowanego ze środków Unii Europejskiej przekazanych w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” dla programu Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

pobierzdo góry do góry

23.10.2014 r.

Zapraszamy na konferencję podsumowującą projekt: Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną.

Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną

Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” wspólnie z Lokalną Grupą Działania „Razem dla Radomki” serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na konferencję kończącą projekt współpracy „Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną” realizowany w ramach działania 421 Wdrażanie projektów współpracy Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Konferencja odbędzie się w dniu 24 października 2014 r. o godzinie 14:00 w Sali Konferencyjnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowie n/Wisłą.

pobierzdo góry do góry

23.10.2014 r.

Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego i LGD Razem dla Radomki zapraszają na konferencję prezentującą wykorzystanie środków EU w województwie mazowieckim na obszarach wiejskich.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Serdecznie zapraszamy w imieniu Urzędu Marszałkowskiego Woj. Mazowieckiego na konferencję prezentującą wykorzystanie środków EU w województwie mazowieckim na obszarach wiejskich, która odbędzie się w dniu 24.10.2014 r. w Domu Kultury „Idalin” w Radomiu, przy ul. Bursztynowej 3/5. Podczas spotkania zostanie przedstawiony dorobek w zakresie realizacji projektów Osi 4 Leader przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki”. Stowarzyszenie wręczy również nagrody przyznane w konkursie na lokalne produkty – potrawy z terenu obszarów wiejskich.

pobierzdo góry do góry

24.10.2014 r.

Zapraszamy na wystawę fotograficzną „Jedna ulica. Tysiąc wspomnień” do Wieniawy.

Pasieka Murawscy

Wystawa fotograficzna „Jedna ulica. Tysiąc wspomnień” została przygotowana przez amatorów-fotografików – uczestników projektu „Zderzenie pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej”, który realizowany jest przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” w ramach Rządowego Programu Aktywizacji Osób Starszych. Projekt ten oferuje szereg warsztatów skierowanych do osób w wieku 60+, jak również młodzieży w wieku od 10 do 18 lat, mieszkańców trzech gmin wiejskich: Jedlińska, Przytyka i Wieniawy. Seniorzy i młodzież – uczestniczący w zajęciach organizowanych w trzech miejscowościach – w Bierwcach, Wieniawie oraz we Wrzosie już od kilku miesięcy aktywnie rozwijają swoje umiejętności i pasje w wybranych zajęciach. Dzięki realizacji naszej inicjatywy, udaje nam pokazać że życie na emeryturze, nie musi oznaczać zamykania się w domu. Jest to właściwy czas na nowe wyzwania, dlatego chcemy umożliwić seniorom – udział w życiu społecznym, kulturalnym, a także umożliwić im rozwój ich wiedzy w zakresie nowych zjawisk i technologii powstających w dzisiejszych czasach.

pobierzdo góry do góry

27.10.2014 r

Impreza podsumowująca projekt w Bierwcach: Wieś aktywna - wczoraj a dziś

 Impreza podsumowująca projekt w Bierwcach „Wieś aktywna- wczoraj a dziś””

„Wieś aktywna- wczoraj a dziś„ to nazwa projektu zrealizowanego przez Grupę nieformalną Aktywne Bierwce oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic w okresie 23.08.2014 do 30.10.2014 r., który uzyskał dofinansowanie ze środków Programu " Fundusz Inicjatyw Obywatelskich -Mazowsze Lokalnie" realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy , Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My.

W ramach podjętych działań odbyły się wielogodzinne warsztaty nawiązujące do sztuki ludowej – bibłułkarstwa, plecionkarstwa ,które prowadzone były przez doświadczonych trenerów oraz reportażowo-dziennikarskie, podczas ,których starano się odtworzyć historię ludzi i miejsc korzystając z zasobów ludzkiej pamięci i starej dokumentacji fotograficznej . We wszystkich warsztatach uczestniczyli zarówno starsi mieszkańcy gminy ,pełnoletni oraz najmłodsi od 10 do 18 roku życia. Te międzypokoleniowe spotkania służyły integracji i były elementem zazębiania się przeszłości z teraźniejszością.

pobierzdo góry do góry

28.10.2014 r.

Konkurs na lokalne produkty rozstrzygnięty.

 Laureaci Konkursu

W miniony piątek, 24 października podczas konferencji zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego w Radomiu, która została poświęcona prezentacji wykorzystania środków EU w województwie mazowieckim na obszarach wiejskich wręczone zostały nagrody dla laureatów konkursu na lokalne produkty.

W konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” nagrodzeni zostali producenci produktów lokalnych tj. wyrobów (lub usług) z którymi utożsamiają się mieszkańcy regionu, które produkowane są w sposób nieprzemysłowy, niemasowy, z surowców lokalnych lub przy użyciu lokalnych metod wytwarzania. Produkt lokalny to także produkt, który dla mieszkańców danego regionu jest codzienny, pospolity, natomiast dla osób z zewnątrz stanowi coś wyjątkowego i specyficznego.

pobierzdo góry do góry

29.10.2014 r.

Konkurs MSiT: Realizacja zadań publicznych z zakresu turystyki na rok 2015

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Departament Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu turystyki na rok 2015 i zaprasza do składania ofert. Termin składania ofert upływa 24 listopada 2014 roku.

Rodzaje zadań z zakresu turystyki to: 1. Wpieranie rozwoju turystyki polskiej poprzez popularyzację turystyki krajowej, rozwój dziedzin gospodarski turystycznej, budowanie konkurencyjności i innowacyjności produktów turystycznych, 2. Kształtowanie przestrzeni turystycznej, 3. Działania na rzecz jakości kadr. Wysokość środków publicznych zaplanowanych na dofinansowanie zadań z zakresu turystyki w 2015 r. wynosi 2 mln zł. Wymagany jest wkład własny finansowy podmiotu wnioskującego o dotację w wysokości minimum 15 % kosztu całkowitego zadania.

pobierzdo góry do góry

30.10.2014 r.

Zachęcamy do lektury nowej publikacji Smaki Radomki!

Smaki Radomki

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją dotycząca smaków naszego terenu. Smaki Radomki to publikacja opisująca dziedzictwo kulinarne obszaru Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki". Opracowanie prezentuje produkty tradycyjne i regionalne, cechujące się najwyższą jakością, wytwarzane zgodnie z naturalnymi metodami oraz przy wykorzystaniu zakorzenionych w tradycji receptur.

pobierzdo góry do góry

31.10.2014

Konferencja podsumowująca projekt współpracy: Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną.

Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną

W dn. 24.10.2014 r., w Grabowie nad Pilicą, odbyła się uroczysta konferencja, podsumowująca realizację projektu Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną. Konferencje organizowało LGD Dziedzictwo i Rozwój – nasz Partner z terenu Zwolenia.

Konferencja była idealną okazją do zaprezentowania powstałych już w ramach projektu materiałów i produktów, promujących markę Południowe Mazowsze.Projekt „Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną” miał na celu budowę i promocję marki „Południowego Mazowsza”, poprzez realizację szeregu działań promujących obszar Partnerów i turystykę na terenie gmin tworzących poszczególne LGD. Zaplanowane działania w projekcie umożliwiły dotarcie z przekazem promocyjnym, prezentującym walory Południowego Mazowsza do mieszkańców regionu, województwa mazowieckiego oraz turystów z całego kraju. Nadrzędnym zamierzeniem projektu – była i jest promocja obszaru Południowego Mazowsze, poprzez pobudzenie aktywności innowacyjnej opartej na wykorzystaniu zasobów lokalnych, dziedzictwa kulturowego oraz turystyki.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.