finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Aktualności

Nowe projekty LGD w zakresie pszczelarstwa: Pszczoły i Miód w Dolinie Radomki, Dookoła Pszczół.

19.06.2019

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” w 2019 roku będzie realizować dwa projekty które otrzymaly dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania publicznego nr 18. Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego.

„Pszczoły i miód” w Dolinie Radomki.

W ramach projektu Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” wspólnie z partnerami projektu Związkiem Gmin Radomka oraz Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej „Radomka” będzie realizować inicjatywę zmierzającą do edukowania mieszkańców Doliny Radomki na temat upowszechniania roli pszczół w środowisku naturalnym .

Celem realizowanego projektu jest uświadomienie społeczeństwu znaczenia pszczół w środowisku naturalnym, które pełnią w nim jedną z najważniejszych ról, służą ludziom, przyczyniając się również do zapewnienia równowagi środowiskowej. Jak też popularyzacja wiedzy na temat znaczenia pszczół w funkcjonowaniu środowiska naturalnego, zwrócenie uwagi na piękno całej przyrody a także zagrożenia ekologiczne wynikające ze zmniejszającej się ciągle ilości niewielkich pasiek oraz postępującej degradacji całego środowiska, którego dużą częścią są pszczoły, kwiaty, drzewa i wszystkie rośliny, będące źródłem surowców niezbędnych do wytwarzania produktów pszczelich, stanowiących poprzez swoje właściwości odżywcze i lecznicze coraz lepiej doceniany skarb przyrody oferowany człowiekowi.

Realizując ścieżkę edukacji planujemy przeprowadzić zajęcia edukacyjne pn. „Pszczele opowieści” skierowane do dzieci szkół podstawowych z terenu powiatów radomskiego i przysuskiego jako najszerszej przekrojowo grupy wiekowej.

Naszym kolejnym działaniem byłby udział ze stoiskiem wystawienniczym w imprezach o zasięgu ponadpowiatowym lub powiatowym, jakimi są targi, jarmarki, dożynki, festiwale związane z produktami rolnymi i życiem na wsi, jak np. Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku, dożynki gminne lub powiatowe, festyny. Kolejnym działaniem byłoby opracowanie i wydrukowanie ulotki informacyjno edukacyjnej w której zawrzemy informacje nt. rodzajów miodów i ich właściwości.

Dopełnieniem całości będzie opracowanie, zaprojektowanie i wydanie e-booka pn. „Pszczoły, pszczelarze i miód w Dolinie Radomki”. Projekt realizowany będzie w okresie od maja do grudnia 2019 roku.

„Dookoła pszczół”

Celem realizowanego projektu jest zwrócenie uwagi na piękno całej przyrody a także zagrożenia ekologiczne wynikające ze zmniejszającej się ciągle ilości niewielkich pasiek oraz postępującej degradacji całego środowiska, którego dużą częścią są pszczoły, kwiaty, drzewa i wszystkie rośliny, będące źródłem surowców niezbędnych do wytwarzania produktów pszczelich, stanowiących poprzez swoje właściwości odżywcze i lecznicze coraz lepiej doceniany skarb przyrody oferowany człowiekowi.

W projekcie zrealizujemy następujące działania:

Prelekcje tematyczne.

  • 1. Wpływ przemysłowego rolnictwa na pszczoły i inne owady zapylające.
  • 2. Pożytki pszczele.
  • 3. Uroda z ula.
  • 4. Rola pszczół.

Organizacja konkursu pt. „Rabata przyjazna pszczołom”

Projekt realizowany będzie w okresie od maja do grudnia 2019 roku.

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content