finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Aktualności

Prezentujemy Lokalne Inicjatywy zrealizowane w ramach projektu LGD Skuteczni Menadżerowie Społeczni: Pozytywni z Radomia.

29.01.2019

„Integracja środowisk – środowiska głuchoniemych ze środowiskiem osób słyszących” to tytuł lokalnej inicjatywy (start-upu) realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Przyjaźni”, w ramach dofinansowania w kwocie 1350,00 zł, przekazanego przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” w ramach projektu pn. „Skuteczni Menadżerowie Społeczni” dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2018.

Celem zadania była szeroko pojęta aktywizacja i integracja społeczna osób niepełnosprawnych niesłyszących i osób słyszących, poprzez dostęp do różnych form terapii – spotkań integracyjnych, wspólnych wyjść, wyjazdów oraz poprawienie ich komfortu życia. Działania projektowe ukierunkowane były na przeciwdziałanie utracie samodzielności życiowej poprzez włączanie do wspólnych działań społecznych mieszkańców Radomia i okolicznych gmin tj. osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych.

Cel ten został w pełni osiągnięty i zrealizowany, gdyż uczestnicy nawzajem poznali się, a przede wszystkim mogli się wspólnie integrować podczas wyjazdu do Królewskich źródeł i wyjścia do Muzeum Wsi Radomskiej, dzięki temu osoby głuchonieme pokonały barierę izolacji i odosobnienia. Członkowie rodzin osoby z niepełnosprawnością mogły być spokojne, że ich bliski przebywa pod dobrą opieką. Dzięki temu członkowie rodzin otrzymali czas, który mogli poświęcić na realizowanie swoich planów, zamierzeń, czy odpoczynek itp. Ponadto możliwość bezpłatnego udziału w projekcie, pozwoliła na uczestnictwo osób głuchoniemych, które ze względu na niezadawalającą kondycję finansową nie biorą udziału w tego rodzaju działaniach.

Zaplanowane rezultaty projektu zostały osiągnięte poprzez:

  • objęcie działaniami 30 osób niepełnosprawnych niesłyszących i niedosłyszących oraz 20 osób słyszących (łącznie 50 beneficjentów),
  • organizacji prelekcji podczas wyjazdu do „Królewskich Źródeł” – lista obecności 1 kpl.
  • organizacja wyjścia do Muzeum Wsi Radomskiej na Festiwal Ziemniaka – lista obecności 1 kpl.
  • przygotowanie prezentacji multimedialnej podsumowującej projekt – płyta CD-R – 1szt.
  • organizacja konkursu wiedzy o Źródła Królewskich i regionie radomskim na spotkaniu kończącym projekt – zakup nagród dla 3
  • Ponadto dzięki udziałowi w projekcie uczestnicy:

    • zintegrowali się poprzez wspólne zajęcia, wspólne wyjście i wyjazd,
    • zadysponowali czas wolny,
    • poprzez zastosowanie takiej formy terapii nastąpiło zwiększenie samodzielności, poczucia własnej wartości oraz poprawa stanu fizycznego,
    • uczestnicy odwrócili uwagę od niepełnosprawności, własnych ograniczeń i związanych z nią problemów.

    Projekt koncentrował się na zespołowych działaniach – opartych na wzbogaceniu, udoskonaleniu i rozwijaniu działań, wypoczynku w Kozienickim Rezerwacie Przyrody oraz udziale w święcie tradycyjnym pn. „Festiwal ziemniaka” – połączonych ze zdobytą wiedzą i służących szeroko pojętej integracji grup społecznych, będących pewną formą rehabilitacji i aktywizacji w życiu społecznym.

    Partnerskie Mazowieckie LGD

    Ważne linki:

    program leader
    rural

    więcej: polecane strony

    kalendarz 2024
    Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
    Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
    NASZE STRONY
    Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
    W dolinie Radomki
    Innowacyjna Radomka
    Panoramy
    E-Akademia
    Papryka Przytycka
    Mazowiecka Sieć
    Skip to content