Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13353481


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

17.01.2019 r.

Szkolenie Akademii Stanowienia Dobrego Prawa dla Organizacji Pozarządowych w Radomiu

Centrum Organizacji Pozarządowych w Radomiu, wspólnie z Fundacją Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych i Europejskich oraz Instytutem Prawa i Społeczeństwa, zapraszają na dwudniowe szkolenie przeznaczone dla przedstawicieli organizacji pozarządowych: „Udział organizacji pozarządowych w konsultacjach publicznych”.

Jednym z podstawowych warunków sprawnego funkcjonowania każdej organizacji pozarządowej, obok chęci działania, motywacji i otwartego serca, jest niewątpliwie WIEDZA. Centrum Organizacji Pozarządowych dokłada wszelkich starań, aby wiedza przedstawicieli radomskich organizacji pozarządowych na temat zasad, warunków i podstaw funkcjonowania stowarzyszeń i fundacji stała na ciągle wysokim poziomie. Aby tak się stało niezbędne jest ciągłe podnoszenie poziomu tej wiedzy, zdobywanie nowych i aktualizowanie już posiadanych informacji.

Termin: 22-23 stycznia 2019 roku. Godziny: 22.01.2019 – 10.00 – 16.45 23.01.2019 – 9.00 – 15.45. Miejsce: Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Struga 1.

Przed szkoleniem należy: zrealizować szkolenie e-learningowe dotyczące zagadnień prawno-konsultacyjnych obecne na stronie projektowej, szkolenie dostępne są pod tym adresem http://wise-europa.eu/zapisz-sie-szkolenie/,wybrać szkolenie nr 3 „Udział organizacji pozarządowych w konsultacjach publicznych” w ramach moduł II; przejście szkolenia e-learningowego jest jednocześnie rejestracją na warsztaty.

Istnieje możliwość zwrotu uczestnikom kosztów dojazdu transportem publicznym oraz zapewnienia noclegu (w przypadku dojazdu ponad 50 km.). Prosimy to zgłaszać w momencie rejestracji. Uprzejmie prosimy o dokonanie rejestracji oraz realizację kursu e-learningowego do dnia 20 stycznia 2019 r."

Warsztaty obejmują następujące zagadnienia: system konsultacji publicznych; konsultacje społeczne, konsultacje publiczne, badanie opinii, dialog społeczny; konsultacje publiczne w prawie krajowym i unijnym; konflikt interesów i sposoby jego rozwiązywania; skuteczne sposoby komunikacji z instytucjami publicznymi, błędy w komunikacji; współpraca z innymi organizacjami i partnerami społecznymi; programy współpracy ministerstw i samorządów lokalnych z organizacjami pozarządowymi; studia przypadku.

Szkolenie skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych mających swoją siedzibę w Radomiu i tych działających na rzecz mieszkańców Radomia, organizowane we współpracy z Fundacją Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych i Europejskich oraz Instytutem Prawa i Społeczeństwa, w ramach projektu „Akademia Stanowienia Dobrego Prawa”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Udział w szkoleniu jest BEZPŁATNY. Istnieje możliwość udziału w szkoleniu więcej niż jednej osoby z tej samej organizacji. Limit miejsc jest ograniczony. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat szkolenia i sposobu rekrutacji dostępne są na stronie projektu pod linkiem: http://www.inpris.pl/co-sie-dzieje-w-inpris/artykul/t/zapraszamy-na-szkolenie-akademii-stanowienia-dobrego-prawa-dla-organizacji-pozarzadowych-w-ra/

Informacje na temat szkolenia dostępne są także w Centrum Organizacji Pozarządowych Kancelarii Prezydenta, ul. Struga 1 w Radomiu, Tel. 48 36 20 491, e-mail: cop@umradom.pl.

Informacje i materiały dotyczące projektu „Akademia Stanowienia Dobrego Prawa” znajdują się na stronie internetowej www.wise-europa.eu/akademia/

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.