Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13353360


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

04.01.2019 r.

Mapy i tablice informacyjne w gminie Przysucha sfinansowane z projektu grantowego LGD Razem dla Radomki

Dom Kultury w Przysusze zakończył realizację projektu pn. „Stworzenie sieci punktów informacyjnych na terenie Gminy i Miasta Przysucha”, współfinansowanego w ramach programu grantowego LGD „Razem dla Radomki” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszaru Wiejskich na lata 2014-2020. Kwota udzielonego wsparcia wyniosła 20 206,00 zł.

W ramach tego projektu zostało wykonanych i ustawionych 10 tablic informacyjnych i dwie mapy. Realizując ten projekt zostało zlecone opracowanie tekstu na tablice informacyjne dla pani dr Agnieszki Zarychty-Wójcickiej, zostały wybrane zdjęcia na tablice i mapy.

Tablice zostały ustawione w Przysusze na dawnych trzech rynkach dzisiaj placach, a mianowicie Placu Kolberga, Placu Kardynała Wyszyńskiego, Placu 3-go Maja, przy kościele pw. św. Jana Nepomucena i św. Ignacego Loyoli w Przysusze, przy Synagodze i Dworze Dembińskich. Kolejne tablice ustawione zostały w Smogorzowie koło kościoła pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w Skrzyńsku przy sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej, w Zbożennie koło Dworu Szydłowskich i w Ruskim Brodzie. Tablice i mapy noszą jeden tytuł „Szlak turystyczno-historyczny Gminy i Miasta Przysucha”, zawierają zdjęcie danego obiektu, krótki opis danego miejsca oraz zdjęcia pozostałych obiektów. Na tablicy ustawionej w Ruskim Brodzie jest zamieszczone zdjęcie pomnika mjr. Hubala znajdujące się w lesie niedaleko Huciska i opis walk w czasie II wojny światowej w okolicy Przysuchy. Mapy zostały ustawione w Smogorzowie w centrum wsi oraz na Toporni. Mapy składają się z dwóch części na jednej jest zarys planu miasta z zaznaczonymi miejscami, przy których są ustawione tablice, na drugiej znajduje się zarys gminy z zaznaczonymi miejscami gdzie stoją tablice. Na mapach dodatkowo zaznaczono Topornię – ośrodki wypoczynkowe nad zalewem i Uroczysko „Skałki”.

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.