NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 10906636


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

08.09.2017 r.

Szósty Jarmark Ludowy w Bierwcach już w niedzielę!

Serdecznie zapraszamy do Bierwiec w gminie Jedlińsk na kolejną edycję Jarmarku Ludowego, podczas którego nie zabraknie folkowych rytmów, dziedzictwa kultury ludowej, świetnej atmosfery i zabawy do późnych godzin nocnych!

10 września Jarmark Ludowy po raz szósty zawita do Bierwiec, które co roku wskazują nam jak ważne jest kultywowanie tradycji ludowych, integracja i aktywizacja społeczna. Za organizację tego wydarzenia odpowiada nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic przy współpracy z Gminą Jedlińsk oraz Publiczną Szkołą Podstawową w Bierwcach.

Jarmark ludowy to impreza która ma na celu promocję folkloru i dziedzictwa ludowego obszarów wiejskich. Ideą imprezy jest organizacja wydarzenia w małych miejscowościach położonych na obszarach wiejskich; aktywizacja mieszkańców, kół gospodyń wiejskich i organizacji pozarządowych do wspólnego inicjowania i kreowania wydarzeń kulturalnych. Poprzez kreowanie tego wydarzenia, chcemy przypomnieć już o minionym, ale pięknym zwyczaju polskiej wsi, którym były wiejskie zabawy ludowe, na których kapele ludowe grały mazurki, oberki, integrując mieszkańców wsi.

Na wydarzeniu zaprezentują się przedstawiciele gospodarzy – dzieci i młodzież, oraz „Biesiada Bierwiecka” z zespołem Sławomira Wasilewskiego. Wystąpią kapele ludowe: Henryka Gwiazdy z Radomia, Lipców z Wygnanowa, Mieczysława Zamkowskiego oraz Jana Wochniaka z Wieniawy którzy zagrają mazurki, polki i oberki. Nie zabraknie zespołów i kapel śpiewaczych: „Kaliny” z Marianowic, „Czerwona Jarzębina” z Jedlińska z Kapelą Henryka Giedyka, „Wrzosowianek” z Wrzosu. Po godzinie 19.00 na scenie pojawi się zespół muzyczny Szał – który zaprosi wszystkich do wspólnej zabawy i tańca przy popularnych utworach muzyki rozrywkowej.

Wzorem poprzedniego roku zostaną przeprowadzone konkursy - kulinarny Bierwiecka Baba – baby, babki i babeczki oraz Pieszo i Rowerem oraz Poznaj piękno swojej okolicy. Podczas wydarzenia zaplanowano bezpłatne atrakcje dla dzieci – gry i zabawy z grupą animacyjną Foto Anim oraz stoiska wystawiennicze. Oprócz strawy duchowej nie zabraknie również tej kulinarnej. Przygotowana zostanie degustacja i poczęstunek potraw tradycyjnych i regionalnych.

Wydarzenie współfinansowane jest przez Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wspieranie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020” w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.