NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 10889990


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

01.09.2017 r.

XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko 2017 w Jedlińsku

10 września o godzinie 16.00 w kościele p.w. św. Piotra i Pawła w Jedlińsku, odbędzie się wyjątkowy koncert festiwalowy, spektakl muzyczno słowny, podczas którego wystąpią znany aktor – Maciej Zakościelny, Jakub Gąska - tenor, Robert Grudzień – organy.

"Ojciec Świętego Jana Pawła II. Modlitwa, która dotyka Ojczyzny" – to koncert słowno – muzyczny, ukazujący Karola Wojtyły seniora, jako rodzica który miał wielki wpływ na ukształtowanie osobowości św. Jana Pawła II. Monodram to także traktat o wychowaniu domowym w szacunku dla polskiej tradycji i kultury oraz modelowych relacjach ojca i syna. Scenariusz, autorstwa Anny Dreli, ukazuje dojrzałego wewnętrznie człowieka, żyjącego wiarą, oddanego rodzinie i szanującego ciężką, uczciwą pracę. Postać Ojca przyszłego świętego ukazana jest na tle przełomowych wydarzeń historycznych tamtych czasów, m. in. odzyskania przez Polskę niepodległości, wojen światowych XX wieku, czy wojny polsko – bolszewickiej 1920 roku. Dlatego też data premiery czyli 15 sierpnia nie jest przypadkowa, gdyż właśnie ten dzień to potrójne święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Dzień Wojska Polskiego oraz kolejna rocznica bitwy warszawskiej 1950, nazywanej także cudem nad Wisłą.

Od wielu lat promujemy podczas koncertów Wielki autorytet moralny - Jana Pawła II. W tym czasie nie tylko wczytujemy się w poezję, homilie i encykliki papieża – Polaka, ale także sięgamy głębiej poznając jego rodziców – wyjaśnia Robert Grudzień, znany muzyk, kompozytor a także twórca koncertów artystyczno – edukacyjnych.

W kilku koncertach weźmie udział jeden z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia - Maciej Zakościelny. Koncert to nie tylko monodram, ale także niepowtarzalna oprawa muzyczna, która tradycyjnie jest dziełem Roberta Grudnia, pomysłodawcy koncertu. Publiczność usłyszy utwory patriotyczne i sakralne, w najlepszym wykonaniu. Wystąpi Jakub Gąska – tenor, solista Teatru Muzycznego w Lublinie i w Warszawie. Serdecznie zapraszamy.

Informacja: Kamila Wrzesińska

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.