finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Aktualności

Dobre praktyki w promocji turystyki na obszarach wiejskich i miejsko-wiejskich

31.05.2022 r.

Dobre praktyki w promocji turystyki na obszarach wiejskich i miejsko-wiejskich. Relacja z wyjazdu studyjnego LGD Razem dla Radomki

W dniach 28 i 29 maja 2022 roku LGD „Razem dla Radomki” zorganizowało wyjazd studyjny związany z prezentacją dobrych praktyk – ukazujących sposób budowy silnej marki turystycznej obszarów wiejskich i miejsko wiejskich w aspekcie wykorzystania lokalnego dziedzictwa i historii, kreowania nowych działań i rozwiązań wpływających na wzrost turystów i osób odwiedzających obszary wiejskie.

Wyjazd skierowany został do 8 osób, które na co dzień zajmują się animacją i rozwojem swoich miejscowości, do przedstawicieli firm i organizacji oraz do członków LGD. Wizyta została zorganizowana na terenie LGD Zielony Pierścień, gdzie mogliśmy zobaczyć sposób wykorzystania środków unijnych przez firmy i organizacje działające w obszarze turystyki. Na mapie atrakcji nie zabrakło Kazimierza Dolnego i zwiedzania m.in. zabytkowego rynku, Krainy Lessowych Wąwozów, cmentarza żydowskiego, czy rejsu statkiem. W Wojciechowie uczestnicy odwiedzili Wieżę Ariańską, Muzeum Regionalne i Kowalstwa wraz z ośrodkiem edukacyjnym – prowadzącym zoo.

Drugiego dnia wyjazdu uczestników zachwycił Mięćmierz – dawna osada flisacka, żywy skansen leżący pomiędzy spokojnym nurtem Wisły, a lessowymi pagórkami. Wyjątkowa jest tutaj Albrechtówka, miejsce skąd można podziwiać panoramę wznoszącego się na przeciwległej skarpie zamku w Janowcu. Ostatnim miejscem, które udało nam się odwiedzić był Nałęczów, miasto które ma status uzdrowiska, w którym znajduje się Park Zdrojowy, sanatoria, a także rozlewnia popularnej w Polsce i za granicą wody mineralnej „Nałęczowianka”.

Wyjazd zorganizowany został dla projektu współpracy „Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną” i współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020″

logotypy prow
logotypy prow
logotypy prow
logotypy prow
logotypy prow
logotypy prow
logotypy prow
logotypy prow
logotypy prow
logotypy prow
logotypy prow
logotypy prow
logotypy prow
logotypy prow
logotypy prow
logotypy prow
logotypy prow
logotypy prow
logotypy prow
logotypy prow
logotypy prow
logotypy prow
logotypy prow

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content