Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13194009


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

lgd razem dla radomki

10.06.2021

Inicjatywa pn. Przedszkolne spotkania ze sztuką ludową w Zakrzewie z dofinansowaniem od LGD

Projekt pn. Przedszkolne spotkania ze sztuką ludową w Zakrzewie. realizowany przez Stowarzyszenie „Małe Zakrzewiaki” w partnerstwie z Przedszkolem Samorządowym w Zakrzewie i otrzymał od LGD "Razem dla Radomki" dofinansowanie w kwocie 6060,00 zł.

W ostatnie dni maja – 28.05.2021 r. i w 29.05.2021 r. zorganizowane zostały warsztaty folklorystyczne dla nauczycieli Przedszkola Samorządowego w Zakrzewie, których celem jest wspieranie w rozwijaniu umiejętności wykorzystywanych na co dzień w pracy z dziećmi. Wzięło w nich udział 15 osób. Autorskie warsztaty folklorystyczne z zakresu dziedzictwa kulturowego ze szczególnym uwzględnieniem muzyki, tańca i kultury regionu.

Tematyką szkole i zabawy, pieśni, wyliczanki czy elementy rękodzieła oraz rozwinąć umiejętności niezbędne do swobodnego poruszania się w obszarze tradycji. Warsztaty pozwoliły doświadczyć, jak kultura tradycyjna może wspierać procesy: rozwoju osobistego, integracji społecznej oraz budowania tożsamości. Spotkanie poprowadziły: Karolina Ociepka, Joanna Szaflik i Dominika Oczepa (Stowarzyszenie Dom Tańca Poznań, grupa artystyczna Mozaika), które na co dzień zajmują się edukacją w obszarze dziedzictwa niematerialnego i tradycji, są również muzykantkami - między innymi w kapeli Przodki oraz współtworzą program "Alfabet Tradycji".

28 maja 2021 r. odbyły się Edukacyjne spotkanie ze sztuką ludową dla dzieci uczęszczających do Przedszkola Samorządowego w Zakrzewie.

Pierwszym etapem spotkania dla wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkola był ich udział w spektaklu interaktywnym pt.: "O muzyce między drzewami". Dzieci poprzez charakter koncertu miały szansę być zarówno odbiorcą sztuki, jak i jej twórcą. W spotkaniu dzieci zostały zaznajomione z pieśniami i zabawami ludowymi towarzyszącymi człowiekowi dawniej na wsi w znaczących momentach życia i kalendarza obrzędowego, poznały ludowe instrumenty perkusyjne z ich opisem i celem użytkowania. Podczas spotkania dzieci czynnie uczestniczyły w spektaklu śpiewając, tańcząc i bawiąc w tradycyjne zabawy ludowe. Edukatorami spotkania były osoby prowadzące warsztaty folklorystyczne dla nauczycieli. Odbyły się one z jednym czasie, aby zminimalizować koszty przyjazdu edukatorów do placówki.

Na uwieńczenie spotkania edukacyjnego ze sztuką ludową odbędzie się koncert dla dzieci z użyciem instrumentów perkusyjnych. Będzie to podsumowanie wcześniejszej nauki gry na instrumentach pod okiem nauczyciela - wolontariusza oraz edukatorów prowadzących warsztaty. W koncercie wezmą udział dzieci wytypowane przez edukatorów a widownią będą pozostałe dzieci uczęszczające do Przedszkola Samorządowego w Zakrzewie oraz zaproszeni rodzice.

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.