NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 11477672


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych na Ludową Nutę z Bieniędzic


Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych na Ludową Nutę z Bieniędzic

Bieniędzice - to jedna z aktywniejszym miejscowości znajdujących się na obszarze gmin tworzących Stowarzyszenie "Razem dla Radomki". Znana jest nie tylko z silnego przywiązania do tradycji ludowych, ale również z realizacji wielu ciekawych projektów, potrafiących włączyć w ich realizację szerokie grono mieszkańców. Od 2016 roku na obszarze tym działa nowe Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych na Ludową Nutę.

Stowarzyszenie powstało w celu aktywizacji i integracji społeczności lokalnej, które poprzez podtrzymanie tradycji narodowej oraz promowanie i propagowanie kultury, wydarzeń kulturalnych oraz różnorodnych spotkań dla każdej grupy wiekowej, zbliża do siebie mieszkańców Bieniędzic oraz całą społeczność gminy Wolanów. Ludzie chcą się dzielić z innymi efektami swojej aktywności i pasji. Ta aktywność oddolna udziela się innym, ludzie widzą, że można coś zrobić samemu i wtedy to jest najbardziej autentyczne.

W planach na przyszłość Stowarzyszenie ma na celu opiekę nad zespołem śpiewaczym. Wspólnie ze szkołą będą poszukiwać nowych możliwości działania na rzecz zespołu i mieszkańców, do których adresują swoją ofertę artystyczną. Członkowie chcieliby także utworzyć dziecięcy zespół taneczno-śpiewaczy przy PSP w Bieniędzicach. W przyszłości, w okresie letnim, Stowarzyszeniechciałoby dla chętnych dzieci i ich rodziców zorganizować swoistą letnią szkołę folkloru. Zorganizowano by warsztaty artystyczne z udziałem ludowych rzeźbiarzy, garncarzy, hafciarek. Dzieci miałyby sposobność ciekawie spędzać wolny czas, poznać nowych ludzi czy nauczyć się czegoś więcej. Z pewnością impreza taka cieszyłaby się dużą popularnością i przyciągnęłaby nawet mieszkańców miast ze względu na wzrost popularności folklorystycznego bogactwa i pasjonatów folkloru.

Zespół Śpiewaczy "Bieniędzice" oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych na Ludową Nutę z Bieniędzic są organizatorami Jarmarku Ludowego "Tyndy-Ryndy", odbywającym się każdorazowo w miejscowości Bieniędzice w drugą niedzielę miesiąca lipca. Przybyli goście mogą delektować się między innymi porką oraz innymi staropolskimi potrawami przygotowanymi przez zespół. Dla podkreślenia zalet smakowych prezentowanego jadła ludowego z Bieniędzic warto też w tym miejscu dodać, że "bidno porka" zajęła II miejsce w konkursie "Potrawa regionalna z ziemniaków", zorganizowanym w ramach "Festiwalu Ziemniaka w Muzeum Wsi Radomskiej w 2016 roku.

Kontakt:
Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych "Na Ludową Nutę"
Bieniędzice 29
26-625 Wolanów
tel. 505 040 445
e-mail: ciezkowski@poczta.onet.pl

Zarząd:

  • Mazurkiewicz Krzysztof - prezes zarządu
  • Ciężkowski Marcin - wiceprezeszarządu
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.