finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Miody Pszczele Odmianowe

 

miody odmianowe

Miody Pszczele Odmianowe
wytwarzane są przez Adama Pysiaka z Golędzina – pszczelarza z 40-letnim doświadczeniem, który posiada 70 rodzin pszczelich

Miody Pszczele Odmianowe wytwarzane są przez Adama Pysiaka z Golędzina – pszczelarza z 40-letnim doświadczeniem, który posiada 70 rodzin pszczelich. Prowadzone pasieki stanowią tradycję rodzinną, która zajmuje się tym już od 3 pokoleń.

miody odmianoweMiody Pszczele Odmianowe są produktami najwyższej jakości, wielokrotnie otrzymywały wyróżnienia w licznych konkursach. Zostały wybrane Produktem Roku 2011 w Powiecie Radomskim – w Konkursie Gospodarczym Starosty Radomskiego „Perła powiatu”, dwukrotnie uzyskały wyróżnienie zdobywając I miejsce w konkursie Wzorowa Pasieka 2009 i 2008 rok organizowanym przez Koło Pszczelarzy i Starostwo Powiatowe w Radomiu. Pan Adam Pysiak posiada tytuł mistrza zawodowego – pszczelarza. Odznaczony został też „tytuł „Zasłużony dla Rolnictwa” przyznanym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Miody pszczele odmianowe to miody rzepakowe – o barwie słomkowej, miód gryczany o barwie bursztynowej, miód wielokwiatowy – barwa od jasnożółtej do ciemnej, miód spadziowy – charakterystyczna zielonkawa barwa.

 

Pochodzenie i ogólna charakterystyka miodów odmianowych

miody odmianoweMiód pozyskiwany pasieki Adama Pysiaka spełnia podstawowe wymagania miodów wysokiej jakości. Składa się na to przede wszystkim przygotowanie zawodowe pszczelarza wyrażające się umiejętnością hodowli pszczół. Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na jakość miodu jest lokalizacja pasieki w naturalnym, wiejskim krajobrazie z bogatym składem florystycznym. Hodowla prowadzona jest wyłącznie w ulach drewnianych. Pracownia miodowa zapewnia podstawowy poziom warunków higienicznych oraz jest zaopatrzona w odpowiednie wyposażenie techniczne: miodarka, cedzidło, odstojnik, stół do odsklepiania wykonane ze stali nierdzewnej.

Miodobranie odbywa się tylko z plastrów zasklepionych, przy poszyciu przez pszczoły komórek z miodem obejmującym co najmniej 3 powierzchni ramki. Przestrzegane są odpowiednich zasady rozlewania i przechowywania miodu co wpływa na jego dużą trwałość oraz jakość produktu.

Gospodarstwo Rolne Adama Pysiaka
Golędzin 6a
26-652 Zakrzew

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content