logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

PRODUKTY LOKALNE – Miód faceliowy

 

Miód faceliowy – zdobywca Laura Marszałka Województwa Mazowieckiego za najlepszy produkt 2016 r.

miód faceliowy

Miód faceliowy jest miodem nektarowym, czyli kwiatowym, produkowanym z facelii, rośliny miododajnej, a smak jego jest bardzo delikatny i lekko kwaskowaty, zapach natomiast kwiatowy. Miód ten skutecznie obniża nadciśnienie tętnicze, wzmacnia odporność i zapobiega stanom zapalnym górnych dróg oddechowych, ponieważ posiada właściwości bakteriobójcze. Dzięki zawartości choliny chroni naszą wątrobę, jak też wspomaga leczenie chorób układu pokarmowego. Miód faceliowy stosowany jest także przy leczeniu chorób układu krążenia, niewydolności mięśnia sercowego oraz miażdżycy. Co ciekawe miód ten obniża toksyczne działanie używek takich jak: nikotyna, alkohol czy kawa. A producentką tego „królewskiego miodu” jest Pani Agnieszka Komorowska i jak mówi Pani Agnieszka pszczoły to jej wielka miłość i pasja, którą dzieli wspólnie z mężem. Pasjonatami pszczół są od zawsze, ale na całkowite jej oddanie się mogli pozwolić sobie dopiero kiedy dzieci się usamodzielniły i założyły własne rodziny, czyli od 2015 roku. Hodowlę pszczół zaczynali od zakupu trzech uli, dzisiaj ich pszczela rodzina liczy ich około czterdziestu. Część pasieki posadowiona jest w Czarnym Ługu, gdzie pracuje na okolicznych pożytkach. W roku obecnym druga część pasieki została przeniesiona w okolice rzeki Radomki, gdzie jest całe bogactwo i różnorodność flory. PaństwoKomorowscy całe dnie spędzają na doglądaniu i pielęgnacji „pszczółek” jak mówi Pani Agnieszka. Pasję i miłość do pszczół słychać w każdym słowie Pani Agnieszki, co potwierdza znakomity miód faceliowy, doceniony Laurem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Agnieszka Komorowska
Czarny Ług, 26-660 Jedlińsk

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content