NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 10723915


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Marzec 2018Przepyszny ziołowy kołacz z ziemniakami, przygotowywany przez Elżbietę Bień z Cateringu Camelot – to zdobywca wyróżnienia w konkursie na najlepsze produkty lokalne i potrawy 2017 roku – ogłoszonego przez LGD „Razem dla Radomki”.

pobierzdo góry

Spotkanie zorganizowane zostało przez Komisję Europejską, a jego głównym celem było przekazanie informacji i bezpośredniej wiedzy (dobrych praktyk) urzędnikom z albańskiej Agencji IPARD oraz Ministerstwa Rolnictwa na temat realizacji działań w zakresie dywersyfikacji gospodarstw rolnych i rozwoju turystyki.

pobierzdo góry

Wysokość środków na finansowanie P FIO w roku 2018 wynosi 60 mln zł, w tym 57,6 mln zł przeznaczono na dotacje, zaś 2,4 mln zł na obsługę techniczną Programu. Składane oferty muszą realizować cel główny P FIO, jakim jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne.

pobierzdo góry

Informujemy, iż posiedzenie Rady Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” odbędzie się w dniu 12 marca 2018 r. (poniedziałek) o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Wolanowie.

pobierzdo góry

Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej zaprasza na seminarium, które odbędzie się 14.03.2018 r. w Radomiu.

pobierzdo góry

Regionalna kaczka w chrupiącej skorupce z Doliny Radomki przyrządzana w restauracji Maxima z Wolanowa, to roladka w kształcie walca o wymiarach około 10cm x 6cm. Smak jej jest słodkawy, charakterystyczny dla mięsa pieczonej kaczki, złamany nutą miodu w migdałach.

pobierzdo góry

Wystawa czasowa w Muzeum im. Oskara Kolberga przypomina postać artysty i dokumentuje jego twórczość rzeźbiarską i malarską eksponatami ze zbiorów Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Muzeum w Przysusze oraz obiektami użyczonymi przez Muzeum w Łęczycy i rodzinę autora.

pobierzdo góry

Dzień Kobiet, to coroczne święto obchodzone 8 marca, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie Kobiet. Jest to święto o stosunkowo długiej tradycji ustanowione ponad 100 lat temu. Pierwszy raz święto obchodzono 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych.

pobierzdo góry
lgd razem dla radomki

Konkurs Fundacji Tesco

08.03.2018 r.

Aktywni mieszkańcy, instytucje i organizacje pozarządowe już po raz czwarty mają okazję wziąć udział w programie „Decydujesz, pomagamy” i otrzymać finansowe wsparcie na realizację lokalnych projektów społecznych. Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą na ten cel aż 1 125 000 złotych.

pobierzdo góry

Przedmiotem inwestycji „Budowa centrum wsi Mleczków – etap I” było zagospodarowanie terenu w miejscowości Mleczków w gminie Zakrzew, przy istniejącym zbiorniku wodnym.

pobierzdo góry

Realizacja zadania "Wyposażenie interaktywne i multimedialne Gminnej Biblioteki Publicznej" polegała na zakupie nowoczesnego sprzętu multimedialnego pozwalającego na wprowadzenie innowacyjnych , interaktywnych metod edukacji.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na bezpłatne spotkanie szkoleniowe z zakresu przygotowywania, planowania i opracowywania wniosków o dofinansowania w konkursach zewnętrznych.

pobierzdo góry

Zarząd Województwa Mazowieckiego informuje, że w budżecie województwa mazowieckiego na 2018 r. zostały zabezpieczone środki finansowe w wysokości 1 000 000 zł z przeznaczeniem na dotacje celowe udzielane w trybie pozakonkursowym tzw. „małych dotacji” organizacjom pozarządowym realizującym zadania publiczne z zakresu „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.

pobierzdo góry

W wyniku przeprowadzonej przez Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego w terminie od dnia 09.02.2018 r. do dnia 14.02.2018 r. kontroli projektu „Aktywne NGOsy – skuteczni liderzy na rzecz społeczności lokalnych” uzyskano pozytywną ocenę realizacji zadania.

pobierzdo góry

Smalec to tłuszcz zwierzęcy wykorzystywany w tradycyjnej sztuce kulinarnej do przyrządzania potraw, jak też bezpośredniego spożywania. Ale ten przygotowywany przez Panie ze Stowarzyszenia „Wrzosowisko” jest wyjątkowy w smaku.

pobierzdo góry

Przypominamy, że w dniu 6 lutego 2018 r. została opublikowana ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. o zmianie ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2018 r. poz. 311).

pobierzdo góry

Wnioski o przyznanie pomocy na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” będzie można składać od 30 marca do 29 kwietnia 2018 roku w oddziałach regionalnych ARiMR.

pobierzdo góry

Ser kozi twarogowy z dodatkiem czosnku, koperku lub rzodkiewki wspaniały wyrób z gospodarstwa Pani Grażyny Połczyńskiej. Ser twarogowy ma zapach mleka i warzyw i jest serem dającym się smarować.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" informuje o zakończeniu postępowania przez Radę Stowarzyszenia w sprawie oceny wniosków, które wpłynęły w ramach naboru wniosków dla działania pt. „Rozwój istniejącego przedsiębiorstwa”

pobierzdo góry

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" informuje o zakończeniu postępowania przez Radę Stowarzyszenia w sprawie oceny wniosków, które wpłynęły w ramach naboru wniosków dla działania pt. „Powołanie Inkubatora Przetwórstwa Lokalnego”.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" informuje o zakończeniu postępowania przez Radę Stowarzyszenia w sprawie oceny wniosków, które wpłynęły w ramach naboru wniosków dla działania pt. Infrastruktura publiczna: wybudowanie, zmodernizowanie lub wyposażenie obiektów turystycznych lub rekreacyjnych”.

pobierzdo góry

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na monodram w wykonaniu Adama Patera „Jestem swoją własną żoną”. To historia berlińskiego kolekcjonera antyków i celebryty – transpłciowej Charlotte von Mahlsdorf, opowieść o dzielności i trwaniu wbrew ideologicznej opresji.

pobierzdo góry

Zapraszamy na wystawę przygotowaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zakrzewie i Publiczną Szkołę Podstawową w Zakrzewie, prezentującą kilkadziesiąt nakryć głowy, pochodzących z różnych zakątków świata. Kolekcja pochodzi z prywatnych zbiorów pana Jerzego Krzosa, mieszkańca Marianowic.

pobierzdo góry

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie „Seniorzy w akcji” inkubator + dotacje na działania społeczne osób starszych i inicjatywy międzypokoleniowe.

pobierzdo góry

Minister Sportu i Turystyki ogłosił dodatkowy nabór wniosków w ramach Programu „Sport Wszystkich Dzieci”. Termin składania wniosków mija 4 kwietnia 2018 r.

pobierzdo góry

Lady Salsa ta intrygująca nazwa, to ni mniej ni więcej tylko pyszny, aromatyczny sos na bazie papryki, zamknięty w małym lub średniej wielkości słoiku, idealny na przystawkę jako dodatek do wielu dań.

pobierzdo góry

Wysokość środków na finansowanie P FIO w roku 2018 wynosi 60 mln zł, w tym 57,6 mln zł przeznaczono na dotacje, zaś 2,4 mln zł na obsługę techniczną Programu. Składane oferty muszą realizować cel główny P FIO, jakim jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne.

pobierzdo góry
lgd razem dla radomki

Mazowsze dla Syrii.

27.03.2018 r.

To nazwa akcji, która wspiera budowę szkoły w ogarniętej wojną Syrii. W Muzeum Sportu i Turystyki odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu przedsięwzięciu. Uczestniczył w niej marszałek Adam Struzik.

pobierzdo góry

Mazowieckie startupy, mogące pochwalić się innowacyjnymi produktami, usługami lub rozwiązaniami technologicznymi, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Startuj z Mazowsza”. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 kwietnia br.

pobierzdo góry

Złożenie CIT-8 w urzędzie skarbowym to obowiązek wszystkich fundacji, stowarzyszeń, stowarzyszeń zwykłych, klubów sportowych, nawet jeśli np. utrzymują się tylko ze składek, drobnych darowizn, nie miały żadnych przychodów i kosztów w poprzednim roku.

pobierzdo góry

Pod koniec maja 2018 roku wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych - unijne rozporządzenie zwane w skrócie RODO. To duże zmiany w sposobie ochrony tych danych. Kto w organizacji pozarządowej będzie zajmował się przestrzeganiem RODO? Jak przygotować nowe procedury, przeprowadzić analizę ryzyka?

pobierzdo góry

Wesołych Świąt Wielkanocnych, pełnych pokoju i nadziei, a także zdrowia i radości z wiosennego odrodzenia życia oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

pobierzdo góry
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.