Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13194158


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:04.03.2014 r.

Folkowe zakończenie karnawału w Skrzyńsku!

Jarmark Ludowy w Skrzyńsku

Na zorganizowanym w ubiegła niedzielę Jarmarku Ludowym, który po raz pierwszy zawitał do Skrzyńska nie zabrakło wspólnej zabawy ostatkowej i tańców – mazurków, oberków, polek a nawet walców i fokstrotów do muzyki granej przez kapele i zespoły ludowe. Podczas folkowych ostatek zaprezentowały się utytułowane kapele ludowe: Braci Tarnowskich oraz Jana Wochniaka, a także zespoły śpiewacze „Kukułeczki”, „Wolanianki” oraz „Mirowianki”.

Jarmark Ludowy to impreza promująca bogatą tradycję i kulturę obszarów wiejskich. Organizowana jest w niewielkim miejscowościach, tak aby aktywizować mieszkańców, koła gospodyń wiejskich i organizacje pozarządowe do wspólnego kreowania wydarzeń kulturalnych. Poprzez nasze „folkowe inicjatywy” chcemy przypomnieć o pięknym zwyczaju polskiej wsi, którym były wiejskie zabawy ludowe, na których kapele grały huczne mazurki, oberki podczas których spotykali się wszyscy mieszkańcy wsi.

pobierzdo góry do góry

01.03.2014 r.

46 numer Biuletynu LGD. Zachęcamy do lektury.

Biuletyn LGD Razem dla Radomki

Prezentujemy Państwu drugi w tym roku numer biuletynu informacyjnego naszego Stowarzyszenia. Znajdziecie w nim informacje na temat bieżących zagadnień, inicjatyw i zadań podejmowanych przez LGD. Bieżący numer rozpoczynamy od zaproszenia do udziału w szkoleniach językowych, z obsługi komputera, czy z zakresu energii odnawialnej i fotowoltaiki, które oferujemy w ramach projektu "Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej". Nie zabraknie zaproszenia na dwa najbliższe wydarzenia, pierwszy tegoroczny Jarmark Ludowy , który po raz pierwszy zawita do Skrzyńska, oraz na Jedlińskie Zapusty, gdzie jak co roku mieszkańcy przygotują symboliczne pożegnanie karnawału, podczas którego nastąpi ścięcie głowy Śmierci.

pobierzdo góry do góry

03.03.2014 r.

Rusza druga edycja konkursu: Obywatele dla demokracji

Obywatele dla demokracji

Od 1 marca do 15 kwietnia organizacje mogą składać wnioski wstępne na projekty tematyczne w programie Obywatele dla Demokracji. Zaktualizowany podręcznik i wzory dokumentów można pobrać ze strony www.ngofund.org.pl.

W drugiej edycji konkursu na dotacje przeznaczono 9 mln euro. Wysokość dotacji dla projektów realizowanych samodzielnie wynosi od 50 tys. do 250 tys. zł, a przy wnioskach o dofinansowanie projektów partnerskich organizacje mogą się starać nawet o 350 tys. zł. W ramach konkursu organizacje mogą składać wnioski z zakresu partycypacji publicznej, kontroli obywatelskiej, zwalczania dyskryminacji, przeciwdziałania wykluczeniu oraz te skierowane do dzieci i młodzieży.

pobierzdo góry do góry

03.03.2014 r.

Jedlińskie Zapusty już trwają. Zapraszamy dziś i jutro na obrzęd Ścięcia Śmierci!

Kusaki – Ścięcie Śmierci 2014

Tradycyjna i huczna zabawa z muzyką ludową na Balu Zapustowym Kobiet zainaugurowała wczoraj 3 dniowego obchody tegorocznych „Jedlińskich Zapustów”. Dziś czeka nas recital Edyty Geppert, a jutro czeka nas symboliczne zakończenie karnawału, czyli ścięcie głowy Śmierci. Kusaki – czyli obrzęd „Ścięcia Śmierci” to jedyne tego rodzaju widowisko obchodzone w Polsce i jedno z nielicznych na świecie, sięgając swoim rodowodem odległych nam czasów.

Wedle jednych źródeł Kusaki przybyły do Jedlińska wraz z arianami, którzy przywędrowali tutaj z Krakowa w XVI wieku. Inne źródła sugerują, że jest to o wiele starszy obrzęd, którego początki sięgają czasów pogańskich. A może najbliższa prawdy jest historia, która informuje nas, że widowisko jest spuścizną przysługującemu miastu – prawa do publicznych egzekucji zwanych prawem miecza? Zgodnie z legenda spisaną w XIX wieku przez miejscowego proboszcza Jana Kleczkowskiego, dawno, dawno temu w ostatni wtorek karnawału miejscową ludność poruszyła wiadomość przyniesiona przez kościelnego. Twierdził, że jakoby Śmierć się upiła i zgubiła kosę na okolicznych łąkach. Była więc niegroźna i nie mogła nikogo zabić. Mieszkańcy Jedlińska ruszyli więc na łąki i pojmali ją. Doprowadzili przed sąd, który wydał wyrok – będzie ścięta. Po pogrzebie odbyła się zabawa.

pobierzdo góry do góry

05.03.2014 r.

Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego nowym członkiem Partnerskich Mazowieckich LGD

Zalew Zegrzyński

Informujemy, iż z dniem 20 lutego 2014 r. do Porozumienia Partnerskich Mazowieckich LGD – dołączył Związek Stowarzyszeń „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego”, który skupia gminy z terenu powiatu legionowskiego: Dąbrówkę, Jabłonna, Nieporęt, Radzymin, Serock, Somianka, Wieliszew. To już 15 organizacja, która zasiliła szeregi naszego porozumienia, stanowiącą efekt dotychczas podejmowanych działań i pozytywnej współpracy, która została zainicjowana w 2009 roku.

Celem nawiązanej współpracy jest budowanie dialogu obywatelskiego na polskiej wsi, aktywizowanie społeczności lokalnej, realizacja projektów współpracy, rozwój lokalnej przedsiębiorczości, rozwój turystyki jak również budowanie partnerstwa pomiędzy organizacjami pozarządowymi, biznesem i instytucjami sektora publicznego na rzecz podnoszenia jakości życia na wsi.

pobierzdo góry do góry

05.03.2014 r.

Konkurs Kobieta Przedsiębiorcza 2013: Zofia Maj

Zofia Maj

Prezentujemy Państwu sylwetki Pań z obszaru działania naszego Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” , które zostały nominowane do konkursu organizowanego przez Redakcję Echa Dnia Na Kobietę Przedsiębiorczą. Konkurs ma na celu wybór 10 najbardziej aktywnych pań w regionie, po 3 z każdego powiatu.

Zachęcamy do wspierania kandydatury Pani Zofii Maj – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Zakrzewie. W 2012 roku zdobyła trzecie miejsce w konkursie na najlepszego bibliotekarza województwa mazowieckiego. Jest aktywną osobą, która angażuje się w życie społeczne gminy. Organizuje wiele inicjatyw kulturalnych, koncerty, jak również wystawy poświęcone Organizuje wiele inicjatyw kulturalnych, koncerty i wystawy poświecone historii gminy Zakrzew.

pobierzdo góry do góry

06.03.2014 r.

Napiórkowski we Wsoli

Napiórkowski we Wsoli

9 marca w Muzeum Witolda Gombrowicza koncert Krzysztofa Napiórkowskiego, kompozytora, pianisty, wokalisty dbającego o literacki poziom śpiewanych tekstów, także tych własnego autorstwa. Recitalem Napiórkowskiego uczcimy Święto Kobiet, zresztą w sposób radykalnie tradycyjny.

Tego dnia we Wsoli nie będzie żadnych parytetów ani równouprawnienia płci. Wstęp wolny i pierwszeństwo w zajmowaniu (ograniczonej jak zwykle) liczby miejsc mają Panie. Panowie, by uczestniczyć w tym wydarzeniu, muszą zakupić jedną z pocztówek prezentujących Muzeum Gombrowicza i podarować je wybranej Pani wraz z odpowiednimi życzeniami.

pobierzdo góry do góry

07.03.2014 r.

Program Maluch 2014

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy 101 mln zł na budowę i utrzymanie miejsc opieki dla najmłodszych dzieci. O środki z programu Maluch 2014 mogą starać się gminy, przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe. Dofinansowanie może wynieść nawet 80 proc. kosztów projektu. Termin składania ofert upływa 19 marca 2014 w przypadku modułu drugiego oraz 2 kwietnia w przypadku modułu pierwszego i trzeciego.

W poprzednich latach program cieszył się bardzo dużą popularnością, dlatego chcemy go kontynuować również w tym roku. Zyskają rodzice, dotacje z programu pomniejszają ponoszone przez nich opłaty. To także sposób na ułatwienie im powrotu do pracy – mówi minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

pobierzdo góry do góry

10.03.2014 r.

Konkurs Inicjatyw Organizacji Pozarządowych w 2014

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Minister Pracy i Polityki Społecznej zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w otwartym konkursie ofert Konkurs Inicjatyw Organizacji Pozarządowych na najlepsze projekty z obszaru: wyrównywanie szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy. Oferty należy składać do 28 marca 2014.

Na konkurs przeznaczono kwotę 300 000 zł. Dotacja dla jednej organizacji nie może przekroczyć 30 tys. zł. Oferty można zgłaszać do 28 marca 2014 r. Rozstrzygnięcie nastąpi nie później, niż 16 maja. Za priorytetowe zadanie uznaje się wsparcie aktywizacji zawodowej kobiet powracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich/wychowawczych lub po okresie opieki nad osobami zależnymi. Może być ono realizowane przez organizację m.in. kampanii, spotkań, szkoleń, treningów i tym podobnych działań.

pobierzdo góry do góry

10.03.2014 r.

Tanecznym krokiem ku wiośnie

Dzień Kobiet w Bierwcach

„Tanecznym krokiem ku wiośnie” pod takim hasłem w ostatnią sobotę karnawału w Bierwcach odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Organizatorem tej uroczystości było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic.

Na początku spotkania prezes Ewa Ofiara powitała przybyłych gości : Zespół Śpiewaczy z Bieniędzic i orkiestrę pana Czesława Golińskiego, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju gm. Wolanów, Stowarzyszenie 50 plus „Szansą dla siebie” gm. Magnuszew, Klub Wzajemnej Pomocy „Energia” z Białobrzegów, Wójta Gminy Jedlińsk – pana Wojciecha Walczaka z małżonką, Ks. Janusza Chamerę - proboszcza parafii Bierwce , Dyr. Przedszkola w Jedlińsku – Wandę Walczak, nauczycieli PSP w Bierwcach, oraz pozostałych uczestników zgromadzonych w świetlicy. Następnie pan Wójt Wojciech Walczak złożył życzenia wszystkim paniom a orkiestra odśpiewała 100 lat.

pobierzdo góry do góry

10.03.2014 r.

Ogłoszenie o naborze wniosków w zakresie działania: Małe Projekty

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” informuje, iż w dniach od 24 marca do 7 kwietnia 2014 r. przyjmować będzie wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie działania Małe Projekty. Pula środków przeznaczonych w ramach realizowanego naboru wynosi 388 174,18 zł

pobierzdo góry do góry

11.03.2014 r.

Konkurs Kobieta Przedsiębiorcza 2013: Ewa Brzezińska

Ewa Brzezińska

Przedstawiamy Państwu sylwetki Pań z obszaru działania naszego Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, które zostały nominowane do konkursu organizowanego przez Redakcję Echa Dnia Na Kobietę Przedsiębiorczą. Konkurs ma na celu wybór 10 najbardziej aktywnych pań w regionie, po 3 z każdego powiatu.

Zachęcamy do wspierania kandydatury Pani Ewy Brzezińskiej – współwłaścicielki Piekarni Wacyn, aktywnej członkini Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” która została nominowana przez czytelników Echa Dnia.

pobierzdo góry do góry

11.03.2014 r.

Prezydent podpisał ustawę o funduszu sołeckim

Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał we wtorek w Łasku (Łódzkie) ustawę o funduszu sołeckim, która m.in. zwiększa wysokość zwrotu pieniędzy z budżetu państwa na działania lokalne. Komorowski, który spotkał się w Łasku z sołtysami, zwrócił uwagę, że ta instytucja istnieje w Polsce od 800 lat, była i jest nadal cząstką Polski samorządnej.

Prezydent podkreślił, że w przypadającym 11 marca Ogólnopolskim Dniu Sołtysa ma ogromną satysfakcję, że może podpisać ustawę dotyczącą funduszu sołeckiego. Dodał, że kiedy w przeszłości pełnił funkcję marszałka Sejmu, tocząca się wówczas debata nad przepisami dotyczącymi funduszu sołeckiego była dla niego ciekawym doświadczeniem. Jak mówił, widać było w tej dyskusji zrozumienie, że należy o polską samorządność dbać, pogłębiać ją i umacniać, dając odpowiednie narzędzia. „Takim narzędziem jest fundusz sołecki” – zaznaczył prezydent.

pobierzdo góry do góry

12.03.2014 r.

Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Przysuskiej

Związek Pszczelarzy w Przysusze

Przedstawiamy Państwu sylwetkę Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Przysuskiej, które zrzesza siedemdziesięciu siedmiu pszczelarzy z terenu powiatu przysuskiego. W ich posiadaniu jest 2100 uli zlokalizowanych w lasach i w ich pobliżu, dlatego zebrany miód cechuje się wyjątkowym smakiem i najwyższą jakością. Są to miody wielokwiatowe, spadź iglasta i liściasta.

pobierzdo góry do góry

13.03.2014 r.

Jarmark Koński w Skaryszewie z udziałem Partnerskich Mazowieckich LGD

Wstępy w Skaryszewie

We „Wstępny” czyli pierwszy poniedziałek Wielkiego Postu, odbywa się najsłynniejszy w Polsce jarmark koński - impreza handlowo-folklorystyczna o kilkusetletniej tradycji, która powstała w konsekwencji z przeobrażenia przywileju targowego nadanego Skaryszewowi przez króla Władysława IV w 1633 roku. W tym roku również zawitali do Skaryszewa hodowcy koni, rolnicy i eksporterzy z całego kraju, a także z zagranicy. Podczas jarmarku eksponowane były między innymi akcesoria rymarskie, sprzęt rolniczy, wyroby rzemieślnicze, rzemiosło, sztuka ludowa a przede wszystkim konie pociągowe. Po raz kolejny z głównej, początkowej ulicy /Mickiewicza/ prowadzącej na jarmark stworzono ALEJĘ TWÓRCÓW LUDOWYCH. Handel końmi, który w tym roku, po raz pierwszy był usytuowany na Skaryszewskim targowisku „Mój Rynek” oraz stadninie koni „Hubertus”. Jarmarkowi towarzyszył szereg imprez kulturalnych ukazujących dziedzictwo narodowe i tradycje regionu. Na scenie prezentowali się muzycy ludowi. Zespoły z całego regionu radomskiego przyjechały do Skaryszewa.

pobierzdo góry do góry

14.03.2014 r.

Konkurs grantowy: Obywatele dla Demokracji

Obywatele dla demokracji

Od 1 marca do 15 kwietnia organizacje mogą składać wnioski wstępne na projekty tematyczne w programie Obywatele dla Demokracji. W drugiej edycji konkursu na dotacje przeznaczono 9 mln euro. Wysokość dotacji dla projektów realizowanych samodzielnie wynosi od 50 tys. do 250 tys. zł, a przy wnioskach o dofinansowanie projektów partnerskich organizacje mogą się starać nawet o 350 tys. zł.

pobierzdo góry do góry

14.03.2014 r.

Muzyka Zakorzeniona

Muzyka Zakorzeniona

Muzyka zakorzeniona to projekt autorstwa Piotra Baczewskiego, mający na celu dokumentację i upowszechnianie tradycyjnej muzyki polskiej wsi. Zachęcamy Państwa do sprawdzenia przygotowanych w ramach projektu relacji filmowych, związanych z pięknem naszej kultury, przedstawiających wiejskich muzyków ludowych dostępnych na stronie internetowej inicjatywy

„Czas płynie nieubłaganie. Coraz trudniej znaleźć na wsiach osoby grające i śpiewające archaiczne melodie. Mamy właśnie ostatnią szansę na kontakt z autentyczną i nieprzetworzoną kulturą wiejską. Mamy ostatnią szanse by nie dać jej zaginąć.” Tymi słowami autor projektu Piotr Baczewski zaprasza Nas do magicznej podróży w świat folkloru, lat minionych!

pobierzdo góry do góry

17.03.2014 r.

Konkurs MSiT: Upowszechnianie sportu różnych grup społecznych i środowiskowych - dodatkowy nabór

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Minister Sportu i Turystyki ogłosił dodatkowy nabór ofert w otwartym konkursie na realizację w 2014 r. zadań z zakresu „upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych”. Oferty należy składać do 31 marca 2014.

Dodatkowy nabór ofert w ramach ogłoszonego w dniu 20 grudnia 2013 roku otwartego konkursu na dofinansowanie w 2014 r. zadań z zakresu „Upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych”, finansowanych ze środków budżetu państwa w ramach zadania „Promowanie i wspieranie rozwoju sportu dla wszystkich”, podzadania „Upowszechnianie sportu w społeczeństwie”, działania „Wspieranie przedsięwzięć w zakresie upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych”

pobierzdo góry do góry

19.03.2014 r.

Zakrzewiaki w Koszęcinie

Sztuka Muzyką Malowana

Dziecięcy zespół ludowy „Zakrzewiaki” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzewie uczestniczy w kolejnym już projekcie realizowanym w ramach Małych Projektów, finansowanych z naborów wniosków przeprowadzonych przez nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”. „Sztuka Muzyką Malowana” to projekt który ma na celu zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, promocję miejscowych tradycji, obrzędów, zwyczajów, czy języka regionalnego – poprzez realizacje warsztatów wokalno-tanecznych, a także zajęć z rękodzieła wśród dzieci z gminy Zakrzew.

pobierzdo góry do góry

20.03.2014 r.

IX edycja Programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży

Narodowe Centrum Kultury

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór wniosków do IX edycji Programu „Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży" na rok 2014. Wnioski można składać do 18 kwietnia 2014.

W ramach Programu możliwe jest dofinansowanie projektów obejmujących pobyt w Polsce grupy młodzieży ukraińskiej i pobyt na Ukrainie grupy młodzieży polskiej, wraz z opiekunami.

pobierzdo góry do góry

20.03.2014 r.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia z obsługi komputera realizowane w gminie Wieniawa.

Szkolenia komputerowe w wieniawie

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu obsługi komputera (poziom podstawowy), które rozpoczynamy już w najbliższy poniedziałek w Wieniawie. Informujemy, iż zostały ostatnie wolne miejsca, a chętnych zapraszamy do przekazywania zgłoszeń w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieniawie.

Podczas tego szkolenia uczestnicy zapoznają się z podstawami technik informatycznych i komunikacyjnych, użytkowania komputerów, przetwarzania danych, arkuszy kalkulacyjnych, grafiki menadżerskiej i prezentacyjnej, a także użytkowania Internetu.

pobierzdo góry do góry

21.03.2014 r.

Nowa wystawa w Wieniawie. Ferie w Kadrze!

Ferie w Kadrze - Wieniawa

W Gminnym Centrum Kultury w Wieniawie można zwiedzać wystawę prac powstałych w czasie warsztatów fotograficznych „Ferie w Kadrze”. Chcieliśmy w tym roku poszerzyć ofertę dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych i oprócz regularnych zajęć plastycznych, muzycznych i turniejów tenisowych, wyszliśmy z propozycją warsztatów multimedialnych. Do poprowadzenia zajęć zaangażowany został profesjonalny fotograf i filmowiec, absolwent Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej Michał Siczek.

Zajęcia zostały podzielone na dwie części: fotograficzną i filmową. W części fotograficznej uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać zasadę działania aparatu fotograficznego, to w jaki sposób powstaje zdjęcie, jakie są kadry fotograficzne oraz jakie parametry fotograficzne brać pod uwagę, żeby móc świadomie zrobić ciekawą fotografię.

pobierzdo góry do góry

21.03.2014 r.

Zachęcamy do wsparcia Rzymskokatolickiej Parafii p.s. św. Antoniego w Korcu na Ukrainie.

Rzymskokatolickia Parafia p.s. św.  Antoniego w Korcu

Zachęcamy do wsparcia działań naszego partnera – Rzymskokatolickiej Parafii p.w. św. Antoniego w Korcu na Ukrainie, które w dobie bardzo trudnej sytuacji gospodarczej w kraju naszych wschodnich sąsiadów zwraca się do nas i do Państwa o przekazanie wsparcia w wyposażeniu Sali komputerowej dla dzieci i młodzieży.

pobierzdo góry do góry

24.03.2014 r.

Warsztaty szkoleniowe z Małych Projektów. 1.04.2014 r. – Zakrzew.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie warsztatowe organizowane przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, mające na celu przedstawienie informacji na temat przygotowania wniosku o przyznanie pomocy dla działania „Małe Projekty” – Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2014 r.

Szkolenie ma na celu przygotowanie wszystkich zainteresowanych do złożenia aplikacji dla wspomnianego działania „Małych Projektów” w aktualnym naborze wniosków, trwającym do dnia 7 kwietnia 2014 r. Szczegółowo omówione zostaną warunki przyznania pomocy dla „Małych projektów”, kwalifikowalność kosztów, zakres realizacji, prezentacja Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki”, zasady wypełniania wniosku o przyznanie pomocy. Nie zabraknie również praktycznych ćwiczeń związanych z przygotowaniem wniosku.

pobierzdo góry do góry

25.03.2014 r.

Zakrzew zaprasza na warsztaty fotograficzne!

Warsztaty fotograficzne w Zakrzewie

Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie przy współpracy z Lokalną Grupą Działania „Razem dla Radomski” przystąpiła do projektu „Jak nie kochać tej ziemi… - Mała Ojczyzna w obiektywie" współfinansowanego z naborów wniosków przeprowadzonych przez nasze Stowarzyszenie w ramach Osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

W ramach projektu organizujemy bezpłatne warsztaty fotograficzne dla młodzieży w wieku 12 – 18 lat prowadzone przez wybitnego artystę fotografa.

pobierzdo góry do góry

25.03.2014 r.

Rozpoczęliśmy nabór wniosków dla działania Małe Projekty

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” informuje, iż w dniach od 24 marca do 7 kwietnia 2014 r. przyjmować będzie wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie działania Małe Projekty. Pula środków przeznaczonych w ramach realizowanego naboru wynosi 388 174,18 zł

pobierzdo góry do góry

26.03.2014 r.

Minister Spraw Zagranicznych ogłosił konkurs na realizację zadania publicznego: Wolontariat polska pomoc 2014. Oferty należy składać do 11 kwietnia 2014.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Celem zadania publicznego jest w szczególności: wyłonienie najlepszych projektodawców, którzy będą realizować projekty wolontariackie na rzecz jednego z krajów partnerskich, będących biorcami oficjalnej pomocy rozwojowej (ang. ODA), tj. krajów znajdujących się na liście Komitetu Pomocy Rozwojowej (Development Assistance Committee, DAC) OECD i wskazanych jako kraj realizacji zadań wolontariackich.

pobierzdo góry do góry

26.03.2014 r.

Nowicki mówi Twardowskiego

Nowicki mówi Twardowskiego

Muzeum Witolda Gombrowicza w najbliższą niedzielę zaprasza na spektakl literacko-muzyczny „Z obłoków na ziemię” przygotowany przez Jana Nowickiego, na który złożą się teksty Bolesława Leśmiana, ks. Jana Twardowskiego, Karola Wojtyły, Jana Nowickiego. Na spektakl oprócz wierszy tych poetów składa się oryginalna muzyka jazzowa autorstwa Marka Stryszowskiego i Cezarego Chmiela, którzy wraz z Tomaszem Kudykiem towarzyszyć będą na scenie Janowi Nowickiemu.

pobierzdo góry do góry

27.03.2014 r.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia z języka angielskiego – poziom podstawowy

Szkolenia – język angielski

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu e-learningowym z zakresu nauki języka angielskiego (poziom podstawowy), które przygotowaliśmy dla Państwa w ramach projektu „Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej – Multicel” i udostępniliśmy na stronie internetowej www.elearning-szkolenia.eu

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych staje się wręcz koniecznością. Niestety od lat poziom znajomości języków obcych na wsiach wypada zdecydowanie gorzej niż w miastach. Dotyczy to zarówno młodzieży jak i osób dorosłych. Powodów takiej sytuacji może być wiele, ale na pewno jednym z nich jest ograniczony dostęp do możliwości uczestniczenia w zajęciach dodatkowych, kursach czy korepetycjach. Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” wychodzi na przeciw tym utrudnieniom, udostępniając nowoczesne narzędzie jakim jest możliwość kształcenia na odległość.

pobierzdo góry do góry

28.03.2014 r.

Konkurs co-creation do 10 kwietnia 2014 roku!

Ashoka

Fundacja Ashoka zaprasza do udziału w konkursie na projekty społeczne, które zawierają elementy innowacyjnej współpracy międzysektorowej.

W ramach inicjatywy na dofinansowanie mogą liczyć projekty związane z organizacjami społecznymi podejmującymi współprace z biznesem na rzecz pozytywnej zmiany społecznej; partnerstwa przynoszące korzyści dla organizacji społecznej jak i dla biznesu; oraz z współpracą wybiegającą poza tradycyjne wsparcie finansowe i darowizny rzeczowe przekazywane organizacjom społecznym przez biznes.

pobierzdo góry do góry

31.03.2014 r.

Zapraszamy już jutro na szkolenia warsztatowe z Małych Projektów do Zakrzewa

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie warsztatowe organizowane przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, mające na celu przedstawienie informacji na temat przygotowania wniosku o przyznanie pomocy dla działania „Małe Projekty” – Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2014 r.

Szkolenie ma na celu przygotowanie wszystkich zainteresowanych do złożenia aplikacji dla wspomnianego działania „Małych Projektów” w aktualnym naborze wniosków, trwającym do dnia 7 kwietnia 2014 r. Szczegółowo omówione zostaną warunki przyznania pomocy dla „Małych projektów”, kwalifikowalność kosztów, zakres realizacji, prezentacja Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki”, zasady wypełniania wniosku o przyznanie pomocy. Nie zabraknie również praktycznych ćwiczeń związanych z przygotowaniem wniosku.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.