Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13193860


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Maj 20181 maja 2004 r. na mocy Traktatu akcesyjnego podpisanego 16 kwietnia 2003 r. Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Faktyczny proces integracji Polski rozpoczął się w Atenach 8 kwietnia 1994 r. z chwilą złożenia przez Polskę wniosku o członkostwo w Unii Europejskiej i potwierdzenia go przez wszystkie państwa członkowskie.

pobierzdo góry

Od czternastu lat, 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, polskie święto państwowe. Obchodzone jest między świętami 1 – maja – Świętem Pracy i 3 maja – Świętem Konstytucji 3 maja.

pobierzdo góry

Gmina Przytyk zaprasza do udziału w V edycji wielowymiarowej imprezy plenerowej, organizowanej na pamiątkę zawarcia w Przytyku związku małżeńskiego pomiędzy Janem Kochanowskim z Dorotą Podlodowską.

pobierzdo góry

Dziś mija 227 lat odkąd Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

pobierzdo góry

Serdecznie zapraszamy Państwa do lektury kolejnego numeru Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, na łamach którego dzielimy się z Państwem inicjatywami i działaniami podejmowanymi przez nas w okresie ostatniego miesiąca.

pobierzdo góry

Nowa filozofia w ochronie danych osobowych, czyli jak wdrożyć RODO w organizacji, by wzmocnić zaufanie, uniknąć nadmiernych kosztów i nie narazić się na kary? Zachęcamy do lektury poradnika Fundacji Panoptykon.

pobierzdo góry

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich zaprasza do udziału w konkursie na najaktywniejsze sołectwo woj. mazowieckiego. Dla zwycięzców przewidziano nagrody w wysokości 15 000,00 zł. Konkurs ma na celu nagrodzenie aktywności społecznej w województwie mazowieckim, a także dalszej motywacji do działania na rzecz lokalnych społeczności.

pobierzdo góry

Drodzy Internauci, serdecznie chcielibyśmy podziękować Wam za ponad 10 milionów wyświetleń stron internetowych prowadzonych przez Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” do których zaliczają się: www.razemdlaradomki.pl, www.wdolinieradomki.pl, www.innowacyjnaradomka.pl, paprykaprzycyka.eu.

pobierzdo góry

W związku z wejście w życie ustawy z dnia 6 marca 2018 r. „Prawo przedsiębiorców (Dz. U. poz. 646) wprowadzającej m.in. udogodnienia dla przyszłych przedsiębiorców będących osobami fizycznymi, dotyczące możliwości skorzystania przez ww. osoby z tzw. „ulgi na start”,

pobierzdo góry

W ramach wybranych przez „Razem dla Radomki” inicjatyw dla projektu grantowego, rozpoczęły się warsztaty artystyczne w gminie Jedlińsk. Za nami pierwsze warsztaty z origami modułowego, które odbyły się w Nowych Zawadach w ramach inicjatywy pn. „Rozwój potencjału mieszkańców gm. Jedlińsk poprzez Kulturę i Sztukę.

pobierzdo góry

LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS), Dyrekcja i uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, Dyrektor Aeroklubu Radomskiego oraz Dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu serdecznie zapraszają wszystkich miłośników lotnictwa na Piknik Lotniczy.

pobierzdo góry

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest okazją do refleksji nad przeszłością narodową, sprzyja poznawaniu historii rodzinnego miasta i regionu, skłania do wspomnień nad wartościami tworzącymi pamięć zbiorowości lokalnej, utrwala wolę wolności.

pobierzdo góry

Album jest próbą zaprezentowania Przysuchy i jej mieszkańców w aspekcie przemian społecznych, kulturalnych i gospodarczych. Pokazuje wkład poszczególnych środowisk w rozwój miasteczka.

pobierzdo góry

Zapraszamy do lektury publikacji LGD "Razem dla Radomki", prezentującej sylwetki aktywnych organizacji pozarządowych z terenu gmin tworzących nasze LGD - Jedlińska, Przysuchy, Przytyka, Wieniawy, Wolanowa i Zakrzewa.

pobierzdo góry

Co miał na myśli Witold Gombrowicz, gdy pisał, że Radom nie jest poematem? Czy nasza pamięć idealizuje pierwszą po zaborach Niepodległą Rzeczpospolitą? Czy rzeczywiście świat i Polska zmieniają się tak bardzo, jak nam się wydaje?

pobierzdo góry

W bieżącym numerze zaprosimy Państwa do Doliny Radomki - malowniczego i bogatego kulinarnie obszaru działania LGD „Razem dla Radomki” - by zaprezentować Członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze.

pobierzdo góry

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w etapie regionalnym XVIII edycji Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”.

pobierzdo góry

59. Dni Kolbergowskie odbędą się w dniu 3 czerwca 2018 r. w Przysusze. W związku z powyższym zapraszamy kapele i zespoły śpiewacze do udziału w jednym z największych wydarzeń związanych z promocją i kultywowaniem tradycji muzyki ludowej w Polsce.

pobierzdo góry

Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha – Tadeusz Tomasik, serdecznie zaprasza 2 czerwca 2018 roku, na uroczyste obchody Dni Przysuchy, podczas której zaprezentowany będzie bogaty program artystyczny.

pobierzdo góry

Ruszył konkurs Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pn. Wspólnie o Funduszach Europejskich. Zapraszamy organizację pozarządowe, partnerów społeczno-gospodarczych i władze miejskie do składania ofert na najlepsze inicjatywy informujące o możliwościach korzystania ze środków unijnych.

pobierzdo góry

Zapraszamy na konferencję 10 lat we wdrażaniu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki”, która odbędzie się w dniu 18 czerwca 2018 roku w Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie o godzinie 11.30.

pobierzdo góry

Serdecznie zapraszamy 29 maja na godzinę 9.00 do Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlińsku na spektakl „Czerwony Kapturek” odbywający się w ramach zadania realizowanego przez Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne Rak, współfinansowanego w ramach projektu grantowego LGD „Razem dla Radomki” .

pobierzdo góry

W dniach 22 maja do 24 maja 2018 roku przedstawiciele stowarzyszenia „Razem dla Radomki” przebywali na Leaderfest w Roznovie pod Radhostem w Republice Czeskiej. Impreza ta to m.in. Międzynarodowe Spotkania LGD dla celów utworzenia sieci LAGs, nawiązywania kontaktów i przygotowania projektów współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej.

pobierzdo góry

Wójt Gminy Zakrzew serdecznie zaprasza 10 czerwca 2018 r. do Taczowa na uroczyste obchody 100 lecia Niepodległości Polski. W ramach organizowanego wydarzenia wystąpi zespół ZAKOPOWER oraz Reprezentacyjny Zespół Artystycznego Wojska Polskiego.

pobierzdo góry

30 maja 1505 podczas obrad Sejmu w Radomiu uchwalono konstytucję Nihil Novi. Jej wprowadzenie uważa się często za początek demokracji szlacheckiej w Polsce.

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.