Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13194277


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Maj 20171 maja 2004 r. na mocy Traktatu akcesyjnego podpisanego 16 kwietnia 2003 r. Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Faktyczny proces integracji Polski rozpoczął się w Atenach 8 kwietnia 1994 r. z chwilą złożenia przez Polskę wniosku o członkostwo w Unii Europejskiej i potwierdzenia go przez wszystkie państwa członkowskie.

pobierzdo góry

Dziś mija 226 lat odkąd Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

pobierzdo góry

Związek Stowarzyszeń Koalicja Organizacji Pozarządowych oraz Zespół Konsultacyjny d/s Współpracy Samorządu z Organizacjami Pozarządowymi zaprasza na I Kongres NGO: “Samorząd, Biznes, Organizacje Pozarządowe - Trzy różne światy, a jednak działa!

pobierzdo góry

Nie wiadomo, kiedy wreszcie przydarzy się nam kilka słonecznych dni, ale wiadomo już, kiedy w najbliższych tygodniach warto wybrać do Muzeum Witolda Gombrowicza. I na co się wybrać: zapraszamy na koncert piosenek Boba Dylana oraz na „Apetyt na Gombrowicza”, który w tym roku zaprogramowany został trochę na przekór naszemu patronowi.

pobierzdo góry

Informujemy, iż z uwagi na problemy techniczne wynikające z winy dostawcy usług telekomunikacyjnych – firmy MMI Telecom, kontakt telefoniczny z biurem pod nr 48 38 58 996 jest obecnie utrudniony. W związku z powyższym prosimy o kontakt pod nr telefonu 572361068.

pobierzdo góry

Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckego zapraszamy producentów spożywczych z terenu LSR "Razem dla Radomki" do udziału Targach World Food w Nadarzynie w dniach 1-3 czerwca i w Dniu Ziemi na Polach Mokotowskich w dniu 4 czerwca.

pobierzdo góry

Dzień Europy – święto europejskich państw, które obchodzone jest 5 lub 9 maja. W krajach, które są członkami Rady Europy, a nie są członkami Unii Europejskiej, preferowane jest obchodzenie Dnia Europy 5 maja, natomiast w państwach Unii Europejskiej obchodzi się go oficjalnie 9 maja.

pobierzdo góry

W czasie konferencji „Nowoczesne Techniki Sprzedaży” poznasz wszelkie wskazówki, techniki i narzędzia do tego, aby przenieść swoje wyniki sprzedażowe na wyższy poziom. Jeśli tylko z nich skorzystasz, gwarantuje Ci to drogę do sukcesu! Serdecznie zapraszamy na spotkanie, gdzie prelegentem będzie członek LGD Diana Nowek.

pobierzdo góry

Celem konkursu jest wsparcie najmłodszych dzieci w ich rozwoju, pomocy w edukacji oraz wzmacnianiu ich pasji i talentów. Na realizację takich działań można wygrać do 50 tys. złotych dofinansowania. Zgłoszenia pomysłów przyjmowane są do 21 maja.

pobierzdo góry

FIO Mazowsze Lokalnie to jeden z najpopularniejszych konkursów skierowanych do organizacji pozarządowych, grup nieformalnych które starają się o zdobycie dotacji w wysokości do 5000,00 zł na realizację swoich pomysłów.

pobierzdo góry

Z okazji 100 lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysusze Muzeum Oskara Kolberga przygotowało publikację przedstawiającą historię przysuskiej straży w latach 1917-2017 a także wystawę muzealną, którą możemy obejrzeć do 31 lipca 2017 r.

pobierzdo góry

Informujemy, iż w dniu 18 maja 2017 roku o godzinie 12.00 w Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie odbędzie się Posiedzenie Rady Stowarzyszenia Razem dla Radomki – mające na celu przeprowadzenie procedury dotyczącej rozpatrzenia protestów złożonych do Lokalnej Grupy Działania Razem dla Radomki .

pobierzdo góry

Grupa Adamed zaprasza do zgłaszania pomysłów na działania aktywizujące osoby starsze. Do 23 czerwca 20017 r. przyjmowane będą projekty, zadaniem których jest zwrócenie uwagi na ciągle istniejący problem niewykorzystanego potencjału seniorów. Konkurs ma charakter ogólnopolski i przeznaczony jest dla podmiotów aktywnie działających z myślą o nich.

pobierzdo góry

58. Dni Kolbergowskie odbędą się w dniu 4 czerwca 2017 r. w Przysusze. W związku z powyższym zapraszamy kapele i zespoły śpiewacze do udziału w jednym z największych wydarzeń związanych z promocją i kultywowaniem tradycji muzyki ludowej w Polsce.

pobierzdo góry

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnej zabawy na Majówce, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 21 maja 2017 r. w Bierwieckiej Woli (gmina Jedlińsk). Organizatorzy wydarzenia – Wójt Gminy Jedlińsk, Rada Gminy oraz Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku przygotowali wiele atrakcji.

pobierzdo góry

Związek Gmin Radomka zaprasza na rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Odnawialne Źródła Energii w dolinie rzeki Radomki, który odbędzie się 19 maja 2017 r., w Publicznej Szkole Podstawowej w Przytyku, mieszczącej się przy ul. Szkolnej 3. Początek wydarzenia o godzinie 10.00.

pobierzdo góry

Piosenki Boba Dylana, który w ubiegłym roku dostał literackiego Nobla wypełnią program Nocy Muzeów we Wsoli. Zapraszamy do Muzeum Gombrowicza w najbliższy piątek, 19 maja o godzinie 20. Nagroda Nobla dla Boba Dylana wywołała wiele dyskusji, ale na pewno ucieszyła Filipa Łobodzińskiego – dziennikarza, krytyka literackiego i tłumacza, który nie tylko Dylana przełożył na język polski, ale także zagrał i zaśpiewał. Z jakim skutkiem?

pobierzdo góry

W czasie konferencji „Nowoczesne Techniki Sprzedaży” poznasz wszelkie wskazówki, techniki i narzędzia do tego, aby przenieść swoje wyniki sprzedażowe na wyższy poziom. Jeśli tylko z nich skorzystasz, gwarantuje Ci to drogę do sukcesu! Serdecznie zapraszamy na spotkanie, gdzie prelegentem będzie członek LGD Diana Nowek.

pobierzdo góry

Zachęcamy Państwa do obejrzenia relacji przygotowanej przez Telewizję Zebbra TV, podczas której możemy zobaczyć przygotowywany teledysk do autorskiego utworu „Pościłabym”, którego premiera już wkrótce.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Jastrzębia „Gościniec” zaprasza do udziału w projekcie, którego celem jest wyłonienie grupy nieformalnych liderów społecznych wśród mieszkańców trzech gmin wiejskich powiatu radomskiego i szydłowieckiego, tj. Jastrzębi, Mirowa i Wolanowa oraz wzmocnienie ich potencjału poprzez edukację, rozwój osobisty i włączenie do życia społecznego.

pobierzdo góry

27 maja 2017 roku w Sali widowiskowej naszej Biblioteki odbędzie się konferencja naukowa „600 lat parafii Zakrzew”. Organizatorami są: Zakład Nauk o Państwie i Prawie UTH im. K. Pułaskiego w Radomiu, Katedra Teologii Pastoralnej i Społecznej KUL im. Jana Pawła II, Polskie Towarzystwo Teologiczne oraz Parafia Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie.

pobierzdo góry

Prezentujemy listy rankingowe i protokoły z posiedzenia Rady Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, w sprawie ponownej oceny wniosków, dla których złożone zostały protesty, przez Wnioskodawców składających oferty w konkursach na: Rozwój Istniejącego Przedsiębiorstwa oraz Podejmowanie działalności gospodarczej

pobierzdo góry

Przysucha – rodzinne miasta Oskara Kolberga – co roku w pierwszy weekend czerwca przyciąga liczne grono widzów, którzy przyjeżdżają tutaj na organizowane wydarzenia kulturalne. Sobota – to „Dni Przysuchy” impreza na której prezentują się ogólnopolskie gwiazdy estrady. Niedziela – to dzień „Dni Kolbergowskich” - przeglądu muzyki ludowej.

pobierzdo góry

Już za tydzień, 5 czerwca, poznamy nazwiska pięciorga prozaików nominowanych do Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Jest to jedyny konkurs literacki w takiej formule: kapituła nagradza autorów za pierwszą lub drugą książkę napisaną prozą artystyczną. Pierwszymi laureatami Nagrody zostali w ubiegłym roku Weronika Murek i Maciej Hen.

pobierzdo góry

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkie dzieci z Gminy Wieniawa na imprezę z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się 2 czerwca 2017 roku w Muszli Koncertowej w Wieniawie, przy ul. Parkowej 22. Moc wrażeń czeka na uczestników od godziny 9.00 do 14.00. W programie zaplanowano wiele atrakcji, w tym zamki dmuchańce, gry, zabawy, konkursy, efekty specjalnie i wiele innych.

pobierzdo góry

Zapraszamy Państwa do lektury 80 numeru Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, na łamach którego prezentujemy nasze działania oraz inicjatywy realizowane przez naszych partnerów oraz instytucje z terenu gmin tworzących naszą lokalną grupę działania.

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.