Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13193894


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Maj 2010 r.04.05.2010 r.

Spotkanie informacyjne nt. otwartego konkursu ofert ogłoszonych przez Wojewodę Mazowieckiego.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w spotkaniu informacyjnych dotyczących ogłoszonego przez Wojewodę Mazowieckiego otwartego konkursu ofert na dofinansowanie realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej w województwie mazowieckim.

Spotkanie odbędzie się w dniu 6 maja 2010 r. o godzinie 17.00 w Placówce Zamiejscowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu, ul. Żeromskiego 53, sala 292.

pobierzdo góry do góry

05.05.2010 r.

Bezpłatne szkolenie: Kadry i płace z obsługą programu Symfonia.

Fundacja „Fundusz Inicjatyw” zaprasza na bezpłatne szkolenie „Kadry i płace z obsługą programu Symfonia” w ramach projektu „Znajdź pracę”, które odbędzie się w sierpniu 2010 roku w Radomiu.

Zajęcia skierowane są do mieszkańców województwa mazowieckiego, którzy pozostają bez zatrudnienia (w tym zarejestrowanych i niezarejestrowanych jako osoby bezrobotne). Dla uczestników projektu przewidziane jest bezpłatne doradztwo zawodowe, indywidualne pośrednictwo pracy oraz 110 godzin szkolenia dydaktycznego z zakresu „Kadry i płace z obsługą programu Symfonia”.

Szczegółowe informacje i dokumenty zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.ffi.org.pl, oraz w Biurze Projektu „Znajdź Pracę” przy ul. Żeromskiego 94, pok. 412 (IV piętro) w Radomiu.

pobierzdo góry do góry

07.05.2010 r.

Rusofil i rusofob, czyli pojedynek w Muzeum Gombrowicza we Wsoli.

pałac Gąbrowicza

9 maja o godzinie 17:30 w Muzeum Gombrowicza we Wsoli odbędzie się dyskusja o polskim kompleksie rosyjskim, wojnie i pokoju w kulturze, oraz o „zachodnim Antychryście” i „przyjaciołach Moskalach”.

Udział w dyskusji wezmą – prof. Andrzej de Lazari, rusycysta z Uniwersytetu Łódzkiego, potomek Rosjan oraz Bartłomiej Sienkiewicz, współzałożyciel i wieloletni dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich, ekspert i publicysta, potomek wybitnego pisarza Henryka Sienkiewicza.

Wszystkich zainteresowanych do Wsoli dowiezie bezpłatny autobus, który odjedzie sprzed Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego o godz. 16.45. Powrót do Radomia nastąpi tym samym autobusem po spotkaniu, około godziny 19.30. Wstęp wolny.

pobierzdo góry do góry

06.05.2010 r.

Parada Schumana już w najbliższą sobotę.

W sobotę po raz 11 odbędzie się w Warszawie Parada Schumana. Organizowana jest od 1999 roku przez euroentuzjastów i zwolenników Unii Europejskiej. Jest ona zwieńczeniem Polskich Spotkań Europejskich, stanowiących cykl wydarzeń o tematyce europejskiej, odbywających się w pierwszych dniach maja każdego roku. Celem Parady jest świętowanie i pokazanie integracji europejskiej.

Tegoroczna parada obędzie się w przeddzień 60 rocznicy ogłoszenia planu Roberta Schumana, pierwszego etapu jednoczenia się Europy. Jedenasta Parada Schumana wyruszy w sobotę 8 maja o godzinie 12.00 z Placu Zamkowego w Warszawie. Paradę tworzą młodzi ludzie ze szkolnych klubów europejskich z całej Polski, organizacje pozarządowe, a także politycy, przedstawiciele świata kultury i nauki.

pobierzdo góry do góry

07.05.2010 r.

Biuletyn Informacyjny LGD Razem dla Radomki

biuletyn informacyjny stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Razem dla Radomki

Zachęcamy Państwa do lektury pierwszego numeru Biuletynu Informacyjnego Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”. Celem naszej publikacji jest przekazanie najważniejszych informacji dotyczących działań realizowanych przez Stowarzyszenie, oraz wydarzeń i inicjatyw związanych z rozwojem naszych „Małych Ojczyzn”.

Wersję elektroniczną biuletynu mogą Państwo pobrać z zakładki Biuletyn Informacyjny

Życzymy miłej lektury.

pobierzdo góry do góry

10.05.2010 r.

Radom. Projekt: Wracam do pracy – mam kompleksowe uprawnienia energetyczne.

Radomska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych

Radomska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej zaprasza osoby niepracujące, bezrobotne oraz nieaktywne zawodowo na bezpłatne szkolenia, które odbywają się w ramach projektu „Wracam do pracy – mam kompleksowe uprawnienia energetyczne”.

W ramach szkolenia zagwarantowany jest zwrot kosztów dojazdów oraz wyżywienie, dodatek szkoleniowy, materiały szkoleniowe, oraz nabycie kwalifikacji zawodowych z obsługi eksploatacji urządzeń sieci elektroenergetycznych oraz zespołów prądotwórczych o napięciu znamionowym do 1kV, ciepłownictwa oraz gazownictwa.

Projekt skierowany jest do mieszkańców woj. mazowieckiego z powiatów: szydłowieckiego, przysuskiego, zwoleńskiego, kozienickiego oraz m. Radom, pozostających bez zatrudnienia. Pierwsze szkolenie rozpocznie się 19 maja 2010 r.

pobierzdo góry do góry

11.05.2010 r.

LGD „Razem dla Radomki” zaprasza na warsztaty fotograficzne.

plakat konkursu fotograficznego lgd Razem dla Radomki

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne przeznaczone dla dzieci i młodzieży z obszaru gmin należących do Lokalnej Grupy Działania "Razem dla Radomki".

Zajęcia prowadzone przez profesjonalnych fotografów mają na celu wprowadzenie dzieci i młodzież w podstawowe zagadnienia fotografii analogowej i cyfrowej, jak również przekazanie najważniejszych informacji o technikach wykonywania zdjęć. Warsztaty będą łączyć wiedzę teoretyczną z zajęciami praktycznymi.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniu dzisiejszym o godzinie 16:00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Zakrzewie. Kolejne spotkania odbędą się w Publicznej Szkole Podstawowej w Bierwcach (Gmina Jedlińsk) oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wieniawie.

pobierzdo góry do góry

15.05.2010 r.

Wyjątkowa noc w muzeum Gombrowicza.

pałac Gąbrowicza

Muzeum Gombrowicza we Wsoli zaprasza 15 maja na wyjątkowy wieczór, który odbędzie się w ramach Nocy Muzeów.

O godzinie 20.00 odbędzie się spektakl zatytułowany „Biesiada zainteresowanych hrabiny Kotłubaj” W. Gombrowicza według pomysłu Jana Bończy-Szabłowskiego w reżyserii Asji Łamtiugina. O godzinie 21.00 na gości czekać będzie Biesiada po biesiadzie – czyli wspólne jedzenie kalafiora i inne jarskie atrakcje. Natomiast na godzinie 22.00 zaplanowano czytanie tekstów Witolda Gombrowicza przed kamerą.

Wszystkich zainteresowanych do Wsoli dowiezie bezpłatny autobus, który odjedzie sprzed Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego o godzinie 19.20. Powrót do Radomia tym samym autobusem, po spektaklu, około godziny 22.00. Wstęp wolny.

pobierzdo góry do góry

13.05.2010 r.

Bezpłatne szkolenie z prawnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej przez organizację pozarządową.

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych zaprasza na szkolenie dotyczące prawnych uwarunkowań prowadzenia działalności gospodarczej przez organizację pozarządową. Podczas szkolenia zostaną omówione aspekty prawa pracy, praw autorskich, sporządzania umów, ochrony danych osobowych oraz zasad fair play w biznesie, istotnych z perspektywy prowadzenia działalności gospodarczej.

Szkolenie odbędzie się w dniach 20-21 maja 2010 roku w Warszawie.

pobierzdo góry do góry

14.05.2010 r.

Rozpoczęcie nabóru wniosków na „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” oraz „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" Programu Rozwoju Obszarów wiejskich w zakresie:


Wnioski należy składać w:
Biurze Stowarzyszenia mieszczącym się przy ul. Wernera 9/11 w Radomiu w terminie od 17.05.2010 r. do 11.06.2010 r. do godziny 15.00. Szczegółowe informacje oraz niezbędne dokumenty na temat naborów zamieszczone są w zakładce Nabory wniosków.

LGD „Razem dla Radomki” zapewnia bezpłatną pomoc w przygotowaniu wniosku. Szczegółowe informacje dostępne są w Biurze LGD "Razem dla Radomki" ul. Wernera 9/11 w Radomiu w godz. pn. 9.00-17.00, wt.-pt. 8.00-16.00. Tel. (048) 38-58-996, e-mail: zarzad@razemdlaradomki.pl.

pobierzdo góry do góry

17.05.2010 r.

20 lecie Samorządu Gminy i Miasta Przysucha

Tadeusz Tomasik

Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody 20-lecia Samorządu Gminy i Miasta Przysucha, które odbędą się w dniu 19 maja 2010 r. o godzinie 10:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Przysusze.

W 2010 roku mija dwadzieścia lat od wolnych wyborów w powojennej historii Polski do samorządu gminnego. Z tej okazji gośćmi uroczystości będą radni Gminy i Miasta w Przysusze ostatnich pięciu kadencji oraz wszyscy burmistrzowie z okresu ostatnich 20 lat. Zaplanowano również wykłady i wystąpienia m.in. Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha – Tadeusza Tomasik, prof. dr. hab. Michała Kuleszy, oraz Prezesa Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” – Cezarego Adama Nowek.

pobierzdo góry do góry

18.05.2010 r.

Szkolenie: Zasady opracowania projektów innowacyjnych i ponadnarodowych.

Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Radomiu

Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Radomiu zaprasza na bezpłatne szkolenie nt. „Zasad opracowania projektów innowacyjnych i ponadnarodowych”, które odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2010 r. w Radomiu przy ul. Kościuszki 1.

Głównym celem szkolenia jest przedstawienie uczestnikom szkolenia głównych zasad i procedur opracowania projektów innowacyjnych (poszukiwanie nowych rozwiązań w obszarze interwencji EFS) oraz ponadnarodowych (kojarzenie partnerów, nawiązywanie kontaktów zagranicznych) w ramach priorytetów i działań Programu Operacyjnego Kapitału Ludzkiego oraz wypracowanie wśród beneficjentów umiejętności prawidłowej realizacji projektów ponadnarodowych pod kątem merytorycznym i finansowym.

pobierzdo góry do góry

19.05.2010 r.

Bezpłatne szkolenie z prawnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej przez organizację pozarządową.

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych zaprasza na szkolenie dotyczące prawnych uwarunkowań prowadzenia działalności gospodarczej przez organizację pozarządową. Podczas szkolenia zostaną omówione aspekty prawa pracy, praw autorskich, sporządzania umów, ochrony danych osobowych oraz zasad fair play w biznesie, istotnych z perspektywy prowadzenia działalności gospodarczej.

Szkolenie odbędzie się w dniach 20-21 maja 2010 roku w Warszawie.

pobierzdo góry do góry

20.05.2010 r.

LGD Razem dla Radomki zaprasza na najbliższe warsztaty fotograficzne

logo razem dla radomki

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne przeznaczone dla dzieci i młodzieży z obszaru gmin należących do Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”, które odbędą się w dniu dzisiejszym o godzinie 16:30 w Publicznej Szkole Podstawowej w Bierwcach (Gmina Jedlińsk) oraz 25.05.2010 r. o godzinie 16:40 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wieniawie.

Zajęcia prowadzone przez profesjonalnych fotografów mają na celu wprowadzenie dzieci i młodzież w podstawowe zagadnienia fotografii analogowej i cyfrowej, jak również przekazanie najważniejszych informacji o technikach wykonywania zdjęć

Przypominamy również o konkursie „Piękno doliny Radomki”, w którym przewidziano atrakcyjne nagrody (laptopy i 100 nagród upominkowych). Szczegółowe informacje mogą Państwo uzyskać pod adresem: www.razemdlaradomki.pl/konkurs.

pobierzdo góry do góry

21.05.2010 r.

Konkurs Mieszkajmy Piękniej

Wójt Gminy Jedlińsk oraz Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Jedlińsk do udziału w konkursie na najładniejszy ogród, posesję oraz sołectwo w roku 2010.

Głównym celem konkursu jest zintegrowanie społeczności lokalnej w działaniach na rzecz poprawienia estetyki terenu gminy i uatrakcyjnienia jej wizerunku wśród mieszkańców oraz propagowanie zachowań proekologicznych, prozdrowotnych oraz dążenie do podnoszenia poziomu czystości, estetyki ulic, posesji i sołectw.

Konkurs rozpoczyna się od dnia 1 kwietnia i trwa do 6 lipca 2010 r.

pobierzdo góry do góry

22.05.2010 r.

Dzieje Samorządu i Administracji w Gminie Przysucha

Dzieje Samorządu i Administracji w Gminie Przysucha

"W 2009 roku minęło 200 lat od chwili utworzenia gmin na ziemiach polskich. W tym roku obchodzimy 20-lecie działalności w pełni samorządowych gmin w Polsce. Rocznice te skłaniają do podsumowań i spojrzenia wstecz na dzieje samorządu. Gmina Przysucha, z przerwami funkcjonuje już 200 lat. Niniejsza praca jest próbą przeglądu dziejów samorządu i administracji w Przysusze i okolicach w latach 1809-2010. Opracowanie dotyczy głównie dziejów samorządowych i administracyjnych tego obszaru."

pobierzdo góry do góry

24.05.2010 r.

Nagrody Gali Biznesu Ziemi Radomskiej dla firm z obszaru LGD Razem dla Radomki.

Po raz czternasty Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej przyznała Nagrody Gospodarcze Gali Biznesu Ziemi Radomskiej „Granitowy Tulipan”. Nagrody wręczono w dniu 14 maja 2010 r. w Sali Koncertowej przy ul. Żeromskiego w Radomiu gdzie odbył się uroczysty finał.

Wśród laureatów XIV edycji Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Granitowy Tulipan za rok 2009 znalazły się firmy z terenu gmin należących do Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”.

W kategorii Firma Średnia zwyciężył Zakład Mleczarski „FigAND” Sp. J. Leszek Figlarski i wspólnicy z siedzibą w Kolonii Wawrzyszów w gminie Wolanowie. W kategorii Produkt Roku zwyciężyły wyroby wędliniarskie – Gospodarstwa Rolnego Elżbiety i Wojciecha Pysiak ze Zdziechowa w gminie Zakrzew.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

pobierzdo góry do góry

25.05.2010 r.

Konferencja naukowa w Zakrzewie: Grunwald 1410 – historia i tradycja.

Sławomir Białkowski - Burmistrz Gminy Zakrzew

Wójt Gminy Zakrzew, Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie, Radomskie Towarzystwo Naukowe oraz Wydział Ekonomiczny Politechniki Radomskiej zapraszają na konferencję naukową "Grunwald 1410 - historia i tradycja", która odbędzie się w dniu 26 maja o godzinie 10.00 w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie.

Podczas konferencji referaty wygłoszą m.in.: prof. dr hab. Henryk Samsonowicz (Uniwersytet Warszawski), dr Zbigniew Morawski (Akademia Humanistyczna w Pułtusku) oraz prof. dr hab. Stefan Nieznanowski i dr hab. Dariusz Kupisz z Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

pobierzdo góry do góry

26.05.2010r.

Zaliczki na finansowanie działań z PROW na lata 2007-2013

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Informujemy, iż na operacje realizowane z udziałem środków Europejskiego Funduszu na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działań osi Leader PROW 2007-2013 będzie można otrzymać z ARiMR zaliczkę.

Zaliczkę będzie można otrzymać w ramach następujących działań:

Szczegółowe informacje dotyczące otrzymania zaliczek na realizowane projekty znajdą Państwo w zakładce Nabory wniosków: Materiały do pobrania dla Wnioskodawców – Dokumenty w sprawie zaliczki.

pobierzdo góry do góry

27.05.2010 r.

Posiedzeniu Zarządu Stowarzyszenia LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Informujemy, iż w najbliższy poniedziałek (31.05.2010 r.) o godzinie 13.00 w Sali konferencyjnej Biura LGD „Razem dla Radomki” przy ul. Wernera 9/11 w Radomiu odbędzie się posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki”.

Ze względu na wagę omawianych spraw obecność Członków Zarządu jest obowiązkowa. Prosimy o potwierdzenie swojej obecności droga telefoniczną pod nr (48) 38 58 996 lub mailowo na adres zarzad@razemdlaradomki.pl

pobierzdo góry do góry

28.05.2010 r

Zapraszamy na 51 Dni Kolbergowskie i 11 Dni Przysuchy.

dni przysuchy plakat

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”, Urząd Gminy i Miasta Przysucha oraz Dom Kultury i Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga w Przysusze serdecznie zapraszają w dniach 5-6 czerwca 2010 r. na 11 Dni Kolbergowskie i 51 Dni Przysuchy.

W ramach 11 Dni Przysuchy, które rozpoczną się w sobotę od godziny 15.30 zaplanowano koncerty: Szymona Wydry & Carpe Diem, zespołu Feel oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Przysuchy.

Natomiast w niedzielę o godzinie 10.00 rozpocznie się przegląd solistów, śpiewaków, zespołów i kapel ludowych w ramach 51 Dni Kolbergowskich. O godzinie 13.30 wystąpią dziecięce zespoły ludowe z terenu LGD „Razem dla Radomki” – zespół Folk Dance z Bieniędzic oraz „Zakrzewiaki” z Zakrzewa. Na zakończenie Dni Kolbergowskich przewidziano występ Chór Nauczycielskiego Nauczycielskiego Przysuchy

Serdecznie Zapraszamy.

pobierzdo góry do góry

31.05.2010 r.

Szkolenia z zakresu Skutecznego Przedsiębiorstwa Ekonomii Społecznej

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Warszawie zaprasza do udziału w szkoleniach otwartych podnoszących jakość usług i zarządzania przedsiębiorstwami społecznymi, w ramach Projektu SPES (Skuteczne Przedsiębiorstwo Ekonomii Społecznej”.

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do pracowników podmiotów szeroko rozumianej ekonomii społecznej z terenu Mazowsza – spółdzielni socjalnych, spółdzielni pracy,  ZAZ-ów, organizacji   pozarządowych   prowadzących   działalność   gospodarczą   lub   odpłatną    pożytku publicznego,  a  także  do  takich  instytucji  i  środowisk  lokalnych,  które  planują  rozpoczęcie działalności na polu ekonomii społecznej.

Najbliższe szkolenie odbędzie się w dniach 07-09.06.2010 r.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.