Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13194119


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Luty 201701.02.2017 r.

Koncert Krystyny Prońko w Jedlińsku.

Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej zaprasza na wyjątkowy koncert Krystyny Prońko, który odbędzie się 27 lutego 2017 o godzinie 18.00 w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlińsku. Bilety w cenie 30 zł (dostępne do 15 lutego) i 40 zł (dostępne po 15 lutym) dostępne są w siedzibie GCKiKF w Jedlińsku, przy ul. Krótkiej 1.

Krystyna Prońko to legenda polskiej piosenki. Jedna z najznakomitszych postaci polskiej piosenki, obdarzona oryginalnym głosem. Jej muzyczna forma nie ulega wahaniom. Zawsze przygotowana, zawsze pochłonięta bez reszty muzyką. Na scenie charyzmatyczna i profesjonalna ,a przy tym pełna wyczucia dla swojej publiczności.. Jest znana z przebojów: “Jesteś lekiem na całe zło”, “Małe tęsknoty”, “Deszcz w Cisnej”, “Modlitwa o miłość prawdziwą”, “On nie kochał nas” (w duecie z Majką Jeżowską), “Niech moje serce kołysze ciebie do snu”, “Psalm stojących w kolejce” oraz “Senna kołysanka”.

pobierzdo góry do góry

01.02.2017 r.

Uwaga. Zmiana terminu szkolenia: Finanse w organizacjach pozarządowych. Jedlińsk – 9 lutego 2017 r.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” wspólnie z Gminnym Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku, zapraszają na bezpłatne szkolenie z zakresu prowadzenia księgowości w organizacjach pozarządowych. Jednocześnie informujemy, iż zmianie uległ termin realizowanego spotkania z dnia 2 lutego 2017 roku na dzień 9 lutego 2017 roku. Spotkanie odbędzie się o godzinie 15.00 w siedzibie GCKiKF w Jedlińsku przy ul. Krótkiej 1.

Podczas spotkania omówione zostaną m.in. następujące zagadnienia: rachunkowość w organizacjach pozarządowych, przychody organizacji pozarządowych, koszty organizacji pozarządowych, podatki w organizacjach pozarządowych, sprawozdania finansowe.

pobierzdo góry do góry

02.02.2017 r.

Andrzej Stasiuk i Monika Sznajderman. Spotkanie w Muzeum Gombrowicza oraz w Miejskie Bibliotece Publicznej w Radomiu.

Andrzej Stasiuk i Monika Sznajderman. Dwa spotkania i dwie interesujące rozmowy o literaturze. Pierwsza już w niedzielę we Wsoli w Muzeum Witolda Gombrowicza, druga w poniedziałek w Bibliotece Miejskiej w Radomiu.

Spotkanie z Andrzejem Stasiukiem to kolejne wydarzenie z cyklu „AS PiK: Pisarz i krytyk”, w którym z wybitnymi piszącymi literaturę spotykają się wybitni piszący o literaturze. Punktem wyjścia rozmowy, którą poprowadzi Jarosław Klejnocki – poeta, krytyk i historyk literatury, dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza - będzie najnowsza książka Stasiuka zatytułowana „Osiołkiem”. Książka będąca oczywiście owocem kolejnej podróży pisarza. Spotkanie odbędzie się 5 lutego o godzinie 18 w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Bezpłatny dojazd z Radomia: zbiórka o godzinie 17.20 na przystanku Chrobrego/ Czysta (kierunek Michałów). Powrót po spotkaniu, około godz. 19.30.

pobierzdo góry do góry

02.02.2017 r.

Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą (wydanie 6)

Jak znaleźć pomysł na własny biznes, stworzyć firmę i ją prowadzić, gdzie szukać kapitału żeby wystartować, ale też utrzymać się na rynku i rozwijać? W najnowszej edycji poradnika „Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą” przedstawiamy niezbędne informacje, które każdy potencjalny przedsiębiorca powinien znać, aby móc podjąć działalność. Wskazujemy konieczne formalności i przepisy, których znajomość może uchronić przed popełnieniem kosztownych błędów i pozwoli czerpać korzyści z przysługujących uprawnień.

Bezpieczeństwo firmy i jej wizerunek to aspekty działalności równie ważne jak kapitał, bez którego trudno inwestować w przedsiębiorstwo, dlatego podpowiadamy jak budować swoją pozycję na rynku i jak weryfikować wiarygodność kontrahentów. W publikacji czytelnicy znajdą informacje o aktualnych regulacjach prawnych i programach pomocowych, dzięki którym wielu początkującym (i nie tylko) przedsiębiorcom łatwiej będzie wcielać w życie pomysły na biznes i rozwój, a także uzyskać konkretne wsparcie finansowe dla prowadzonego biznesu.

pobierzdo góry do góry

03.02.2017 r.

Uniwersytet Jana Gacy.

Zachęcamy Państwo do obejrzenia filmu, który powstał ze zdjęć archiwalnych (różnych autorów) oraz współczesnych. Przedstawia postać nieżyjącego już skrzypka z podradomskiej wsi. Przez ostatnie 14 lat jego życia, najpierw z Olsztyna a potem z całej Polski przyjeżdżali do niego młodzi ludzie, „po muzykę”. Uczyli się od niego i stopniowo stawali się samodzielnymi muzykantami. Niezwykła, pełna ciepła i naturalności relacja między Janem Gacą a uczniami opierała się na rzeczywistej wymianie – on uczył, dawał muzykę i wiedzę o świecie, w którym wyrósł, oni dawali zapał, zaangażowanie, obecność i troskę.

Po długich latach uśpienia, za sprawą młodych przybyszów, muzyce Jana Gacy, która wiele lat była nie praktykowana przypadło w udziale drugie życie. Drugie życie otworzyło się również przed młodymi ludźmi, którzy po raz pierwszy wzięli do ręki instrument i zaczęli odkrywać świat wiejskiej muzyki. Film pokazuje niezwykłe zjawisko jakim była relacja uczniów z panem Janem, a jednocześnie jest jedną z pierwszych filmowych rejestracji ruchu istniejącego od lat 90., związanego z ideą rekonstrukcji muzyki tradycyjnej w jej oryginalnym kształcie. Obraz ma służyć przełamywaniu stereotypów myślenia o muzyce ludowej jako o skansenie oraz zachęceniu kolejnych kręgów osób do sięgnięcia po tę muzykę.

pobierzdo góry do góry

06.02.2017 r.

Spotkanie promujące debiutancką płytę Marii Siwiec w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze.

Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze zaprasza na spotkanie promujące debiutancką płytę Marii Siwiec z Gałek. Spotkanie ze śpiewaczką, muzykami i śpiewakami towarzyszącymi jej w nagraniach oraz z wydawcami płyty odbędzie się w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, 10 lutego (piątek) o godzinie 17.00.

Stowarzyszenie Akademia Łucznica, we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego wydało płytę Marii Siwiec, śpiewaczki z Gałek Rusinowskich koło Przysuchy, prezentującą tradycyjny śpiew i muzykę instrumentalną z pogranicza Radomsko-Opoczyńskiego. Jest to pierwsza z planowanej serii płyt "Krainy Muzyczne", która poświęcona będzie mistrzom muzyki tradycyjnej z terenu województwa Mazowieckiego.

pobierzdo góry do góry

06.02.2017 r.

Papryka przytycka dodaje siły polskim sportowcom. Piotr Żyła zachwala marynowaną paprykę.

fot. NEWSPIX

Nie tylko my lubimy paprykę. Popularny polski sportowiec i jeden z najlepszych skoczków narciarskich na świecie – Piotr Żyła zdradził w ostatnio udzielonym wywiadzie, że marynowana papryka dodajemy mu siły. My szczególnie polecamy naszą „paprykę przytycką” pod każdą postacią, zachęcając do lektury wywiadu, który ukazał się w Super Expressie.

pobierzdo góry do góry

07.02.2017 r.

Zakrzewskie zapusty już w piątek.

W najbliższy piątek, 10 lutego 2017 roku o godzinie 17.00 zorganizowane w Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie zostaną „Zakrzewskie zapusty” – impreza podczas których nie zabraknie polek, oberków, mazurków granych przez kapele i zespoły z gminy Zakrzew. Wystąpi Kapela Mieczysława Zamkowskiego, Kapela Braci Wójcików oraz Kapela z Marianowic oraz Zespół „Zakrzewiaki” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzewie.

Na wydarzenie zapraszają organizatorzy: Wójt Gminy Zakrzew, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Zakrzewie oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzewie.

pobierzdo góry do góry

08.02.2017 r.

Zapraszamy na szkolenie: Finanse w organizacjach pozarządowych. Jedlińsk - 09.02.2017 r.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” wspólnie z Gminnym Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku, zapraszają na bezpłatne szkolenie z zakresu prowadzenia księgowości w organizacjach pozarządowych. Spotkanie odbędzie się w dniu 9 lutego 2017 roku o godzinie 15.00 w siedzibie GCKiKF w Jedlińsku przy ul. Krótkiej 1.

Podczas spotkania omówione zostaną m.in. następujące zagadnienia: rachunkowość w organizacjach pozarządowych, przychody organizacji pozarządowych, koszty organizacji pozarządowych, podatki w organizacjach pozarządowych, sprawozdania finansowe.

pobierzdo góry do góry

09.02.2017 r.

Harmonogram naboru wniosków realizowanych przez Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania Razem dla Radomki

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Zachęcamy do zapoznania się z Harmonogramem planowanych naborów wniosków o udzielenie wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność – realizowanych przez Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” w okresie lat 2016-2023.

pobierzdo góry do góry

09.02.2017 r.

Muzyka Odnaleziona: Kapela Wójcików z Zakrzewa.

Serdecznie polecamy Państwu stronię internetową www.muzykaodnaleziona.pl przygotowaną przez Fundację Muzyka Odnaleziona Andrzeja i Małgorzaty Bieńkowskich, na której możemy posłuchać muzykantów i zespołów, mistrzów ze wsi, reprezentantów muzyki kajockiej naszego regionu. Dziś prezentujemy Państwu Kapelę Wójcików z Zakrzewa, która już jutro wystąpi na Zakrzewskich Zapustach w Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie.

pobierzdo góry do góry

10.02.2017 r.

Zapraszamy na recital Elżbiety Malecińskiej. 15.02.2017 r.

Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” zaprasza na koncert Elżbiety Malecińskiej. Podczas wieczoru usłyszymy piosenki autorskie, dotykające różnych aspektów tytułowego uczucia, śpiewane przy wtórze gitary przez mieszkankę ziemi radomskiej współpracującą z różnymi środowiskami twórczymi. Elżbieta Malecińska jest kierownikiem Domu Ludowego w Cerekwi oraz czynnym strażakiem w tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Prowadzenie koncertu: Krzysztof Jakub Lachowicz.

pobierzdo góry do góry

10.02.2017 r.

Informacja o uruchomieniu Portalu Ogłoszeń ARiMR dla beneficjentów/wnioskodawców PROW 2014-2020 w celu dokonywania wyboru oferty na wykonanie inwestycji oraz dostawę towaru lub usług w trybie konkurencyjnym.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

W celu zapewnienia wnioskodawcom/beneficjentom PROW 2014-2020 możliwości wywiązania się z obowiązku wyboru oferty w trybie konkurencyjnym, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowuje specjalny portal, na którym wnioskodawcy/beneficjenci działań/poddziałań realizowanych w ramach PROW 2014-2020 będą zobowiązani zamieszczać zapytania ofertowe, np. na wykonanie usługi lub zakup maszyn czy urządzeń niezbędnych do wykonywania określonego rodzaju działalności.

Portal zostanie udostępniony do 18 marca br., natomiast 30 dni przed planowanym udostępnieniem Portalu, ARiMR opublikuje szczegółowe informacje dotyczące jego lokalizacji, obsługi oraz o sposobie nabywania uprawnień niezbędnych do zalogowania się na Portalu.

pobierzdo góry do góry

13.02.2017 r.

Zapraszamy na Jedlińskie Zapusty – Obrzęd Ścięcia Śmierci. Zapustowy Bal Kobiet – 26.02.2017 r.

Tradycyjne jak co roku w ostatnie 3 dni karnawału Jedlińsk stanie się sceną unikatowego widowiska „Ścięcia Śmierci”, które swoim rodowodem sięga ono XVI stulecia i jest nadal kultywowane w Jedlińsku na pamiątkę „prawa miecza”, które Jedlińsk otrzymał przy lokacji miasta w 1530 roku. Należy nadmienić, iż od kilku lat powrócono do kultywowania wielowiekowej tradycji świętowania trzech ostatnich dni karnawału. Obecnie ostatnie trzy dni karnawału określane są jako: „Kusa Niedziela”, Kusy Poniedziałek i „Kusy Wtorek”, podczas którego możemy podziwiać plenerowe widowisko Ścięcia Śmierci, kiedy to na ulicach Jedlińska pojawia się wiele barwnych postaci. Są to na przykład: diabły, baby, cyganki, rybacy, krakowianki i wiele innych. Swawole przebierańców stanowią tylko wstęp do właściwej części wydarzenia jakim jest „Ścięcie Śmierci”. Jest to sąd nad śmiercią, która krzywdzi ludzi. Po wielu oskarżających wystąpieniach poszczególnych świadków zapada wyrok, który jest skazujący. Pojawia się kat, który pozbawia Śmierć życia. Dziś zapraszamy Państwa na pierwsze z wydarzeń: Zapustowy Bal Kobiet, który odbędzie się 26 lutego.

pobierzdo góry do góry

13.02.2017 r.

Seminarium: Upowszechnienie dawnych odmian roślin ogrodniczych – wyrazem nowoczesności i patriotyzmu. Mariówka (gm. Przysucha) – 14.02.2017 r.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Ośrodek Edukacyjno Profilaktyczny Sióstr Służek w Mariówce oraz Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach zapraszają na seminarium, które odbędzie się w dniu 14 lutego w NZOZ Promień w Mariówce 1. Seminarium skierowane jest do rolników, ogrodników, sadowników, działkowców, uczniów i nauczycieli, sołtysów, radnych, samorządowców, koła gospodyń wiejskich, pszczelarzy, dziennikarzy, duszpasterzy oraz osób zainteresowanych nasadzeniami dawnych odmian drzew owocowych i warzyw w swoim otoczeniu. W trakcie seminarium przewidywana jest prezentacja niektórych gatunków warzywnych w formie nasion, cebul czy główek.

pobierzdo góry do góry

13.02.2017 r.

Muzyka Odnaleziona: Michał Fokt z Ostrołęki k. Przytyka.

 Michał Fokt. Fot. Joanna Strelnik

Serdecznie polecamy Państwu stronię internetową www.muzykaodnaleziona.pl przygotowaną przez Fundację Muzyka Odnaleziona Andrzeja i Małgorzaty Bieńkowskich, na której możemy posłuchać muzykantów i zespołów, mistrzów ze wsi, reprezentantów muzyki kajockiej naszego regionu. Dziś prezentujemy Państwu Michała Fokt z Ostrołeki k. Przytyka, grającego w Rodzinnej Kapeli Foktów.

pobierzdo góry do góry

14.02.2017 r.

Konferencja dla Producentów Papryki. Słowików 17.02.2017 r.

Wójt Gminy Przytyk Dariusz Wołczyński zaprasza serdecznie zaprasza Producentów Papryki z terenu Gminy Przytyk na konferencję tematyczną, która odbędzie się 17 lutego 2017 r. o godz. 11.00 w budynku Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie.

pobierzdo góry do góry

14.02.2017 r.

Prezentujemy najlepsze produkty kulinarne Doliny Radomki z Gminy Przysucha wyróżnione Laurem LGD: Pyzy z mięsem po Skrzyńsku i Gołąbki Głupie

Dziedzictwo kulinarne, to jeden z wielu obszarów, które Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” stara się rozwijać, promując produkty, przedsiębiorców, organizując konkursy na najlepsze produkty regionalne, konkursy kulinarne, a także organizując stoiska wystawiennicze na największych w kraju wydarzeniach związanych z promocją rolnictwa, produktów spożywczych – tych tradycyjnych i regionalnych. W ubiegłym roku w ramach projektu „Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach Planu Operacyjnego” przeprowadziliśmy konkurs na najlepsze produkty regionalne i lokalne Doliny Radomki.

Dziś prezentujemy Państwu wyjątkowo smaczne produkty z gminy Przysucha, które otrzymały główne nagrody: „Gołąbki Głupie” – przygotowywane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Zakręcone Babki” działające przy Kółku Rolniczym Janików, oraz Pyzy z mięsem „po Skrzyńsku” – przepis zgłoszony przez Stowarzyszenie „Razem dla Skrzyńska”.

pobierzdo góry do góry

15.02.2017 r.

Poradnik NGO.pl dla organizacji. Do 31 marca 2017 r. organizacje pozarządowe zobowiązane są złożenie CIT -8 w urzędzie skarbowym.

Przypominamy organizacjom pozarządowym o obowiązku złożenia do dnia 31 marca każdego roku deklaracji podatkowej CIT-8 w urzędzie skarbowym. Złożenie CIT-8 w urzędzie skarbowym do 31 marca każdego roku to obowiązek wszystkich fundacji, stowarzyszeń, stowarzyszeń zwykłych, klubów sportowych, nawet jeśli np. utrzymują się tylko ze składek, drobnych darowizn, nie miały żadnych przychodów i kosztów w poprzednim roku.

pobierzdo góry do góry

16.02.2017 r.

Przedstawiamy publikację naukową pn. Papryka przytycka – produkt tradycyjny.

Przedstawiamy Państwu publikację naukową pn. „Papryka Przytycka - Produkt tradycyjny” opracowaną przez kadrę dydaktyczną ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego z Warszawy na zlecenie Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”. Współfinansowana została ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla projektu "Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych". Opracowanie naukowe stanowi dokumentację niezbędna do przygotowania wniosku umożliwiającego otrzymanie certyfikatu unijnego dla „Papryki Przytyckiej”. W opracowaniu przestawione zostały najważniejsze informację nt. tego wyjątkowego warzywa, jego opis, klasyfikacja, charakterystyka najpopularniejszych odmian, sposób i rodzaje uprawy, wymagania glebowe, jego zastosowania, ciekawostki. Zaprezentowana została również historia uprawy papryki w Polsce i na świecie, ekonomiczne aspekty jej uprawy, charakterystyka, szczegółowy opis obszaru geograficznego uprawy Papryki Przytyckiej z wykazaniem dowodu pochodzenia i powiązania z w/w obszarem, klasyfikacja i charakterystyka obszaru, charakterystyka produkcji papryki przytyckiej w regionie, informacja o gospodarstwach, wielkości i specyfice produkcji uprawy w ostatnich latach, ciekawostki.

pobierzdo góry do góry

16.02.2017 r.

Prezes LGD Razem dla Radomki Cezary Nowek – członkiem Rady Mazowieckiego Parku Naukowo Technologicznego.

Niezmiernie miło nam poinformować, iż Prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” Cezary Adam Nowek został powołany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika w skład Rady Mazowieckiego Parku Naukowo Technologicznego – Park Spółdzielczy w Płońsku. W dniu 15 lutego 2017 roku został zatwierdzony skład Rady w siedzibie MPNT w Płońsku. Pomysł na utworzenie organizacji w formie spółdzielni, jest odpowiedzią Samorządu Województwa Mazowieckiego na zidentyfikowane zapotrzebowanie na kompleksowe wsparcie innowacyjnego rozwoju gospodarczego obszarów wiejskich. Konieczność efektywnego konkurowania w wymiarze europejskim i światowym wymaga działań mających na celu stymulowanie współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami, uczelniami wyższymi oraz pomiędzy firmami a sferą B+R. Nieodzowną funkcją Parku będzie również działanie na rzecz rozwoju regionalnego poprzez stwarzanie korzystnych warunków do rozwoju przedsiębiorczości ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjności technicznej i transferu wiedzy do praktyki.

pobierzdo góry do góry

17.02.2017 r.

Mój Kolberg. Zaczarowana Góra w dobie nowych mediów. Obrazy Oli Siekierko.

Zapraszamy w dniu 22 lutego na otwarcie wystawy „Mój Kolberg. Zaczarowana Góra w dobie nowych mediów. Obrazy Oli Siekierko, które odbędzie się w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, Oddziale Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, al. Jana Pawła II 11.

Wystawa czasowa „Mój Kolberg. Zaczarowana Góra w dobie nowych mediów. Obrazy Oli Siekierko”, udostępniona w nowoczesnej interpretacji artystycznej – malarskiej i multimedialnej, przypomina dorobek Oskara Kolberga, zachęca również do poznania dawnej kultury wsi i powrotu do baśniowego świata.

pobierzdo góry do góry

20.02.2017 r.

Zapraszamy na VII Przysuskie Spotkania Chórów Z wizytą u Kolberga. 25.02.2017 r. - Przysucha

Nauczycielskie Stowarzyszenie Chóru Nauczycielskiego „Canto” w Przysusze wspólnie ze Stowarzyszeniem Razem dla Radomki zaprasza w najbliższa sobotę 25 lutego 2017 roku na godzinę 16.00 na VII Przysuskie Spotkania Chórów „Z wizytą u Kolberga”. Spotkania te to cykliczne wydarzenie, którego celem jest m. in. promocja i prezentacja chórów, zespołów, przedstawienie przygotowanych programów artystycznych, wspólne muzykowanie i integracja zespołów, a także promocja miasta Przysucha.

pobierzdo góry do góry

20.02.2017 r.

Prezentujemy najlepsze produkty kulinarne Doliny Radomki z Gminy Przysucha wyróżnione Laurem LGD: Gagałuchy czyli gołąbki w innej postaci oraz staropolską zupę owocową Garus.

Dziedzictwo kulinarne, to jeden z wielu obszarów, które Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” stara się rozwijać, promując produkty, przedsiębiorców, organizując konkursy na najlepsze produkty regionalne, konkursy kulinarne, a także organizując stoiska wystawiennicze na największych w kraju wydarzeniach związanych z promocją rolnictwa, produktów spożywczych – tych tradycyjnych i regionalnych. W ubiegłym roku w ramach projektu „Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach Planu Operacyjnego” przeprowadziliśmy konkurs na najlepsze produkty regionalne i lokalne Doliny Radomki.

Dziś prezentujemy Państwu wyjątkowo smaczne produkty przygotowane przez uczennice Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu – „Gagałuchy” – gołąbki w innej postaci oraz „Garus” staropolską zupę owocową.

pobierzdo góry do góry

21.02.2017 r.

Ruszyła nowa edycja konkursu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Mazowsze Lokalnie.

Mazowsze Lokalnie to jeden z najpopularniejszych konkursów grantowych dla organizacji pozarządowych, grup nieformalnych na terenie naszego województwa. W poprzednich edycjach skorzystało z niego kilkanaście organizacji i grup nieformalnych z obszaru Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”. W trwającym od 27 lutego do 20 marca 2017 roku konkursie pula dostępnych środków wynosi 676 400,00 zł dostępnych w trzech ścieżkach inicjatywy oddolne (440 000,00 zł), wsparcie grup samopomocowych (33 000,00 zł) i rozwój organizacji (203 400,00 zł). Zaplanowane działania mogą trwać maksymalnie od 15 maja do 31 października 2017 r.

Konkurs skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych, obywatelskich grup nieformalnych (składających się z min. 3 osób pełnoletnich) oraz samopomocowych grup nieformalnych terenu woj. mazowieckiego i działających na jego terenie. Każdy projekt może uzyskać mikrodotację w wysokości od 1 500,00 zł – 5 000,00 zł.

pobierzdo góry do góry

21.02.2017 r.

Portal Ogłoszeń ARiMR dla Wnioskodawców/Beneficjentów. Wybór oferty na wykonanie inwestycji, tj. wykonanie robót budowlanych oraz dostawę towaru lub usługi w ramach PROW 2014-2020 tylko w trybie konkurencyjnym

”

W celu zapewnienia Wnioskodawcom/Beneficjentom PROW 2014-2020 możliwości wywiązania się z obowiązku wyboru oferty w trybie konkurencyjnym, ARiMR udostępni specjalny portal, na którym Wnioskodawcy/Beneficjenci działań/poddziałań/typów operacji oraz pomocy technicznej, realizowanych w ramach PROW 2014-2020, będą zobowiązani zamieszczać zapytania ofertowe na wykonanie robót budowlanych, usługi lub dostawę maszyn czy urządzeń niezbędnych do wykonywania określonego rodzaju działalności.

Portal będzie dostępny od 18 marca 2017 r. pod adresem www.portalogloszen.arimr.gov.pl

pobierzdo góry do góry

22.02.2017 r.

Unikatowe widowisko Ścięcia Śmierci. Jedlińskie Kusaki. 26-28 lutego 2017 r.

Kusaki – Ścięcie Śmierci 2017

Serdecznie zapraszamy na trzy ostatnie karnawału do Jedlińska, gdzie odbędzie się unikatowe wydarzenie – Jedlińskie Zapusty, organizowane przez Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej. Elementem, które ściąga tłumy turystów jest unikatowe plenerowe widowisko Ścięcia Śmierci, jedyne tego typu wydarzenie w Polsce i w Europie. Swoim rodowodem sięga ono XVI stulecia i jest nadal kultywowane w Jedlińsku na pamiątkę „prawa miecza”, które Jedlińsk otrzymał przy lokacji miasta w 1530 roku. Badacze twierdzą, że na obrzęd „Ścięcia Śmierci” duży wpływ miała szkoła ariańska istniejąca w Jedlińsku w latach 1560- 1630 oraz szkoła wyższa funkcjonująca w latach 1630- 1655. W ówczesnych czasach w Jedlińsku przebywało bowiem wielu kleryków, historyków i żaków. Widowisko mogło wziąć swój początek od igrzyska żakowskiego, tj. ścięcia kukły symbolizującej śmierć. Widowisko zachowało swoją pierwotną formę, poprzez co stanowi ważny element dziedzictwa kulturowego naszego kraju. Należy zaznaczyć, że wszystkie role (nawet kobiece) w widowisku są odtwarzane przez mężczyzn.

pobierzdo góry do góry

22.02.2017 r.

22 lutego - Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego obchodzimy Dzień Myśli Braterskiej – święto przyjaźni obchodzone każdego roku w tym dniu przez harcerzy i skautów na całym świecie. Zostało one ustanowione w dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella (22 lutego 1857 r.) i jego żony Olave Baden Powell (22 lutego 1889 r.). Idea ustanowiona tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych.

Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości czy wieku. W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Dla niektórych środowisk harcerskich Dzień Myśli Braterskiej jest okazją do zbiorki pieniędzy, często na cel charytatywny.

pobierzdo góry do góry

23.02.2017 r.

Ogłoszenie o naborze wniosków w zakresie działania: Utworzenie nowego podmiotu gospodarczego w tym dla osób w wieku 50+.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach Poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w następującym zakresie: Utworzenie nowego podmiotu gospodarczego w tym dla osób w wieku 50+

Termin składania wniosków wyznacza się na okres od dnia 09.03.2017 r. do dnia 27.03.2017 r. do godz. 15.00.

pobierzdo góry do góry

23.02.2017 r.

Ogłoszenie o naborze wniosków w zakresie działania: Rozwój istniejącego przedsiębiorstwa.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach Poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w następującym zakresie: Rozwój istniejącego przedsiębiorstwa

Termin składania wniosków wyznacza się na okres od 09.03.2017 r. do dnia 28.03.2017 r. do godz. 15.00

pobierzdo góry do góry

23.02.2017 r.

Dokumenty aplikacyjne do naboru wniosków w zakresie działań: Rozwój istniejącego przedsiębiorstwa, Utworzenie nowego podmiotu gospodarczego w tym dla osób w wieku 50+, Infrastruktura Publiczna: wybudowanie, zmodernizowanie lub wyposażenie obiektów turystycznych lub rekreacyjnych.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Informujemy, ze formularze wniosków przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla następujących działań: Rozwój istniejącego przedsiębiorstwa, Utworzenie nowego podmiotu gospodarczego w tym dla osób w wieku 50+, Infrastruktura Publiczna: wybudowanie, zmodernizowanie lub wyposażenie obiektów turystycznych lub rekreacyjnych dostępne są na następujących stronach internetowych:

pobierzdo góry do góry

23.02.2017 r.

Ogłoszenie o naborze wniosków w zakresie działań - Infrastruktura Publiczna: wybudowanie, zmodernizowanie lub wyposażenie obiektów turystycznych lub rekreacyjnych.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach Poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w następującym zakresie - Infrastruktura Publiczna: wybudowanie, zmodernizowanie lub wyposażenie obiektów turystycznych lub rekreacyjnych.

Termin składania wniosków wyznacza się na okres od dnia 09.03.2017 r. do dnia 23.03.2017 do godz. 15.00.

pobierzdo góry do góry

27.02.2017 r.

Razem dla Radomki na V Kongresie Przedsiębiorczości Produktu Lokalnego w Tarczynie.

Lokalna Grupa Działania Razem dla Radomki w dniu 21 lutego 2017 roku gościła na V jubileuszowym Kongresie Przedsiębiorczości Produktu Lokalnego pod honorowym patronatem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego. Kongres odbył się w Tarczynie, organizatorem wydarzenia była Lokalna Grupa Działania Perły Mazowsza, a zaprosili na nią Prezes Zarządu Pan Jan Dębski wraz z Przewodniczącą Rady Panią Barbarą Galicz.

Celem Kongresu było pokazanie dorobku gospodarzy i zaproszonych gości w kontekście prezentacji i promocji produktu lokalnego. Swoje osiągnięcia przedstawili przedstawiciele gmin: Tarczyn, Konstancin Jeziorna, Góra Kalwaria i Prażmów, oraz zaproszeni goście, Lokalne Grupy Działania: „Razem dla Radomki”, „Wspólny Trakt”, „Wszyscy Razem” i „Razem na Piaskowcu”. Osiągnięcia LGD „Razem dla Radomki” zaprezentował Prezes stowarzyszenia Pan Cezary Nowek. Przedstawił specyfikę terenu naszego działania, jego urodę, mocne strony, naszych lokalnych producentów i wytwórców.

pobierzdo góry do góry

28.02.2017 r.

Zapraszamy do lektury 78 numeru Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia Razem dla Radomki

Biuletyn LGD Razem dla Radomki

Serdecznie zapraszamy Państwa do lektury nowego wydania Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia i inicjatywy realizowane przez nas i naszych partnerów.

W aktualnym numerze znajdą Państwo informacje o realizacji kolejnych naborów wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, które przeprowadzi nasze stowarzyszenie w miesiącu marcu. Na wsparcie finansowe w wysokości 50 000 zł liczyć będą mogły osoby które chcą rozpocząć działalność gospodarczą, firmy prowadzące działalność gospodarczą na obszarze LSR (wsparcie do 200 000,00 zł) oraz samorządy w ramach konkursu na rzecz rozwoju infrastruktury publicznej. Na realizację tych działań przekażemy dla najlepszych projektów ponad 1,5 miliona złotych. W I połowie 2017 roku przeprowadzimy także nabory dla projektów grantowych, z których będą mogły skorzystać organizacje pozarządowe, które już dziś zapraszamy do aplikowania o wsparcie nie tylko do naszego LGD, ale do inicjatywy FIO Mazowsze Lokalnie, której jesteśmy ambasadorem i o której informujemy na łamach naszego wydawnictwa.

pobierzdo góry do góry

15.02.2017

Konsultacje dotyczące aktualizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Razem dla Radomki.

 logo lgd

Zarząd Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" ogłasza konsultacje społeczne dotyczące możliwości aktualizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.