Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13194197


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Luty 2010 r.01.02.2010 r

Dofinansowanie na budowę południowej obwodnicy Jedlińska.

dofinansowanie na budowę obwodnicy

29 stycznia br. wójt Jedlińska - Wojciech Walczak podpisał z przedstawicielami województwa Mazowieckiego umowę na dofinansowanie kolejnych drogowych inwestycji. Kwotę dofinansowania w wysokości ponad 3,4 mln zł Gmina otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na budowę południowej obwodnicy Jedlińska.

Budowa południowej obwodnicy jest konieczna z uwagi na dotychczasowe problemy z przejazdem przez Jedlińsk. Dzięki skierowaniu ruchu na obrzeża Jedlińsk, udrożni się przejazd do drogi krajowej nr 7 Warszawa – Kraków w kierunku Głowaczowa, Pionek, Kozienic oraz Lublina.

Koszt całkowity budowy nowej drogi o długości 1200 metrów wraz z przeprawą przez rzekę Tymiankę wynosi 4,8 mln zł, przyznane dofinansowanie wynosi natomiast 3,4 mln zł.

pobierzdo góry do góry

02.01.2010 r.

Zbigniew Kruszyński u Gombrowicza.

Zbigniew Kruszyński

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli zaprasza w najbliższą niedzielę, 7 lutego o godzinie 17:00 na spotkanie ze Zbigniewem Kruszyńskim – wybitnym i wielokrotnie nagradzanym pisarzem, jednym z najważniejszych twórców literatury polskiej ostatnich dwudziestu lat. Jest on autorem m.in. nominowanych do Nagrody Literackiej Nike książek: „Szkice historyczne”, „Na lądach i morzach”, „Powrót Aleksandra”.

Głównym tematem spotkania będzie najnowsza powieść pisarza pt. „Ostatni raport”, traktująca w sposób prowokujący i odkrywczy najnowsze dzieje Polski. Książka ta dotyczy nie tylko spraw ważnych, ale sama jest niezwykle ważnym fragmentem polskiej literatury.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych spotkaniem do Wsoli dowiezie bezpłatny autobus, który odjedzie sprzed Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego o godzinie 16:15. Powrót do Radomia tym samym autobusem, około godziny 18:40.

pobierzdo góry do góry

03.02.2010 r.

Otwarty konkurs w zakresie działania na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz ochrony walorów przyrodniczych województwa mazowieckiego.

Zarząd Województwa Mazowieckiego ogłasza otwarty konkurs na realizację zadań publicznych w zakresie działania na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz ochrony walorów przyrodniczych województwa mazowieckiego oraz działania na rzecz edukacji dla zrównoważonego rozwoju – edukacji mieszkańców województwa mazowieckiego w 2010 r.

Maksymalna kwota dofinansowania dla oferty wynosi 15 000,00zł, natomiast dofinansowanie nie może przekroczyć 80 % całkowitych kosztów zadania.

Termin składania ofert upływa 1 marca 2010 r.

pobierzdo góry do góry

04.02.2010 r.

Konsultacje On Line

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Informujemy, iż w dniu dzisiejszym uruchomiliśmy nowy kanał komunikacji ze Specjalistami pracującymi w Stowarzyszeniu LGD „Razem dla Radomki”.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom pracownicy Stowarzyszenia będą mogli przy pomocy komunikatora zamieszczonego na stronie udzielić wszystkim zainteresowanym informacji na tematy związane z naborami wniosków PROW 2007-2013 oraz zakresem funkcjonowania LGD „Razem dla Radomki".

Zachęcamy do korzystaniu z Konsultacji On Line od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00.

pobierzdo góry do góry

05.02.2010 r.

Konferencja w Radomiu: W poszukiwaniu skutecznych narzędzi integracji społecznej.

Centrum Aktywności Lokalnej

Stowarzyszenie Centrum Aktywności Lokalnej zaprasza do udziału w konferencji zatytułowanej „W poszukiwaniu skutecznych narzędzi integracji społecznej”, rozpoczynającej projekt „Aktywna i twórcza polityka społeczna jako narzędzie integracji społecznej”.

Celem projektu jest zwiększenie skuteczności narzędzi aktywnej polityki społecznej w województwie mazowieckim poprzez rozwój dialogu publiczno-społecznego oraz upowszechnianie środowiskowych i twórczych metod przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

Konferencja odbędzie się 18 lutego 2010 roku, o godzinie 10:00 w Centralnym Ośrodku Informatyki Statystycznej w Radomiu.

pobierzdo góry do góry

08.02.2010 r.

Ścięcie Śmierci w Jedlińsku.

ścięcie śmierci w jedlińsku

W najbliższy wtorek 16 lutego w Jedlińsku odbędzie się wyjątkowe widowisko „Ścięcia Śmierci”.

Obrzęd „Ścięcia Śmierci” jest jedynym tego rodzaju obrzędem w Polsce. Odbywa się rokrocznie w ostatni wtorek przed „wielkim postem”, według XIX wiecznego wierszowanego tekstu ks. Jana Kleczkowskiego. Imprezie towarzyszyć będzie oprawa muzyczna w wykonaniu zespołów ludowych i młodzieży szkolnej. Organizatorami jest Gmina Jedlińsk oraz Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku.

Program imprezy:

12.00 Uroczyste przejęcie władzy od Wójta Gminy (Rynek w Jedlińsku)
12.00 Jarmark twórców ludowych (prezentacja i sprzedaż rękodzieła ludowego)
12.30 – 14.40 Występy zespołów „Czerwone korale”, „Sami Swoi”, mieszkańców i młodzieży szkolnej
14.40 – 15.15 Występ zespołu Mazowia Vokal Group
15.30 – Rozpoczęcie widowiska
16.40 – 17.30 Występ zespołu Mazovia Vokal Group

pobierzdo góry do góry

09.02.2010 r.

Dotacje na modernizację dróg w powiecie przysuskim.

Przysucha

Ponad 4 mln zł otrzymał powiat przysuski na modernizację dróg. Projekt który zakłada modernizację dróg relacji Pomyków – Skrzyńsko St. Kolejowa oraz Pomyków – Kłonna będzie kosztował ponad 7,2 mln zł, z czego wsparcie unijne wynosić będzie 4 mln zł. Obydwa odcinki dróg zostaną poszerzone i dostosowane do lokalnych potrzeb komunikacyjnych. Wymieniona zostanie nawierzchnia, odnowiony zostanie most na odcinku drogi Pomyków - Skrzyńsko oraz wyremontowane zostaną chodniki i pobocza.

Głównym celem projektu jest poprawa parametrów technicznych dróg stanowiących połączenie z czterema zakładami przemysłowymi znajdującymi się na terenie powiatu. Realizacja inwestycji wpłynie również na poprawę bezpieczeństwa na drodze.

pobierzdo góry do góry

10.02.2010 r.

Przygotuj z nami przewodnik kulinarny markowego produktu obszaru LGD Razem dla Radomki – Papryki!

przewodnik kulinarny

Zachęcamy wszystkie osoby, które uwielbiają gotować, znają ciekawe pomysły na potrawy z papryki do przesyłania nam swoich przepisów. Najciekawsze przepisy zostaną zamieszczone na łamach przewodnika kulinarnego markowego produktu obszaru Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” - Papryki, który będzie opublikowany bezpłatnie w kwietniu 2010 r. Wszystkie przepisy zostaną opatrzone podpisami autorów, którzy otrzymają również bezpłatne egzemplarze przewodnika kulinarnego.

Przepisy można przesyłać na adres e-mail: promocja@razemdlaradomki.pl, oraz na adres biura Stowarzyszenia LGD ”Razem dla Radomki” w Radomiu przy ul. Wernera 9/11 do dnia 10 marca. Zachęcamy do współpracy.

pobierzdo góry do góry

11.02.2010 r.

Szkolenie: Jak pozyskać fundusze na działalność kulturalno-artystyczną.

ngo fund

NGOfund zaprasza na szkolenie: „Jak pozyskać fundusze unijne na działalność kulturalno-artystyczną?”, które odbędzie się w dniu 27 lutego 2010 r. w Warszawie.

Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych) działających w obszarze kulturalnym lub osób planujących rozpoczęcie działalności pozarządowej.

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu:

  • Źródeł finansowania projektów artystyczno-kulturalnych
  • Metod pozyskiwania funduszy na projekty artystyczno-kulturalne
  • Planowania harmonogramu działań,
  • Planowania i tworzenia budżetu
  • Przygotowywania wniosków

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 23 lutego. Udział w szkoleniach jest odpłatny.

pobierzdo góry do góry

12.02.2010 r.

Zebranie Zarządu oraz Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Rybackiej Radomka

Informujemy, iż w dniu 16.02.2010 r. o godzinie 11.00 odbędzie się Zebranie Zarządu Stowarzyszenia LGR „Radomka”.

Natomiast dnia 19.02.2010 r. o godzinie 12.30 odbędzie się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Radomka”.

Obydwa spotkania odbędą się w Sali konferencyjnej Biura LGD „Razem dla Radomki” przy ul. Wernera 9/11 w Radomiu.

Ze względu na wagę omawianych spraw obecność jest obowiązkowa. Prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa w spotkaniu drogą telefoniczną pod nr (048) 38 58 996 lub mailowo na adres zarzad@razemdlaradomki.pl

pobierzdo góry do góry

15.02.2010 r.

Jutro w Jedlińsku odbędzie się Ścięcie Śmierci.

ścięcie śmierci w jedlińsku

Jedlińsk rokrocznie w ostatni wtorek karnawału zwany kusym staje się sceną plenerowego widowiska Ścięcia Śmierci. Obrzęd ma kilkusetletnią historię i jest jedynym tego typu obrzędem w Polsce i w Europie.

Zgodnie z legendą spisaną w XIX w. przez miejscowego proboszcza Jana Kloczkowskiego dawno, dawno temu w ostatni wtorek karnawału ludność Jedlińska poruszyła wiadomość przyniesiona przez kościelnego. Twierdził, jakoby Śmierć się upiła i zgubiła kosę na okolicznych łąkach. Była więc niegroźna i nie mogła nikogo zabić. Mieszkańcy Jedlińska ruszyli na łąki i pojmali ją. Doprowadzili przed sąd, który wydał wyrok - będzie ścięta. Po pogrzebie odbyła się zabawa.

W widowisku biorą udział aktorzy - mieszkańcy Jedlińska. Główne postaci to: Kat, Wójt i Śmierć. Występują też Żydzi i Policjanci, para młodych, wójt Pardoła, diabełki i tzw. cudaki. Wszystkie postaci, w tym również kobiece, grane są przez mężczyzn.

Początek widowiska o godzinie 15:30.

pobierzdo góry do góry

14.02.2010 r.

Seminarium pt.: Po co nam ustawa o funduszu sołeckim?

fundusze soleckie

Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich zaprasza na seminarium zatytułowane "Po co nam ustawa o funduszu sołeckim?", które odbędzie się 17 lutego 2010 roku w Warszawie, przy ul. Sapieżyńskiej 10 a.

Seminarium skierowane jest do osób zainteresowanych tematem aktywności lokalnej w perspektywie funkcjonowania funduszy sołeckiego, osób bezpośrednio zaangażowanych w proces tworzenia funduszy: przedstawicieli społeczności wiejskich, sołtysów, urzędników gmin, a także osób wspomagających wdrożenie funduszy sołeckich radą oraz krytyczną refleksją: ekspertów, akademików oraz pracowników trzeciego sektora.

pobierzdo góry do góry

16.02.2010 r.

Szkolenie z projektów współpracy

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich wraz z Polsko-Hiszpańską Fundacją Współpracy i Rozwoju zaprasza lokalne grupy działania na bezpłatne szkolenie „Rola projektów współpracy w budowie trójsektorowego partnerstwa na obszarach wiejskich”, które odbędzie się w dniach 25-26 luty 2010 roku w Warszawie w Gmachu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

W trakcie szkolenia zostaną szczegółowo przedstawione zagadnienia związane z przygotowaniem, realizacją i rozliczaniem projektów współpracy w ramach Osi 4 Leader PROW na lata 2007 – 2013. Zaproszenie goście z zagranicy zaprezentują kilka realizowanych obecnie projektów współpracy z zakresu rozwoju turystyki, przedsiębiorczości wiejskiej oraz funkcjonowania i wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju.

pobierzdo góry do góry

17.02.2010

Bezpłatne szkolenia – Zawody na trudne czasy.

Grupa STS zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach pt. „Zawody na trudne czasy”. Celem projektu jest przygotowanie do pracy m.in. w następujących zawodach: - przedstawiciel handlowy, telemarketer, windykacja telefoniczna, pracownik call-center.

Uczestnicy szkolenia mają zapewnione konsultacje z trenerami, porady z zakresu rozmów kwalifikacyjnych, z zakresu opracowywania dokumentów aplikacyjnych (CV i list motywacyjny). Wybranych 32 uczestników szkolenia będzie miało możliwość wzięcia udziału w bezpłatnym kursie prawa jazdy kategorii B.

Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo z terenu województwa mazowieckiego w przedziale wiekowym od 18 do 65 roku życia. Najbliższe spotkanie informacyjne dotyczące szkoleń odbędzie się w dniu 25 lutego 2010 roku o godzinie 10:00.

pobierzdo góry do góry

18.02.2010 r.

Równość szans a przygotowanie projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

efs

Regionalny Ośrodek EFS w Radomiu zaprasza na bezpłatne szkolenie pt. „Równość szans a przygotowanie projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego”, które odbędzie się w dniu 25 lutego o godzinie 8.30 w siedzibie biura ROEFS, które mieści się przy ulicy Kościuszki 1 w Radomiu.

Szkolenie ma na celu przekazanie najważniejszych kwestii związanych z wprowadzaniem do wniosku Standardu minimum realizacji zasady równości szans kobiet i mężczyzn oraz praktycznej realizacji tej zasady.

Zapoznanie się z kwestią zasady równości szans kobiet i mężczyzn w projektach PO KL, pomoże Państwu z sukcesem aplikować o unijne fundusze.

pobierzdo góry do góry

18.02.2010 r.

Zaproszenie do udziału w wizycie studyjnej na Węgrzech dla przedstawicieli LGD.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza przedstawicieli lokalnych grup działania z terenu Polski na wyjazd studyjny na Węgry, który odbędzie się w dniach od 1 do 7 marca 2010 r.

W ramach wizyty planowane są spotkania z przedstawicielami Węgierskiej Sieci Obszarów Wiejskich, Ministerstwa Rolnictwa oraz instytucji odpowiedzialnych za wdrażanie podejścia Leader na Węgrzech w ramach PROW 2007-2013. Planowane są również wizyty w węgierskich LGD, położonych w okolicy Budapesztu, na terenie północnych Węgier. Ponadto, planowany jest udział polskich przedstawicieli LGD w międzynarodowych targach wystawienniczych dla LGD „Leader Expo”, które odbędą się w Budapeszcie w dniach 4-6 marca 2010 r., jako impreza towarzysząca międzynarodowym targom turystycznym.

Uczestnicy wizyty pokrywają koszt opłaty za udział w targach, w wysokości 433 zł/os., a także koszt transportu do Budapesztu. Istnieje możliwość skorzystania z zorganizowanego transportu autokarowego, którego koszt wynosi 820 zł/os.

pobierzdo góry do góry

19.02.2010 r.

Nabór wniosków w zakresie działania: Małe projekty.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” informuje o możliwości składania za pośrednictwem Stowarzyszenia wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 413 – „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w zakresie:

  • Działania: „Małe projekty”

Wnioski należy składać w:

Biurze Stowarzyszenia mieszczącym się przy ul. Wernera 9/11 w Radomiu w terminie od 03.03.2010 r. do 31.03.2010 r. do godziny 15.00.

Limit dostępnych środków wynosi 205.000,00 zł.

Na stronie Stowarzyszenia zamieszczone są formularze wniosków wraz z instrukcjami ich wypełniania oraz wzory Oświadczeń i załączników koniecznych do złożenia wraz z wnioskiem. Kryteria wyboru projektów określone są w LSR i znajdują się na stronie www.razemdlaradomki.pl oraz w Lokalnej Strategii Rozwoju LGD „Razem dla Radomki”.

LGD „Razem dla Radomki” zapewnia bezpłatną pomoc w przygotowaniu wniosku. Szczegółowe informacje dostępne są w Biurze LGD „Razem dla Radomki” ul. Wernera 9/11 w Radomiu w godz. pn. 9.00-17.00, wt.-pt. 8.00-16.00. Tel. (048) 38-58-996, e-mail: zarzad@razemdlaradomki.pl.

pobierzdo góry do góry

22.02.2010 r.

Ścięcie Śmierci w Jedlińsku

Jak co roku w ostatni wtorek karnawału w Jedlińsku odbyło się unikatowe widowisko „Ścięcie Śmierci”. Na rynek w Jedlińsku przybyło kilkaset osób, które oglądały pojmanie i skazanie na ścięcie śmierci.

Obrzęd „Ścięcia Śmierci” ma kilkuset letnią tradycję i jest jedynym tego typu obrzędem w Polsce. W widowisku w role aktorów wcielili się mieszkańcy Jedlińska. Główne postaci to: Kat, Wójt i Śmierci oraz wójt Pardoła, diabełki i tzw. Cudaki.

Widowisku towarzyszyły występy zespołów ludowych oraz mieszkańców i młodzieży szkolnej oraz jarmark twórców ludowych.

Ścięcie Śmierci Ścięcie Śmierci ścięcie śmierci
Ścięcie Śmierci Ścięcie Śmierci ścięcie śmierci
pobierzdo góry do góry

23.02.2010 r.

Walne Zebranie Członków Lokalnej Grupy Rybackiej Radomka

19 lutego 2010 r. o godzinie 12.30 w siedzibie Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "Razem dla Radomki" odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Rybackiej "Radomka".

Podczas posiedzenia Członkowie LGR "Radomka" opowiedzieli się za przyjęciem Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich na lata 2010-2015. Dokonano również wyboru członków Komitetu Lokalnej Grupy Rybackiej.

Lokalna Grupa Rybacka Radomka Lokalna Grupa Rybacka Radomka Lokalna Grupa Rybacka Radomka
pobierzdo góry do góry

24.02.2010 r.

Dofinansowanie przebudowy drogi relacji Wieniawa – Brudnów.

Studziński - Wieniawa

W dniu 22.02.2010 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie – przedstawiciele Powiatu Przysuskiego podpisali umowę na dofinansowanie przebudowy drogi na odcinku Wieniawa – Brudnów w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

W ramach projektu zostanie wykonane wzmocnienie drogi poprzez położenie nowej dwuwarstwowej nawierzchni butomicznej. Poszerzona zostanie istniejąca konstrukcja nawierzchni, a także nastąpi umocnienie poboczy przy krawędzi nawierzchni. Zakończenie realizacji projektu zaplanowane jest na czerwiec 2010 r.

Wartość projektu wynosi 3,670 mln zł, natomiast kwota dofinansowania to 1,835 mln zł.

pobierzdo góry do góry

25.01.2010 r.

Szkolenie z zakresu pozyskiwania funduszy dla sektora kultury.

idre

Instytut Doradztwa Regionalnego i Europejskiego zaprasza na szkolenie: „Fundusze EU – możliwości dla sektora kultury”, które odbędzie się 30 marca 2010, w godzinach 10.00 -15.00 w Warszawie.

Celem szkolenia jest przekazanie i poszerzenie wiedzy teoretycznej i zawodowej osób, które z racji obowiązków lub zainteresowań chciałyby uzyskać niezbędną wiedzę zakresie funkcjonowania funduszy strukturalnych i wspólnotowych Unii Europejskiej oraz zarządzania projektami europejskimi, a przede wszystkim praktycznych umiejętności w zakresie możliwości, zasad, form, metod, technik i praktyki ubiegania się o środki Unii Europejskiej dla celów realizacji projektów lub programów kulturalnych w Polsce. W trakcie szkolenia zostaną również omówione aktualne fundusze i programy w obszarze kultury.

pobierzdo góry do góry

26.02.2010 r.

Dotacje na inwestycje w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli otrzyma 4 mln zł od Urzędu Marszałkowskiego na inwestycje w 2010 r. Za otrzymaną dotację zamierza postawić dwa budynki – pawilon na wystawy czasowe i stróżówkę.

Wybudowane 2 budynki powstaną w miejscu, w którym obecnie mieści się tymczasowy parking. W większym budynku powstanie pawilon na wystawy czasowe, w którym znajdzie się również niewielka czytelnia wraz z magazynem bibliotecznym, pokój do pracy, dwa pokoje gościnne oraz cześć administracyjna. Planowana powierzchnia użytkowa budynku to 700 m kw.

W mniejszym budynku powstanie stróżówka, jak również pomieszczenia techniczne i sanitarne. Natomiast w kolejnych latach planowana jest rewitalizacja parku który otacza dwór.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.