Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13194025


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Listopad 201411.09.2014 r.

Dożynki Powiatowe – Gminne w Taczowie. 14.09.2014 r.

Dożynki Powiatowe – Gminne w Taczowie

Starosta Radomski Mirosław Ślifirczyk i wójt gminy Zakrzew Sławomir Białkowski zapraszają na Powiatowo – Gminne Dożynki w Taczowie. Będą tradycyjne obrzędy dożynkowe, występy estradowe, zabawy i konkursy związane z tradycją polskiej wsi.

Co roku starosta radomski organizuje dożynki wraz z wójtem jednej z 13 gmin powiatu. W ubiegłym roku rolnicze święto obchodzono w Jedlni - Letnisko, a w tym roku Święto Plonów odbędzie się 14 września w Taczowie w gminie Zakrzew.

pobierzdo góry do góry

01.11.2014 r.

Dzień Wszystkich Świętych

Dzień Wszystkich Świętych to wyjątkowe święto. To czas refleksji, zadumy i głębokich przemyśleń. To czas kiedy możemy na chwilę się zatrzymać i powrócić myślą do tych, którzy odeszli.

Odwiedzając cmentarze, pamiętajmy też o tych, na których groby nie ma komu przyjść, chociażby o grobach nieznanego żołnierza, aby zatrzymać się choćby na chwilę przy ich mogile, zapalić lampkę i pomodlić się.

pobierzdo góry do góry

03.11.2014 r.

Czas na aktywność. Biegaj Jedlanko. 9 listopada 2014 r.

Biegaj Jedlanko

Zapraszamy wszystkich chętnych preferujących aktywny tryb spędzania wolnego czasu do Jedlanki. 9. listopada odbędzie się tam bieg organizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Mieszkańców Wsi Jedlanka „PERSPEKTYWY”. Inicjatywa realizowana jest w ramach projektu „Czas na Aktywność” finansowanego z programu Działaj Lokalnie Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i lokalny ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka". Patronat honorowy objął Wójt Gminy Jedlińsk.

pobierzdo góry do góry

04.11.2014 r.

Regionalny Konkurs Grantowy Programu -Równać Szanse 2014. Termin składania wniosków mija 10 listopada.

Równać Sanse

Czas na projekt dla młodych, otwartych osób w Waszej miejscowości! Zapraszamy do konkursu organizacje pozarządowe, domy kultury, biblioteki gminne, nieformalne grupy dorosłych z małych miejscowości do 20 000 mieszkańców.

Twórcą programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a prowadzi go Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży – najlepsze rekomendacje i najlepsze towarzystwo, gdy chce się zyskać status lokalnego realizatora skutecznych działań dla młodzieży.

pobierzdo góry do góry

05.11.2014 r,

Zapraszamy na konferencję: Budowanie Marki Turystycznej Południowego Mazowsza. 7 listopada 2014 r. - Zakrzew

Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną

Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” serdecznie zaprasza na konferencję pn. „Budowanie Marki Turystycznej Południowego Mazowsza” która odbędzie się w dniu 7 listopada 2014 r. o godzinie 12.00 w Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie, Zakrzew 43.

pobierzdo góry do góry

06.11.2014 r.

Uroczyste otwarcie Muzeum Pożarnictwa w Dąbrówce Podłężnej

Andrzejki Folkowe we Wrzosie2013

W najbliższą sobotę, 8 listopada o godzinie 10.00 nastąpi uroczyste otwarcie kolejnej inwestycji w gminie Zakrzew. Tym razem do użytku oddane zostanie Muzeum Pożarnictwa w Dąbrówce Podłężnej, którego budowa została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej. Ogólna wartość projektu to; 919 000,00 zł, dofinansowanie 360 000,00 zł

pobierzdo góry do góry

06.11.2014 r.

10 listopada dniem wolnym od pracy w Biurze LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Uprzejmie informujemy, iż dzień 10 listopada (poniedziałek) 2014 r. jest dniem wolnym od pracy w zamian za święto przypadające w sobotę 1 listopada 2014 r. Za niedogodności przepraszamy. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu w dniu 12 listopada.

pobierzdo góry do góry

10.11.2014 r.

Nowy Biuletyn LGD Razem dla Radomki

Biuletyn LGD Razem dla Radomki

Serdecznie zapraszamy Państwa do lektury nowego wydania naszego Biuletynu Informacyjnego Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”, za pomocą którego staramy się przedstawiać co miesiąc najważniejsze inicjatywy, projekty i wydarzenia realizowanego przez nasze Stowarzyszenie, a także instytucje partnerskie, samorządy, gminy, przedsiębiorców oraz osoby prywatne

W aktualnym numerze przedstawiamy podsumowanie naszych działań, które realizowaliśmy w miesiącu październiku. Aktualny numer rozpoczynamy od artykułu poświęconego projektowi współpracy "Południowe Mazowsze - Marką Turystyczną, w którym chcemy przybliżyć przygotowane w ramach niego inicjatywy, publikacje oraz aplikacje mobilne na smartfony.

pobierzdo góry do góry

11.11.2014 r.

11 listopada - Święto Niepodległości.

11 listopada – to więcej niż tylko rocznica związana z odzyskaniem niepodległości w 1918 roku. 11 listopada to czas, kiedy możemy powrócić myślą do historii naszego kraju.

Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, zachęca nie tylko do oddania czci bohaterom za ich męstwo, miłość, ofiarność, ale również skłania do refleksji nad przyszłością naszego państwa i mieszkającego w nim od wieków narodu. Pamiętajmy, że Ojczyzna to nie tylko powód do chluby, ale również i wielki obowiązek, aby mówić młodemu pokoleniu o rzeczach trudnych: polskości, patriotyzmie, bohaterach narodowych.

Prezes Zarządu

Cezary Nowek

11 listopada

pobierzdo góry do góry

12.11.2014 r.

Konkurs grantowy Komisji Europejskiej w ramach programu: Sprawiedliwość 2014-2020

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

W 2013 roku dobiegł końca program Komisji Europejskiej pn. „Drug Prevention and Information”. W nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 program ten nie będzie kontynuowany, jednak część jego priorytetów została włączona do programu „Sprawiedliwość 2014-2020”. Komisja Europejska przedłużyła termin składania wniosków projektowych w ramach konkursu grantowego programu „Sprawiedliwość” do 20 stycznia 2015 r. (do godziny 12:00).

Projekty składane w ramach konkursu powinny uzupełniać działania Unii Europejskiej w zakresie polityk antynarkotykowych. Propozycje duplikujące realizowane już inicjatywy nie będą mogły ubiegać się o dofinansowanie. Obszary priorytetowe w ramach tego konkursu są następujące: Nowe substancje psychoaktywne, Rehabilitacja, Najlepsze praktyki, Współpraca ze społeczeństwem obywatelskim.

pobierzdo góry do góry

13.11.2014 r.

Folkowe warsztaty we Wrzosie. Zderzenie pokoleń!

Zderzenie pokoleń. Warsztaty kulinarne

W ubiegła sobotę we Wrzosie odbyły się warsztaty z zakresu gry na instrumentach perkusyjnych, które poprowadzili członkowie kapeli Braci Tarnowskich. Zajęcia odbywają się w ramach realizowanego przez nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” – projektu „Zderzenie Pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej”, który finansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywizacji Osób Starszych.

pobierzdo góry do góry

14.11.2014 r.

Multimedialny Przewodnik Turystyczny po obszarze LGD Razem dla Radomki i LGD Dziedzictwo i Rozwój

Zachęcamy do wypróbowania bezpłatnego przewodnika turystycznego na smartfony, przygotowanego przez nasze Stowarzyszenie w ramach projektu współpracy „Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną”. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa na terenie Południowego Mazowsza, zmierzająca do promocji turystyki, kultury i historii, za pomocą zastosowania nowoczesnych narzędzie techniki – jaką są turystyczne aplikacje mobilne na smartfony.

Czym jest przewodnik turystyczny na smartfony? To aplikacja, która umożliwia poznanie najciekawszych atrakcji turystycznych, wirtualne podróżowanie po terenie obszaru działania dwóch Lokalnych Grup Działania: Razem dla Radomki, oraz Dziedzictwo i Rozwój. Aplikacja nie tylko oprowadza nas po wyznaczonych trasach turystycznych czy rowerowych, ale umożliwia zaplanowanie własnej wędrówki. Zawiera aktualne informacje o najbliższych wydarzeniach, zabytkach i ciekawych miejscach. Wyposażona została w trasy turystyczne, piesze i rowerowe, treści turystyczne, katalog najciekawszych miejsc. Dzięki niej jesteśmy zawsze informowani o aktualnych informacjach, ciekawych miejscach i wydarzeniach w mieście.

pobierzdo góry do góry

17.11.2014 r.

Tu mieszkam, tu zmieniam - konkurs grantowy Banku Zachodniego WBK. Ostatni tydzień na składanie wniosków!

Tu mieszkam, tu zmieniam - konkurs grantowy Banku Zachodniego WBK

Bank Zachodni WBK należący do Grupy Santander rusza z ogólnopolskim konkursem skierowanym do społeczności lokalnych. Najlepszych 305 pomysłów na poprawę jakości życia w gminie, powiecie, mieście otrzyma od Banku finansowe wsparcie na ich realizację. Łączna wartość grantów wyniesie 1,5 mln zł. Nabór pomysłów trwa do 23 listopada 2014 r.

pobierzdo góry do góry

18.11.2014 r.

Warsztaty śpiewu Marysi Siwcowej oraz potańcówka z muzyką tradycyjną w Radomiu już w ten weekend!

 Warsztaty śpiewu Marysi Siwcowej oraz potańcówka z muzyką tradycyjną w Radomiu już w ten weekend!

Już w najbliższy weekend 22 i 23 listopada w Radomiu w restauracji Rozmaryn odbędą się bezpłatne warsztaty śpiewu prowadzone przez Marysię Siwcową, a także zabawa taneczna, na której zaprezentują się znakomici radomscy muzykanci i ich uczniowie.

pobierzdo góry do góry

19.11.2014 r.

W gminie Wieniawa. Kolejna publikacja finansowana ze środków LGD Razem dla Radomki.

 W gminie Wieniawa

Zachęcamy Państwa do lektury najnowszej publikacji, zatytułowanej „W gminie Wieniawa” która otrzymała wsparcie ze środków unijnych przekazanych przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” w ramach osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 dla działania „Małe Projekty”.

Publikacja jest efektem wieloletnich zainteresowań autora – Zdzisława Wiatrowskiego, tematyką regionalną i zamiarem udostępnienia informacji o Gminie Wieniawa przez niego zebranych szerokiemu gronu odbiorców. Materiały źródłowe pochodzą ze zbiorów autora, zasobów bibliotecznych i archiwalnych oraz zostały udostępnione przez różne instytucje, w największej części przez Urząd Gminy Wieniawa. Wykorzystane w niej zostały również wywiady z mieszkańcami.

pobierzdo góry do góry

20.11.2014 r.

Promocja Turystyki i Turystyki Kulinarnej Południowego Mazowsza

7 listopada 2014 r. w Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” zorganizowała konferencję poświęconą przedstawieniu zagadnień związanych z budową Marki Południowego Mazowsza, podczas której omówiono koncepcję działań związanych z promocją turystyki, w tym turystyki kulinarnej naszego regionu.

Konferencja zorganizowana została jako jedna z inicjatyw projektu współpracy: Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną”, realizowanego w ramach działania 421 Wdrażanie Projektów Współpracy Osi 4 Leader PROW 2007-2013, przez Lokalną Grupę Działania ”Razem dla Radomki” oraz „Dziedzictwo i Rozwój”. Projekt ten ma na celu budowę i promocję marki „Południowego Mazowsza”, poprzez realizację szeregu działań promujących obszar Partnerów i turystykę na terenie gmin tworzących poszczególne LGD. Zaplanowane działania w projekcie umożliwią dotarcie z przekazem promocyjnym, prezentującym walory Południowego Mazowsza do mieszkańców regionu, województwa mazowieckiego oraz turystów z całego kraju.

pobierzdo góry do góry

20.11.2014 r.

Strona internetowa o laureatach Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

W ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca zrealizowało projekt: Strona internetowa: Nagroda im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”.

Strona o charakterze bazy danych zawiera informacje o laureatach Nagrody z lat 1974-2014, którą uhonorowano dotychczas 697 osób, kapel, zespołów i instytucji. Każdy z zamieszczonych opisów zawiera dane laureata, rok przyznania nagrody, kategorię nagrody (od I do VI), lokalizację laureata-miejsce zamieszkania, aktywności twórczej, dziedzinę twórczości oraz opis tekstowy-biogram. Na stronie umieszczono informacje o Nagrodzie, jej historii, misji, formie i regulaminie. Składający wnioski mogą skorzystać z dokumentacji opracowanej w formacie PDF i doc.

pobierzdo góry do góry

25.11.2014 r.

Andrzejki Folkowe we Wrzosie już w sobotę! Zapraszamy.

Andrzejki Folkowe we Wrzosie

Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” wspólnie z Stowarzyszeniem „Wrzosowisko” oraz Publiczną Szkołą Podstawową we Wrzosie (gmina Przytyk) zaprasza na czwartą edycję Andrzejek Folkowych, które odbędą się w najbliższą sobotę, 29 listopada o godzinie 17.00 we Wrzosie (gmina Przytyk).

Andrzejki Folkowe – to wydarzenie które ma na celu integrację mieszkańców, ale również promocję folkloru, dziedzictwa kulturowego oraz powoli zapominanych obrzędów i zwyczajów. Naszej idei nie jest obca też chęć przypomnienia o minionym już, ale pięknym zwyczaju polskiej wsi, którym były wiejskie zabawy ludowe – podczas których grane były huczne mazurki, oberki i fokstroty!

pobierzdo góry do góry

26.11.2014 r.

Programy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2015. Termin składania wniosków upływa 30 listopada

Programy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska ogłosiła Programy MKiDN na rok 2015. Wnioski będzie można składać poprzez portal systemu EBOI. Nabór wniosków trwa do 30 listopada br.

pobierzdo góry do góry

27.11.2014

Opublikowaliśmy ebooki ze szkoleń e-learningowych

multicel ebooki

Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością informujemy, iż na stronie internetowej www.elearning-szkoenia.eu opublikowaliśmy ebook'i będące podsumowaniem zrealizowanego wspólnie z trzema Lokalnym Grupami Działania z terenu województwa mazowieckiego i małopolskiego w latach 2013 - 2014 projektu współpracy pt. "Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej" - MultiCel.

pobierzdo góry do góry

27.11.2014

Zrzeszenie Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej w Przytyku

Papryka

Informujemy, iż dzięki zaangażowaniu działań gminy Potworów oraz gminy Przytyk, powstało Zrzeszenie Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej z siedzibą w Przytyku. Organizacja zrzesza rolników- producentów papryki i innych warzyw z terenu okolicznych gmin.

Celem Zrzeszenia jest reprezentacja rolników i działanie w kierunku poprawy warunków produkcji i zbytu. Jesteśmy pewni że powyższe działania będą się przyczyniać do lepszej promocji papryki.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.