Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13194123


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Lipiec 201303.07.2013 r.

GoWake i Powitanie Lata w Domaniowie

Powitanie Lata w Domaniowie

Mamy dla Państwa kolejną propozycję spędzenia weekendu nad Radomką. Tym razem zapraszamy nad zalew w Domaniowie, gdzie tradycyjnie w pierwszą niedzielę lipca powitamy lato. Imprezę organizuje Starostwo Powiatowe w Radomiu, wspólnie ze Związkiem Gmin Radomka. To szósty letni festyn rodzinny, którego głównym celem jest promowanie regionu i walorów turystycznych regionu. Towarzyszą mu zawody sportowe GoWake2013.

VII Festyn Rodzinny odbędzie się na plaży w Wólce Domaniowskiej. Wydarzenie rozpocznie o godzinie 13.10 występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Przytyka. W godzinach wieczornych zaprezentują się zespoły Łukash, Dwie Plus Jeden, Letni Chamski Podryw. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – dla których przygotowano program artystyczny „Mysz i Kot” w cyrku, zabawy i gry animacyjne. Mistrzostwa Mieszkańców Ziemi Radomskiej w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn oraz wybory Miss Lata Ziemi Radomskiej.

Imprezie towarzyszyć będą zawody GoWake 2013, której druga edycja rozpocznie się w najbliższy piątek i potrwa do niedzieli nad zalewem w Domaniowie. Wystartują w niej najlepsi zawodnicy wakeboardingu w Polsce. Miłośnicy sportu polegającego na pływaniu na powierzchni wody na specjalnej desce przyczepionej liną do łodzi rywalizację rozpoczną w piątek a finały ich zmagań mogliśmy oglądać w niedzielne popołudnie. Starannie wyselekcjonowani uczestnicy sprawią, że wydarzanie to pozostanie na długo w pamięci uczestników. Impreza GoWake jest największa imprezą tego typu, promującego sporty wodne w Polsce.. To niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć w jednym miejscu gigantów wakeboardu. Starannie wyselekcjonowani uczestnicy sprawią, że wydarzanie to pozostanie na długo w pamięci uczestników.

pobierzdo góry do góry

01.07.2013 r.

GoWake powraca do Domaniowa!

Go Wake w Domaniowie

GoWake2013 – to pierwsza tego typu impreza w Polsce, której druga edycja rozpocznie się w najbliższy piątek i potrwa do niedzieli nad zalewem w Domaniowie.

Impreza GoWake jest okazją największa imprezą tego typu, promującego sporty wodne w Polsce. Kreacja tego eventu pozwoli przybliżyć sylwetki najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców w tej dziedzinie. To niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć w jednym miejscu gigantów wakeboardu. Starannie wyselekcjonowani uczestnicy sprawią, że wydarzanie to pozostanie na długo w pamięci uczestników.

W piątek o godzinie 17.00 odbędzie się otwarty trening. W sobotę w godzinach 11.30-15.00 trwać będzie otwarta sesja a od godziny 16.00 do 20.00 eliminacje, które zakończone zostaną przyznaniem nagród za najlepsze ewolucje. 3 dnia – w niedzielę odbędą się zmagania półfinałowe i finałowe, a także pokaz flyboardu.

pobierzdo góry do góry

01.07.2013 r.

LGD Razem dla Radomki laureatem konkursu na Najciekawszą Inicjatywę Innowacyjną w Regionie!

 LGD Razem dla Radomki laureatem konkursu na Najciekawszą Inicjatywę Innowacyjną w Regionie

Z przyjemnością informujemy, iż Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zostało laureatem konkursu na Najciekawszą Inicjatywę Innowacyjną w Regionie – organizowaną przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza w ramach projektu „Mazowieckie partnerstwo na rzecz współpracy, adaptacyjności i innowacji.” To wyjątkowe wyróżnienie, otrzymaliśmy za realizację inicjatywy „E-learning dla rozwoju południowego Mazowsza”.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas zorganizowanej w ubiegły czwartek konferencji „Przedsiębiorcy na Mazowszu, przedsiębiorcy w kraju – szanse i wyzwania”. Kapituła konkursu przyznała cztery równorzędne tytuły. Oprócz naszej organizacji otrzymali je: Stowarzyszenie Oświatowe Sycyna za inicjatywę „Interaktywne, bezpośrednie i e-doradztwo dla mikroprzedsiębiorstw”, Mazowiecki Związek Pracodawców w Gminie Lesznowola za inicjatywę „Partnerstwo lesznowolskie” oraz firma Net4Net sp. z o.o. za inicjatywę „Platforma EFSArt.eu”. Nagrodę specjalną otrzymała Fundacja Dobry Duszek za najciekawszą inicjatywę społeczną w regionie – za opracowany program reintegracji więźniów z Aresztu Śledczego w Radomiu poprzez włączenie ich w proces przygotowania posiłków dla potrzebujących dożywiania dzieci.

Nagrodzona inicjatywa Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” obejmuje dwa projekty szkoleń e-learnigowych, które zostały skierowane do organizacji pozarządowych (E-learning skutecznym narzędziem III sektora na wsiach” oraz do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych (E-learning w poznaniu naszego dziedzictwa), w których udział wzięło blisko 400 osób.

pobierzdo góry do góry

02.07.2013 r.

II Ogólnopolski Zlot Motocyklowy THE IRONS PARTY 5 - 7.07.2013 Jedlińsk

 THE IRONS PARTY

Proponujemy Państwu kolejną propozycję spędzenia najbliższego weekendu na terenie naszych gmin. Tym razem zapraszamy nie tylko miłośników jazdy na jednośladach do Jedlińska na Ogólnopolski Zlot Motocyklowy Irons Party. W ramach imprezy przewidziano wiele atrakcji, park maszyn, konkursy dla odważnych, pokazy jazdy ekstremalnych oraz koncerty zespołów rockowych podczas których wystąpią zespoły Also Ran, Zilber i Proletaryat.

Serdecznie zapraszamy

pobierzdo góry do góry

04.07.2013 r.

Muzeum na Wakacje. Przysucha zaprasza!

Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze proponuje na okres wakacyjny spotkania dla odwiedzających Przysuchę turystów a także dla mieszkańców miasta, zainteresowanych kulturą, sztuką, historią Przysuchy i regionu.

Już od lipca, od poniedziałku do piątku, w godz. 08.00-15.00 proponujemy zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem. Odwiedzenie Muzeum i zapoznanie się z historią Przysuchy ma zachęcić do spaceru trzema przysuskimi rynkami, przy których 300 lat temu mieszkali Niemcy, Żydzi i Polacy.

Oferta skierowana jest dla każdego, zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Przewodnik jest bezpłatny, wystarczy tylko zakupić bilet do Muzeum.

WOKÓŁ ZABYTKÓW POWIATU PRZYSUSKIEGO

Zapraszamy na wakacyjny cykl spotkań w Muzeum: „Wokół zabytków – poznajemy powiat przysuski”. Propozycje wycieczek pieszych, rowerowych i samochodowych”.

terminy proponowanych spotkań:

 • 7.07.2013, godz. 11.00 – Zabytki architektury północnej części powiatu przysuskiego.
 • 25.08.2013, godz. 11.00 – Zabytki architektury południowej części powiatu przysuskiego.

Istnieje możliwości powtórzenia spotkania, w zależności od potrzeb zainteresowanych.

SPOTKANIA Z KOLBERGIEM

 • 21.07.2013, godz. 11.00 – Muzyczna niedziela. W programie ukazanie muzycznego dorobku Oskara Kolberga a także wysłuchanie fragmentów opery „Król pasterzy”.
 • 4.08.2013, godz. 11.00 – Przedstawienie sylwetek najwybitniejszych laureatów Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” oraz prezentacja ich dorobku z kolekcji Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze.

WYSTAWY CZASOWE:

 • finisz wystawy: Obrazy tańca ludowego 18.08.2013, godz. 11.00
 • otwarcie wystawy: „Przestrzeń wolności i niewoli”. 19.08.2013

Projekt autorski Elżbiety Dembińskiej-Cieślar. Spotkanie z artystka, prezentacja pozyskanych wypowiedzi.

Zachęcamy również do zobaczenia stałych ekspozycji:

 • wystawa biograficzna „Oskar Kolberg (1814 – 1890) – folklorysta, etnograf, kompozytor”
 • Wnętrza XIX-wiecznego dworu ziemiańskiego - salon i gabinet.
 • Historia Przysuchy i jej właścicieli od XVIII do XX wieku.

Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze
Oddział Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu

Al. Jana Pawła II nr 11, 26-400 Przysucha
tel. fax 48 675-22-48
muzeumok@muzeum-radom.pl
www.muzeum-radom.pl

Godziny otwarcia Muzeum:
poniedziałek – piątek 8-15, sobota – niedziela 10-15
ceny biletów wstępu:
bilet normalny – 5 zł
bilet ulgowy – 3 zł
bilet rodzinny – 12 zł

pobierzdo góry do góry

05.07.2013 r.

Konkurs kulinarny o laury Lokalnej Grupy Działania Razem dla Radomki na najlepszą potrawę lokalna przygotowaną z papryki

papryka

Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” (LGD) z siedzibą w Radomiu zaprasza osoby prywatne, gospodarstwa agroturystyczne, lokale gastronomiczne, przedsiębiorców, organizacje zrzeszające osoby fizyczne, lokalne stowarzyszenia lub grupy nieformalne (np. Koła Gospodyń Wiejskich) oraz szkoły z klasami o profilu gastronomicznym, do udziału w konkursie kulinarnym o laury Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” na najlepszą potrawę lokalna przygotowaną z papryki.

W konkursie mogą wziąć udział podmioty, których terenem zamieszkania i/lub działania to powiaty: radomski, przysuski, szydłowiecki, zwoleński, białobrzeski, miasto Radom, Szydłowiec, Zwoleń, Białobrzegi.

Uczestnicy konkursu mogą przygotować i przesłać przepisy na max. 2 potrawy spośród takich kategorii jak:

 • I dania gorące z papryki,
 • II dania zimne z papryki,
 • III przetwory (i nalewki) z papryki.

Nadesłane przepisy ze wskazaniem ich autorów zostaną zamieszczone w publikacji elektronicznej poświęconej produktowi tradycyjnemu obszaru – Papryce Przytyckiej, przygotowanej przez LGD „Razem dla Radomki”.

Przy ocenie potraw będą brane pod uwagę następujące kryteria: smak potrawy, regionalność, podanie potrawy. Oceny dokona profesjonalne trzyosobowe jury. Zwycięzcom z każdej z kategorii przekazane zostaną laury pamiątkowe oraz nagrody rzeczowe w postaci kosza produktów tradycyjnych.

Formularze zgłoszeniowe oraz przepisy wraz z zdjęciem/zdjęciami potrawy prosimy nadsyłać drogą pocztową na adres: «Razem dla Radomki», ul. Wernera 9/11, 26-600 Radom lub na adres e-mail: zarzad@razemdlaradomki.pl albo faxem (048) 38 58 996.

Na zgłoszenia czekamy do 07.08.2013r.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 18 sierpnia 2013r. podczas Ogólnopolskich Targów Papryki w Przytyku.

Pliki do pobrania

pobierzdo góry do góry

05.07.2013 r.

Lipcowy biuletyn

biuletyn

Przedstawiamy lipcowy numer naszego comiesięcznego wydawnictwa, które przedstawia najważniejsze informacje dotyczące działań realizowanych przez nasze Stowarzyszenie. Rozpoczynając ten wakacyjny okres, chciałbym zaprosić Państwa do odwiedzin naszych gmin, gdzie czekają na Was wyjątkowe miejsca, zabytki i wiele innych atrakcji.

Lipiec - jak co roku rozpoczynamy od Powitania Lata w Domaniowie - festynu któremu od zeszłego roku towarzyszy bardzo ciekawa inicjatywa skrywająca się pod nazwą „GoWake” - czyli pierwsza tego typu impreza w Polsce promująca wakeboarding i sporty wodne. Jedlińsk zaprasza za to miłośników jazdy na jednośladach na Ogólnopolski Zlot Motocyklowy Irons Party, a Wieniawa na kolejną edycję Spotkań z Folklorem im. Stanisława Stępniaka.

W bieżącym numerze znajdą Państwo również informacje o konkursie na Najciekawszą Inicjatywę Innowacyjną w Regionie, w której otrzymaliśmy główne wyróżnienie; relacje z organizowanych przez LGD inicjatyw i wydarzeń (wizyta studyjna Komisji Europejskiej, Spotkanie Chórów w Przysusze), jak również trzecią cześć opowieści o rodzinie Podlodowskich. Życzymy miłej lektury i zachęcamy do dzielenia się uwagami, spostrzeżeniami na łamach wydawnictwa.

Pobierz biuletyn

pobierzdo góry do góry

08.07.2013 r.

Artykuł w Eurogospodarce na temat produktów tradycyjnych i lokalnych LGD Razem dla Radomki

Artykuł w Eurogospodarce na temat produktów tradycyjnych i lokalnych LGD Razem dla Radomki

Zapraszamy Państwa do lektury rozmowy z Prezesem Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” – Cezarym Adamem Nowek, która ukazała się w miesięczniku Eurogospodarka. Tematem przewodnim wywiadu i artykułu jest przedstawienie produktów tradycyjnych i lokalnych, oraz roli Lokalnych Grup Działania w aspekcie budowy marki regionu, potrzymania lokalnych tradycji kulinarnych.

Artykuł mogą Państwo przeczytać klikając w poniższą ikonę Pobierz. Serdecznie zapraszamy do lektury.

pobierzdo góry do góry

08.07.2013 r.

Wyniki audytu Europejskiego Trybunału Obrachunkowego dot. projektów dla działania Odnowa i rozwój wsi

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Informujemy o skierowanym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie piśmie dotyczącym najważniejszych ustaleń i zaleceń jakie przygotował Europejski Trybunał Obrachunkowy po przeprowadzeniu audytu postępowań w sprawie udzielenia zamówień publicznych zastosowanych przy realizacji operacji współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich – PROW 2007 -2013.

Zalecenia te dotyczą zarówno operacji współfinasowanych ze Osi 4 LEADER, jak i pozostałych działań zaplanowanych w ramach PROW 2007 – 2013. Szczegółowe informacje nt. wyników audytu znajda Państwo klikając w poniższą ikonę Pobierz.

pobierzdo góry do góry

09.07.2013 r.

Ruszyła VII edycja konkursu Dobre praktyki EFS 2013

Dobre praktyki EFS 2013

Konkurs przeznaczony jest dla beneficjentów realizujących projekty przy wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Kapitał Ludzki, a także dla Instytucji Pośredniczących PO KL oraz Instytucji Pośredniczących II stopnia PO KL. W imieniu Ministra Rozwoju Regionalnego konkurs przeprowadza Centrum Projektów Europejskich – Krajowy Ośrodek EFS. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 września 2013.

Centrum Projektów Europejskich – Krajowy Ośrodek EFS informuje, że ideą konkursu „Dobre Praktyki EFS” jest wskazanie przykładów modelowych projektów realizowanych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, wyróżniających się pod względem efektów realizacji, trwałości wyników oraz stopnia osiągnięcia wymiernych korzyści grupy docelowej z otrzymanego wsparcia.

Prezentacja najlepszych projektów przyczynia się do upowszechnienia wiedzy na temat pozyskiwania wsparcia z Europejskiego Funduszu Społecznego i kształtowania pozytywnego wizerunku Unii Europejskiej w Polsce. Projekty zgłoszone w poprzednich edycjach oraz efekty jakie reprezentują udowadniają, że człowiek, jego pomysły, idee i marzenia są ogromną siłą pozwalającą na realizację nawet najtrudniejszych zadań. CPE zachęca do podzielenia się doświadczeniami i zaprezentowania projektów, w ramach których wypracowane zostały ciekawe i innowacyjne rozwiązania.

pobierzdo góry do góry

10.07.2013 r.

Bracia Tarnowscy – najlepszą kapelą na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu

Bracia Tarnowscy

Kapela Braci Tarnowskich została wybrana najlepszą kapelą ludową na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Bracia Adam (grający na skrzypcach i bębenku) oraz Stanisław (harmonia) otrzymali Basztę – główną nagrodę w kategorii kapel ludowych. Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym to cykliczna impreza, promująca kulturę ludową i folklor, uważana za najważniejsze i najbardziej prestiżowe spotkanie muzyków i śpiewaków w Polsce. Warto zaznaczyć, iż jest to drugie takie wyróżnienie, które Tarnowscy otrzymali na tym najważniejszym święcie polskiego folkloru. Poprzednio pierwsze miejsce zajęli w 2008 roku.

Kapela Braci Tarnowskich z Domaniowa uważana jest za jedną z najlepszych kapel ludowych. Określana jest mianem mistrzów teatru weselnego, zwyczajowych spektakli, które odgrywa się drugiego dnia wesela. Słuchając ich muzyki przenosimy się w klimat zabawy sprzed wielu lat. Pochodzą z Domaniowa – z gminy Przytyk. Od 1968 roku występują jako rodzinna Kapela Braci Tarnowskich. Grywali głównie po weselach, rzadziej na zabawach. Nagrania wykonywanej przez nich muzyki były transmitowane na łamach Radia Kielce. Przez okres ponad 20 lat zagrali ponad 500 wesel, a ich repertuar zawierał takie formy muzyczne jak mazurek, oberek, rumbę, fokstrota, polkę, czy tango. W połowie lat 90. tych zawiesili działalność koncertową. Powrócili na scenę w 2006 roku. Od tego czasu aktywnie koncertują w wielu miejscach w Polsce, zdobywając wiele wyróżnień na przeglądach i festiwalach poświęconej muzyce ludowej.pobierzdo góry do góry

11.07.2013 r.

Artykuł: LEDowe oszczędności

Koszty to największy przeciwnik każdej działalności. Wszyscy chcemy je minimalizować, wprowadzając różnorakie rozwiązania – organizacyjne, finansowe, techniczne itd. Zużycie energii jest powszechne, bez niej nie jest możliwe funkcjonowanie przedsiębiorstwa, gminy, gospodarstwa domowego.

Publikujemy artykuł „LEDowe oszczędności” autorstwa Bartosza Dubińskiego – prezesa Mazowieckiej Agencji Energetycznej sp. z.o.o. w którym poruszone jest zagadnienie poprawy efektywności energetycznej. Jest to pierwsza z cyklu informacji o oszczędnym gospodarowaniu energią prezentowana dla podmiotów z obszaru LGD „Razem dla Radomki” przez Mazowiecką Agencję Energetyczną.

Zachęcamy do lektury artykułu, który mogą Państwo przeczytać wybierając poniższą ikonę Pobierz.

pobierzdo góry do góry

12.07.2013 r.

Przytyk zaprasza na zawody strażackie.

Zawody Strażackie w Przytyku

Już w najbliższą niedzielę zaplanowano gminne zawody sportowo – pożarnicze w Przytyku. Na imprezę zaprasza Wójt Gminy Przytyk – Dariusz Wołczyński oraz Zarząd Gminy.

Zawody strażackie to nie tylko rywalizacja o zajecie jak najlepszego miejsca. Ich głównym celem jest stałe podnoszenie poziomu wyszkolenia drużyn pożarniczych, ich kondycji fizycznej jak tez dbałość o niezawodność sprzętu którym dysponują. Początek zawodów o godzinie 13.00 na stadionie sportowym w Przytyku. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do dopingowania uczestników zmagań.

pobierzdo góry do góry

11.07.2013 r.

Trwa nabór wniosków do Programu Stypendialnego Agrafka 2013/2014

Agrafka Agory

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacja Agory i Fundusz Stypendialny Rodziny Wróblewskich zapraszają lokalne organizacje do udziału w kolejnej edycji Programu Stypendialnego AGRAFKA na rok szkolny/akademicki 2013/2014. Termin nadsyłania zgłoszeń trwa jeszcze do 29 lipca 2013 r.

Nominacje do programu mogą nadsyłać fundusze lokalne i lokalne organizacje grantowe (organizacje partnerskie Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce). Lista organizacji uprawnionych do przesyłania nominacji znajduje się w Regulaminie Programu Stypendialnego Agrafka.

Program AGRAFKA adresowany jest do młodzieży wybitnie utalentowanej w dziedzinach humanistycznych i ścisłych, przede wszystkim gimnazjalnej i licealnej pochodzącej ze społeczności, w których działają lokalne organizacje partnerskie. Przy wyborze stypendystów, którego dokonuje Komisja Stypendialna, brane są pod uwagę osiągnięcia (np. wygrane olimpiady, konkursy) oraz sytuacja socjalno-bytowa kandydatów (z uwzględnieniem dochodu za 2012 rok).

pobierzdo góry do góry

15.07.2013 r.

GOMBROWICZ NA ULICY. Nie tylko dla zawodowców!

pałac Gąbrowicza

Muzeum Witolda Gombrowicza we współpracy z Wydawnictwem Literackim ogłasza wakacyjny uliczny konkurs fotograficzny. Uczestniczyć w nim może każdy, bez względu na wiek, płeć, wyznanie, upodobania estetyczne i poglądy polityczne, że o umiejętnościach fotograficznych oraz ich braku nie wspomnimy.

Zadaniem uczestników konkursu będzie odnalezienie i sfotografowanie ulic imienia Witolda Gombrowicza w dowolnym miejscu świata. Jesteśmy ciekawi, czy i gdzie takie ulice pod patronatem autora „Ferdydurke” się znajdują, jak wyglądają i co się przy nich interesującego mieści.

Przysyłajcie więc Państwo fotografie z krótkimi opisami i informacjami o autorze oraz zgodą na publikacje w Internecie na nasz adres mailowy. Prace publikować będziemy na naszym profilu fb oraz na stronie muzeum. Dla autorów najciekawszych prac Wydawnictwo Literackie ufundowało nagrody książkowe, wybrane prace pokażemy też we wrześniu w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 sierpnia 2013 r.

pobierzdo góry do góry

15.07.2013 r.

Konkurs kulinarny na najlepszą potrawę lokalną przygotowaną z papryki

Konkurs Kulinarny LGD

Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” (LGD) z siedzibą w Radomiu zaprasza osoby prywatne, gospodarstwa agroturystyczne, lokale gastronomiczne, przedsiębiorców, organizacje zrzeszające osoby fizyczne, lokalne stowarzyszenia lub grupy nieformalne (np. Koła Gospodyń Wiejskich) oraz szkoły z klasami o profilu gastronomicznym, do udziału w konkursie kulinarnym o laury Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” na najlepszą potrawę lokalna przygotowaną z papryki.

W konkursie mogą wziąć udział podmioty, których terenem zamieszkania i/lub działania to powiaty: radomski, przysuski, szydłowiecki, zwoleński, białobrzeski, miasto Radom, Szydłowiec, Zwoleń, Białobrzegi.

Uczestnicy konkursu mogą przygotować i przesłać przepisy na max. 2 potrawy spośród takich kategorii jak:

 • I dania gorące z papryki,
 • II dania zimne z papryki,
 • III przetwory (i nalewki) z papryki.

Nadesłane przepisy ze wskazaniem ich autorów zostaną zamieszczone w publikacji elektronicznej poświęconej produktowi tradycyjnemu obszaru – Papryce Przytyckiej, przygotowanej przez LGD „Razem dla Radomki”.

Przy ocenie potraw będą brane pod uwagę następujące kryteria: smak potrawy, regionalność, podanie potrawy. Oceny dokona profesjonalne trzyosobowe jury. Zwycięzcom z każdej z kategorii przekazane zostaną laury pamiątkowe oraz nagrody rzeczowe w postaci kosza produktów tradycyjnych.

Formularze zgłoszeniowe oraz przepisy wraz z zdjęciem/zdjęciami potrawy prosimy nadsyłać drogą pocztową na adres: «Razem dla Radomki», ul. Wernera 9/11, 26-600 Radom lub na adres e-mail: zarzad@razemdlaradomki.pl albo faxem (048) 38 58 996.

Na zgłoszenia czekamy do 07.08.2013r.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 18 sierpnia 2013r. podczas Ogólnopolskich Targów Papryki w Przytyku.

Pliki do pobrania

pobierzdo góry do góry

16.07.2013 r.

Serdecznie zapraszamy firmy do zaprezentowania swojej ekspozycji podczas XIV Ogólnopolskich Targów Papryki

Papryka

Wójt Gminy Przytyk serdecznie zaprasza firmy do zaprezentowania swojej ekspozycji podczas „XIV Ogólnopolskich Targów Papryki". Impreza odbędzie się 18 sierpnia 2013 roku, na Stadionie Piłkarskim w Przytyku, początek godz. 11:15.

Zainteresowane firmy proszone są o kontakt w terminie do 06.08.2013 r. z Urzędem Gminy w Przytyku, tel. 48 618 00 95 lub mailowo przytyk@przytyk.pl.

pobierzdo góry do góry

17.07.2013 r.

Ukazał się nowy numer PROWieści.

PROWieści

Znajdziemy w nim informacje, na temat realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 między innymi na temat naboru wniosków w ramach działania zalesianie gruntów rolnych oraz zalesianie gruntów inne niż rolne, efekty realizacji działania „Odnowa i rozwój wsi”. W ramach dobrych praktyk, zaprezentowane zostaną zrealizowane projekty. To oczywiście nie wszystkie informacje, które zostały zamieszczone w najnowszym numerze Biuletynu.

Zachęcamy do lektury. Biuletyn mogą Państwo przeczytać klikając w poniższą ikonę Pobierz.

pobierzdo góry do góry

18.07.2013 r.

Spotkania z Folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie już w niedzielę. Zapraszamy!

Spotkania z Folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie

Najpiękniejsze pieśni ludowe będziemy mogli posłuchać na święcie folkloru w Wieniawie, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 21 lipca o godzinie 14.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieniawie. Celem VII Spotkań z Folklorem im. Stanisława Stępniaka jest popularyzacja folkloru, muzyki ludowej jak najszerszemu gronu osób. Zaprezentuje się 18 kapel oraz 17 solistów. Na zakończenie wydarzenia wystąpi zespół folk-rockowy – The Ukrainian Folk.

Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa na to wydarzenie, a także do lektury wywiadu z inicjatorem przeglądu – Panem Ryszardem Nogańskim – Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Wieniawie. Wydarzenie to współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej dla Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach naboru wniosków dla działania „Małe Projekty” realizowanego przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”.

Spotkania z Folklorem im. Stanisława Stępniaka, mimo niewielkiego - 7 letniego stażu, powoli stają się jedną z najważniejszych imprez poświęconych kulturze ludowej na terenie południowego Mazowsza. Skąd pomysł na organizację tego wydarzenia?

Decyzję o organizacji Spotkań z Folklorem podjąłem, aby kontynuować już zapomniane prezentacje folklorystyczne, które odbywały się w odpust (Świętej Katarzyny) w miesiącu lipcu do 2000 r. Jednak główną przesłanką organizacji tego wydarzenia była chęć przypomnienia społeczności lokalnej, postaci niewidomego od urodzenia – uzdolnionego muzyka ludowego i autora wielu utworów ludowych oraz długoletniego mieszkańca gminy Wieniawa Pana Stanisława Stępniaka (1905-2003). Jest ona autorem wielu polek, mazurków, oberków i walczyków.

Jak wyglądały pierwsze imprezy? Czym się różniły od obecnych edycji?

Pierwsze imprezy traktowane były jako swobodne spotkania przyjaciół i miłośników muzyki Stanisława Stępniaka na których prezentowały się kapele ludowe. Ich występy oceniała publiczność. Zaproszone kapele otrzymywały tylko małe wynagrodzenie, tak aby pokrywało koszt podróży do Wieniawy. Obecne edycje mają charakter przeglądu i przybrały o wiele bardziej rozbudowaną formułę wydarzenia artystycznego, które z roku na rok przyciąga coraz większą publiczność - nie tylko z Wieniawy, ale z całego Mazowsza. Kapele występujące w konkursach nie są, tak jak to było w pierwszych edycjach - oceniane przez publiczność, ale przez jury powołane przez organizatora. Przyznawane są nagrody pieniężne i wyróżnienia, a każda z występujących kapel ma zapewnione honorarium za występ. W przerwie konkursu organizujemy cieszący się dużym zainteresowaniem konkurs tańca ludowego z nagrodami.

Spotkania im. Stanisława Stępniaka mają charakter przeglądu. Czy może nam Pan przybliżyć w jakich kategoriach rywalizują uczestnicy wydarzenia?

Uczestnicy Spotkań z Folklorem rywalizują w kategorii: kapel ludowych i solistów-instrumentalistów. Dopuszczamy uczestnictwo solistów-instrumentalistów będącymi członkami występujących kapel. W rywalizacji oceniamy dobór repertuaru, technikę gry i poprawność wykonania. Konkursowe kapele mają zgodnie z regulaminem możliwość zaprezentowania 3-4 utworów w czasie 12 minut.

W czym możemy upatrywać powrotu mody na kulturę ludową, która jeszcze kilka – kilkanaście lat temu skazywana była na zapomnienie?

Organizacja wydarzeń, przeglądów folklorystycznych pozwala nam na promować i pokazywać lokalną tradycję twórczości kulturalnej z wykorzystaniem lokalnego dziedzictwa reprezentowanego przez kapele ludowe. Pokazuje ona młodym ludziom, muzykę i zwyczaje – ich dziadków. Jest to niezmiernie ważne, aby kultywować naszą piękną i bogatą kulturę, a możemy to osiągnąć dzięki różnym wydarzeniom, takim jak nasze wieniawskie spotkania.

Czego możemy spodziewać się po 7 edycji wydarzenia?

Po raz pierwszy gościem naszego wydarzenia będzie zespół z poza granic naszego kraju. Będzie nim folk-rockowa – „The Ukrainian Folk”, która powstała w 1990 roku we Lwowie i cieszy się dużą popularnością nie tylko w naszym kraju. Ma za sobą zagranych kilkadziesiąt koncertów w całej Europie. Zaproszenie takie zespołu, umożliwi nam konfrontację polskiej muzyki ludowej, z tą prezentowaną przez naszych wschodnich sąsiadów. Na obecnych VII Spotkaniach z Folklorem im. Stanisława Stępniaka zwycięzcy poszczególnych kategorii po raz pierwszy otrzymają statuetki "Złota harmonia". To nie wszystkie atrakcje, które czekają na gości naszej imprezy, na którą bardzo serdecznie zapraszamy.

pobierzdo góry do góry

19.07.2013 r.

Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego.

Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako operator programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego” w ramach mechanizmu finansowego europejskiego obszaru gospodarczego na lata 2009-2013 ogłosiło II nabór o dofinansowanie wniosków.

Projekty mogą obejmować obszary tematyczne dotyczące edukacji artystycznej i kulturalnej, dziedzictwa kulturowego, muzyki scenicznej i sztuki scenicznej, oraz sztuk plastycznych i wizualnych. W szczególności projekty powinny dotyczyć organizację wystaw, spektakli, koncertów, festiwali; wspierania współpracy oraz wymiany artystów’ wspierania współpracy szkół artystycznych i uczelni artystycznych; współpracy międzyinstytucjonalnej instytucji kultury i archiwów.

Warunkiem udziału w projekcie jest realizacja projektu z partnerem z Państw Darczyńców: Norwegii, Islandii i Lichtensteinu. Minimalna wartość dofinansowania projektu wynosi 50 000 Euro, a maksymalna wartość nie może przekroczyć 150 000 euro. Poziom dofinansowania – do 90% kosztów kwalifikowanych.

pobierzdo góry do góry

22.07.2013 r.

Obóz WoodCamp nad zalewem w Toporni w Przysusze!

Obóz WoodCamp w Przysusze

Zapraszamy do zapoznania się z oferta ośrodka wypoczynkowego „Marysieńka” – położonego nad malowniczym zalewem Topornia w Przysusze, w którym to możemy wziąć udział w obozach dla adeptów jazdy na deskorolce– WoodCamp!

Oprócz wypoczynku nad zalewem, gdzie możemy skorzystać z kąpieli, wypożyczyć rowery wodne czy kajaki, dla adeptów jazdy na deskorolce organizowane są obozy szkoleniowe, w trakcie których możemy nauczyć się bądź doskonalić naukę jazdy na desce. Do dyspozycji mamy najnowocześniejszy w Polsce skate park, wyposażony w specjalne przygotowane tory z przeszkodami w tym Wood Plaze – zajmującą obszar 2000m2, Miniplaza – plac dla początkujących, Minirampa – w krytym pomieszczeniu oraz basen do jazdy na desce.

Jazda na deskorolce odbywa się pod opieką wykwalifikowanej kadry trenerskiej i zawodników sponsorowanych, którzy czuwają nad bezpieczeństwem i odpowiednim przebiegiem treningów. A wszystko to w otoczeniu przepięknie położonego zalewu w Toporni, w pobliżu kompleksów leśnych. Znajduje się tutaj również 5 boisk do siatkówki plażowej, badmintona, piłki nożnej, tenisa stołowego, place zabaw dla dzieci, wypożyczalnia sprzętu wodnego, strzeżone kąpielisko. Można też wędkować, jeździć konno.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego obóz w Toporni przygotowanego przez WoodCamp

pobierzdo góry do góry

23.07.2013 r.

Golonka z Przytyka z certyfikatem Doceń Polskie

Golonka Pieczona

Firma „Ted” Przetwórstwo Mięsne z Przytyka, została laureatem IX audytu Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń Polskie”. Otrzymała certyfikat oraz tytuł Top Produkt za Golonkę Pieczoną – wyjątkowy specjał z Przytyka.

Przyznając certyfikaty eksperci oceniali smak, wygląd, a także stosunek jakości do ceny. Honorowy Patronat nad programem "Doceń polskie” sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W Ogólnopolskim Programie Promocyjnym "Doceń polskie” może wziąć udział każdy producent żywności, którego wyroby posiadają tak zwany polski akcent. Oznacza to, że muszą być produkowane w naszym kraju, wytwarzane według tradycyjnej receptury lub przy użyciu rodzimych surowców.

Godłem promocyjnym wyróżnia się tylko te artykuły, którym Loża Ekspertów podczas audytów certyfikacyjnych przyzna wysokie oceny. Każdy z pięcioosobowego grona jurorów ma do dyspozycji dziesięciostopniową skalę ocen. Wyrób, który zyska maksymalną liczbę punktów, poza godłem programu "Doceń polskie”, otrzymuje ponadto tytuł Top Produkt.

Golonka Pieczona – jest produktem goszczącym na stołach mieszkańców regionu radomskiego od wielu lat. Sukcesu tego specjału, możemy upatrywać w przedwojennej tradycji jego produkcji, wyśmienitym smaku oraz recepturze która przez ten czas pozostała niezmienna, ciesząc się powodzeniem szczególnie wśród klientów szukających tradycyjnego smaku polskiej wiejskiej wędliny. Wyrób cechuje atrakcyjny wygląd, aromat wędzenia oraz niepowtarzalny smak połączony z najwyższą jakością.

Firma "TED" Przetwórstwo Mięsne, założona przez jej właściciela Tadeusza Sitarskiego w 1993 roku, to prężna i stale rozwijająca się firma produkująca szeroką gamę wyrobów wędliniarskich wytwarzanych wg nowoczesnej technologii produkcji, wzmocnionej tradycją masarskiego rzemiosła. Wyroby cechuje atrakcyjny wygląd, aromat wędzenia oraz niepowtarzalny smak połączony z najwyższą jakością. Aktualnie specjalnością zakładu jest szeroki wachlarz wysokogatunkowych wędzonek i kiełbas, produkowanych z najszlachetniejszych gatunków mięsa wieprzowego, pochodzącego od sprawdzonych dostawców krajowych i zagranicznych. Firma "Ted" jest partnerem naszego Stowarzyszenia, jej wyroby wędliniarskie zostały wyróżnione jako produkty lokalne "Razem dla Radomki" i promowane są na różnych wydarzeniach i targach branżowych na stoiskach promocyjnych naszej organizacji.

pobierzdo góry do góry

24.07.2013 r.

Artykuł – Wizyta Przedstawicieli EU w LGD Razem dla Radomki

Zachęcamy do lektury artykułu, który ukazał się w Tygodniku Radomskim. Jest on poświęcony wizycie Przedstawicieli Komisji Europejskiej oraz Komitetu Monitorującego PROW, którą współorganizowała Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”. Uczestnicy tego wyjazdu mieli możliwość zapoznania się z efektywnym wykorzystywaniem środków unijnych na obszarach wiejskich.

Publikację mogą Państwo przeczytać klikając w poniższą ikonę Pobierz.

pobierzdo góry do góry

24.07.2013 r.

Siódme spotkania z folklorem im. Stępniaka w Wieniawie

Kapela Sami Swoi ze Starych Zdżarów okazała się najlepszą na zorganizowany w ubiegłą niedzielę przeglądzie folklorystycznym w Wieniawie. Najlepszym solistą – instrumentalistą wybrano Jana Kmitę z Przystałowic Małych . Komisja doceniła także innych artystów który licznie stawili się na imprezie, która nosi imię wybitnego artysty – twórcy muzyki ludowej – Stanisława Stępniaka.

Celem przeglądu jest popularyzacja twórczości ludowej oraz podtrzymywanie pamięci lokalnego muzyka ludowego pana Stanisława Stępniaka, długoletniego mieszkańca gminy Wieniawa, który od najmłodszych lat był niewidomy. Jednak jego niezwykle zdolności muzyczne pozwoliły mu na stworzenie wielu polek, mazurków, oberków i walczyków.

Impreza która odbyła się już po raz siódmy – ma już swoich stałych sympatyków, którzy rokrocznie w trzecią niedzielę lipca pojawiają się w Wieniawie. W spotkaniach z folklorem uczestniczą kapele i instrumentaliści z powiatu przysuskiego, szydłowieckiego, radomskiego i opoczyńskiego. W tym roku wystąpiła rekordowa ilość 18 kapel i 17 solistów, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach: kapel ludowych z udziałem instrumentalistów, harmonia polska pedałowa i rozciągana, akordeon i skrzypce, bęben i bębenek oraz w kategorii instrumentalistów – solistów, harmonia, akordeon i skrzypce. Rywalizowali ze sobą też tancerze w konkursie tańca ludowego, w którym wystąpić mógł każdy uczestnik wydarzenia. Oprócz wspomnianych zwycięzców wyróżnienia otrzymali – Stanisław Posiadły ze Zwolenia oraz Adam Tarnowski z Janiszew. W kategorii kapel wyróżniono Kapelę Jana Wochniaka z Wieniawy i Kapelę Wlazłów z Kłudna.

Na zakończenie wydarzenia zaprezentował się zespół folk-rockowy – The Ukrainian Folk. Grupa ta powstała w 1990 roku we Lwowie i cieszy się dużą popularnością nie tylko w naszym kraju. Wydarzenie „VII spotkań z folklorem im. Stanisława Stępniaka” współfinansowane zostało ze środków Unii Europejskiej dla Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach naboru wniosków dla działania „Małe Projekty” realizowanego przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”.

 Spotkania z folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie Spotkania z folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie Spotkania z folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie
 Spotkania z folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie Spotkania z folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie Spotkania z folklorem im. Stanisława Stępniaka w Wieniawie
pobierzdo góry do góry

25.07.2013 r.

Konkurs na film promujący Program Infrastruktura i Środowisko

Stowarzyszenie Zrób Rec.onesans

”Zrób REC.onesans” jest to konkurs internetowy na film promujący Program Infrastruktura i Środowisko nagrywany telefonem komórkowym lub innym przenośnym rejestratorem obrazu i dźwięku. Konkurs trwa od 12 lipca do 10 sierpnia 2013 r. i jest adresowany do osób w wieku 18-29 lat.

Filmy można zgłaszać w dwóch kategoriach: film nakręcony telefonem komórkowym lub aparatem fotograficznym (z montażem), film nakręcony kamerą przenośną typu handy-cam (z montażem).

Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie musisz: nakręcić komórką, aparatem lub kamerą krótki film dotyczący projektów z Programu Infrastruktura i Środowisko; zmontować film i przesłać go na stronę internetową konkursu. Wśród nagród przewidzianych dla uczestników konkursu są tablety multimedialne, kamera zewnętrzna i przenośne dyski pamięci.

pobierzdo góry do góry

26.07.2013 r.

Konkurs – aktywni 50+

Aktywni 50+

Redakcja programu TVP "Aktywni 50+" zaprasza do konkursu na najlepszą relację o udziale w projekcie finansowanym z Unii Europejskiej. Do wygrania cenne nagrody oraz reportaż emitowany w całej Polsce!

Weź udział w naszym konkursie i wygraj cenne nagrody – wartościowy sprzęt komputerowy lub fotograficzny! Wyślij swoją relację opisującą pozytywną zmianę, jaka zaszła w Twoim życiu dzięki Funduszom Europejskim (udział w projekcie finansowanym lub współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej lub korzystanie z obiektów powstałych dzięki unijnym dotacjom).

Nadsyłać można prace pisemne, wideo, dźwiękowe lub fotograficzne. Na Twoje zgłoszenie czekamy do 2 sierpnia! Więcej informacji na: http://www.tvp.pl/krakow/aktywni-50/konkurs

pobierzdo góry do góry

29.07.2013

„Teraz Polska Promocja” - konkurs prac magisterskich

minroll

Już po raz siódmy wystartował Konkurs „Teraz Polska Promocja”. Na laureatów najlepszych prac magisterskich dotyczących promocji Polski czekają nagrody pieniężne – o łącznej wartości około 50.000 zł, publikacje, a także praktyki i staże. Prace można zgłaszać do 18.10.2013 r.

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych SA, Polska Organizacja Turystyczna oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, już po raz siódmy organizują konkurs na najlepszą pracę magisterską „Teraz Polska Promocja”.

Tematyką jest szeroko rozumiana promocja Polski, a w tym promocja ogólna (wizerunkowa), gospodarcza, rolno-spożywcza, turystyczna, sportowa, kulturalna i naukowa Polski oraz jej regionów, w kraju i na świecie.

Na zwycięzców czekają nagrody główne, fundowane przez organizatorów, a także nagrody specjalne Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Adama Mickiewicza oraz Fundacji PZU. Fragmenty zwycięskich prac zostaną opublikowane w e-booku „Teraz Polska Promocja”.

Więcej informacji na stronie: www.minrol.gov.pl

pobierzdo góry do góry

30.07.2013

XV Jubileuszowe Ogólnopolskie Sympozjum Agroturystyczne

Zapraszamy na Ogólnopolskie Sympozjum Agroturystyczne "Komunikowanie i doradztwo w turystyce wiejskiej", które odbędzie się w dniach 9 - 11 września 2013 r. w Farmie Krzyczki, woj. mazowieckie.

Organizatorami sympozjum są:Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Krakowie, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego - Katedra Ekonomiki Edukacji, Komunikowania i Doradztwa, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Polska Federacja Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne", Lokalna Grupa Działania "Zielone Mosty Narwi", Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna w Warszawie.

pobierzdo góry do góry

31.07.2013

Spotkanie informacyjne dotyczące Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym

ngo

30 lipca 2013 o godz.10.00 w Sali nr 107 w gmachu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej 1/2/3 odbyło się spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych w sprawie Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) z udziałem Elżbiety Seredyn, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Fundusz ten będzie stanowił kontynuację i rozszerzenie realizowanego obecnie przez Agencję Rynku Rolnego programu „Dostarczanie nadwyżek żywności najuboższej ludności Unii Europejskiej”, którego realizacja zakończy się 31 grudnia 2013 r.

Ogólnym celem Funduszu planowanego na lata 2014 – 2020 jest propagowanie spójności społecznej w Unii Europejskiej, a zatem przyczynienie się do osiągnięcia celów dotyczących ograniczania ubóstwa zawartych w Strategii „Europa 2020”. Oprócz realizacji celu ogólnego Fundusz przyczynia się do osiągnięcia celu szczegółowego, jakim jest ograniczenie najcięższych form ubóstwa w UE, przez udzielanie niefinansowego wsparcia osobom najbardziej potrzebującym. Do głównych obszarów działań finansowanych z Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym należeć będzie ograniczanie niedoboru żywności wśród osób najbardziej potrzebujących.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.