Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13193890


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Kwiecień 201601.04.2016 r.

Zmiany w ochronie produktów tradycyjnych.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Rada Ministrów przyjęła dziś projekt ustawy o zmianie ustawy o rejestracji i ochronie nazw i oznaczeń produktów rolnych i środków spożywczych oraz o produktach tradycyjnych oraz o zmianie niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Celem projektowanej nowelizacji ustawowej jest poprawa funkcjonowania i zwiększenie przejrzystości systemu ochrony i rejestracji oznaczeń geograficznych produktów rolnych i środków spożywczych. W praktyce chodzi o skuteczniejszą ochronę spożywczych produktów regionalnych.

pobierzdo góry do góry

01.04.2016 r.

Komunikat Biura LGD.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 kwietnia (piątek) oraz 4 kwietnia (poniedziałek) z uwagi na prowadzone prace organizacyjno-remontowe w Biurze LGD „Razem dla Radomki” mogą występować problemy w uzyskaniu połączenia telefonicznego z Pracownikami Biura. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o ewentualny kontakt mailowy pod adres: zarzad@razemdlaradomki.pl. Za niedogodności przepraszamy.

pobierzdo góry do góry

04.04.2016 r.

ARiMR przyjmuje wnioski na wsparcie na modernizację gospodarstw rolnych oraz premie dla młodych rolników. Termin upływa 29 kwietnia 2016 r.

”

Przez niemal miesiąc, od 31 marca do 29 kwietnia 2016 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" oraz wnioski o przyznanie wsparcia w ramach poddziałania "Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników "finansowanych z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

pobierzdo góry do góry

06.04.2016 r.

Wizyta studyjna AGRO TRIP 2016 na obszarze LGD Razem dla Radomki

 Zdjęcie prezentujące uczestników wizyty Agro Trip w 2013 roku

W najbliższy czwartek, 7 kwietnia 2016 r. będziemy mieli okazję gościć na obszarze działania LGD „Razem dla Radomki” (teren powiatu radomskiego i przysuskiego) uczestników wizyty studyjnej „AGRO TRIP”. Wizyta ta przeprowadzona zostanie w różnych miejscach naszego regionu. W tegorocznej wizycie uczestnikami są przedstawiciele ambasad: Belgii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Estonii, Niderlandów, Austrii, Grecji, Chorwacji, Gruzji, Litwy, Albanii, Ministerstwa Integracji Europejskiej Kosowie.

Głównym celem AGRO TRIP 2016 jest wymiana wiedzy i ukazanie dobrych praktyk dotyczących znaczenia partnerstwa w kreowaniu i zarządzaniu marką turystyki wiejskiej. Uczestnicy wizyty studyjnej zwiedzą Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli (Gmina Jedlińsk), Park Historyczny w Taczowie - Muzeum Etosu Rycerskiego (Gmina Zakrzew), Gospodarstwo Sadownicze Moniki i Tomasza Bankiewiczów w Komorowie - Mistrzów Agroligii 2013 (Gmina Wieniawa), Dwór Zbożenna (Gmina i Miasto Przysucha). Instytucje zarządzające w/w obiektami w latach ubiegłych korzystały ze wsparcia finansowego przekazanego w ramach naborów LGD „Razem dla Radomki” ze środków Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

pobierzdo góry do góry

07.04.2016 r.

Szlakiem Kolberga: Zbigniew Wodecki i Czesław Mozil.

Przygotowane filmy pn. „Szlakiem Kolberga” to cykl programów dokumentalnych, prezentujących artystów ludowych czerpiących ze spuścizny Oskara Kolberga. Każdy odcinek jest muzyczną podróżą w inny rejon Polski. W podróż śladami Kolberga wyruszą muzycy (w każdym odcinku inny), m.in.: Tymon Tymański, Gaba Kulka, Czesław Mozil, Krzesimir Dębski, Zbigniew Wodecki. Ich spotkania z wybitnymi muzykami ludowymi to zetknięcie różnych światów muzycznych a jednocześnie wyjątkowa okazja do poznania polskiego folkloru.

pobierzdo góry do góry

10.04.2016 r.

LGD Razem dla Radomki na Targach Agrotravel w Kielcach. Zapraszamy dziś na ostatni dzień Targów.

 LGD na Targach AGROTRAVEL 2015

Serdecznie zapraszamy Państwa na Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej Agrotravel do Kielc, które rozpoczęły się w piątek i zakończą dziś. Na gości naszego stoiska przygotowanego wspólnie z Urzędami Marszałkowskimi Województwa Mazowieckiego i Łódzkiego po hasłem "Pociąg o natury", które zabiera nas w podróż trasą kolejową przez obydwa województwa przez stacje: Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Warszawa, Warka i Radom czeka wiele atrakcji. Warto nadmienić, iż przygotowane stoisko otrzymało 1 miejsce w konkursie na najciekawsze stoiska wystawiennicze Targów.

pobierzdo góry do góry

11.04.2016 r.

Stoisko wystawiennicze Urzędu Marszałkowskiego Woj. Mazowieckiego i LGD Razem dla Radomki zdobywcą I miejsca na Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel 2016.

 LGD na Targach AGROTRAVEL 2015

Wspólne stoisko wystawiennicze przygotowane przez Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego we współpracy z Lokalną Grupą Działania „Razem dla Radomki” oraz pozostałymi przedstawicielami naszego województwa otrzymało zaszczytne I miejsce w konkursie na najatrakcyjniejsze stoisko targowe podczas odbywającej się od 7 do 10 kwietnia ósmej edycji Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel w Kielcach. Tegoroczne stoisko przygotowane zostało pod hasłem „Pociąg do natury” i zabrało kilkunastotysięczną grupę odwiedzających w podróż trasą kolejową przez stacje Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Warszawa, Warka i Radom - ukazując największe atrakcje, bogactwo kulturowe oraz jarmark twórców ludowych.

pobierzdo góry do góry

12.04.2016 r.

Nowe wydawnictwo regionalne: Rzemiosło w Przysusze. Cech ślusarski

Publikacja dr Agnieszki Zarychty-Wójcickiej przybliża zapomniane tradycje rzemiosła branż metalowych w Przysusze ukazane od 1729 roku, kiedy został opracowany pierwszy statut miejscowych puszkarzy i ślusarzy zrzeszonych w cechu zbiorowym. W wydawnictwie zawarto opisy dróg awansu zawodowego terminatorów i czeladników, zaprezentowano m.in. znaki cechowe i ich funkcje, wpływy i wydatki cechu oraz funkcjonowanie Szkoły Rzemieślniczo-Niedzielnej w Przysusze. Ciekawym materiałem są protokoły z zebrań władz cechowych z lat 1926-1932 oraz bogate materiały biograficzno-fotograficzne z prywatnych archiwów przysuszan.

pobierzdo góry do góry

12.04.2016 r.

Rzemiosło w Przysusze. Cech ślusarski. Zapraszamy na nową wystawę do Muzeum Oskara Kolberga.

Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze zaprasza od 1 kwietnia do 31 maja 2016 r. na nową wystawę: „Rzemiosło w Przysusze. Cech ślusarski”. Początki korporacji ślusarzy w Przysusze sięgają 1729 r., kiedy opracowany został statut cechu branż metalowych. W ekspozycji prezentowane są świadectwa, książeczki, dyplomy czeladnicze, przywileje, tłoki pieczętne, XVIII-wieczne zamki i klucze, księgi zapisu terminatorów, czeladników i majstrów, XVII-wieczna lada cechowa z Muzeum Regionalnego w Opocznie oraz pozyskane od mieszkańców Przysuchy fotografie i artefakty związane z miejscowym rzemiosłem ślusarsko-kowalskim. W przestrzeni wystawienniczej znajdują się elementy kuźni z zestawem narzędzi i wyrobów. W ekspozycji przybliżamy działalność Szkoły Rzemieślniczo-Niedzielnej, prezentujemy sylwetki najbardziej znanych przedwojennych ślusarzy i kowali, ich wyroby i aktywność społeczną. Zachęcamy do poznania zapomnianych rytuałów cechowych, prześledzenia dróg awansu zawodowego terminatorów, czeladników i majstrów oraz różnorodnej i wielopłaszczyznowej działalności cechu ślusarskiego w Przysusze.

pobierzdo góry do góry

14.04.2016 r.

FIO Mazowsze Lokalnie w Radomiu. Relacja z posiedzenia Komisji oceniającej projekty z subregionu radomskiego.

 Fio Mazowsze Lokalnie w Radomiu, zdjęcia: Archiwum Mazowsze Lokalnie

FIO Mazowsze Lokalnie to jeden z popularniejszych na Mazowszu konkursów skierowanych do organizacji pozarządowych, grup samopomocowych oraz grup nieformalnych które mogą starać się o zdobycie środków pomocowych w wysokości do 5000,00 zł na realizację własnych pomysłów.

W środę, 13 kwietnia w siedzibie Stowarzyszenia „Karuzela” w Radomiu odbyło się posiedzenie Komisji oceniającej projekty, które zostały wybrane do 2 etapu konkursu, otrzymując uprzednio największą ilość punktów na podstawie zgłoszonych fiszek zawierających opis inicjatyw. W składzie komisji obecny był również przedstawiciel naszego Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki". Tego dnia zaprezentowanych zostało 30 grup reprezentujących zgłoszone projekty z regionu subregionu radomskiego, które przedstawiły swoje pomysły na realizację rozwoju młodych organizacji pozarządowych, inicjatyw na rzecz rozwoju swojej społeczności lokalnej, czy działań związanych z rozwojem grup samopomocowych. Nie zabrakło pomysłowych i zaskakujących sposobów prezentacji, a wszyscy przedstawiciele organizacji i grup nieformalnych wykazali się wielkim zaangażowaniem i pomysłowością - stawiając komisję przed trudnym wyzwaniem, wyboru najlepszych projektów.

pobierzdo góry do góry

14.04.2016 r.

Ambasadorzy z Unii Europejskiej z wizytą u Lokalnej Grupy Działania Razem dla Radomki.

 Ambasadorzy z Unii Europejskiej z wizytą u Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki

7 kwietnia 2016 r. mieliśmy przyjemność na zaproszenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gościć na obszarze działania naszego Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” (teren powiatów radomskiego i przysuskiego) – uczestników wizyty studyjnej „AGRO TRIP”. Wizyta ta przeprowadzona została w różnych miejscach naszego regionu, a uczestniczyli w niej oprócz przedstawicieli ambasad: Belgii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Estonii, Niderlandów, Austrii, Grecji, Chorwacji, Gruzji, Litwy, Albanii, Ministerstwa Integracji Europejskiej Kosowie – reprezentacji LGD i samorządów z naszego terenu.

pobierzdo góry do góry

15.04.2016 r.

Uczta dla fanów jazzu w Muzeum Gombrowicza.

Młodzi, zdolni, oryginalni - to były wystarczające powody, by zaprosić ich do Wsoli. A że potem zostali nominowani do Fryderyków 2016 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, tym lepiej. W niedzielę, 17 kwietnia AGA DERLAK TRIO zagrają w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. „Znałem ją jako fantastyczną flecistkę, no ale na pianie to prawdziwa rewelacja” – tak o liderce grupy, Agnieszce Derlak powiedział Zbigniew Namysłowski.

pobierzdo góry do góry

18.04.2016 r.

Członkinie LGD Razem dla Radomki - Panie Monika Bankiewicz i Barbara Waśkiewicz w Złotej Dziesiątce Konkursu Kobieta Przedsiębiorcza.

 Panie Barbara Waśkiewicz i Monika Bankiewicz podczas Gali Konkursu Kobieta Przedsiębiorcza. Fot. Echo Dnia

Tegoroczna edycja konkursu wyłoniła w drodze eliminacji wiele pań, prowadzących bardzo ciekawe działalności. Na liście nominowanych znalazły się nie tylko panie prowadzące duże przedsiębiorstwa, ale i szefowe szkół, placówek kulturalnych, stowarzyszeń, panie działające aktywnie społecznie, co podkreśla że tytuł Kobieta Przedsiębiorcza ma wiele wymiarów. Do plebiscytu nominowanych zostało blisko 200 pań z regionu radomskiego. O ostatecznym wyniku zdecydowały głosy jury i głosy oddawane poprzez smsy, facebooka czy na stronie internetowej Echa Dnia. Wśród 10 laureatek konkursu Kobieta Przedsiębiorcza znalazły się dwie Panie – członkinie Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki” – Monika Bankiewicz i Barbara Waśkiewicz.

pobierzdo góry do góry

18.04.2016 r.

Serdecznie zapraszamy na kolejną imprezę z cyklu Kochanowski Przystanek Wesele !

Konkurs recytatorski, turniej szachowy, rekonstrukcja ślubu Jana Kochanowskiego z Dorotą Podlodowską oraz rywalizacja kapel ludowych oraz zespołów weselnych - to wszystko dziać się będzie w Gminie Przytyk na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku. Trzecia już edycja imprezy „Kochanowski: Przystanek- Wesele” zainaugurowana zostanie 29 kwietnia br. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Przytyku, gdzie odbędzie się konkurs recytatorski.

pobierzdo góry do góry

19.04.2016 r.

Ruszyła 6. edycja konkursu grantowego w ramach programu Po Stronie Natury. Termin nadsyłania wniosków mija 31 maja 2016 r.

Już po raz szósty ruszył konkurs grantowy realizowany w ramach programu Po Stronie Natury. Placówki oświatowe, organizacje pozarządowe i organizatorzy programów społecznych mogą ubiegać się o dofinansowanie działań ekologicznych na kwotę nawet 10 tys. złotych. W tym roku zostanie przekazanych aż 15 grantów. Organizatorami konkursu są Żywiec Zdrój S.A. i Fundacja Nasza Ziemia.

30 marca 2016 roku ruszył konkurs grantowy realizowany przez firmę Żywiec Zdrój - organizatora programu ,,Po Stronie Natury”, którego partnerem merytorycznym jest Fundacja Nasza Ziemia oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawczo. Działanie na rzecz natury wpisane jest w misję Żywiec Zdrój. Poprzez konkurs firma chce zachęcić do aktywności proekologicznych oraz wesprzeć inicjatywy Polaków na rzecz środowiska naturalnego. Konkurs grantowy jest nieodłącznym elementem programu Po Stronie Natury, którego celem jest edukacja ekologiczna i zachęcenie do bycia po stronie natury każdego dnia dzięki codziennym, drobnym działaniom na rzecz ochrony środowiska.

pobierzdo góry do góry

20.04.2016 r.

Wystawa Polska Światu Papieża Dała - Zakrzew Św. Janowi Pawłowi II w Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie.

Podczas uroczystego zakończenia wystawy referat wygłosi Ryszard Zawadowski, Prezes Stowarzyszenia Pamięć Jana Pawła II. Swoimi refleksjami ze spotkań z Papieżem podzielą się ks. dr Ireneusz Kosecki, proboszcz parafii Zakrzew oraz pochodzący z naszej parafii, ks. dr Wojciech Wojtyła, autor pracy doktorskiej pt. "Znaczenie kategorii uczestnictwa w myśli społecznej Karola Wojtyły - Jana Pawła II" obronionej na Wydziale Filozofii KUL.

pobierzdo góry do góry

20.04.2016 r.

Lokalna Grupa Działania Razem dla Radomki zaprasza do na Targi Produktów Regionalnych i Ekologicznych Regionalia w Warszawie. 22-24 kwietnia 2016 r.

 Targi Produktów Regionalnych i Ekologicznych Regionalia w Warszawie

Po udanej kwietniowej prezentacji i zdobyciu pierwszego miejsca w konkursie na najciekawsze stoisko na Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL w Kielcach, zapraszamy serdecznie Państwa na odbywające się w dniach od 22 do 24 kwietnia 2016 r. w Warszawie Targi Produktów Regionalnych i Ekologicznych REGIONALIA. W tej największej imprezie poświęconej produktom regionalnym, na naszym stoisku zaprezentujemy się wspólnie z czołowymi producentami produktów lokalnych z naszego regionu.

Stoisko wystawiennicze przygotowane przez LGD „Razem dla Radomki”, organizacji od kilku lat podejmującej działania związane z rozwojem dziedzictwa kulinarnego Południowego Mazowsza, budową silnej marki i sieci produktów tradycyjnych - prezentować będzie czołowych producentów produktów tradycyjnych i regionalnych.

pobierzdo góry do góry

21.04.2016 r.

Daj szansę na Dyplom z Marzeń

Rusza kolejna edycja konkursu „DYPLOM Z MARZEŃ”, kierowanego do pozarządowych organizacji lokalnych i grup nieformalnych o udział w Programie Stypendiów Pomostowych. Jeśli chcesz spełnić marzenia młodych ludzi o studiowaniu, zgłoś się do konkursu.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane organizacje lokalne do udziału w Programie finansowania stypendiów na I rok studiów. Uczestnicząc w Programie, organizacja pozarządowa daje swoim podopiecznym niepowtarzalną szansę zaistnienia w systemie stypendialnym, w ramach którego młodzi ludzie mogą otrzymać stypendium na I rok studiów w wysokości 5.000 zł (wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 złotych), a także wsparcie finansowe podczas dalszej edukacji akademickiej.

pobierzdo góry do góry

21.04.2016 r.

Relacja z wizyty przedstawicieli ambasad UE na terenie LGD Razem dla Radomki w najnowszej Ziemi Radomskiej.

Serdecznie zachęcamy Państwa do lektury najnowszego wydania pisma społeczno-samorządowego „Ziemia Radomska”, w którym pojawiły się artykuły poświęcone wizycie przedstawicieli ambasad: Belgii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Estonii, Niderlandów, Austrii, Grecji, Chorwacji, Gruzji, Litwy, Albanii, Ministerstwa Integracji Europejskiej Kosowie, którzy w dniu 7 kwietnia 2016 r. na zaproszenie LGD „Razem dla Radomki” gościli na terenie gmin tworzących nasze Stowarzyszenie.

pobierzdo góry do góry

23.04.2016 r.

Jesteśmy na Targach Produktów Regionalnych i Ekologicznych Regionalia w Warszawie. Zapraszamy na nasze stoisko!

 LGD na Targach Regionalia w Warszawie

Przepyszne produkty regionalne w tym miody pszczele odmianowe z Pasieki Murawscy, naturalnie mętne soki z Gospodarstwa Sadowniczego Moniki i Tomasza Bankiewicz, dżemy z papryki przytyckiej z Catering Camelot, oraz tradycyjne wędliny z Zakładu Masarskiego "Czapla" czekają na gośći stoiska LGD Razem dla Radomki, które przygotowaliśmy na odbywające się od wczoraj do niedzieli Targach Targi Produktów Regionalnych i Ekologicznych REGIONALIA w Warszawie. Ta największa impreza poświęcona produktom regionalnym, stanowi różnorodny katalog wyrobów, które wytwarzane są często według receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenia, na bazie lokalnych surowców i w sposób przyjazny dla środowiska. Ponad 200wystawców na swoich stoiskach zaprezentuje produkty regionalne z Polski i zagranicy, zdrową, organiczną żywność, miody, przetwory, przyprawy, wędliny oraz wyroby mleczarskie, a także wina i lokalne browary. Ponadto będą prezentowane oryginalne produkty rzemieślnicze z drewna, ręcznie robiona biżuteria i moda inspirowana folklorem.

pobierzdo góry do góry

25.04.2016 r.

Znamy zwycięzców konkursu grantowego FIO Mazowsze Lokalnie. Wśród nich znajdują się projekty partnerów LGD Razem dla Radomki.

FIO Mazowsze Lokalnie to jeden z popularniejszych na Mazowszu konkursów skierowanych do organizacji pozarządowych, grup samopomocowych oraz grup nieformalnych które mogą starać się o zdobycie środków pomocowych w wysokości do 5000,00 zł na realizację własnych pomysłów. W ramach konkursu LGD „Razem dla Radomki” jako ambasador projektu realizował szkolenia, prowadził doradztwo i pomagał przy przygotowaniu wniosków przez zainteresowane organizacje pozarządowe i przedstawicieli grup nieformalnych.

W 2016 roku w ramach trzech ścieżek wpłynęło łącznie 815 wniosków, zaś dofinansowanie otrzymało 178 projektów. Przypominamy, że każdy pomysł w zależności od wybranej ścieżki przechodził inną procedurę oceny. Inicjatywy oddolne były analizowane przez ekspertów na podstawie fiszek, a następnie najwyżej ocenione prezentowały się podczas jednej z ośmiu komisji regionalnych. Podobnie było z projektami grup samopomocowych. Z kolei projekty młodych organizacji pozarządowych, które wnioskowały o środki na swój rozwój, oceniane były na podstawie fiszki opisującej mini plan rozwoju.

pobierzdo góry do góry

25.04.2016 r.

Regionalia 2016 za nami.

 LGD na Targach Regionalia w Warszawie

Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych „Regionalia” to kolejne wydarzenie w miesiącu kwietniu w którym uczestniczyliśmy w charakterze wystawców promując dziedzictwo kulturalne i kulinarne naszego obszaru. Podczas odbywającego w dniach 22-24 kwietnia 2016 r. w Warszawie wydarzenia, na gości odwiedzających nasze stoisko czekało wiele przepysznych produktów regionalnych.

Zainteresowane osoby które odwiedziły nasze stoisko, mogły spróbować dżemu z czerwonej papryki, masła paprykowego przygotowanego przez Catering „Camelot” z Cerekwi; przepysznych naturalnie mętnych soków Smaczek z Doliny Radomki produkowanych przez Mistrzów Agroligii - Gospodarstwo Sadownicze Moniki i Tomasza Bankiewicz z Komorowa; pierzgi i miodów odmianowych z Pasieki Murawscy, oraz tradycyjnej wędliny z Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Czapla z Jedlińska”.

pobierzdo góry do góry

26.04.2016 r.

71 numer Biuletynu Informacyjnego LGD Razem dla Radomki. Zachęcamy do lektury

Biuletyn LGD Razem dla Radomki

Zapraszamy do lektury już 71 numeru naszego Biuletynu Informacyjnego, w którym prezentujemy najciekawsze inicjatywy realizowane przez nasze Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” oraz przez naszych partnerów, instytucje z terenu gmin tworzących naszą LGD.

Aktualne wydanie naszego Informatora rozpoczynamy od zaprezentowania informacji o wyborze w konkursie Zarządu Województwa Mazowieckiego do realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Razem dla Radomki na lata 2016-2023, czyli nadrzędnego dokumentu w którym określiliśmy założenia i cele, zaplanowane do osiągnięcia w ramach nowej perspektywy unijnej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Otrzymaliśmy w ramach tego działania ok. 10 milionów złotych, które przeznaczone zostaną na rozwój i aktywizację obszarów gmin Jedlińsk, Przytyk, Przysucha, Wieniawa, Wolanów, Zakrzew.

pobierzdo góry do góry

27.04.2016 r.

Uroczystości rocznicowe na Ziemi Radomskiej. 1050 rocznica chrztu Polski.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Robert Grudzień zaprasza na uroczystości rocznicy Chrztu Polski do Cerekwi. 8 maja 2016 r. Odbędzie się wówczas Oratorium pn. "Bóg Ciebie ochrzcił! Bóg dał Ci siłę!". Patronat honorowy: ks. bp Adam Odzimek, Biskup Pomocniczy Diecezji Radomskiej Opieka merytoryczna: ks. abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.

8 maja, niedziela 2016 r., Kościół P.w. Św Stanisława Bp. M. Cerekiew, ul. Radomska 92.

pobierzdo góry do góry

28.04.2016 r.

Podziękowania dla LGD Razem dla Radomki za współorganizację stoiska wystawienniczego Mazowsza na Targach AGROTRAVEL 2016.

W dniach od 7 do 10 kwietnia LGD „Razem dla Radomki” wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Woj. Mazowieckiego i pozostałymi partnerami odpowiadało za przygotowanie stoiska wystawienniczego na Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel 2016 w Kielcach – otrzymując I miejsce w konkursie na najatrakcyjniejsze stoisko targowe. Przygotowane zostało ono pod hasłem „Pociąg do natury” i zabrało kilkunastotysięczną grupę odwiedzających w podróż trasą kolejową przez stacje Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Warszawa, Warka i Radom - ukazując największe atrakcje, bogactwo kulturowe oraz jarmark twórców ludowych. Dziś prezentujemy Państwu podziękowania otrzymane od Marszałka Woj. Mazowieckiego – Pana Adama Struzika za wkład pracy w działania związanych z promocją naszego województwa.

pobierzdo góry do góry

28.04.2016 r.

Serdecznie zapraszamy na Kochanowski Przystanek Wesele do Przytyka już jutro.

Konkurs recytatorski, turniej szachowy, rekonstrukcja ślubu Jana Kochanowskiego z Dorotą Podlodowską oraz rywalizacja kapel ludowych oraz zespołów weselnych - to wszystko dziać się będzie w Gminie Przytyk na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku. Trzecia już edycja imprezy „Kochanowski: Przystanek- Wesele” zainaugurowana zostanie 29 kwietnia br. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Przytyku, gdzie odbędzie się konkurs recytatorski.

30 kwietnia na plebanii parafialnej w Przytyku rozegrany zostanie- zorganizowany z inicjatywy ks. proboszcza Sławomira Fundowicza- turniej szachowy. 3 maja natomiast odbędzie się- stanowiąca kulminacyjny element imprezy- rekonstrukcja ślubu Jana Kochanowskiego i Doroty Podlodowskiej, a także Przegląd Kapel Weselnych i Zespołów Ludowych.

pobierzdo góry do góry

28.04.2016 r.

Fio Mazowsze Lokalnie. Prezentujemy projekty partnerów LGD: Na dobry początek – skwer wiejski w Pogroszynie.

 Fio Mazowsze Lokalnie w Radomiu, zdjęcia: Archiwum Mazowsze Lokalnie

Grupa nieformalna „Razem dla Pogroszyna” przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Pogroszyn rozpocznie w ramach konkursu grantowego Fio Mazowsze Lokalnie dwie inicjatywy. Jedną z nich jest projekt pt.”Na dobry początek – skwer wiejski w Pogroszynie” polegający na utworzeniu miejsca integracji, spotkań – którym będzie plac, pełniący funkcję miejsca zabaw dla dzieci i wypoczynku dla dorosłych. FIO Mazowsze Lokalnie to jeden z popularniejszych na Mazowszu konkursów skierowanych do organizacji pozarządowych, grup samopomocowych oraz grup nieformalnych które mogą starać się o zdobycie środków pomocowych w wysokości do 5000,00 zł na realizację własnych pomysłów. W 2016 roku w ramach trzech ścieżek wpłynęło łącznie 815 wniosków, zaś dofinansowanie otrzymało 178 projektów, w tym 8 instytucji partnerskich Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”.

pobierzdo góry do góry

29.04.2016 r.

Piknik integracyjny w Nowych Zawadach. 1 maja 2016 r.

Wójt Gminy Jedlińsk, Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej serdecznie zapraszająca Piknik Integracyjny, który odbędzie się w Nowych Zawadach w budynku Świetlicy – 1 maja 2016 r. W programie zaplanowano prezentację artystyczną dzieci i młodzieży, blok animacyjno-rekreacyjny, pokaz strażacki, zabawę z zespołem ALFA oraz wspólną biesiadę przy ognisku.

Serdecznie zapraszamy.

pobierzdo góry do góry

29.04.2016 r.

FIO Mazowsze Lokalnie - prezentujemy projekty partnerów LGD: Melanż historyczny w Wawrzyszowie.

 Przedstawiciele Grupy Nieformalnej z Wawrzyszowa podczas przedstawienia projektu Komisji FIO Mazowsze Lokalnie

Grupa nieformalna pn. „Z historią na TY” tworzona przez społeczność miejscowości Wawrzyszów w gminie Wolanów w ramach konkursu FIO – Mazowsze Lokalnie wygrała dofinansowanie na realizację projektu o nazwie „Melanż historyczny” którego celem jest promocja historii miejscowości, kultywowanie pamięci o wydarzeniach z okresu II wojny światowej związanej z gminą Wolanów. FIO Mazowsze Lokalnie to jeden z popularniejszych na Mazowszu konkursów skierowanych do organizacji pozarządowych, grup samopomocowych oraz grup nieformalnych które mogą starać się o zdobycie środków pomocowych w wysokości do 5000,00 zł na realizację własnych pomysłów. W 2016 roku w ramach trzech ścieżek wpłynęło łącznie 815 wniosków, zaś dofinansowanie otrzymało 178 projektów, w tym 8 instytucji partnerskich Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”.

pobierzdo góry do góry

29.04.2016 r.

Ogłoszenie.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Informujemy, że dnia 2 maja 2016 r. (poniedziałek) Biura Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” będzie nieczynne. Za niedogodności przepraszamy. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu w dniu 4 maja 2016 r.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.