Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13194023


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Kwiecień 201501.04.2015 r.

Blog E-wolontariatu wystartował!

Blog E-wolontariatu wystartował!

Nowinki, porady, ciekawostki, oferty dla e-wolontariuszy i... dużo więcej! Fundacja Dobra Sieć uruchomiła Blog E-wolontariatu, na którym m.in. promować będzie najciekawsze akcje i społeczności z Polski i świata, dostarczać ciekawostek z zakresu wykorzystania nowych technologii w projektach społecznych.

W świecie e-wolontariatu dużo się dzieje. Codziennie w sieci natykamy się na mnóstwo interesujących projektów, w które aktywnie włączają się internauci, żeby wspólnie działać i zmieniać świat na lepsze. Jesteśmy też niezmiennie pod wrażeniem internetowych społeczności i tego, jak efektywnie potrafią współpracować, żeby tworzyć nowy, lepszy Internet – od portali dziennikarstwa obywatelskiego, przez wideoaplikacje, dzięki którym wolontariusze mogą wspierać osoby niewidome, po wielkie projekty, takie jak Wikipedia.

pobierzdo góry do góry

02.04.2015 r.

Zapraszamy do udziału w konkursach Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”: Lokalny Lider Środowiska Wiejskiego oraz na Lokalne Produkty (Potrawy, Kulinaria)

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, w ramach których chcemy wyłonić lokalnych liderów środowiska wiejskiego, a także wyłonić najlepsze produkty (kulinaria) wytwarzane na obszarze LGD „Razem dla Radomki”.

pobierzdo góry do góry

02.04.2015 r.

Gombrowicz i historia

We środę 8 kwietnia w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli odbędzie się pierwsze z cyklu wydarzeń towarzyszących premierze „Operetki”, przygotowanej przez Warszawską Operę Kameralną. Warszawski spektakl to adaptacja dramatu Witolda Gombrowicza, a „Operetce” przełożonej na formę off-opery towarzyszyć będą debaty i wystawa. Muzeum Witolda Gombrowicza jest partnerem tego wydarzenia.

pobierzdo góry do góry

03.04.2015 r.

,,Kultywowanie lokalnych tradycji w gminie Wolanów”

Kultywowanie lokalnych tradycji w gminie Wolanów

„Kultywowanie lokalnych tradycji w Gminie Wolanów”, to tytuł kolejnego projektu zakończonego w miesiącu marcu, który realizowany był w ramach unijnych środków finansowych przekazanych w formie konkursu przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” dla działania „Małe Projekty” Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Uroczyste podsumowanie projektu realizowanego przez Gminę Wolanów w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Razem dla Rozwoju” z Bieniędzic odbyło się 22 marca 2015 r. w PSP w Bieniędzicach.

Głównym celem projektu było propagowanie walorów ludowych w gminie Wolanów oraz zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego. Realizacja projektu przyczyniła się do rozwoju i wzmocnienia lokalnego zespołu ludowego z Bieniędzic, rozwijania aktywności społeczności lokalnej oraz krzewienia tradycji pokoleniowych. Wspieranie funkcjonowania zespołu ludowego pozwoli na promowanie lokalnych tradycji związanych ze śpiewem i tańcem ludowym. W ramach projektu odbywały się warsztaty doszkalające zespół ludowy. Osoby zaangażowane w projekt uczestniczyły w zajęciach z zakresu śpiewu pieśni ludowych i religijnych związanych z lokalnymi tradycjami oraz zajęcia z zakresu gry na instrumentach klawiszowych i strunowych. W ciągu ostatnich miesięcy beneficjenci projektu wzięli udział w 60 godzinach zajęć z nauki śpiewu oraz 60 godzinach gry na instrumentach z doświadczonym trenerem, posiadającym odpowiednie kwalifikacje oraz wykształcenie muzyczne.

pobierzdo góry do góry

20.04.2015 r.

Regionalna 2015 za nami!

 Regionalia 2015

Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych „Regionalia” to kolejne wydarzenie w miesiącu kwietniu w którym uczestniczyliśmy w charakterze wystawców promując dziedzictwo kulturalne i kulinarne naszego obszaru. Podczas odbywającego się w Warszawie w dniach 17-19 kwietnia 2015 r. wydarzenia, na gości odwiedzających nasze stoisko czekało wiele przepysznych produktów regionalnych.

Zainteresowani mogli spróbować dżemu z czerwonej papryki, masła paprykowego przygotowanego przez Catering „Camelot” z Cerekwi; przepysznych naturalnie mętnych soków Smaczek z Doliny Radomki produkowanych przez Mistrzów Agroligii - Gospodarstwo Sadownicze Moniki i Tomasza Bankiewicz z Komorowa; pierzgi i miodów odmianowych z Pasieki Murawscy, a także wielokrotnie nagradzanego pieczywa z Piekarni Wacyn.

pobierzdo góry do góry

03.04.2015 r.

Zachęcamy do lektury nowego numeru Biuletynu Stowarzyszenia Razem dla Radomki

Biuletyn LGD Razem dla Radomki

W przededniu Świąt Wielkiej Nocy przedstawiamy Państwu kolejny numer naszego wydawnictwa, życząc Wam Wesołych Świąt, pełnych pokoju i nadziei a także zdrowia i radości z wiosennego odradzania życia oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

W publikacji znajdą Państwo najważniejsze informacje dotyczące bieżących działań podejmowanych przez nasze Stowarzyszenie. Informator rozpoczynamy od zaproszenia do udziału w konkursach LGD na Lokalnych Liderów Środowiska Wiejskiego, oraz na Najlepsze Lokalne Produkty Kulinarne, w których na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Następnie prezentujemy artykuł poświęcony roli produktów tradycyjnych w procesie rozwoju obszarów wiejskich i turystyki, który stanowi pokłosie organizowanej konferencji w Zakrzewie pn. „Produkt tradycyjny jako element podnoszenia atrakcyjności turystycznej regionu”. Prezentujemy również dwa nowe produkty na Liście Tradycyjnej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Wiejską Kiełbasę Zdziechowską i Zakrzewska Kiełbasa Jałowcową – specjały wytwarzane w Gospodarstwie Rolnym Państwa Pysiak ze Zdziechowa. W biuletynie nie zabraknie relacji z projektów finansowanych w gminie Wolanów ze środków LGD, a także artykułu o budowie Muzeum Etosu Rycerskiego w Taczowie.

pobierzdo góry do góry

08.04.2015 r.

Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” zaprasza na Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL do Kielc. 10-12 kwietnia 2015 r.

 LGD na Targach AGROTRAVEL 2014

Już w piątek rozpoczyna się siódma edycja największej branżowej imprezy w kraju poświęconej turystyce wiejskiej, podczas której zaprezentuje się Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”, które promować będzie dziedzictwo kulturalne i kulinarne naszego pięknego regionu, jak również turystykę obszaru gmin LGD, przedsiębiorstwa z branży turystycznej oraz lokalnych przedsiębiorców. Targi organizowane są przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Świętokrzyską Organizację Turystyczną. Ich ideą jest szeroko rozumiana komercjalizacja usług turystyki wiejskiej i promocja obszarów wiejskich. AGROTRAVEL jako jedyna w kraju wyspecjalizowana impreza wystawiennicza branży agroturystycznej przyciąga z roku na rok coraz większą liczbę wystawców i zwiedzających, których w tym ubiegłym roku było blisko 30 tysięcy osób.

pobierzdo góry do góry

09.04.2015 r.

Nowy numer Informatora Samorządowego Gminy Przytyk

Serdecznie zapraszamy do lektury pierwszego w tym roku numeru Informatora Samorządowego Gminy Przytyk, w którym znajdą Państwo informację o bieżących inicjatywach, inwestycjach i realizowanych zadaniach podejmowanych przez Urząd Gminy.

W wydawnictwie przedstawiono artykuły poświęcone budowie placu zabaw przy przedszkolu, która sfinansowana została ze środków przekazanych przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” w ramach Osi 4 Leader PROW2007-2013 dla działania „Małe Projekty”, modernizacji stacji uzdatniania wody w Podgajku, , relację z XII Turnieju Regionalnego zorganizowanego pod hasłem „Legendy naszego regionu”. Przedstawiono również sylwetkę nowego zespołu folklorystycznego „Wrzosowianki” utworzonego przez mieszkanki Wrzosu, a także informację o funduszu sołeckim na 2015 r.

pobierzdo góry do góry

10.04.2015 r.

Chuck Norris, Papryka Przytycka i folklor na stoisku LGD Razem dla Radomki. Zachęcamy do odwiedzin naszej ekspozycji na Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL w Kielcach.

 LGD na Targach AGROTRAVEL 2015

Serdecznie zapraszamy Państwa na Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej Agrotravel do Kielc, które rozpoczęły się dziś i potrwają do niedzieli. Na gości naszego stoiska czeka nie kto inny jak słynny Chuck Norris, który wszystkie przybyłe osoby zachęca do udziału w loterii konkursowej, a także częstuje tradycyjnymi przysmakami przygotowanymi przez Lokalne Stowarzyszenie Kobiet ze Skrzynna, Papryką Przytycką, czy też przetworami takimi jak dżem z papryki oraz masłem z dodatkiem papryki. Każdy z odwiedzających może spróbować też wyrobów wędliniarskich, pieczywa oraz soku Smaczek z Doliny Radomki. Na bardziej odważnych czekają warsztaty z rękodzieła ludowego: wikliniarstwo, rzeźbiarstwo, garncarstwo, czy bibułkarstwo.

pobierzdo góry do góry

13.04.2015 r.

Konkurs MEN: Wolontariat harcerski

Dzień Flagi

Minister Edukacji Narodowej ogłosił konkurs ofert na realizację zadania publicznego "Wolontariat harcerski". Oferty należy składać do 29 kwietnia 2015.

Celem konkursu jest wybór najkorzystniejszych ofert wnioskodawców, którzy przeprowadzą szkolenia dla instruktorów harcerskich – wolontariuszy zaangażowanych w pracę z drużynami i gromadami zuchowymi zgodnie z założeniami metody harcerskiej, w tym szkolenia uwzględniające pracę z dziećmi i młodzieżą ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

pobierzdo góry do góry

13.04.2015 r.

LGD z nagrodą na Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel 2015 w Kielcach.

 Prezes LGD Cezary Adam Nowek z nagrodą za zajęcie 2 miejsca w konkursie na najciekawsze stoisko

Degustacje potraw regionalnych, warsztaty rękodzieła, ale również tańce, wspólna zabawa przy muzyce ludowej wykonywanej przez „wiejskich jazzmanów” i pamiątkowe zdjęcia z „słynnym” Chuckiem Norrisem” czekały na gości stoiska wystawienniczego LGD Razem dla Radomki podczas zakończonych w niedzielę Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskich i Agroturystyki Agrotravel w Kielcach. Warto odnotować, iż stoisko wystawiennicze naszego Stowarzyszenia oraz pozostałych wystawców Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego otrzymało 2 miejsce w konkursie na najciekawsze stoiska tegorocznej edycji imprezy.

Agrotravel - to impreza która na trwale wpisała się w kalendarz wydarzeń, w którym uczestniczy Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”. Tegoroczna edycja była szóstą na której promowaliśmy dziedzictwo kulturalne, turystykę oraz przedsiębiorców z terenu naszych gmin. W tym roku nasza Lokalna Grupa Działania – pełniła również funkcję koordynującą na stosiku wystawienniczym Lokalnych Grup Działania Południowego Mazowsza, udostępnionym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Oprócz naszego Stowarzyszenia podczas targów zaprezentowały się Lokalne Grupy Działania „Wspólny Trakt”, „Dziedzictwo i Rozwoj”, „Zapilicze” „Na Piaskowcu”, „Wszyscy Razem” „Puszcza Kozienicka” oraz zespoły śpiewacze i koła gospodyń wiejskich z ich terenu.

pobierzdo góry do góry

14.04.2015 r.

Mazowsze Lokalnie – Ruszył konkurs na rozwój organizacji pozarządowych.

Rozpoczął się nabór wniosków na rozwój organizacji pozarządowych z terenu województwa mazowieckiego. W ramach tej ścieżki konkursu FIO-Mazowsze Lokalnie 2015 zostanie rozdysponowane ponad 250 000 złotych dla około 60 stowarzyszeń i fundacji w formie dotacji od 1500 do 5000 złotych. Wnioski konkursowe należy składać w terminie od dnia 13 kwietnia (poniedziałek) do 4 maja (poniedziałek) 2015 roku do godz. 15:00

pobierzdo góry do góry

15.04.2015 r.

Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” zaprasza do na Targi Produktów Regionalnych i Ekologicznych Regionalia w Warszawie!

 Targi Produktów Regionalnych i Ekologicznych Regionalia w Warszawie

Po udanej ubiegło-weekendowej prezentacji i zdobyciu drugiego miejsca w konkursie na najciekawsze stoisko na Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL w Kielcach, zapraszamy serdecznie Państwa na odbywające się w dniach od 17 do 19 kwietnia 2015 r. w Warszawie Targi Produktów Regionalnych i Ekologicznych REGIONALIA. W tej największej imprezie poświęconej produktom regionalnym, na naszym stoisku zaprezentujemy się wspólnie z czołowymi producentami produktów lokalnych z naszego regionu.

pobierzdo góry do góry

16.04.2015 r.

Komunikat .

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 16 kwietnia2015 r. Biuro Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w godz. 08.00-12.00 będzie nieczynne z uwagi na uczestnictwo Pracowników w seminarium szkoleniowym. Za niedogodności przepraszamy. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu od godziny 12.00.

pobierzdo góry do góry

21.04.2015 r.

Perły Powiatu 2014 rozdane. Wśród laureatów Pasieka Murawscy Łukasza Murawskiego i Gospodarstwo Rolnicze Łukasza Jankowskiego.

 Gala Perły Powiatu (fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Radomiu

Już po raz czwarty rozstrzygnięto konkurs o gospodarczą Perłę Powiatu Radomskiego. Uroczysta gala odbyła się 17 kwietnia wieczorem w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. Wśród nagrodzonych znalazło się współpracująca z LGD – Pasieka Murawscy – Łukasza Murawskiego w Woli Wacławowskiej a także Gospodarstwo Rolnicze Łukasza Jankowskiego z Dęby.

Perła Powiatu – to Konkurs Gospodarczy Starosty Radomskiego, stanowiący okazję do wspierania działalności gospodarczej i rolniczej oraz promowania innowacyjnych przedsięwzięć i rozwiązań. Celem konkursu jest wyróżnienie produktów, firm oraz gospodarstw rolnych, mających siedzibę na terenie powiatu radomskiego, osiągających najlepsze efekty ekonomiczne w 2014 roku.

pobierzdo góry do góry

21.04.2015 r.

Przypominamy o konkursach LGD na Lokalnego Lidera Środowiska Wiejskiego oraz na Lokalne Produkty (Potrawy, Kulinaria). Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 kwietnia 2015 r.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, w ramach których chcemy wyłonić lokalnych liderów środowiska wiejskiego, a także wyłonić najlepsze produkty (kulinaria) wytwarzane na obszarze LGD „Razem dla Radomki”.

pobierzdo góry do góry

22.04.2015 r.

Startuje 3 edycja konkursu grantowego „To dla mnie ważne” Fundacji Aviva

Fundacja AVIVA

Chciałbyś stworzyć ciekawe miejsce przyjazne dzieciom i ich rodzicom? Pragniesz wybudować plac zabaw, otworzyć świetlicę lub zorganizować zajęcia sportowe czy edukacyjne dla najmłodszych? Masz wiele pomysłów, ale nie wiesz, skąd wziąć fundusze na ich realizację? Zgłoś się do konkursu grantowego „To dla mnie ważne” organizowanego przez Fundację Aviva. Jego 3. edycja rusza 5 maja. Pula grantów wynosi aż 200 tysięcy złotych!

pobierzdo góry do góry

22.04.2015 r.

Będzie Jazz we Wsoli. Gombrowicz zaprasza na koncert Joanny Kucharczyk Quartet – 25.04.2015 r.

Młodzi, utalentowani, wrażliwi i już doceniani - „Joanna Kucharczyk Quartet” zagrają we Wsoli w sobotnie popołudnie. W Muzeum Witolda Gombrowicza artyści wykonają piosenki ze swojej płyty „More”, a repertuar wzbogacą utworami Przybory i Wasowskiego. Na koncert zapraszamy więc nie tylko miłośników jazzu. Dźwięki fortepianu (Nikola Kołodziejczyk), kontrabasu (Andrzej Zielak), perkusji (Karol Domański) oraz zmysłowy głos Joanny Kucharczyk tworzą lekkie i kojące melodie. Muzycy w dziewięciu autorskich utworach odnaleźli idealną harmonię pomiędzy tradycyjnymi i współczesnymi brzmieniami muzyki jazzowej, nadając jej własną wrażliwość i treść. To propozycja dla tych, którym mocno daje się we znaki codzienny stres. Czyli dla wszystkich.

pobierzdo góry do góry

23.04.2015 r.

Przytyk zaprasza na Kochanowski Przystanek Wesele 2015.

Konkurs recytatorski, turniej szachowy, rekonstrukcja ślubu Jana Kochanowskiego z Dorotą Podlodowską oraz rywalizacja kapel ludowych oraz zespołów weselnych - to wszystko dziać się będzie w Gminie Przytyk na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku. Druga już edycja imprezy „Kochanowski: Przystanek- Wesele” zainaugurowana zostanie 30. kwietnia br. w Dworku w Zameczku, gdzie odbędzie się konkurs recytatorski, którego temat przewodni stanowić będzie twórczość „Wieszcza z Czarnolasu”.

pobierzdo góry do góry

23.04.2015 r.

Przedstawiamy laureatów konkursu Perły Powiatu Radomskiego: Gospodarstwo Rolne Łukasza Jankowskiego z Dęby, Pasieka Murawscy – Łukasza Murawskiego z Woli Wacławowskiej

Gospodarstwo Łukasza Jankowskiego z Dęby

W ubiegły piątek po raz czwarty rozstrzygnięto konkurs o gospodarczą Perłę Powiatu Radomskiego, który stanowi okazję do wspierania działalności gospodarczej i rolniczej oraz promowania innowacyjnych przedsięwzięć i rozwiązań. Wśród laureatów znalazła się współpracująca z LGD – Pasieka Murawscy – Łukasza Murawskiego w Woli Wacławowskiej, a także Gospodarstwo Rolne Łukasza Jankowskiego z Dęby.

Celem konkursu jest wyróżnienie produktów, firm oraz gospodarstw rolnych, mających siedzibę na terenie powiatu radomskiego, osiągających najlepsze efekty ekonomiczne w 2014 roku. Kandydatów mogli zgłaszać: burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu radomskiego, organizacje reprezentujące przedsiębiorców i rolników a także firmy bądź rolnicy w swoim własnym imieniu. Współzawodnictwo odbywało się w pięciu kategoriach. Nominację otrzymało 4 firmy w kategorii Mała Firma Roku (zatrudniająca mniej niż 50 pracowników), 2 firmy w kategorii Firma Roku (zatrudniająca 50 i więcej pracowników), 3 rolników w kategorii Małe Gospodarstwo Rolne (powierzchnia mniej niż 10 ha), 6 rolników w kategorii Gospodarstwo Rolne (powierzchnia 10 ha i powyżej) oraz 3 produktów w kategorii Produkt Roku. Kandydaci do poszczególnych kategorii musieli spełniać warunki określone w Regulaminie Konkursu zatwierdzonym przez Zarząd Powiatu Radomskiego.

pobierzdo góry do góry

28.04.2015 r.

Prezydent Bronisław Komorowski gościem w Gospodarstwie Sadowniczym Państwa Bankiewicz.

 Wizyta Prezydenta RP Bronisława Komorwskiego w Gospodarstwie Sadowoniczym Państwa Bankiewicz (fot. Kamil Strzelec)

Prezydent Polski Bronisław Komorowski gościł w piątek z wizytą w gospodarstwie sadowniczym Moniki i Tomasza Bankiewiczów w Komorowie. Miał okazję zobaczyć 36 hektarowe gospodarstwo sadownicze, specjalizujące się w produkcji jabłek i naturalnie mętnych soków „Smaczek z Doliny Radomki”. Zwiedził nowoczesną sortownię i hale – przechowywanie jabłek wybudowane w ramach zainicjowanej przez Państwo Bankiewicz – Grupy Producenckiej Skowronki.

W spotkaniu z Prezydentem uczestniczyli zaprzyjaźnieni z rodziną Bankiewiczów rolnicy i sadownicy. Podczas spotkania obok zwiedzania gospodarstwa nie zabrakło oczywiście tradycyjnych potraw, w tym gęsi faszerowanej jabłkami. Spotkanie posłużyło również do rozmowy o polskim rolnictwie, kierunkach jego rozwoju.

pobierzdo góry do góry

28.04.2015 r.

Rozmowa z Prezesem LGD w nowym numerze eSKpresOWego przeglądu wydarzeń˝ w Kronice Mazowieckiej.

Prezes LGD Razem dla Radomki z nagrodą na Tartgach Agrotravel

W najnowszym numerze Samorządu Województwa Mazowieckiego w „Kronice Mazowieckiej” ukazał się kolejny numer „ekspresowego przeglądu wydarzeń” w którym przedstawiona jest informacja o II miejscu w konkursie na najatrakcyjniejsze stoisko na VII Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel w Kielcach, które otrzymała delegacja województwa mazowieckiego. O tym, co przyczyniło się do tegorocznego sukcesu, opowiada nam Prezes LGD „Razem dla Radomki” Cezary Adam Nowek.

pobierzdo góry do góry

29.04.2015 r.

Psychologia wyglądu. Rozmowa z Dianą Nowek w Programie Pytanie na Śniadanie w TVP

Diana Nowek w Programie Pytanie na Śniadanie

Z obserwacji, twarzy, emocji, mowy ciała sylwetki, napięcia w ciele, a także z preferencji ubioru możemy dowiedzieć się dużo o drugiej osobie, o jej życiu. Mówi nam o tym psychologia wyglądu którą zajmuje się Diana Nowek, członek Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, która więcej informacji na ten temat przekazała nam w popularnym programie telewizyjnym Pytanie na Śniadanie w TVP, prowadzonym przez Tomasza Kammela i Marzenę Rogalską.

pobierzdo góry do góry

29.04.2015 r.

Warsztaty śpiewu z Marią Siwiec już dziś w Przysusze.

Warsztaty śpiewu w Przysusze

Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze zaprasza serdecznie młodzież i osoby dorosłe do udziału w zajęciach z zakresu nauki śpiewu tradycyjnych pieśni: ballad, kołysanek, religijnych (maryjnych) prowadzoną przez Marię Siwiec z Gałek, które odbędą się dzisiaj 29 kwietnia 2015 r. o godzinie 17.00.

pobierzdo góry do góry

30.04.2015 r.

Zapraszamy do korzystania z oferty Nordic Walking Parków na terenie Razem dla Radomki

 Nordic Walking w Jedlińsku

Serdecznie zachęcamy w weekend majowy do rekreacyjnych „spacerów z kijkami” po urokliwych zakątkach Doliny Rzeki Radomki, gdzie utworzony został w ubiegłym roku kompleks 6 Nordic Walking Parków, zlokalizowanych na terenie obszaru sześciu gmin: Jedlińska, Przytyka, Przysuchy, Wieniawy, Wolanowa, Zakrzewa. Polecamy również przygotowaną publikację w której znajdą Państwo opisy wszystkich tras i przydatne informacje.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.