Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13194166


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Kwiecień 201401.04.2014 r.

Przypominamy o trwającym naborze wniosków dla działania: Małe Projekty. Termin składania wniosków upływa 7 kwietnia 2014 r.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” informuje, iż w dniach od 24 marca do 7 kwietnia 2014 r. przyjmować będzie wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie działania Małe Projekty. Pula środków przeznaczonych w ramach realizowanego naboru wynosi 388 174,18 zł

pobierzdo góry do góry

02.04.2014 r.

Nowy numer Biuletynu Lokalnej Grupy Działania Razem dla Radomki

Biuletyn LGD Razem dla Radomki

Przedstawiamy Państwu kolejny w tym roku numer Biuletynu Informacyjnego naszego Stowarzyszenia, w którym prezentujemy informację na temat bieżących zagadnień, inicjatyw i zadań podejmowanych przez Nas.

Aktualny numer rozpoczniemy przypomnieniem o trwającym do dnia 7 kwietnia 2014 r. naborze wniosków dla Działania „Małe Projekty” w ramach którego na najciekawsze inicjatywy czeka łączna kwota pomocy w wysokości 388 174,19 zł. Postaramy się przybliżyć Wam, czym są Małe Projekty i jakie inicjatywy mogą zostać sfinansowane dla tego działania.

pobierzdo góry do góry

02.04.2014 r.

Gombrowicz i okolice – najnowsza publikacja współfinansowana przez LGD Razem dla Radomki

Gombrowicz i Okolice

Gombrowicz i okolice – to tytuł najnowszej publikacji, przygotowanej przez Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, która otrzymała wsparcie finansowe w ramach działania Małe Projekty – finansowanego przez nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”.

Rozpoczynamy promocję książki „Gombrowicz i okolice” wydanej pod koniec ubiegłego roku przez Muzeum Witolda Gombrowicza. Książka podsumowuje pierwszy okres naszej działalności, w której pięciolecie właśnie wkraczamy. Pięciolecie szczególne, bo właściwie od początku pracujemy w warunkach kryzysowych, z niemal symbolicznymi dotacjami na działalność merytoryczną. Przywykliśmy, nie dajemy się i mamy to czarno na białym w tej właśnie publikacji.

pobierzdo góry do góry

03.04.2014 r.

Mistrzowie AgroLigi z Komorowa!

Mistrzowie Agroligi – Państwo Bankiewicz fot. www.prezydent.pl, Wojciech Olkusnik

Tytuł Mistrza AgroLigi 2013, jednego z najważniejszych odznaczeń w polskim rolnictwie został przyznany Państwu Monice i Tomaszowi Bankiewicz z Komorowa. To prestiżowe wyróżnienie właściciele 36 hektarowego gospodarstwa sadowniczego oraz producenci soku Smaczek z Doliny Radomki odebrali w miniony wtorek, 1 kwietnia z rąk prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

- Laur ten oznacza znalezienie się w gronie przedsiębiorców rolnych, których umiejętności i osiągnięcia uznano za wzorowe, zasługujące na wyróżnienie i promowanie jako wartościowy przykład prowadzenia gospodarstwa rolnego – pogratulował w oficjalnym przemówieniu Prezydent Bronisław Komorowski. – Chciałem podziękować na cały wkład Agroligi, za ogromny wkład w proces nie tylko unowocześnienia myślenia o polskiej wsi i rolnictwie, ale także za wkład w budowanie naszego wewnętrznego przekonania, że bardzo wiele potrafimy i możemy - mówił prezydent. Zaznaczył, że należy pokazywać wspólny dorobek, a obszarem, gdzie widać zmiany, jest polska wieś, rolnictwo i przemysł przetwórczy.

pobierzdo góry do góry

04.04.2014 r.

Zapraszamy na Targi Produktów Regionalnych i Ekologicznych Regionalia! 04.04-06.04.2014 r.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Serdecznie zapraszamy Państwa na Targi Produktów Regionalnych i Ekologicznych Regionalia w Warszawie już dziś! W tej największa imprezie poświęconej produktom regionalnym, która została uroczyście dziś zainaugurowana po godzinie 10.00 uczestniczy również nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, które na swoim stoisku oferuje degustację produktów tradycyjnych i regionalnych z naszego terenu takie jak: miody Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Przysuskiej, Pieczywo z Piekarni Wacyn, Soki Smaczek z Doliny Radomki, przepyszne przetwory paprykowe (w tym dżem z czerwonej papryki), czy też wyroby wędliniarskie. Nie zabraknie także pokazu rękodzieła ludowego w wykonaniu Państwa Zdzisława i Barbary Bałtowskich z Przysuchy.

III edycja Targów odbywa się w Centrum Targowym MT Polska, w Warszawie. Targi poświęcone są szeroko pojętej zdrowej i ekologicznej żywności i wyrobom regionalnym z Polski jak i ze świata. "Regionalia" mają na celu promocję lokalnych producentów żywności, którzy posługują się naturalnymi, ekologicznymi bądź tradycyjnymi sposobami jej wytwarzania. Odbywają się od dnia 4 do 6 kwietnia 2014 r.

pobierzdo góry do góry

08.04.2014 r.

Młode Menedżerki Kultury - zgłoś się!

OFOP

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" rusza z drugą edycją projektu “Młode Menedżerki Kultury“! Zapraszamy do udziału kobiety – liderki w wieku 18 – 35 lat, które poszukują dla siebie nowych dróg rozwoju.

Szukamy kobiet, które posiadają już doświadczenie i pierwsze sukcesy, ale czują potrzebę inwestowania w rozwój swój i swoich instytucji i organizacji. Zapraszamy prezeski lokalnych stowarzyszeń, dyrektorki domów kultury, bibliotek, muzeów, galerii i klubokawiarni, menedżerki zespołów muzycznych, szefowe własnych kreatywnych biznesów i aktywistki kulturalne.

pobierzdo góry do góry

08.04.2014 r.

III Targi Regionalia już za nami.

 Regionalia 2014

W dniach od 4 do 6 kwietnia 2014 r. w Warszawie odbyła się trzecia edycja Targów Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia, uważana za największa imprezę poświęconą produktom regionalnym i lokalnym w naszym kraju. Była to zarazem druga edycja, w której Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” uczestniczyła w charakterze wystawcy, promując przedsiębiorców oraz turystykę z naszego regionu.

Impreza zorganizowana została pod honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego. Stanowi różnorodny katalog wyrobów, które wytwarzane są często według receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenia, na bazie lokalnych surowców i w sposób przyjazny dla środowiska. Ponad 200 wystawców na swoich stoiskach zaprezentowało produkty regionalne z Polski i zagranicy, zdrową, organiczną żywność, miody, przetwory, przyprawy, wędliny oraz wyroby mleczarskie, a także wina i lokalne browary. Ponadto, prezentowane były oryginale produkty rzemieślnicze z drewna, ręcznie robiona biżuteria i moda inspirowana folklorem. Dzięki rozszerzonej formule i połączeniu z największą tego typu imprezą konsumencką w Polsce, XVII edycją Targów Turystyki i Wypoczynku „Lato” (www.targilato.pl), imprezę odwiedziło blisko 20 000 osób.

pobierzdo góry do góry

09.04.2014 r.

Lokalna Grupa Działania Razem dla Radomki na Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel 2014. 11.04-13.04.2014 r. w Kielcach.

 LGD na Targach AGROTRAVEL 2013

Już w piątek rozpoczyna się szósta edycja największej branżowej imprezy w kraju poświęconej turystyce wiejskiej, podczas której na wspólnym stoisku Lokalnych Grup Działania Południowego Mazowsza zaprezentuje się Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”, które promować będzie dziedzictwo kulturalne i kulinarne naszego pięknego regionu, jak również turystykę obszaru gmin LGD, przedsiębiorstwa z branży turystycznej oraz lokalnych przedsiębiorców. Targi organizowane są przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Świętokrzyską Organizację Turystyczną. Ich ideą jest szeroko rozumiana komercjalizacja usług turystyki wiejskiej i promocja obszarów wiejskich. AGROTRAVEL jako jedyna w kraju wyspecjalizowana impreza wystawiennicza branży agroturystycznej przyciąga z roku na rok coraz większą liczbę wystawców i zwiedzających, których w tym ubiegłym roku było blisko 30 tysięcy osób.

pobierzdo góry do góry

10.04.2014 r.

Posiedzenie Rady Stowarzyszenia Razem dla Radomki

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Informujemy, iż posiedzenie Rady Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” odbędzie się w dniu 14.04.2014 r. o godz. 12. 00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Przytyku. Podczas posiedzenia zostaną omówione i ocenione wnioski przyjęte przez Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Osi 4 Leader na lata 2007-2013 dla działania „Małe Projekty”.

pobierzdo góry do góry

10.04.2014 r.

Dżem z Papryki Przytyckiej z wyróżnieniem.

 Dżem z Papryki Przytyckiej z wyróżnieniem

Niezmiernie miło nam poinformować, iż produkt lokalny naszego Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” jakim jest dżem z papryki przytyckiej przygotowany przez Panią Barbarę Wąsik otrzymał wyróżnienie w konkursie Najlepszy Produkt III Targów Tradycyjnych i Ekologicznych.

Dżem z czerwonej papryki – to charakterystyczne i coraz bardziej popularne danie przygotowywane z produktu tradycyjnego „Papryki Przytyckiej”, które cechuje się niepowtarzalną jakością i smakiem. Dżem przygotowany jest z papryki czerwonej, z dodatkiem cytryn, pomarańcz, cukru i wysmażany na rondlu. Dla smaku dodawany do niego jest również sok z cytryn, cynamon, oraz goździki.

pobierzdo góry do góry

11.04.2014 r;

LGD na Międzynarodowych Targach AGROTRAVEL w Kielcach. Relacja z pierwszego dnia.

 LGD na Targach AGROTRAVEL 2014

Zapraszamy na Targi Turystyki Wiejskiej Agrotravel do Kielc, na których jesteśmy obecni jeszcze do niedzieli! Na naszym stoisku, który cieszy się dużym uznaniem wśród zwiedzających nie zabraknie tradycyjnych przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, warsztatów rękodzieła ludowego, ale również tańców i wspólnej zabawy przy muzyce ludowej wykonywanej przez „wiejskich jazzmanów”.

Wśród dzisiejszych gości mogliśmy wyróżnić m.in. Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa oraz znanych aktorów – serialowego „Pietrka” z popularnego „Rancza” czyli Piotra Pręgowskiego oraz Ewę Kuryło.

pobierzdo góry do góry

15.04.2014 r.

Zapraszamy na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Razem dla Radomki. 24.04.2014 r. – Jedlińsk

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Zapraszamy na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Razem dla Radomki, które odbędzie się w dniu 18 marca 2013 r. o godzinie 12.00, w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Jedlińsku przy ul. Wareckiej 19.

Podczas zebrania zaprezentowane zostaną m.in sprawozdania Rady, Komisji Rewizyjnej oraz Zarządu z działalności Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki” za rok 2013 r.

pobierzdo góry do góry

15.04.2014 r.

LGD z nagrodą na Targach! Relacja z Międzynarodowych Targów Turystyki i Agroturystyki AGROTRAVEL 2014!

Prezes LGD Cezary Nowek oraz Kierownik Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Warszawie - Piotr Marzec z nagrodą za stoisko wystawiennicze

Degustacje potraw regionalnych, warsztaty rękodzieła, ale również tańce, wspólna zabawa przy muzyce ludowej wykonywanej przez „wiejskich jazzmanów” czekały na gości stoiska wystawienniczego LGD Razem dla Radomki podczas zakończonych w niedzielę Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskich i Agroturystyki Agrotravel w Kielcach. Warto odnotować, iż stoisko wystawiennicze naszego Stowarzyszenia oraz pozostałych wystawców Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego otrzymało 3 miejsce w konkursie na najciekawsze stoiska tegorocznej edycji imprezy.

Agrotravel - to impreza która na trwale wpisała się w kalendarz wydarzeń, w którym uczestniczy Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”. Tegoroczna edycja była piątą na której promowaliśmy dziedzictwo kulturalne, turystykę oraz przedsiębiorców z terenu naszych gmin. W tym roku LGD „Razem dla Radomki” – pełniła również funkcję koordynującą na stosiku wystawienniczym Lokalnych Grup Działania Południowego Mazowsza, udostępnionym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Oprócz naszego Stowarzyszenia podczas targów zaprezentowały się Lokalne Grupy Działania „Wspólny Trakt”, „Dziedzictwo i Rozwoj”, „Zapilicze” „Na Piaskowcu”, „Wszyscy Razem” oraz zespoły śpiewacze i koła gospodyń wiejskich z ich terenu.

pobierzdo góry do góry

16.04.2014 r.

Ewa Brzezińska wśród laureatek Konkursu Kobieta Przedsiębiorcza.

 Ewa Brzezińska fot. Echo Dnia

Pani Ewa Brzezińska, współwłaścicielka Piekarni Wacyn, członek Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” – zdobyła drugie miejsce w konkursie Redakcji Echa Dnia na Kobietę Przedsiębiorczą 2013 roku w Radomiu.

Ewa Brzezińska to właścicielka jednego z najbardziej rozpoznawalnych zakładów produkcji pieczywa w naszym regionie. Prowadzony przez nią zakład jest jednym z najbardziej cenionych i wielokrotnie nagradzanych firm piekarniczych w regionie. Ich produkty cechuje wyjątkowa trwałość oraz tradycyjna receptura wypieku pieczywa, która opiera się tylko i wyłącznie na naturalnej kilkudziesięciogodzinnej fermentacji rozczynów i zakwasów. Dzięki temu pieczywo z WACYNA nie kruszy się oraz ma niepowtarzalny smak, zapach i aromat i cieszy się dużym uznaniem wśród klientów.

pobierzdo góry do góry

17.04.2014 r;

Odkryj e-Wolontariat – termin zgłoszeń – do 30 kwietnia 2014 r.

E-wolontariat

Odkryj e-wolontariat to konkurs z misją. Powstał po to, by wspierać zaangażowanie społeczne w Internecie, informować o zaletach e-wolontariatu i nagradzać najbardziej pomysłowe inicjatywy.

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają instytucje, organizacje i grupy nieformalne, które działają lub chcą działać w Internecie i nadeślą propozycje nowych działań społecznych w sieci lub pomysły na nową jakość dla już istniejących projektów. Najciekawszym ze zgłoszonych inicjatyw udzielone zostanie wsparcie finansowe i merytoryczne.

pobierzdo góry do góry

17.04.2014 r.

Lista rankingowa wniosków złożonych w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez LGD w zakresie działania: Małe projekty

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” informuje o zakończeniu postępowania przez Radę Stowarzyszenia w sprawie oceny wniosków, które wpłynęły w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Oś 4 Leader na lata 2007-2013 w ramach działania: „Małe projekty”.

pobierzdo góry do góry

18.04.2014 r.

Ruszył Program Grantowy Fundacji Orange. Termin składania wniosków mija 14 maja!

Fundacja Orange

Już po raz szósty Fundacja Orange przyzna granty w ramach programu Akademia Orange na realizację innowacyjnych projektów, w których młodzi ludzie staną się twórcami kultury. W programie mogą wziąć udział organizacje i instytucje pracujące z dziećmi i młodzieżą. Termin składania wniosków mija 14 maja 2014 r.

Program Akademia Orange, realizowany przez Fundację Orange, wspiera oryginalne inicjatywy edukacyjno-kulturalne, by rozbudzić potencjał młodych ludzi z różnorodnych środowisk i włączyć ich do aktywnego uczestniczenia w kulturze. Każdego roku w Akademii Orange bierze udział ponad 5 tysięcy młodych ludzi, przyszłych twórców i świadomych odbiorców kultury.

pobierzdo góry do góry

22.04.2014 r.

Andrzej Bart we Wsoli

Andrzej Bart we Wsoli

Andrzej Bart, wybitny prozaik, scenarzysta, autor filmów dokumentalnych i reżyser teatralny, będzie gościem Muzeum Witolda Gombrowicza we czwartek 24 kwietnia. Punktem wyjścia do rozmowy będzie powieść „Rien ne va plus”, która znalazła się na liście książek wytypowanych do plebiscytu na polską książkę 25 – lecia, ogłoszonym przez Program II Polskiego Radia.

Za tę wydaną w roku 1991 powieść Andrzej Bart otrzymał Nagrodę Kościelskich (drugie wydanie „Rien ne …”, poprawione i rozszerzone, ukazało się w 2005 r.). Bart jest też autorem znanych i nominowanych do nagród literackich powieści: „Pociąg do podróży” (1999), „Don Juan raz jeszcze” (2006), „Fabryka muchołapek” (2008). Jego utwory były tłumaczone na francuski, niemiecki, hebrajski, rosyjski, słoweński i węgierski.

pobierzdo góry do góry

22.04.2014 r.

Zapraszamy na konferencję inaugurującą projekt: Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną. Jedlińsk 24.04.2014 r.

Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na konferencję inaugurującą projekt współpracy „Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną” realizowanego w ramach działania 421 Wdrażanie projektów współpracy Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Konferencja odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2014 r. o godzinie 12.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Jedlińsku, przy ul. Wareckiej 19.

pobierzdo góry do góry

23.04.2014 r.

mPotęga – konkurs grantowy. Termin zgłoszeń mija 9 maja 2014 r.

”mPotęga"

O granty w programie „mPotęga”, mogą ubiegać się m.in.: szkoły, uczelnie wyższe, biblioteki, organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne chcące w ciekawy i nieszablonowy sposób promować naukę matematyki. Do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy którzy mają ciekawy pomysł na konkursy, gry seminaria lub inne działania, które w ciekawy i nieszablonowy sposób będą promować naukę matematyki.

Granty zostaną przyznane w dwóch kategoriach: dla projektów wspierających edukację dzieci w klasach 4-6 szkół podstawowych oraz uczniów z gimnazjów, liceów i techników. Na realizację swoich pomysłów zwycięzcy konkursów otrzymają od 2 do 5 tys. złotych (w przypadku szkół podstawowych) lub od 5 do 8 tys. złotych (w przypadku gimnazjów, liceów i techników).

pobierzdo góry do góry

24.04.2014 r.

Ogłoszenie o naborze na stanowisko: Specjalista ds. organizacji i finansów

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” w związku z realizacją operacji „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja” w ramach działania 431 PROW 2007 – 2013 Oś 4 Leader Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” z siedzibą w Radomiu (kod pocztowy 26 – 600) ul. Wernera 9/11 poszukuje Specjalisty ds. organizacji i finansów do w/w projektu.

pobierzdo góry do góry

25.04.2014 r.

Dotacje Fundacji Evens na projekty medialne

Fundacji Evens szuka inspirujących projektów edukacyjnych w obszarze mediów, które kładą nacisk na współpracę międzypokoleniową. Wybrane projekty zostaną dofinansowane grantami w wysokości 6 000 euro. Termin składania wniosków: 1 lipca 2014.

Fundacja Evens pragnie pobudzić działania ukierunkowane na zwiększenie umiejętności korzystania z mediów w Europie – głównie poprzez podniesienie podstawowej świadomości mediów oraz poprzez promowanie kreatywności medialnej. Fundacja udzieli wsparcia finansowego i merytorycznego wybranym projektom europejskim, które przyczyniają się do podniesienia poziomu kompetencji medialnych obywateli UE.

pobierzdo góry do góry

28.04.2014 r.

Nabór wniosków do programu Pajacyk

Program Pajacyk

Polska Akcja Humanitarna zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie dożywiania w ramach programu Pajacyk na drugi semestr roku szkolnego 2014/2015. Do 10 lipca można składać wnioski o dofinansowanie.

O pomoc w sfinansowaniu posiłków mogą zwracać się szkoły podstawowe, gimnazja i samodzielne świetlice. Podstawą uzyskania przez placówkę dofinansowania z programu Pajacyk jest właściwie wypełniony formularz wniosku, zawierający w części formalnej: szczegółowe dane adresowe szkoły lub świetlicy i informacje o dotychczasowym dożywianiu; w części merytorycznej: informacje o sytuacji społeczności lokalnej na terenie obejmowanym przez szkołę lub świetlicę na podstawie danych statystycznych, stopień zaangażowania nauczycieli lub wychowawców na rzecz dzieci, przejawy aktywności rodziców i osiągnięcia dzieci.

pobierzdo góry do góry

28.04.2014 r.

Relacja z Walnego Zebrania LGD oraz z Konferencji Inaugurującej Projekt Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną. Jedlińsk 24.04.2014 r.

 Relacja z Walnego Zebrania LGD oraz z Konferencji Inaugurującej Projekt  Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną

W czwartek 24 kwietnia w Jedlińsku odbyła się konferencja inaugurująca projekt współpracy pn.„Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną” realizowanego przez nasze Stowarzyszenie w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania „Dziedzictwo i Rozwój” ze Zwolenia. Projekt ten zakłada realizację działań promujących obszar partnerów i turystykę na terenie gmin tworzących partnerskie LGD z terenu Południowego Mazowsza.

Konferencję rozpoczynającą projekt poprzedziło Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”. Zgodnie z porządkiem obrad Walnego Zebrania przedstawiono sprawozdania Rady, Komisji Rewizyjnej oraz Zarządu z działalności Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki” za rok 2013 r. Zaprezentowane zostały również plany działań na rok 2014 r.

pobierzdo góry do góry

29.04.2014 r.

Projekt badawczy w Przysusze: Praktykowanie krajobrazu kulturowego. Lokalne i regionalne wymiary zjawiska na przykładzie społeczności z południowego Mazowsza

 Projekt badawczy w Przysusze: Praktykowanie krajobrazu kulturowego. Lokalne i regionalne wymiary zjawiska na przykładzie społeczności z południowego Mazowsza

W dniach 3-12 kwietnia 2014 roku, grupa studentów, doktorantów i pracowników naukowych Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przeprowadziła antropologiczne badania terenowe w Przysusze i Szydłowcu, w ramach projektu badawczego: „Praktykowanie krajobrazu kulturowego. Lokalne i regionalne wymiary zjawiska na przykładzie społeczności z południowego Mazowsza”.

Zadanie polegało na dokumentacji fotograficznej oraz zapisie rozmów z mieszkańcami na tematy związane z dziedzictwem kulturowym, poczuciem tożsamości, definiowaniem i postrzeganiem lokalności oraz określeniu stosunku do lokalnego dziedzictwa kulturowego. Zdobywaniu informacji w trakcie badań terenowych służył kwestionariusz, składający się z czterech części. Pierwsza część dotyczyła rodziny, dzieciństwa oraz zwyczajów i tradycji. Złożona była z dwunastu pytań pozwalających informatorom na dość swobodną narrację na temat dzieciństwa, szkoły, pochodzenia rodziny, a także sposobu obchodzenia świąt.

pobierzdo góry do góry

30.04.2014 r.

Perły Powiatu za 2013 rok rozdane. Piekarnia Wacyn oraz Gospodarstwo Rolne Państwa Pysiak wśród wyróżnionych.

Powiat Radomski

W Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu – 25 kwietnia 2014 r. odbyła się Gala podsumowująca trzecią edycję Konkursu Gospodarczego Starosty Radomskiego „Perła Powiatu”. Wśród nagrodzonych medalami „Zasłużony dla Powiatu Radomskiego” znalazło się współpracujące z LGD – Gospodarstwo Rolne Elżbiety i Wojciecha Pysiaków ze Zdziechowa, oraz członkowie naszego Stowarzyszenia – Piekarnia Wacyn Pani Ewy Brzezińskiej i Andrzeja Karczewskiego.

Doroczną II Galę w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu otworzył Mirosław Ślifirczyk, w jednej osobie przewodniczący Kapituły i Starosta Radomki. Laureatami III Konkursu Gospodarczego Perła Powiatu Radomskiego zostali: Huta Szkła „SOLDIBKA” Sp. z.o.o. z Makowa (kategoria firma roku), Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handowe „Ewa” Tomasz Dejniak z Pionek ( kat. mała firma roku), Szymon Pisarski z Tolkarki (gm Iłża) (kat. gospodarstwo rolne), Piotr Jankowski z Zalesia (kat. małe gospodarstwo rolne). Kapituła przyznała także nagrodę specjalną Zakładowi Masarskiemu „MAMBA” Zdzisława i Waldemara Mroczkowskich za wspieranie sportu, działalność prospołeczną i charytatywną.

pobierzdo góry do góry

30.04.2014 r.

Nowy Numer Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia Razem dla Radomki.

Biuletyn LGD Razem dla Radomki

Przedstawiamy Państwu nowy numer Biuletynu Informacyjnego naszego Stowarzyszenia, w którym prezentujemy informację na temat bieżących zagadnień, inicjatyw i zadań podejmowanych przez Nas.

Aktualny numer rozpoczynamy od przekazania informacji o kolejnym sukcesie członków naszego Stowarzyszenia – Państwa Bankiewicz z Komorowa, który otrzymali jedno z najważniejszych odznaczeń w polskim rolnictwie – Tytuł Mistrza AgroLigi. To prestiżowe wyróżnienie właściciele 36 hektarowego gospodarstwa sadowniczego oraz producenci soku Smaczek z Doliny Radomki odebrali w miniony wtorek, 1 kwietnia z rąk prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.