Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13194120


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Kwiecień 2010 r.01.04.2010 r.

Zakończenie naboru wniosków w ramach działania Małe Projekty.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” informuję, iż w dniu 31 marca 2010 r. o godzinie 15:00 zakończył się nabór wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Oś 4 Leader na lata 2007-2013 z zakresu działania: „Małe projekty”.

W ramach działania „Małe projekty” złożono 13 wniosków, natomiast limit dostępnych środków wynosi 205 000zł.

Wnioski zostaną ocenione przez Radę Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, która dokona wyboru finansowania operacji, w terminie nie dłuższym niż 21 dni, licząc od dnia zakończenia naboru.

pobierzdo góry do góry

02.04.2010 r.

Panorama Gminy Jedlińsk - wydanie marcowe

Panorama Gminy Jedlińsk

Zachęcamy do lektury marcowego wydania "Panoramy Gminy Jedlińsk", w którym można odnaleźć informacje o
inwestycjach w Gminie Jedlińsk,
kompleksie boisk sportowych "ORLIK 2012",
Kusakach 2010
oraz wielu innych wartych uwagi wydarzeniach.

pobierzdo góry do góry

06.04.2010 r.

Informacja o posiedzeniu Rady Stowarzyszenia Razem dla Radomki

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

W dniu 7 kwietnia 2010 r. o godzinie 12:00 w Sali konferencyjnej (parter pok. nr 4) Biura LGD „Razem dla Radomki” w Radomiu przy ul. Wernera 9/11 odbędzie się Posiedzenie Rady Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”.

Podczas posiedzenia zostaną omówione i wybrane do realizacji wnioski przyjęte przez LGD w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Oś 4 Leader na lata 2007-2013 z zakresu działania: „Małe projekty”.

pobierzdo góry do góry

07.04.2010 r.

Bezpłatne szkolenia w Radomiu: Sprzedaż z obsługą komputera.

Fundacja „Fundusz Inicjatyw” zaprasza osoby bezrobotne na bezpłatne szkolenie z zakresu sprzedaży z obsługą komputera, które odbędzie się w okresie od maja do lipca 2010 r. w Radomiu.

Projekt skierowany jest do mieszkańców województwa mazowieckiego pozostających bez zatrudnienia (w tym dla osób zarejestrowanych i niezarejestrowanych jako osoby bezrobotne).

pobierzdo góry do góry

08.04.2010 r.

Legendarna „Msza wędrującego” w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę 11 kwietnia na monodram – recital Anny Chodakowskiej w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Aktorka Teatru Narodowego zaprezentuje teksty Edwarda Stachury w niezwykłym recitalu „Msza wędrującego”. Spektakl rozpocznie się o godzinie 18:00.

„Mszę wędrującego” Anna Chodakowska w latach 80. i 90. ubiegłego wieku zagrała ponad 3000 razy. Niedawno postanowiła „Mszę…” wznowić i jak się okazało, była to decyzja słuszna: kolejne już pokolenie odkrywa dla siebie Stachurę dzięki Annie Chodakowskiej. Spektakl we Wsoli może być więc okazją dla literackiego odkrycia albo też powrotem do przeżyć estetycznych sprzed lat.

Wszystkich zainteresowanych do Wsoli dowiezie bezpłatny autobus, który odjedzie sprzed Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego o godzinie 17.15. Powrót do Radomia tym samym autobusem, po koncercie, około godziny 19.40.

Wstęp wolny!!

pobierzdo góry do góry

09.04.2010 r.

Traktat z Lizbony - Główne reformy ustrojowe Unii Europejskiej

Traktat z Lizbony

Serdecznie zachęcamy do lektury publikacji "Traktat z Lizbony. Główne reformy ustrojowe Unii Europejskiej" wydanej przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej Departament Dokumentacji Europejskiej i Publikacji pod redakcja naukową Jana Barcza.

Publikacja była wydana w momencie gdy losy Traktatu z Lizbony nie zostały jeszcze ostatecznie rozstrzygnięte (2008 r.). Decydując się na taki termin kierowano się m.in. troską o by Czytelnicy mogli wyobrazić sobie funkcjonowanie Unii Europejskiej pod rządami nowego traktatu.

W publikacji przedstawione są najistotniejsze reformy ustrojowe Unii Europejskiej wprowadzone przez Traktat z Lizbony.

pobierzdo góry do góry

10.04.2010 r.

Biuletyn Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przytyckiej

Ziemia Przytycka

Ukazało się kolejne wydanie "Ziemi Przytyckiej" Biuletynu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przytyckiej, a w nim m.in. wiele ciekawych artykułów:
1. Niezapomniana lekcja samorządności
2. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Przytyku
3. Spotkanie autorskie
4. Mistrzostwa sportu 2009
5. Orlik Przytyk gra o awans do III ligi
6. Bajeczna szkoła.

pobierzdo góry do góry

12.04.2010 r.

Lista rankingowa wniosków w ramach działania: Małe projekty.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” informuje o zakończeniu postępowania przez Radę Stowarzyszenia w sprawie oceny wniosków, które wpłynęły w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Oś 4 Leader na lata 2007-2013 w ramach działania: „Małe projekty”.

Poniżej prezentujemy listę rankingową naboru wniosków przeprowadzonych w dniach od 3 marca do 31 marca 2010 r. w ramach działania: „Małe projekty”.

Lista rankingowa wniosków o dofinansowane w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju LGD „Razem dla Radomki” dla działania „Małe projekty”. (format pliku: pdf, rozmiar 300 KB)

pobierzdo góry do góry

14.04.2010 r.

Szkolenie: Fundusze europejskie dla sektora kultury.

Instytut Doradztwa Regionalnego i Europejskiego zaprasza na szkolenie pt.: „Fundusze UE – możliwości dla sektora kultury”, które odbędzie się 26 kwietnia 2010 r. w Warszawie. Podczas szkolenia zostaną zaprezentowane i omówione aktualne fundusze i programy w obszarze kultury.

Celem szkolenia jest przekazanie i poszerzenie wiedzy teoretycznej i zawodowej osób, które z racji obowiązków lub zainteresowań chciałyby uzyskać niezbędną wiedzę zakresie funkcjonowania funduszy strukturalnych i wspólnotowych Unii Europejskiej oraz zarządzania projektami europejskimi, a przede wszystkim praktycznych umiejętności w zakresie możliwości, zasad, form, metod, technik i praktyki ubiegania się o środki Unii Europejskiej dla celów realizacji projektów lub programów kulturalnych w Polsce. W trakcie szkolenia zostaną również omówione aktualne fundusze i programy w obszarze kultury.

pobierzdo góry do góry

13.04.2010 r.

Walne Zgromadzenie Członków LGD Razem dla Radomki w Wolanowie.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Zapraszamy wszystkich Członków Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki” na Walne Zgromadzenie, które odbędzie się w dniu 19 kwietnia 2010 r. (poniedziałek) o godzinie 12:00 w siedzibie Urzędu Gminy w Wolanowie.

Ze względu na wagę omawianych spraw, obecność Członków Stowarzyszenie jest obowiązkowa. Prosimy o potwierdzenie obecności telefonicznie pod nr 48 38 58 996 lub drogą mailową na adres: zarzad@razemdlaradomki.pl.

pobierzdo góry do góry

15.04.2010 r.

Relacja z targów AGROTRAVEL.

Stowarzyszenie LGD "Razem dla Radomki" w dniach od 9 do 11 kwietnia 2010 r. uczestniczyło w II Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2010.

Agrotravel 2010 Agrotravel 2010 agrotravel 2010

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia galerii i przeczytania relacji z Targów.

pobierzdo góry do góry

16.04.2010 r.

Radom. Projekt – Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy II

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich Ośrodek Pomocy Radom zapraszają do bezpłatnego udziału w projekcie, którego celem jest wsparcie oraz przygotowanie osób z niepełnosprawnością ruchową do wejścia lub powrotu na rynek pracy. Odbiorcami projektu mogą być niepracujące osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym, a także ich opiekunowie. Projekt będzie realizowany do grudnia 2011 w Radomiu.

Celem projektu jest wsparcie oraz przygotowanie osób z niepełnosprawnością ruchową do wejścia lub powrotu na rynek pracy. Pomagać w tym będzie bardzo dokładna diagnoza potrzeb i możliwości uczestników projektu, a także indywidualny dobór odpowiednich form wsparcia. Odbiorcami projektu mogą być niepracujące osoby niepełnosprawne ruchowo w stopniu znacznym, a także ich opiekunowie.

pobierzdo góry do góry

17.04.2010 r.

Puchar Mazowsza w Grillowaniu

W związku z organizowanymi VI Dniami Produktu Tradycyjnego "Polskie Smaki", które odbędą się w dniach 12 - 13 maja 2010 roku i mają na celu promocję żywności lokalnej i regionalnej, pragniemy serdecznie Państwa zaprosić do wzięcia udziału w imprezie towarzyszącej: Pucharze Mazowsza w Grillowaniu. Mistrzostwa są coroczną imprezą rodzinną nakierowaną na promocję wypoczynku na łonie natury, popularyzację tradycyjnych polskich smaków ukrytych w produktach z grilla oraz integrację społeczności lokalnej. Podobnie jak rok temu honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Zachęcamy do wzięcia udziału w wyżej wymienionej imprezie, gdyż do wygrania są atrakcyjne nagrody. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma certyfikat Mistrza Grillowania.

Zachęcamy do pobrania zaproszenia oraz regulaminu

pobierzdo góry do góry

21.04.2010 r.

Konkurs Mieszkajmy Piękniej

herb gminy Jedllińk

Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Jedlińsk do udziału w IV edycji konkursu „Mieszkajmy piękniej”

Myślą przewodnią konkursu jest promocja i prezentacja pięknych ogrodów, posesji i sołectw, wraz z ciekawymi rozwiązaniami ich zagospodarowania. Konkurs akcentuje również idee proekologiczne, co ma stanowić bodziec do zwiększenia ilości drzew, krzewów, kwiatów i czynienia przez to otoczenia bardziej zadbanym i uporządkowanym.

Konkurs rozpoczyna się 1 kwietnia 2010 r. i będzie trwał do 6 lipca 2010 r. Aby wziąć udział w konkursie należy złożyć kartę uczestnictwa, która dostępna jest na stronie www.jedlinsk.pl, w siedzibie organizatora ul. Krótka 1 oraz u sołtysów.

pobierzdo góry do góry

19.04.2010 r.

Szkolenie w Radomiu: Lokalnie – współpracujemy odpowiedzialnie.

Agencja Spolita PR zaprasza do udziału w projekcie „Radom. Lokalnie współpracujemy odpowiedzialnie”. Będzie się on składał z pięciu spotkań, a pierwsze z nich odbędzie się 21 kwietnia w Klubie Środowisk Twórczych Łaźnia w Radomiu o godzinie 17:00.

Celem projektu jest promocja idei społecznej odpowiedzialności biznesu oraz nawiązanie dialogu społecznego pomiędzy lokalnymi firmami i organizacjami społecznymi. Pracownicy Spowita PR na każdym spotkaniu będą przedstawiać ideę Corporate Social Responsibility (CSR), etapy wdrażania strategii oraz zaprezentują przykłady firm zaangażowanych społecznie.

pobierzdo góry do góry

20.04.2010 r.

Szkolenie: Biznes plan w projektach podlegających współfinansowaniu w ramach RPO

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych Oddział Zamiejscowy w Radomiu zaprasza na bezpłatne szkolenie „Biznes plan w projektach podlegających współfinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013”.

Wszyscy przedsiębiorcy korzystający z wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 są zobowiązani do przygotowania biznes planu jako niezbędnego załącznika. Dlatego głównym celem szkolenia jest przygotowanie do aplikowania o dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Szkolenie odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2010 r. o godzinie 9:00 w Radomiu przy ul. Kościuszki 5a.

pobierzdo góry do góry

22.04.2010 r.

Zmiany w rozporządzeniu dotyczącym działania: Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wprowadziło korzystne zmiany w warunkach uzyskania wsparcia na "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" finansowane z PROW 2007 - 2013. Złagodzone zostały przede wszystkim kryteria dotyczące liczby nowotworzonych miejsc pracy.

Teraz, na powstanie jednego nowego miejsca pracy przedsiębiorca otrzyma 100 tys. zł. wsparcia. W przypadku utworzenia co najmniej dwóch nowych miejsc pracy kwota pomocy wyniesie 200 tys. zł. Natomiast na uruchomienie co najmniej trzech nowych miejsc pracy przedsiębiorca otrzyma 300 tys. zł. Do tej pory uzyskanie maksymalnego limitu pomocy, wynoszącego 300 tys. zł. wymagało utworzenia i utrzymania przez 2 lata od dokonania przez Agencję płatności ostatecznej, co najmniej 5 miejsc pracy.

Rozporządzenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 24 marca 2010 r. (Dz. U. Nr 55, poz. 335) stwarza też możliwości zastosowania korzystniejszych rozwiązań przez firmy, które złożyły wnioski o wsparcie na "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" w 2009 roku. Dotyczy to jednak tylko tych beneficjentów, którzy nie zawarli jeszcze z ARiMR umów o przyznanie pomocy z tego działania. Muszą oni do dnia podpisania takich umów dokonać zmian w złożonym wniosku o wsparcie, które nie spowodują zwiększenia kwoty pomocy wnioskowanej w 2009 r.

pobierzdo góry do góry

23.04.2010 r.

Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia LGD Razem dla Radomki w Wolanowie.

19 kwietnia 2010 r. o godzinie 12.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wolanowie odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki”.

W trakcie obrad przedstawieniowe zostały: sprawozdanie finansowe, merytoryczne oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” za rok 2009. Dokonano również wyboru członków Komisji Rewizyjnej.

Jednogłośnie zostały przyjęte przez Walne Zebranie Członków uchwały dotyczące udzielenia absolutorium na 2010r. Zarządowi Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki”, przyjęcia sprawozdania finansowego, merytorycznego, oraz sprawozdania Komisji Rewizyjnej za rok 2009 r.

Walne zebranie członków stowarzyszenia Walne zebranie w wolanowie

pobierzdo góry do góry

26.04.2010 r.

Majówka w Gminie Jedlińsk

Wójt Gminy Jedlińsk Wojciech Walczak oraz Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku serdecznie zapraszają całe rodziny do wspólnej zabawy na imprezie plenerowej Majówka 2010.

Impreza odbędzie się w Bierwieckiej Woli w dniu 9 maja 2010 r. o godzinie 14:30. W programie przewidziany jest turniej rodzinny, gry i zabawy sportowe dla dzieci, blok muzyczny i wiele innych atrakcji.

Szczegóły imprezy zostaną podane wkrótce na stronie Urzędu Gminy Jedlińsk – www.jedlinsk.pl

pobierzdo góry do góry

27.04.2010 r.

Szkolenie dla Lokalnych Grup Działania z zakresu: Realizacja, finansowanie i rozliczanie małych projektów.

Polsko-Hiszpańska Fundacja Współpracy i Rozwoju zaprasza do udziału w szkoleniu zatytułowanym „Realizacja, finansowanie i rozliczanie małych projektów”, które odbędzie się w Warszawie w dniu 28 kwietnia 2010 roku w Gmachy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Głównym celem szkolenia jest omówienie zagadnień związanych z montażem finansowym i zabezpieczeniem środków finansowych w małych projektach, ocena racjonalności kosztów oraz zasady realizacji i rozliczania projektów partnerskich.

pobierzdo góry do góry

28.04.2010 r.

Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie fotograficznym: Piękno doliny Radomki.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Piękno doliny Radomki” w którym można wygrać atrakcyjne nagrody (m.in. laptopy z 10 celowymi ekranami oraz 100 nagród upominkowych).

Przedmiotem konkursu jest ukazanie piękna i różnorodności otaczającej nas przyrody, krajobrazu, folkloru oraz architektury na obszarach gmin: Jedlińsk, Przysucha, Przytyk, Wieniawa, Wolanów, Zakrzew poprzez uwiecznienie ich za pomocą fotografii. Motywem przewodnim zdjęć powinny być krajobrazy, przyroda, architektura, zabytki oraz folklor - pokazujące piękno wspomnianego obszaru. Ocenie podlegać będzie nie tylko poprawność techniczna wykonywanych zdjęć, ale przede wszystkim kreatywność oraz wizja artystyczna nadesłanych prac.

pobierzdo góry do góry

29.04.2010 r.

Zmiany w Rozporządzeniu w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania: Odnowa i Rozwój Wsi

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Informujemy, iż w dniu 21 kwietnia 2010r. w Dzienniku Ustaw nr 65, poz. 417 zostało ogłoszone rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 1 kwietnia 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

pobierzdo góry do góry

30.04.2010 r.

Konferencja pt. Akademia Partnerstwa. Inicjatywy obywatelskie na zielonych Szlakach.

Fundacja Partnerstwo dla Środowiska oraz Fundacja Bieszczadzka zapraszają na konferencje pt. „Akademia Partnerstwa. Inicjatywy obywatelskie na Zielonych Szlakach”, która odbędzie się w dniach 21-22 maja 2010 roku w Solinie, w ramach VII Krajowego Zjazdu Grup Partnerskich.

Krajowa Sieć Grup Partnerskich zrzesza 22 partnerstwa (w tym Lokalne Grupy Działania) z całej Polski, które w ciągu 10 lat swojego istnienia zrealizowały wiele cennych partnerskich inicjatyw obywatelskich.

Podczas konferencji zaprezentowany zostanie uruchomiony w 2010 roku innowacyjny program kształcenia pn. Akademia Partnerstwa, jak również najciekawsze inicjatywy w zakresie rozwijania turystyki zrównoważonej w oparciu o Zielone Szlaki Greenways w Polsce i w Europie. Konferencja będzie także okazją do głębszej dyskusji nad rolą partnerstwa trójsektorowego w rozwoju lokalnym.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.