finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Nasze inicjatywy

 Konferencja: Tworzenie szlaków kulinarnychKonferencja: Tworzenie szlaków kulinarnych w świetle zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu (28.11.2013 r.)

O tym, jak tradycje kulinarne wpływają na rozwój naszej tożsamości kulturowej, a pielęgnowanie dziedzictwa w oparciu o produkty tradycyjne i regionalne stanowi klucz do rozwoju i szansę dla mieszkańców i dla producentów – rozmawiali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Woj. Mazowieckiego, Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” z przedsiębiorcami podczas zorganizowanej w miniony poniedziałek konferencji w Przysusze zatytułowanej nt. „Tworzenie szlaków kulinarnych w świetle zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu”.

 Konferencja: Tworzenie szlaków kulinarnychKonferencja w której wzięło udział ponad 90 osób, w tym doradcy rolni, przedsiębiorcy, przedstawiciele jednostek samorządowych oraz uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Przysusze zorganizowana została z inicjatywy LGD „Razem dla Radomki”, Urzędu Marszałkowskiego Woj. Mazowieckiego oraz Urzędu Gminy i Miasta Przysucha. Jej celem było przybliżenie zebranym nie tylko informacji na temat tworzenia szlaków kulinarnych, ale również produkcja markowych produktów kulinarnych z terenu LGD. Spotkanie rozpoczął Prezes LGD „Razem dla Radomki” Cezary Adam Nowek, który przedstawił zebranym sukcesy i działania podejmowane od 3 lat przez Stowarzyszenia na rzecz rozwoju i promocji produktów tradycyjnych i lokalnych. Anna Gawlicka wraz z Krzysztofem Zaniewskim – przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego przybliżyli działania Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, z kolei Piotr Dominik ze Szkoły Wyższej Almamer z Warszawy omówił koncepcję tworzenia szlaków kulinarnych w świetle zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu i rozwoju przedsiębiorstw w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich. Oprócz wystąpień przedstawicieli instytucji – swoje referaty i prezentacje przestawili przedsiębiorcy, którzy przygotowali również poczęstunek – degustację dla uczestników spotkania.

Zaprezentowane zostały markowe produkty regionalne, w tym przepyszne naturalnie mętne soki – Smaczek z Doliny Radomki – produkowane przez Gospodarstwo Sadownicze Moniki Bankiewicz; Wyroby Wędliniarskie „U Wójtowicza”; „Obwarzanek Odrzywolski” produkowany przez Pana Andrzeja Bińkowskiego, Piekarnia Michała Jurczaka z Przysuchy; dania lokalne i regionalne przygotowane przez firmę Camelot Elżbiety Bień, oraz miody Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Przysuskiej. Wszystkie stoiska degustacyjne, a przede wszystkich zaprezentowane na nich produkty cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczestników spotkania, którzy mogli przekonać się, że produkty tradycyjne i regionalne, wytwarzane zgodnie z tradycyjnymi i naturalnymi metodami produkcji, zakorzenione w tradycji – cechują się najwyższą jakością, smakiem.

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content