NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12193111


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

NASZE INICJATYWY: Konferencja


KONFERENCJA: "Leader jako efektywna metoda pobudzania i finansowania lokalnych inicjatyw i ich wpływ na rozwój obszarów wiejskich"

W dniu 28 września 2011 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Radomiu przy ulicy Domagalskiego 7 miała miejsce konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" oraz Starostwo Powiatowe w Radomiu. Głównym tematem spotkania była inicjatywa Leader.

konferencja leader

Wśród zaproszonych gości byli wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu radomskiego oraz powiatu przysuskiego, lokalne grupy działania z południowego Mazowsza, członkowie Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" a także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, Mazowieckiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie (oddział Radom), Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie (oddział Radom), Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego (oddział Radom), jak również Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomiu oraz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego (oddział Radom).

konferencja leader konferencja leader konferencja leader

Więcej zdjęć z konferencji w galerii

Konferencję rozpoczęło wystąpienie Pani Bożeny Pacholczyk - Wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Starosty Radomskiego - Pana Mirosława Ślifirczyka oraz Prezesa LGD "Razem dla Radomki" - Cezarego Adama Nowek, który w trakcie swojego przemówienia przedstawił dotychczasową realizację działań osi Leader przez Stowarzyszenie, w tym także omówił projekty zrealizowane ze środków PROW. Godnym uwagi elementem wystąpienia było zaprezentowanie bieżących wydarzeń z życia LGD - konkursu na filmy promujące obszar LGD oraz wirtualnego zwiedzania obiektów z tego obszaru, czyli panoram sferycznych. Były one szerzej prezentowane także i w czasie przerw.

W spotkaniu udział wziął prof. dr hab. Henryk Bednarczyk, który w swoim wystąpieniu mówił o globalizacji i informatyzacji na Ziemi Jana Kochanowskiego. Pan wójt Sławomir Białkowski przedstawił elementy współpracy w relacji LGD i samorządu. Emocje wzbudziło wystąpienie Pana Krzysztofa Zaniewskiego z Departamentu Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich UM WM, który mówił o produktach tradycyjnych w tym także o naszym lokalnym produkcie - Papryce Przytyckiej. Na spotkaniu Pan Leszek Postułka omówił wsparcie rolników w ramach osi 3 i 4 PROW. Na koniec trzy LGD z południowego Mazowsza: "Wspólny Trakt", "Na piaskowcu" oraz "Dziedzictwo i Rozwój" zaprezentowały swoje osiągnięcia, sukcesy oraz problemy, które napotykają w swojej działalności.

Konferencje podsumował Pan Prezes Cezary Nowek, określając Leader jako inicjatywę dobrą i potrzebną, dzięki której można zmienić oblicze współczesnej wsi i jej mieszkańców.


Relacja filmowa z konferencji

Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez Pana Krzysztofa Ziembickiego z PortalPolski.pl - który stanowi relację z konferencji prasowej zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Radomiu oraz Lokalną Grupę Działania "Razem dla Radomki", która była poświęcona produktowi lokalnemu "Papryce Przytyckiej", który uzyskał pozytywną opinię Ministra Marka Sawickiego i został wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przy Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.Prezentacje z konferencji


prezentacja

LEADER - efektywna metoda pobudzania i finansowania lokalnych inicjatyw na przykładzie LGD "Razem dla Radomki"


prezentacja

Działalność i cele LGD Stowarzyszenie "Dziedzictwo i Rozwój" oraz realizacja Lokalnej Strategii Rozwoju


prezentacja

STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA "WSPÓLNY TRAKT"


prezentacja

PRODUKTY REGIONALNE I TRADYCYJNE NA MAZOWSZU - IDENTYFIKACJA, PROMOCJA, KORZYŚCI

prezentacja

LGD - Samorząd Gminny - Sławomir Białkowski, wójt gminy Zakrzew

prezentacja

Globalizacja, informatyzacja na Ziemi Jana Kochanowskiego - prof. dr hab. Henryk Bednarczyk

sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.