finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Aktualności

Kolejna Akcja proekologiczna w Dolinie Radomki

24.05.2024 | maj2024

W ubiegłą niedziele grupa 16 uczestników Akcji proekologicznej w Dolinie Radomki, pn. „Akcja proekologiczna SAO RADOMKA” uczestniczyła w odkrywaniu piękna natury rzeki Radomki.

Radomka, to rzeka o wciąż dzikim i naturalnym charakterze, wypływa z lasów w okolicach Przysuchy, a spływając w dół wzgórz Garbu Gielniowskiego zbiera po drodze zasilające ją rzeki i strumienie. Rozdziela lasy dwóch puszcz – Kozienickiej i Stromeckiej i graniczy z Kozienickim Parkiem Krajobrazowym. Naturalna rzeka to rzeka nieprzekształcona przez działalność człowieka, która może działać jak system samooczyszczający w razie zagrożenia. Tymczasem większość rzek w Polsce jest obecnie przekształcona i poważnie zanieczyszczona. Musimy odmienić tę niepokojącą tendencję. Dlatego uczestnicy akcji na żywym przykładzie poznawali piękno przyrody które nas otacza i dziką faunę i florę, które są trudne do zobaczenia z lądu, oraz doświadczali ciszy i spokoju, które pozwalają lepiej wsłuchać się w odgłosy natury – śpiew ptaków, szum wody czy szelest liści.

Doświadczenie piękna rzeki Radomki odbyło się poprzez kajakowanie – aktywność, która umożliwia osobiste i intymne zetknięcie z naturą. Spędzanie czasu sam na sam z przyrodą, bez tłumów i hałasu, pozwala na głębsze przeżywanie jej uroku. Regularne obcowanie z przyrodą podczas spływów kajakowych zwiększa naszą świadomość ekologiczną i chęć ochrony środowiska naturalnego. Widzimy na własne oczy, jak cenne i kruche są te ekosystemy.

Częścią spływu, było sprzątanie brzegów rzeki, wizyta w Ptasim Gaju nad rzeką Radomką, oraz eko wykład. Edukacja ekologiczna pomaga nam zrozumieć, jak nasze działania wpływają na środowisko i jak możemy zmniejszyć negatywne skutki naszych działań. Poprawa świadomości ekologicznej prowadzi do bardziej świadomych decyzji dotyczących zużycia energii, korzystania z zasobów naturalnych i postaw konsumenckich, co może przyczynić się do ochrony naszej planety.

Świadomość ekologiczna prowadzi do zaangażowania społecznego i aktywizmu na rzecz ochrony środowiska. Powody te podkreślają istotność edukacji ekologicznej w społeczeństwie, abyśmy mogli lepiej zrozumieć, szanować i chronić nasze środowisko naturalne dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń.

Akcje proekologiczne w Dolinie Radomki realizowane są dzięki dofinansowaniu przez LGD „Razem dla Radomki”, która realizuje projekt współpracy „Ekologicznie Lokalnie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

logotypy prow

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content