Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13193878


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Grudzień 2019W tym tygodniu zorganizowaliśmy dwa spotkania warsztatowe poświęcone Kuchni Tradycyjnej od strony naukowo – historycznej. Pierwsze z nich przeprowadzone zostało w czwartek 28 listopada w Zespole Szkół nr 2. im. Ludwika Skowyry w Przysusze.

pobierzdo góry

W piątek 29 listopada 2019 r. z kolejnymi warsztatami kulinarnymi gościliśmy w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu. Spotkanie poprowadziła Pani Dorota Teterycz – pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, która wspólnie z „młodymi kucharzami” przygotowała przepyszne i zapomniane obecnie potrawy.

pobierzdo góry

Dziś obchodzony na całym świecie jest międzynarodowy dzień wolontariusza. My na swój sposób obchodziliśmy go w miniony czwartek, organizując w dwóch szkołach podstawowych: we Wrzosie (gm. Przytyk) oraz w Zakrzewie zajęcia związane z Wolontariatem Szkolnym.

pobierzdo góry

We wtorek i w czwartek przeprowadziliśmy pierwsze warsztaty w ramach cyklu szkoleń Akademii NGO w Przysusze. Pierwsze spotkania przeprowadzone zostały w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych i warsztatów pisania wniosków.

pobierzdo góry
lgd razem dla radomki

W Bierwcach na ludowo

06.12.2019 r.

Za nami już ósma edycja spotkania z folklorem w Bierwcach i można powiedzieć ,że na stałe ta impreza wpisała się do kalendarza ważnych i ciekawych imprez kulturalnych nie tylko w gminie Jedlińsk ale też w całym regionie.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zachęca do udziału w konkursie „Aktywne NGO” mającym na celu wybór najaktywniejszych organizacji pozarządowych, najciekawszych inicjatyw lokalnych i/lub działań wolontariackich oraz lokalnych liderów społeczności lokalnych.

pobierzdo góry

Zachęcamy do posłuchania audycji nagranej w Radiu Radom na temat konkursu LGD pt. „Aktywne NGO” ” mającym na celu wybór najaktywniejszych organizacji pozarządowych, najciekawszych inicjatyw lokalnych i/lub działań wolontariackich oraz lokalnych liderów społeczności lokalnych.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” wspólnie z partnerami – Urzędem Gminy i Miasta Przysucha oraz Domem Kultury w Przysusze serdecznie zaprasza na I Galę Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu dla organizacji z terenu powiatu radomskiego i przysuskiego.

pobierzdo góry

Za nami pierwsza Gala Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu z terenu powiatów radomskiego i przysuskiego, która odbyła się 12 grudnia w Domu Kultury w Przysusze. Wydarzenie to było okazją do zaprezentowania aktywnych organizacji, lokalnych liderów oraz instytucji, które udzielają wsparcia merytorycznego, doradczego i finansowego dla stowarzyszeń.

pobierzdo góry

Już w sobotę, 21 grudnia 2019 r. odbędą się warsztaty produkcji serów podpuszczkowych w Bierwcach. Warsztaty poprowadzi utytułowany serowar z Żuław – Pan Krzysztof Jaworski.

pobierzdo góry

To już ostatnie moment aby skorzystać z bezpłatnego doradztwa mobilnego skierowanego do organizacji z terenu powiatów radomskiego i przysuskiego. Zostały nam ostatnie godziny doradztwa, które świadczymy w tym roku w zakresie pomocy przy przygotowaniu wniosków, analizy działań, wprowadzania nowych rozwiązań w Twojej organizacji.

pobierzdo góry

Kolejnym etapem realizowanego projektu "Na szlaku kulinarnym Doliny Radomki” były zorganizowania we wtorek, 17 grudnia zmagania kulinarne w Kozłowcu, gdzie rywalizowały dwie drużyny. Jedna z nich, przygotowywała dania u boku Pani Sylwii Malinowskiej, finalistki programu MasterChef, a druga skupiona byłą wokół mieszkanek Jakubowa i tamtejszego koła gospodyń wiejskich.

pobierzdo góry

Powoli zbliża się zakończenie kolejnego projektu naszego Stowarzyszenia, w ramach którego utworzyliśmy 6 nieformalnych uniwersytetów artystycznych, w ramach których udało nam się przeprowadzić kilkadziesiąt zajęć w ramach inicjatywy mającej na celu aktywizację osób w wieku 55+ oraz osób młodszych w zakresie realizacji działań kulturalnych i integracyjnych.

pobierzdo góry

Za nami ostatnie w tym roku spotkanie z zakresu promocji dziedzictwa kulinarnego. Tym razem gościliśmy w Bierwcach, gdzie w sobotę 21 grudnia zorganizowaliśmy przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic warsztaty produkcji serów podpuszczkowych, prowadzone przez Pana Krzysztofa Jaworskiego, utytułowanego serowara z Żuław.

pobierzdo góry

W projekcie „Zderzenia pokoleń. Seniorzy i młodzie na rzecz edukacji kulturowej i integracji” w dniu 14 grudnia odwiedziła naszych uczestników projektu - Pani dr Emilia Sykut-Domańska, dietetyk z Wydziały Nauk o Żywności – Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

pobierzdo góry

Zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach e-learningowych mających na celu przekazanie wiedzy i informacji, pozwalających na tworzenie silnych organizacji pozarządowych i lokalnych liderów.

pobierzdo góry

Prezentujemy występ Kapeli Braci Pańczaków i Adama Tarnowskiego nagrany w Domu Kultury w Przysusze przez Piotra Piastę. Film został przygotowany w ramach projektu pn. „Etno.Radomskie – Kultura na małych podwórkach” – zadania dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

pobierzdo góry

Prezentujemy występ Kapeli Lipców z Wygnanowa zarejestrowany w Domu Kultury w Przysusze przez Piotra Piastę. Film został przygotowany w ramach projektu pn. „Etno.Radomskie – Kultura na małych podwórkach” – zadania dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

pobierzdo góry

Prezentujemy dokument filmowy poświęcony Panu Janowi Wochniakowi – barabaniście, utytułowanemu muzykowi ludowemu z Kłudna (gm. Wieniawa), który opowie nie tylko o muzyce, ale również o produkcji bębnów (barabanów).

pobierzdo góry

Miło nam zaprezentować Państwu e-booka pn. „Pszczoły, pszczelarze i miód w Dolinie Radomki”. Prezentujemy w nim informacje dotyczące życia pszczół w środowisku naturalnym, pszczelarzy z obszaru Doliny Radomki, oraz wytwarzanych przez nich miodów odmianowych.

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.