finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Aktualności

Finał projektu „Będzie z tego chleb. Filmowe warsztaty rejestrowania lokalnych tradycji”

7.10.2022 | pazdziernik2022

Zapraszamy w najbliższą niedzielę, 9 października, o godzinie 11.00 do Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze na finałowy pokaz filmów dokumentalnych zrealizowanych podczas warsztatów „Będzie z tego chleb” w gminie Wieniawa.

Zapraszamy na finałowy pokaz krótkich filmów dokumentalnych zarejestrowanych podczas międzypokoleniowych warsztatów projektu „Będzie z tego chleb”, realizowanego przez Fundację ICAD w gminie Wieniawa.

 Dzięki nagranym przez młodzież wspomnieniom najstarszych mieszkanek z okolic Wieniawy cofniemy się do czasów, kiedy jedzenie w domach nie pojawiało się za sprawą zakupów w okolicznym sklepie, ale było owocem pracy, wiedzy, umiejętności, a czasami także bardzo długiego procesu. Bohaterki filmów pochodzące z Żukowa, Jabłonicy, Kochanowa, Wieniawy i Korycisk niezwykle barwnie kreślą opowieść o tym, co dawniej sadzono, jak zbierano, jak przechowywano żywność, przygotowywano posiłki, jadano czy celebrowano święta, gotując dziś już niemal zapomniane potrawy.

 Lokalnymi partnerami wspierającymi projekt jest Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Publiczna Szkoła Podstawowa z Klasami Sportowymi im. Jana Kochanowskiego w Wieniawie oraz Muzeum Wsi Radomskiej i Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze.

 Projekt „Będzie z tego chleb. Filmowe warsztaty rejestrowania lokalnych tradycji” został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska, Edycja 2022”.

Niedziela, 9 października, godzina 11.00

Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze.

logotypy prow

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

kalendarz 2024
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content