Atrakcje regionuMuzeum im. W. Gombrowicza
Nasze inicjatywyDni Kolbergowskie
Projekty LGDZderzenie pokoleń
Produkty TradycyjneSalceson Wizytowy
Aktualności
EKO Jarmark św. Doroty w Wolanowie – zapraszamy na rodzinne wydarzenie pełne atrakcji

Wójt Gminy Wolanów Ewa Markowska-Bzducha oraz Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Wolanowie zapraszają mieszkańców na EKO Jarmark św. Doroty w Wolanowie, który odbędzie się 31 maja 2026 roku o godz. 14:00 na placu przy Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie.
Wydarzenie połączy obchody Dnia Dziecka oraz Światowego Dnia Bociana Białego z promocją działań ekologicznych, edukacją oraz rodzinną integracją.
Na scenie zaplanowano liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Od godziny 14:15 odbywać się będą występy uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Wolanów – z Wolanowa, Bieniędzic, Sławna oraz Mniszka. O godzinie 15:15 Teatr Maska z Krakowa zaprezentuje ekologiczne przedstawienie dla dzieci pt. „Jak Rycerz Walduś uratował królestwo”. Następnie o godzinie 16:30 uczestnicy będą mogli obejrzeć pokaz iluzji w wykonaniu Magika Dawida. Podczas wydarzenia zostanie również rozstrzygnięty konkurs „Eko-Miś”.
W ramach Eko Wioski przygotowano wiele dodatkowych atrakcji i stanowisk edukacyjnych. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w akcji wymiany ubrań organizowanej przy współpracy ze Stowarzyszeniem Lejdis Aktywnie. Celem inicjatywy jest promowanie idei ponownego wykorzystania odzieży oraz działań proekologicznych.
Dla najmłodszych dostępna będzie bezpłatna strefa Skokolandia z dmuchańcami i innymi atrakcjami. Organizatorzy przygotowali również przejażdżki na kucykach, ekologiczne warsztaty, podczas których będzie można wykonać recyklingowe pojemniki ze słoików oraz eko zwierzątka, a także zbiórkę elektrośmieci prowadzoną przez OSP Strzałków.
Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z porad ekspertów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz odwiedzić punkt informacyjny programu „Czyste Powietrze”. Uczestnicy będą mogli także zobaczyć mobilne płuca Polskiego Alarmu Smogowego, oznakować rowery przy stanowisku Policji oraz spotkać się ze strażakami OSP.
Na uczestników czekać będzie również strefa gastronomiczna z watą cukrową i popcornem dla dzieci, grillem oraz napojami.
Serdecznie zapraszamy całe rodziny do udziału w wydarzeniu, wspólnej zabawy oraz aktywnego włączenia się w ekologiczne inicjatywy.

















