NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 11478170


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Stowarzyszenie Dla Przyszłości Gminy Wolanów


Stowarzyszenie Dla Przyszłości Gminy Wolanów

Stowarzyszenie "Dla Przyszłości Gminy Wolanów" powstało w 2009 roku. Celem ogólnym jest wszechstronny rozwój wszystkich członków społeczności Gminy Wolanów i promocja Gminy. Wspólna troska o ewolucję gminy i właściwa promocjapozwala podejmować starania i działania, w które angażuje sięcoraz najwięcej mieszkańców i nie tylko. Sama nazwa Stowarzyszenia mocno akcentuje znaczenie przyszłości - w wymiarze indywidualnym poszczególnych mieszkańców, jak i instytucji, firm oraz innych struktur społecznych na terenie Gminy Wolanów.

Mówiąc o przyszłości gminy Wolanów, Stowarzyszenie ma na myśli szczególnie o najmłodsze pokolenie - młodzież i dzieci, przed którymi ta przyszłości dopiero się będzie otwierać. Dlatego do działań organizacji należy promowanie nowatorskich rozwiązań edukacji.Jest to przede wszystkim podejmowaniestarań na rzecz wyrównania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich, wspieranie ich rozwoju kulturalnego i edukacyjnego na różnych szczeblach kształcenia, a także propagowanie rozwoju intelektualnego dzieci, młodzieży i dorosłych oraz osób niepełnosprawnych. Stawianie na przyszłość nie może się obyć bez poszanowania przeszłości, lokalnych i rodzinnych tradycji. Tego wymaga choćby ciągłość pokoleniowa. Stąd biorą się działania i cele Stowarzyszenia sprzyjającelepszemu poznawaniu i utrwalaniu najpiękniejszych kart lokalnej historii oraz kultywowaniu etnograficznych wartości. W trosce o rozwój Stowarzyszenie stawia na pozyskiwanie do współpracy ludzi z pasją, z chęcią działania i dzielenia się z innymi swoim doświadczeniem i otwartych na społeczne i zawodowe wyzwania. Mając przeświadczenie, że najtrudniej jest zacząć, Stowarzyszenie apeluje o chęć zaangażowania się w to, co nowe, jeszcze nieznane - ale przez to bardziej pasjonujące i dające dużo zadowolenia, choćby z racji na swoje pionierstwo. Członkowie wierzą, że w ten sposób buduje się sukces indywidualny oraz społeczny.

Zarząd:

  • Marianna Barbara Biesiadecka - Członek organu założycielskiego
  • Izabela Żurek - Członek organu założycielskiego

Kontakt:
Stowarzyszenie "Dla Przyszłości gminy Wolanów"
ul. Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel. (48) 618 60 51

sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.