Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13193901


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Czerwiec 2017Serdecznie zapraszamy 9 czerwca 2017 r. (piątek) o godz. 19:00 na koncert dawnej i współczesnej muzyki żydowskiej oraz wystawę mobilną poświęconą historii radomskich Żydów, a także historii społeczności żydowskiej Zakrzewa i Przytyka.

pobierzdo góry

W tym roku przypada jubileusz 600-lecia istnienia parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie. Z tej okazji, 27 maja 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zakrzewie, odbyła się konferencja naukowa zatytułowana „600 lat parafii Zakrzew”

pobierzdo góry

Serdecznie zapraszamy na imprezę sobótkowa do gminy Jedlińsk. W programie prezentacja dorobku kulturalnego dzieci ze szkół z gminy Jedlińsk w ramach Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży, spektakl "Wesele Jedlińskie", występy muzyczne, konkursy dla publiczności, rozpalanie sobótkowego ogniska. Początek imprezy o godzinie 15.00 już 18 czerwca 2017 r.

pobierzdo góry

Zespół Wolanianki zaprasza na uroczystą premierę teledysku „Pościłabym w piątki” oraz wystawę fotograficzną ukazująca najważniejsze wydarzenia z 7 lat działalności zespołu, już w najbliższy piątek – 9 czerwca o godzinie 16.00.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” zwraca się z zapytaniem o cenę dotyczącą przygotowania usługi cateringu na organizowaną konferencję pn. Lokalna Strategia Rozwoju „Razem dla Radomki” w latach 2016-2023. Od strategii do działania.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” zwraca się z zapytaniem o cenę dotyczącą przygotowania usługi cateringu na organizowaną konferencję pn. Lokalna Strategia Rozwoju „Razem dla Radomki” w latach 2016-2023. Od strategii do działania.

pobierzdo góry

Wójt Gminy Przytyk zaprasza do udziału w kolejnym, dorocznym festynie z cyklu „Postaw na Rodzinę”, który odbędzie się 11 czerwca br. na Stadionie Sportowym w Przytyku.

pobierzdo góry

Związek Gmin Radomka serdecznie zaprasza miłośników jazdy na rowerach na XIV Rowerowy Zlot Gwieździsty który odbędzie się 14.06.2017 r. Rowerzyści wyruszają z terenu 6 gmin tj. Jedlińska, Przysuchy, Przytyka, Wieniawy, Wolanowa, Zakrzewa aby spotkać się na pikniku nad zalewem w Domaniowie.

pobierzdo góry

Przeboje sprzed półwiecza w jazzowych aranżacjach Grażyny Auguścik i Andrzej Jagodziński Trio, wybitni muzycy od lat grający polskie i argentyńskie tanga z zespołu SAWARS Tango Orquesta, monodram Witkacego „Matka”, nauka tanga, potańcówka, wiersze w wykonaniu Daniela Olbrychskiego to główne atrakcje kolejnej edycji Apetytu na Gombrowicza.

pobierzdo góry

Dni Kolbergowskie - to coroczny barwny przegląd autentycznego folkloru z regionu radomskiego. Przegląd który odbył się w dniu 4 czerwca 2017 r. w przysuskim parku. Organizatorami tegorocznego przeglądu były: Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga w Przysusze, Urząd Gminy i Miasta Przysucha, Dom Kultury w Przysusze, oraz Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”.

pobierzdo góry

Serdecznie zapraszamy 9 czerwca 2017 r. (piątek) o godz. 19:00 na koncert dawnej i współczesnej muzyki żydowskiej oraz wystawę mobilną poświęconą historii radomskich Żydów, a także historii społeczności żydowskiej Zakrzewa i Przytyka.

pobierzdo góry

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na konferencję która odbędzie się 13 czerwca 2017 roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieniawie i poświęcona zostanie omówieniu tematu: Lokalna Strategia Rozwoju „Razem dla Radomki” w latach 2016-2023. Od strategii do działania.

pobierzdo góry

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pierwszego teledysku nagranego przez Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca z Wolanowa „Wolanianki”. Wideoklip przygotowany został do utworu „Pościłabym w piątki” i został przygotowany dzięki dofinansowaniu z Urzędu Gminy w Wolanowie.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach Poddziałania 19.2

pobierzdo góry

Uprzejmie informujemy, iż z uwagi na organizację przez Stowarzyszenie LGD „Razem dla Radomki” w dniu 13.06.2017 r. w Wieniawie konferencji pn. Lokalna Strategia Rozwoju „Razem dla RadomkI” w latach 2016-2023. Od strategii do działania - pracownicy LGD będą niedostępni w Biurze w godzinach od 10.00 do 14.00. Za niedogonienia przepraszamy.

pobierzdo góry

Serdecznie zapraszamy do Parku w Wieniawie, na święto patronalne szkoły: Imieniny Jana Kochanowskiego, a następnie tradycyjny wieczór sobótkowy Wianki 2017. Festyn odbędzie się w dniu 18 czerwca 2017r. Zaczynamy o godzinie 15.00, uroczystą akademią zorganizowaną przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieniawie.

pobierzdo góry

Zapraszamy, już po raz trzeci, wszystkich miłośników motoryzacji na MotoPiknik Jadar Family Drift Jedlińsk 2017 połączony z akcją charytatywną do Jedlińska 25 czerwca 2017 roku. Emocje i pokazy motorowe będą tematem przewodnim, ale tak naprawdę przeróżnych atrakcji dla wszystkich bez względu na zainteresowania, płeć i wiek nie zabraknie podczas całodniowej imprezy FAMILY DRIFT.

pobierzdo góry

Trwa kolejna edycja programu w którym Fundacja Tesco wspiera lokalne społeczności. Na zwycięzców projektów czekają granty na łączną sumę 650 000,00 zł, które zostaną przyznane dla 125 organizacji. Wnioski na realizację projektów społecznych można składać do 30 czerwca 2017 r.

pobierzdo góry

Rozpoczynamy realizację nowego projektu mającego na celu budować silne organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, kreować lokalnych liderów poprzez zawarte w szkoleniu bezpłatne doradztwa, szkolenia, warsztaty i mikro-granty na lokalne inicjatywy społeczne.

pobierzdo góry

Mieszkańcy Janikowa wspólnie ze Stowarzyszeniem „Razem dla Radomki” oraz Kółkiem Rolniczym w Janikowie zapraszają w najbliższą niedzielę na kolejną edycję Wakacyjnego Pikniku.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” zwraca się z zapytaniem o przesłanie ofert dotyczących możliwości realizacji usługi transportu dla uczestników wyjazdu szkoleniowego.

pobierzdo góry

Minister Sportu i Turystyki ogłosił dodatkowy nabór wniosków w konkursie na dofinansowanie organizacji w 2017 roku zajęć sportowych dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów (FZSdU). Oferty należy składać do 28 czerwca 2017 r.

pobierzdo góry

Zapraszamy w pierwszy weekend lipca nad zalew w Domaniowie, gdzie tradycyjnie powitamy lato. Imprezę organizuje Starostwo Powiatowe w Radomiu, wspólnie ze Związkiem Gmin Radomka. To już jedenasta edycja festynu rodzinnego, którego głównym celem jest promowanie regionu i walorów turystycznych regionu.

pobierzdo góry

Wójt Gminy, Rady Gminy w Wieniawie serdecznie zapraszają Mieszkańców Gminy, Słuchaczy Radia Rekord FM i Radia Plus oraz wszystkich lubiących dobrą zabawę na IV Jarmarki Skrzyneckie, które odbędą się już 25 czerwca b.r., na placu przy boisku Orlik w Skrzynnie.

pobierzdo góry

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach Poddziałania 19.2

pobierzdo góry

Przedstawiamy Państwu kolejną propozycję spędzenia najbliższego weekendu na terenie naszych gmin. Tym razem zapraszamy nie tylko miłośników jazdy na jednośladach do Jedlińska na Zlot Motocyklowy Irons Party. W ramach imprezy przewidziano wiele atrakcji, park maszyn, konkursy dla odważnych oraz koncerty.

pobierzdo góry

Polska Akcja Humanitarna zaprasza do składania wniosków. Od 10 maja do 10 lipca można składać wnioski na dofinansowanie dożywiania w ciągu roku szkolnego 2017/2018 (decyduje data stempla pocztowego). O pomoc w sfinansowaniu posiłków mogą zwracać się szkoły podstawowe, gimnazja i samodzielne świetlice.

pobierzdo góry

9 lipca w Bieniędzicach odbędzie się kolejna edycja jednej z ciekawszych wydarzeń poświęconych promocji folkloru i dziedzictwa muzyki ludowej organizowanych w regionie radomskim. Na Jarmarku Ludowym „Tyndy Ryndy” zaprezentują się liczne zespoły i kapele ludowe. Nie zabraknie oczywiście gospodarzy wydarzenia czyli Zespołu Śpiewaczego Bieniędzice która do tańca i zabawy zaprosi wspólnie z Kapelą Czesława Golińskiego.

pobierzdo góry

Serdecznie zapraszamy do wirtualnego zwiedzania obiektów z gmin tworzących Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki”. Panoramy sferyczne to zbiór zdjęć wykonanych techniką cyfrową odpowiednio złożonych przy wykorzystywaniu oprogramowania komputerowego, odtwarzanych w komputerze, jako wirtualna kula.

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.