Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13194091


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Czerwiec 201601.06.2016 r.

Życzenia z okazji Dnia Dziecka.

1 czerwca to międzynarodowy Dzień Dziecka. Dlatego wszystkim małym, ale również tym „dużym” dzieciom w dniu ich święta życzmy samych uśmiechów na twarzach, wielu radości i serdeczności, a przede wszystkim samych szóstek w szkole i wszystkiego czego tylko sobie zapragną!

A wracając do historii tego święta, przypinamy że Międzynarodowy Dzień Dziecka świętujemy od 1955 roku. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechnienia ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Obecnie obchodzony jest w ponad stu krajach.

pobierzdo góry do góry

01.06.2016 r.

Producenci żywności z regionu radomskiego wyróżnieni Laurem Marszałka za najlepsze produkty regionalne.

 Laureaci Lauru Marszałka za 2015 rok. Fot. www.mazovia.pl Hanna Maliszewska

20 maja 2016 r. poznaliśmy nagrodzone firmy i osoby prywatne w konkursie o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego za produkty tradycyjne. Dziewiąta edycja konkursu, którego ideą jest promocja produktów regionalnych, lokalnych i tradycyjnych udowodniła nam jak bardzo bogata, różnorodna i oryginalna siła drzemie w mazowieckiej kuchni. Dotychczas w ośmiu edycjach zgłoszono około 700 produktów, z czego 127 nagrodzono.

W tym roku wytwórcy zostali podzieleni na dwie kategorie: producenci indywidualni oraz firmy. W każdej z tych kategorii wybierano produkty z podziałem na grupy: wyroby piekarnicze, wyroby cukiernicze, przetwory mięsne i produkty pochodzenia zwierzęcego, przetwory owocowe i warzywne oraz produkty pochodzenia roślinnego, produkty mleczarskie, miody i napoje oraz jako nowość: ryby i przetwory rybne.

pobierzdo góry do góry

02.06.2016 r.

Na apetyt Gombrowicz – piknik artystyczny we Wsoli.

Nieco bardziej literacki i równie atrakcyjny jak poprzednie – taki będzie siódmy już „Apetyt na Gombrowicza”, na który muzeum tego pisarza oraz gmina Jedlińsk zapraszają do Wsoli już w najbliższą sobotę, 4 czerwca. Gwiazdą tegorocznej edycji pikniku literackiego będzie Sonia Bohosiewicz, która zaśpiewa m.in. piosenki z ekranizacji świetnej powieści Włodzimierza Kowalewskiego „Excentrycy”.

W programie koncertu Sonii Bohosiewicz znajdą się też piosenki Marilyn Monroe, piosenkarki, która miała ogromny wpływ nie tylko na gusta muzyczne, ale i cała kulturę popularną drugiej połowy XX stulecia. Sonii Bohosiewicz towarzyszyć będą świetni muzycy: Wiesław Pieregorólka, Henryk Miśkiewicz, Marcin Lamch oraz Marcin Jahr.

pobierzdo góry do góry

02.06.2016 r.

O Dniach Kolbergowskich – Rozmowa z Jerzym Kwaśniewskim, organizatorem wydarzenia.

Już 5 czerwca odbędą się 57 Dni Kolbergowskie, jedna z najważniejszych imprez związanych z kultywowaniem dziedzictwa i tradycji obszarów wiejskich na mapie nie tylko województwa mazowieckiego, ale i w skali Polski. Zapraszamy Państwa do lektury wywiadu z Panem Jerzym Kwaśniewskim, Prezesem Towarzystwa Kulturalnego im. Oskara Kolberga w Przysusze – głównym organizatorem wydarzenia.

pobierzdo góry do góry

03.06.2016 r.

Zapraszamy na Dni Przysuchy i Dni Kolbergowskie!

 Zapraszamy na Dni Przysuchy

Przysucha – rodzinne miasta Oskara Kolberga – co roku w pierwszy weekend czerwca przyciąga liczne grono widzów, którzy przyjeżdżają tutaj na organizowane wydarzenia kulturalne. Sobota – to „Dni Przysuchy” impreza na której prezentują się ogólnopolskie gwiazdy estrady. Niedziela – to dzień „Dni Kolbergowskich” podczas którego możemy podziwiać autentycznych muzyków wiejskich, którzy uczestniczą w Mazowieckiem Przeglądzie Folkloru. Na wydarzenia zapraszają Urząd Miasta i Gminy Przysucha, Dom Kultury w Przysusze, Towarzystwo Kulturowe im. Oskara Kolberga oraz nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, które jest współorganizatorem Dni Kolbergowskich.

pobierzdo góry do góry

06.06.2016 r.

Zmiana ustawy Prawa o Stowarzyszenaich.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

20 maja 2016 r. w życie weszła ustawa o zmianie ustawy Prawo o stowarzyszeniach oraz niektórych innych ustaw. Ta pierwsza tak znacząca zmiana w ustawie dotyczącej działalności organizacji pozarządowych, która stanowi odpowiedz na zgłaszane od lat przez organizacje pozarządowe postulaty dotyczące wprowadzenia zmian ułatwiających zakładanie, ale i bieżące funkcjonowanie stowarzyszeń. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z artykułem który przedstawia nam nowelizację prawa o stowarzyszeniach.

pobierzdo góry do góry

07.06.2016 r.

NOWA WYSTAWA W MUZEUM IM. OSKARA KOLBERGA

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Zachęcamy do obejrzenia nowej wystawy czasowej w przysuskim Muzeum. Tym razem są to prace malarskie Roberta Jankowskiego, artysty związanego z Kuźnicą k/Przysuchy, absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Łodzi.

"Robert Jankowski - portret, pejzaż, martwa natura"

pobierzdo góry do góry

09.06.2016 r.

Sobótka w Jedlińsku - 19 czerwca 2016 r.

sobótka jedlinsk

Serdecznie zapraszamy na imprezę sobótkowa do gminy Jedlińsk. W programie prezentacja dorobku kulturalnego dzieci ze szkół z gminy Jedlińsk w ramach Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży, spektakl "Wesele Jedlińskie", występy muzyczne, konkursy dla publiczności, rozpalanie sobótkowego ogniska. Początek imprezy godz. 14.00 - 19 czerwca 2016 r.

Sobótka w Jedlińsku to wydarzenie związane z obchodami nocy świętojańskiej. Celem przedsięwzięcia jest przywracanie oraz podtrzymywanie spuścizny kultury ludowej, charakterystycznej dla naszego regionu i kraju oraz przybliżanie ludziom ważnych jej elementów, a tym samym ochrona przed zapomnieniem i zaprzepaszczeniem dziedzictwa kulturowego, które przez wieki w naturalny sposób budowali i przekazywali nasi przodkowie. Ochrona, promowanie i zachowanie tradycji jest warunkiem trwałego rozwoju dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń.

pobierzdo góry do góry

10.06.2016 r.

Konkurs POWER: Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Na stronie www.efs.men.gov.pl Instytucji Pośredniczącej Ministerstwa Edukacji Narodowej ukazało się ogłoszenie o konkursie dotyczącym zwiększenia dostępu osób dorosłych do różnych form uczenia się przez całe życie poprzez przygotowanie szkół do pełnienia roli Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji. Projekt będzie realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Termin naboru wniosków od 30 czerwca 2016 r. do 19 sierpnia 2016 r.

pobierzdo góry do góry

13.06.2016 r.

Rycerski Taczów zaprasza na Festyn Rodzinny Rycerze Bogurodzicy połączony z obchodami 1050 rocznicy Chrztu Polski.

Zgodnie z tradycją w połowie czerwca od kilku lat wadze gminy Zakrzew zapraszają na atrakcyjny Festyn Rodziny „Rycerze Bogurodzicy”, który w tym roku odbędzie się w dniach 18-19 czerwca 2016 roku.

Impreza odbędzie się w Taczowie, gdzie w 2010 roku oddano do użytku kompleks związany z Mikołajem Powałą - słynnym rycerzem i mężem stanu, który odegrał znaczącą rolę w Bitwie pod Grunwaldem. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyć będzie ko konferencja naukowa w Muzeum Etosu Rycerskiego w Taczowie pn. „1050 lat Chrztu Polski – Przeszłość- Teraźniejszość – Przyszłość”.

pobierzdo góry do góry

13.06.2016 r.

Wystawa Pracowni Rzeźby Wydziału Sztuki UTH w Gminnym Centrum Kultury w Wieniawie.

3 czerwca 2016 r. odbyło się w Bibliotece otwarcie wystawy rzeźby wykładowców i studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Miło było nam gościć Dziekana Profesora Andrzeja Markiewicza, Pana Doktora Wiesława Jelonka, Pana Doktora Michała Kurkowskiego, organizatora tej wystawy Panią Doktor Bożenę Klimek-Kurkowską. W otwarciu wystawy uczestniczyły także studentki z Wydziału Sztuki. Obecna była również młodzież z gimnazjum w Wieniawie.

Wystawa ta odbywa się w ramach współpracy, którą Gminne Centrum Kultury w Wieniawie nawiązało z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

pobierzdo góry do góry

14.06.2016 r.

Zapraszamy w piątek na XIII Rowerowy Zlot Gwieździsty do Domaniowa

Związek Gmin Radomka serdecznie zaprasza miłośników kolarstwa na XIII Rowerowy Zlot Gwieździsty który odbędzie się 17.06.2016 r. Rowerzyści wyruszają z terenu 6 gmin tj. Jedlińska, Przysuchy, Przytyka, Wieniawy, Wolanowa, Zakrzewa aby spotkać się na pikniku nad zalewem w Domaniowie.

Rowerowy Zlot Gwieździsty integruje środowiska gminne Związku, przybliża walory turystyczne gmin oraz popularyzuje podróżowanie jednośladami jako jedną z form rekreacji ruchowej oraz środek bezpiecznego i ekologicznego transportu. Promuje utworzoną w 2004 roku sieć 287 km turystycznych szlaków rowerowych, które znajdują się na terenie Związku.

pobierzdo góry do góry

14.06.2016 r.

Hiszpańsko – polska wymiana doświadczeń we wdrażaniu podejścia LEADER. Relacja z wizyty studyjnej zorganizowanej przez KSOW.

Rozmowy o współpracy, panele dyskusyjne, wizyty studyjne - a przede wszystkich wymiana wiedzy i „dobrych praktyk” we wdrażaniu podejścia LEADER w Polsce i w Hiszpanii były głównymi działaniami przeprowadzonymi podczas zorganizowanej przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich w dniach od 6 do 10 czerwca wizycie studyjnej do Hiszpanii. Udział w niej wzięło również Stowarzyszenie LGD „Razem dla Radomki” dzieląc się doświadczeniem i wiedzą z iberyjskimi lokalnymi grupami działania.

W wizycie udział wzięło 15 osób - przedstawicieli lokalnych grup działania, przedsiębiorców, rolników z terenu Mazowsza oraz pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Nadrzędnym celem wizyty była wymiana dobrych praktyk, weryfikacja działań w zakresie rozwoju obszarów wiejskich, ale i zaciśnięcie współpracy pomiędzy Mazowszem a Krajem Basków.

pobierzdo góry do góry

15.06.2016 r.

Pogroszyn zaprasza na III Piknik Rodzinny – Powitanie Lata.

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Pogroszyn zaprasza w najbliższą sobotę 18 czerwca na godzinę 16.30 na trzecią edycję Pikniku Rodzinnego „Powitanie Lata” , który odbędzie się na skwerze wiejskim w Pogroszynie.

Impreza dofinansowana została ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” Mazowsze Lokalnie, realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie „Europa i My” . Jest częścią projektu związanego z rozwojem organizacji pozarządowej Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Pogroszyn, zmierzającego do promocji wsi, kultury, tradycji oraz lokalnej historii.

pobierzdo góry do góry

15.06.2016 r.

Wieczór sobótkowy Wianki. Zapraszamy w niedzielę do Wieniawy!!

W najbliższy weekend czeka nas moc atrakcji na terenie gmin tworzących Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki”, o których w codziennych serwisach informujemy na naszej stronie internetowej. Kolejnym wartym polecenia wydarzeniem jest Wieczór Sobótkowy „Wianki” organizowany przez Gminne Centrum Kultury w Wieniawie już od ponad 30 lat. Jest to wydarzenie promujące dziedzictwo kulturowe, jak i wartości zakorzenione w tradycjach naszych ojców i przodków.

W niedzielę 19 czerwca 2016 r. nad stawami i rzeką Radomką przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wieniawie niebo rozświetli ogień sobótkowy, a woda zakwitnie od wianków. Tradycyjnie wieczór sobótkowy rozpocznie się o godzinie 18.00.

pobierzdo góry do góry

16.06.2016 r.

LGD Razem dla Radomki i producenci produktów tradycyjnych z wizytą u Prezydenta RP na Gali Agroligi.

We wtorek przedstawiciele LGD „Razem dla Radomki”- Prezes Cezary Nowek wspólnie z Wójtem gminy Zakrzew Sławomirem Białkowskim, oraz producentami produktów tradycyjnych ( Gospodarstwem Rolnym Elżbiety i Wojciecha Pysiak ze Zdziechowa – producentami wyrobów mięsnych, Gospodarstwem Sadowniczym Moniki i Tomasza Bankiewicz z Komorowa, Pasieką Murawscy – Łukasza Murawskiego z Woli Wacławowskiej, Piekarnią Wacyn Ewy Brzezińskiej i Andrzeja Karczewskiego oraz firmą Catering Camelot Elżbieta Bień z Cerekwi) uczestniczyli w Gali Agroligi 2015 zorganizowanym w ogrodach Pałacu Prezydenckiego przez Prezydenta RP – Andrzeja Dudę oraz Stowarzyszenie AgroBiznes Klub.

Spotkanie to służyło nie tylko uhonorowaniu zasłużonych dla rolnictwa producentów, ale również prezentacji najlepszych wyrobów tradycyjnych z terenu całego kraju. Konkurs AgroLiga organizowany od ponad 20 lat, wyłania i promuje najlepszych polskich rolników oraz najlepsze firmy z branży rolno-spożywczej. Celem konkursu jest wyłonienie i nobilitacja Mistrzów Krajowych AgroLigi w kategoriach Rolnicy i Firmy.

pobierzdo góry do góry

17.06.2016 r.

Gmina Zakrzew zaprasza na Festyn Rodzinny Rycerze Bogurodzicy połączony z obchodami 1050 rocznicy Chrztu Polski.

Zgodnie z tradycją w połowie czerwca od kilku lat wadze gminy Zakrzew zapraszają na atrakcyjny Festyn Rodziny „Rycerze Bogurodzicy”, który w tym roku odbędzie się w dniach 18-19 czerwca 2016 roku.

Impreza odbędzie się w Taczowie, gdzie w 2010 roku oddano do użytku kompleks związany z Mikołajem Powałą - słynnym rycerzem i mężem stanu, który odegrał znaczącą rolę w Bitwie pod Grunwaldem. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyć będzie ko konferencja naukowa w Muzeum Etosu Rycerskiego w Taczowie pn. „1050 lat Chrztu Polski – Przeszłość- Teraźniejszość – Przyszłość”.

pobierzdo góry do góry

17.06.2016 r.

Konkurs PZU z Kulturą na dofinansowanie działań promujących aktywność młodzieży w zakresie kultury i sztuki. Termin składania wniosków mija 21 czerwca 2016 r.

Kultura to nie tylko opera czy Muzeum Narodowe. To również kino, teatr lalek czy… Muzeum Piernika. Przez konkurs „PZU z kulturą” chce umożliwić dzieciom i młodzieży z małych miasteczek i wsi odwiedzenie instytucji kultury. Dofinansowywane są organizacje, które promują aktywność dzieci i młodzieży w zakresie szeroko pojętej kultury i sztuki. Wspierane są pomysły na interesujące i rozwijające wyjazdy połączone z wizytami w muzeach, teatrach, galeriach, kinach.

Celem Konkursu jest zwiększenie dostępu do szeroko pojętej kultury dzieciom i młodzieży szkolnej (szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) z obszarów wiejskich i małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców), w szczególności do tzw. kultury wysokiej oraz zwiększenie ich wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego, na poziomie lokalnym lub ogólnopolskim. Budżet konkursu wynosi 500 000 zł. Wartość pojedynczego grantu to 15 000 zł.

pobierzdo góry do góry

20.06.2016 r.

Stypendia: Nowe technologie dla dziewczyn.

30 czerwca kończy się nabór do drugiej edycji programu Nowe technologie dla dziewczyn - pierwszego w Polsce programu stypendialnego dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami.

Inicjatywa ma na celu zainteresowanie młodych kobiet branżą nowych technologii oraz kierunkami studiów, które wiążą się z ich tworzeniem. Celem programu jest udzielenie utalentowanym maturzystkom i studentkom wsparcia w nauce oraz w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej w branży technologicznej. Spożytkowanie wielkiego potencjału kobiet w kluczowym dla cywilizacji obszarze nowych technologii jest warunkiem koniecznym dla jej rozwoju. Program stypendialny obejmuje w tym roku wszystkie uczelnie techniczne w Polsce.

pobierzdo góry do góry

20.06.2016 r.

Rycerski Taczów – Relacja z Festynu Rodzinnego Rycerze Bogurodzicy

W niedzielę 19 czerwca Taczów został „opanowany” przez wojska rycerskie i tłumy publiczności, którzy przybyli uczestniczyć w kolejnej edycji Festynu Rodzinnego „Rycerze Bogurodzicy”. W wydarzeniu zorganizowanym w rodzinnej miejscowości słynnego rycerza doby średniowiecza – Mikołaja Powały uczestniczyła również Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” – prowadząc punkt informacyjny – w którym udzielała informacji o Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, jak również propagowała walory turystyczne i kulturalne obszaru LGD rozdają nieodpłatne broszury promocyjne i publikacje.

Taczów to miejsce, które od kilku lat coraz mocnie zarysowuje się na mapie wydarzeń i atrakcji turystycznych Mazowsza. To tutaj od kilku lat z inicjatywy Wójta gminy Zakrzew – Sławomira Białkowskiego – realizowana jest koncepcja budowy Parku Historycznego „Rycerze Bogurodzicy”, w ramach której utworzono Muzeum Etosu Rycerskiego, wybudowano replikę dioramy „Bitwa pod Grunwaldem”, kaplicę Bogurodzicy, kompozycję rzeźbiarską „Rycerze Bogurodzicy”, a w tym roku do użytku oddano Kuźnię u Powały.

pobierzdo góry do góry

21.06.2016 r.

Siatkarska Przysucha zaprasza na Lewiatan Beach Ball Przysucha – Eliminacje Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej.

Ostatni weekend czerwca w Przysusze będzie stał pod znakiem walki na piaszczystych boiskach do siatkówki plażowej, które umiejscowione zostaną nad zalewem Topornia. To tutaj rozegrany zostanie turniej Lewiatan Beach Ball Przysucha, turniej, który jest jedną z eliminacji do mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn.

Turniej w Przysusze z roku na rok rozwija się coraz bardziej, a organizatorzy zmagań w stu procentach wykorzystują doświadczenia z lat poprzednich. To sprawia, że zawody Beach Ball stają się coraz lepszym i poważniejszym widowiskiem, które przyciąga nie tylko najlepszych krajowych siatkarzy plażowych, którzy chętnie przyjeżdżają do Przysuchy, ale także kibiców oraz partnerów. Tegoroczne zawody organizowane nad zalewem Topornia otrzymały od Polskiego Związku Piłki Siatkowej trzy gwiazdki – co oznacza wzrost rangi turnieju w porównaniu z rokiem ubiegłym.

pobierzdo góry do góry

22.06.2016 r.

Folkowe i taneczne Jarmarki Skrzyneckie już w niedzielę. Uroczystości 950 lecia powstania Skrzynna.

Serdecznie zapraszamy Państwa w niedzielę – 26 czerwca 2016 r. do Skrzynna, gdzie odbędzie się trzecia edycja Jarmarków Skrzyneckich, połączona z obchodami 950 lecia powstania Skrzynna i 1050 lecia chrztu Polski. Wystąpią liczne kapele i zespoły ludowe, oraz wykonawcy muzyki dance.

Wydarzenie organizowane przez Lokalne Stowarzyszenie Kobiet ze Skrzynna we współpracy z Wójtem Gminy Wieniawa – Krzysztofem Sobczakiem ma na celu aktywizację społeczności lokalnej, oraz promocję bogatego dziedzictwa kultury ludowej Gminy Wieniawa. Tegoroczna edycja połączona będzie z uroczystymi obchodami 950 lecia powstania Skrzynna.

pobierzdo góry do góry

22.06.2016 r.

Do końca czerwca Kulczyk Foundation czeka na wnioski o granty.

Jest czas do 30 czerwca do godz. 23.59. Wtedy kończy się nabór wniosków o granty od Kulczyk Foundation. Można zdobyć do 25 tys. zł pod warunkiem, że projekt przedsięwzięcia społecznego będzie uzasadniony i obiecujący, jeśli chodzi o skuteczność, efektywność oraz możliwości ewaluacji.

pobierzdo góry do góry

23.06.2016 r.

Zapraszamy na Melanż historyczny do Wawrzyszowa. Niedziela – 26 czerwca 2016 r.

Impreza odbędzie się na placu przed budynkiem po byłej szkole w Wawrzyszowie. W programie zaplanowano prezentacje grupy rekonstrukcyjnej, wspomnienia kombatantów, występ kapeli Jana Wochniaka z Kłudna, występy muzyków regionalnych, zabawy i animacje dla dzieci i dorosłych, poczęstunek, oraz konkursy z nagrodami.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu pt. „Melanż historyczny” finansowanego ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” - Mazowsze Lokalnie realizowanego przez Fundację Funduszu Współpracy, Stowarzyszenie Boris oraz Stowarzyszenie „Europa i My” – polegającego na promocji historii, kultury, kultywowania pamięci o wydarzeniach z okresu II wojny światowej związanej z Wawrzyszowem.

pobierzdo góry do góry

24.06.2016 r.

Bierwieccy Poszukiwacze Kultury.

„Poszukiwacze Kultury” to nazwa projektu, który realizowany jest w miejscowości Bierwce z gminy Jedlińsk przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic oraz Grupę nieformalną Bierwieccy odkrywcy kultury. Otrzymał on dofinansowanie ze środków „Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My w okresie od 1 czerwca do 30 września 2016 roku. Partnerem wspierającym projekt jest Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”.

pobierzdo góry do góry

24.06.2016 r.

Skuteczne NGOsy – nowy projekt LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

W lipcu nasze stowarzyszenie przystąpi do realizacji nowego projektu skierowanego do członków organizacji pozarządowych, osób indywidualnych - liderów środowisk wiejskich, przedstawicieli grup nieformalnych/grup inicjatywnych działających w środowisku wiejskim. Projekt „Skuteczne NGOsy – rozwój wiejskich organizacji pozarządowych” skierowany jest do osób dorosłych, mieszkańców gmin wiejskich i miejsko – wiejskich powiatu: przysuskiego, radomskiego, zwoleńskiego, którzy z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem nowych, uzupełnianiem lub podwyższaniem swoich kwalifikacji i umiejętności społecznych.

pobierzdo góry do góry

27.06.2016 r.

Powitanie Lata w Domaniowie. 3 lipca 2016 r.

3 lipca odbędzie się jubileuszowa – 10 edycja Festynu „Powitanie Lata w Domaniowie” połączona z zawodami Wake GP, w których rywalizować będą najlepsi zawodnicy w wakebordingu. Imprezę organizuje Starostwo Powiatowe w Radomiu, wspólnie ze Gminą Przytyk - mając na celu promowanie walorów turystycznych naszego regionu.

pobierzdo góry do góry

27.06.2016 r.

Folkowe i taneczne Jarmarki Skrzyneckie. Uroczystości z okazji 950 lecia powstania Skrzynna.

Skrzynno to jedna z najstarszych miejscowości położonych w naszym regionie, które w tym roku obchodzi 950 lecie powstania. Z tej okazji organizowane corocznie przez Wójta Gminy Wieniawa – Krzysztofa Sobczaka oraz Lokalne Stowarzyszenie Kobiet w Skrzynnie - Jarmarki Skrzyneckie zostały połączone z uroczystymi obchodami 950 lecia powstania Skrzynna i 1050 lecia chrztu Polski.

Tradycja jarmarków w Skrzynnie sięga czasów średniowiecznych, kiedy to na mocy przywilejów królewskich, ówczesne miasto otrzymało prawo organizowania targów, które odbywały się kilka razy w roku. Jarmarki to również tradycja i kultura ludowa, występy licznych zespołów, pokazy rękodzieła.

pobierzdo góry do góry

28.06.2016 r.

Najlepsi siatkarze zawitali do Przysuchy. Relacja z Lewiatan Beach Ball

W zorganizowanych w ubiegły weekend – od piątku 24 czerwca do niedzieli 26 czerwca eliminacjach mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Lewiatan Beach Ball Przysucha wystąpili najlepsi polscy siatkarze, pokazując, że w Przysusze doczekaliśmy się jednej z najlepszych imprez siatkarskich w kraju.

pobierzdo góry do góry

28.06.2016 r.

W weekend zapraszamy do Jedlińska na Zlot Motocyklowy The Irons Party!

Proponujemy Państwu kolejną propozycję spędzenia najbliższego weekendu na terenie naszych gmin. Tym razem zapraszamy nie tylko miłośników jazdy na jednośladach do Jedlińska na V Ogólnopolski Zlot Motocyklowy Irons Party. W ramach imprezy przewidziano wiele atrakcji, park maszyn, konkursy dla odważnych, pokazy jazdy ekstremalnych oraz koncerty zespołów takich jak Big Cyc, Alicetea, Also-Ran, Smoki, Zgład.

Szczegółowe informację znajdą Państwo na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

pobierzdo góry do góry

29.06.2016 r.

Razem dla Radomki członkiem Polskiej Sieci LGD.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Polska Sieć LGD – to organizacja której celem jest budowanie platformy współpracy i wymiany doświadczeń między lokalnymi grupami działania oraz ich sieciami regionalnymi, a także innymi organizacjami i osobami związanymi z realizacją podejścia LEADER oraz pozostałych osi Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Podejmowane działania cechują się oddolnością, wspieraniem partnerstwa i innowacyjnego podejścia w procesie kształtowania rozwoju obszarów wiejskich. A od czerwca 2016 r. w strukturach tej organizacji zasiada Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” – reprezentowana przez Prezesa Cezarego Adama Nowek, który wybrany został również członkiem Komisji Rewizyjnej PS LGD.

pobierzdo góry do góry

29.06.2016 r.

Środa z Funduszami dla osób zakładających firmę.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

6 lipca w godzinach od 10.00 do 13.15 Lokalny Punkt Informacyjny w Radomiu – Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych organizuje spotkanie informacyjne pn. „Środa z Funduszami dla osób zakładających firmę”.

Do udziału w spotkaniu, zaproszeni są wszyscy, którzy są zainteresowani pozyskaniem funduszy na założenie działalności gospodarczej i chcieliby uporządkować informacje w tym zakresie. Podczas spotkań, które poprowadzą specjaliści ds. Funduszy Europejskich, przedstawione zostaną najważniejsze założenia, zasady i cele wykorzystywania środków unijnych w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.

pobierzdo góry do góry

05.06.2016 r.

Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej w Radomiu.

Już w tym tygodniu Radom po raz kolejny będzie miał zaszczyt gościć najlepszych pilotów na świecie. Od 4 sierpnia na lotnisku w Sadkowie rozgrywane zostaną Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced. Na zawodach zaprezentuje się ponad 70 zawodników z 18 państw. Będą między innymi piloci z krajów, które nigdy nie pokazywały się w takich mistrzostwach - z Gwatemali, Hong - Kongu i Brazylii. Pierwsi zagraniczni piloci - Rosjanie są już w Radomiu i trenują na Piastowie. W tym roku z szansami na medale jest wyjątkowo silna reprezentacja Polski z dwoma pilotami reprezentującymi Aeroklub Radomski.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.