Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13194274


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Czerwiec 201402.06.2014 r.

Rycerski Taczów zaprasza!

Festyn Rycerski Rycerze Bogurodzice w Taczowie

Już po raz szósty Wójt i Rada Gminy Zakrzew zapraszają na Festyn Rodzinny „Rycerze Bogurodzicy”, który odbędzie się w dniu 8 czerwca 2014 r. w Taczowie.

Impreza odbędzie się w Taczowie, gdzie w 2010 roku oddano do użytku kompleks związany z Mikołajem Powałą - słynnym rycerzem i mężem stanu, który odegrał znaczącą rolę w Bitwie pod Grunwaldem. Podczas tegorocznej imprezy czeka na nas wiele atrakcji.

pobierzdo góry do góry

02.06.2014 r.

Promocja produktów lokalnych i regionalnych przez Lokalną Grupę Działania Razem dla Radomki.

Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” wyda w III kwartale tego roku dwie publikacje dotyczące produktów tradycyjnych i regionalnych obszaru LGD „Razem dla Radomki” oraz szlaku kulinarnego naszego regionu. Publikacje przygotowywane są w ramach realizacji projektu „Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną”.

Zapraszamy producentów, przetwórców, dystrybutorów żywności, rolników do zgłaszania oferty swoich produktów drogą pocztową do siedziby LGD „Razem dla Radomki” lub na adresy e- mailowe promocja@razemdlaradomki.pl, multicel@razemdlaradomki.pl, Bezpłatnie zaprezentujemy Państwa produkty we wspomnianych publikacjach. Prosimy o opisy produktów, proces wytwarzania, producenta, zdjęcia, dodatkowe opisy itp.

pobierzdo góry do góry

03.06.2014 r.

Zachęcamy do lektury 49 numeru Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia Razem dla Radomki

Biuletyn LGD Razem dla Radomki

Przedstawiamy najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego „Razem dla Radomki”, za pomocą którego staramy się zaprezentować Państwu najciekawsze wydarzenia związane z działalnością naszego stowarzyszenia. W publikacji nie zabraknie oczywiście informacji z życia naszych gmin, oraz zaproszenia na czerwcowe imprezy i wydarzenia kulturalne.

W bieżącym numerze przedstawiamy nasz nowy projekt „Zderzenie pokoleń - seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej”. Jest to inicjatywa skierowana dla seniorów i młodzieży z gminy Jedlińsk, Przytyk i Wieniawa, w ramach której przewidujemy realizację szeregu inicjatyw kulturalnych – umożliwiających konfrontacje spojrzeń, wymianę doświadczeń i umiejętności osób w różnym wieku, a także działania wokół nowych technologii. Opowiemy o naszych nowych inicjatywach, przedstawimy relację z Andrzejek Folkowych, które odbyły się dwa tygodnie temu w Bieniędzicach, a także zaprosimy Was na imprezy czerwcowe, które odbędą się na terenie „naszych gmin”. Nie zabraknie informacji o Dniach Kolbergowskich, imprezie o której opowie nam Jerzy Kwaśniewski – Prezes Towarzystwa Kulturalnego im. Oskara Kolberga w Przysusze – organizatora wydarzenia.

pobierzdo góry do góry

04.06.2014 r.

25 lat wolnej Polski

Dzień Flagi

Dziś, w dzień 4 czerwca przypada 25. rocznica wolnych wyborów w Polsce. W 1989 roku Polacy wybrali 460 posłów oraz 100 senatorów. Premierem został Tadeusz Mazowiecki.

Głosowanie, które odbyło się 25 lat temu, przyniosło zwycięstwo solidarnościowej opozycji oraz porażkę komunistycznej władzy. Druga tura wyborów miała miejsce 18 czerwca. Wybory były przełomowym wydarzeniem, doprowadziły do powstania całkowicie nowej sytuacji politycznej w kraju.

pobierzdo góry do góry

05.06.2014 r.

O Dniach Kolbergowskich - rozmowa z Jerzym Kwaśniewskim, organizatorem wydarzenia.

Jerzy Kwaśneiwski

Zachęcamy do lektury rozmowy przeprowadzonej z Jerzym Kwaśniewskim, Prezesem Towarzystwa Kulturalnego im. Oskara Kolberga w Przysusze – organizatorem Dni Kolbergowskich, Członkiem Rady Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, na temat niedzielnej - 55 edycji święta „wiejskich jazzmanów” w Przysusze.

pobierzdo góry do góry

05.06.2014 r.

Dotacje do 40 tysięcy na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Kapitał Ludzki

Filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Radomiu rozpoczyna realizację projektu „Radomski Biznes V" w ramach Działania 6.2 "Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – w ramach którego możliwe będzie uzyskanie wsparcia finansowanego na rozpoczęcie działalności gospodarczej w kwocie do 40 tyś. zł. Zgłoszenia kandydatów do udziału w projekcie będą przyjmowane od 9 do 23 czerwca 2014 roku.

Projekt „Radomski Biznes V" skierowany jest do 34 osób nieaktywnych zawodowo (w tym bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy). Wśród uczestników będzie 18 osób bezrobotnych (zarejestrowanych) i 16 nieaktywnych zawodowo (niezarejestrowanych w PUP). Ponadto, 50 proc. uczestników będą stanowiły kobiety, a co najmniej 30 proc. - osoby do 25 roku życia, niezatrudnione, które nie pracują i nie uczestniczą w kształceniu lub szkoleniu.

pobierzdo góry do góry

06.06.2014 r.

Zapraszamy na Dni Przysuchy i Dni Kolbergowskie już w ten weekend . 7 i 8 czerwca 2014 r.

Przysucha – rodzinne miasta Oskara Kolberga – co roku w pierwszy weekend czerwca przyciąga liczne grono widzów, którzy przyjeżdżają tutaj na organizowane wydarzenia kulturalne. Sobota – to „Dni Przysuchy” impreza na której prezentują się ogólnopolskie gwiazdy estrady. Niedziela – to dzień „Dni Kolbergowskich” podczas którego możemy podziwiać autentycznych muzyków wiejskich, którzy uczestniczą w Mazowieckiem Przeglądzie Folkloru. Na wydarzenia zapraszają Urząd Miasta i Gminy Przysucha, Dom Kultury w Przysusze, Towarzystwo Kulturowe im. Oskara Kolberga oraz nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, które od 5 lat jest współorganizatorem imprez.

pobierzdo góry do góry

06.06.2014 r.

Zapraszamy do udziału w projekcie: Zderzenie pokoleń – młodzi i seniorzy na rzecz edukacji kulturowej.

Zderzenie pokoleń – młodzi i seniorzy na rzecz edukacji kulturowej

Rozpoczęliśmy rekrutację uczestników do projektu „Zderzenie pokoleń – seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Jest to inicjatywa realizowana na terenie gmin Jedlińsk, Przytyk i Wieniawa - w ramach której utworzymy trzy nieformalne Uniwersytety Kultury, dzięki którym chcemy zainspirować „seniorów” oraz młodzież do aktywnego udziału w życiu kulturalnym, społecznym, pomóc rozwinąć ich pasje. Do udziału w projekcie zapraszamy mieszkańców gmin: Jedlińsk, Przytyk, Wieniawa w dwóch kategoriach wiekowych: osoby które ukończyły 60 rok życia (w liczbie 30 os.) oraz dzieci i młodzież w wieku do 18 roku życia (w liczbie 18 os.)

pobierzdo góry do góry

06.06.2014 r.

Wyślij kartkę zapraszającą na pojedynek Rycerzy Bogurodzicy

testowy obrazek

Zachęcamy do wysyłania kartek promujących lub zapraszających na Rycerzy Bogurodzicy w Taczowie. Jednocześnie zapraszamy 8 czerwca 2014 r. na już 6 edycję festynu. Czeka na nas moc atrakcji.

pobierzdo góry do góry

09.06.2014 r.

Piknik artystyczny w Muzeum Gombrowicza

Piknik artystyczny w Muzeum Gombrowicza

„Apetyt na Gombrowicza” nie słabnie: w dniach 13 i 14 czerwca we Wsoli kolejna odsłona pikniku artystycznego, organizowanego przez Muzeum Witolda Gombrowicza we współpracy z Gminą Jedlińsk. Program imprezy bogaty jak co roku i jak co roku adresowany do szerokiej publiczności: spektakl muzyczny Natalii Sikory, koncerty Natalii Przybysz oraz Piotra Bukartyka, a także monodram Gombrowiczowski przygotowany przez teatr Scena TAM2.

pobierzdo góry do góry

10.06.2014 r.

Festyn Rodzinny Rycerze Bogurodzicy w Taczowie

Festyn Rodzinny Rycerze Bogurodzicy w Taczowie

Już po raz szósty mieliśmy okazję bawić się na imprezie plenerowej Rycerze Bogurodzicy organizowanej w Taczowie. Stowarzyszenie LGD "Razem dla Radomki" również i tym razem uczestniczyło w imprezie promując turystykę regionalną oraz aktualne projekty.

Festyn upamiętnia zasługi słynnego rycerza pochodzącego właśnie z Taczowa - Mikołaja Powałę. Cała impreza utrzymana jest w klimacie średniowiecznego grodu rycerskiego, przez co większość atrakcji nawiązuje do tego okresu w dziejach, tworząc niezwykły klimat rodem z powieści historycznych.

pobierzdo góry do góry

10.06.2014 r.

Rowerowy Zlot Gwiaździsty w Domaniowie. Zapraszamy!

Rowerowy Zlot Gwiaździsty w Domaniowie

Związek Gmin Radomka serdecznie zaprasza miłośników podróżowania jednośladami na XI Rowerowy Zlot Gwieździsty który odbędzie się 13.06.2014 r. Rowerzyści wyruszają z terenu 6 gmin tj. Jedlińska, Przysuchy, Przytyka, Wieniawy, Wolanowa, Zakrzewa oraz z Radomia aby spotkać się na pikniku nad zalewem w Domaniowie.

Rowerowy Zlot Gwieździsty integruje środowiska gminne Związku, przybliża walory turystyczne gmin oraz popularyzuje kolarstwo jako jedną z form rekreacji ruchowej oraz środek bezpiecznego i ekologicznego transportu. Promuje utworzoną w 2004 roku sieć 287 km turystycznych szlaków rowerowych, które znajdują się na terenie Związku.

pobierzdo góry do góry

11.06.2014 r.

Konkurs grantowy – Fundusz społeczny Notariatu.

Fundusz Notariatu

Do 15 lipca możemy składać wnioski o dofinansowanie w ramach III edycji konkursu grantowego Funduszu Społecznego Notariatu. Celem konkursu jest po raz kolejny wyłonienie najciekawszych projektów poświęconych walce z wykluczeniem społecznym dzieci i młodzieży.

Fundusz Społeczny Notariatu zaprasza organizacje pozarządowe, które: uzyskały osobowość prawną na co najmniej 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku aplikacyjnego, działają nie dla osiągnięcia zysku (nonprofit) lub z przeznaczeniem wygenerowanych środków na cele statutowe (not-for-profit).

pobierzdo góry do góry

11.06.2014 r.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach e-learningowych! Dla najaktywniejszych uczestników zorganizowane zostaną wyjazdy studyjne!

Szkolenia - Multicel

Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”, zaprasza mieszkańców gmin Jedlińsk, Przysucha, Przytyk, Wolanów, Wieniawa i Zakrzew oraz wszystkie zainteresowane osoby do udziału w bezpłatnych szkoleniach realizowanych w ramach projektu „Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej”.

Szkolenia prowadzone będą w ramach następujących zagadnień: Fotowoltaika i energia odnawialna, Oskar Kolberg- życie i twórczość, Język angielski-poziom podstawowy, Język niemiecki-poziom podstawowy, Obsługa komputera-poziom średniozaawansowany.

pobierzdo góry do góry

12.06.2014 r.

Przysucha zaczarowana folklorem.

Dni Kolbergowskie 2014 - Zespół Pieśni I Tańca Lublin

W minioną niedzielę Przysucha po raz kolejny, dzięki organizowanym tam wydarzeniom stała się na ten jeden dzień stolicą polskiej kultury ludowej. Tegoroczna edycja Dni Kolbergowskich była wyjątkowa. Nie tylko za sprawą symbolicznej 55 edycji, ale przede wszystkim z uwagi na obchodzony Rok Oskara Kolberga.

Przysucha to miasto gdzie dokładnie 200 lat temu na świat przyszedł wybitny folklorysta, etnograf, kompozytor – Oskar Kolberg, który zgodnie z uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej jest oficjalnym patronem roku 2014. Kolberg wzrastał w cieniu Fryderyka Chopina, który był rówieśnikiem i przyjacielem jego brata. Mimo że ostatecznie poświęcił się działalności etnograficznej, pozostawił po sobie spory dorobek kompozytorski - utwory romantyczne, opery, ale również utwory inspirowane motywami ludowymi. Dzięki swoim pracom etnograficznym, w których wykazał się skrupulatnością i dokładnością, przyczynił się do zachowania dziedzictwa kulturowego wielu regionów. Rodzimą kulturę ludową zawarł w monumentalnym dziele "Lud. Jego zwyczaje, sposób życia, mowa, podania, przysłowia, obrzędy, gusła, zabawy, pieśni, muzyka i tańce". Za życia udało mu się opublikować 33 tomy tej monografii.

pobierzdo góry do góry

12.06.2014 r.

Ławeczka z Kolbergiem odsłonięta. Kolejna inicjatywa zrealizowana przy wsparciu środków finansowych z LGD „Razem dla Radomki”

 Odsłonięcie Ławeczki Kolberga

W niedzielne popołudnie – 8 czerwca, w Przysusze, podczas obchodów Dni Kolbergowskich odsłonięta została rzeźba „Ławeczka Kolberga”, która współfinansowana została ze środków Unii Europejskiej, przekazanych przez LGD „Razem dla Radomki” w ramach działania „Małe Projekty” Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Autorem pomnika jest radomski rzeźbiarz – Marek Szczepanik.

Jubileusz organizowanej co roku w Przysusze imprezy zbiegł się teraz z ogłoszonym przez sejm Rokiem Oskara Kolberga. Ławeczka, która stanęła na głównym rynku w Przysusze powstała z inicjatywy dyrektora Domu Kultury – Mirosława Pilipczuka. Sfinansowana została ze środków Gminy i Miasta Przysucha przy wsparciu ze środków przekazanych przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” w ramach działania „Małe Projekty” Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

pobierzdo góry do góry

13.06.2014 r.

Gombrowicz już dziś zaprasza na Apetyt!

Piknik artystyczny w Muzeum Gombrowicza

„Apetyt na Gombrowicza” nie słabnie: w dniach 13 i 14 czerwca we Wsoli kolejna odsłona pikniku artystycznego, organizowanego przez Muzeum Witolda Gombrowicza we współpracy z Gminą Jedlińsk. Program imprezy bogaty jak co roku i jak co roku adresowany do szerokiej publiczności: spektakl muzyczny Natalii Sikory, koncerty Natalii Przybysz oraz Piotra Bukartyka, a także monodram Gombrowiczowski przygotowany przez teatr Scena TAM2.

pobierzdo góry do góry

16.06.2014 r.

Konkurs na rzecz edukacji globalnej. Termin składania wniosków mija 23 czerwca!

Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty do składania wniosków o dofinansowanie projektów z zakresu edukacji globalnej. Termin składania wniosków upływa 23 czerwca 2014 r.

Dla potrzeb niniejszego konkursu przez „edukację globalną” rozumie się działania edukacyjne skierowane do polskiego społeczeństwa i nawiązujące do problemów i wyzwań rozwojowych na świecie. Jest to część kształcenia obywatelskiego i wychowania, która rozszerza ich zakres przez uświadamianie istnienia zjawisk i współzależności globalnych. Głównym celem edukacji globalnej jest przygotowanie odbiorców do stawiania czoła wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości. Przez współzależności należy rozumieć wzajemne powiązania i przenikanie systemów kulturowych, środowiskowych, ekonomicznych, społecznych, politycznych i technologicznych.

pobierzdo góry do góry

16.06.2014 r.

Mundialito – turniej piłki nożnej w Wieniawie.

Mundialito – turniej piłkarski w Wieniawie

Piłka nożna od połowy zeszłego tygodnia zawładnęła nie tylko Brazylią, ale i Wieniawą, w której 18 czerwca 2014 r. odbędzie się turniej piłkarski „Mundialito 2014”, na który zaprasza Wójt Gminy Wieniawa – Witold Studziński.

Impreza odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 9.00 na obiektach sportowych KS „Chojniak” w Wieniawie, a udział w nim wezmą uczniowie klas szóstych szkół podstawowych. Zespoły zagrają w składach sześcioosobowych: pięciu graczy w polu + bramkarz. Reprezentacje szkoły mogą liczyć maksymalnie 12 zawodników.

pobierzdo góry do góry

17.06.2014 r.

Ostatnie dni rekrutacji do projektu: Zderzenie pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej.

Zderzenie pokoleń – młodzi i seniorzy na rzecz edukacji kulturowej

Przypominamy o realizowanej rekrutacji uczestników do projektu „Zderzenie pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Jest to inicjatywa realizowana na terenie gmin Jedlińsk, Przytyk i Wieniawa - w ramach której utworzymy trzy nieformalne Uniwersytety Kultury, dzięki którym chcemy zainspirować „seniorów” oraz młodzież do aktywnego udziału w życiu kulturalnym, społecznym, pomóc rozwinąć ich pasje. Do udziału w projekcie zapraszamy mieszkańców gmin: Jedlińsk, Przytyk, Wieniawa w dwóch kategoriach wiekowych: osoby które ukończyły 60 rok życia (w liczbie 30 os.) oraz dzieci i młodzież w wieku do 18 roku życia (w liczbie 18 os.)

pobierzdo góry do góry

18.06.2014 r.

Wielki Finał Wędrownego Uniwersytetu Tradycji

Wielki Finał Wędrownego Uniwersytetu Tradycji

W dniach 23-24 maja 2014 roku na terenie gmin Rusinów i Potworów odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Wędrowny Uniwersytet Tradycji” prowadzonego przez Stowarzyszenie „Tratwa” z Olsztyna oraz animatorów i pasjonatów muzyki tradycyjnej z całej Polski. Projekt realizowany był z dziećmi i młodzieżą z południowego Mazowsza.

Celem Wędrownego Uniwersytetu Tradycji było wypracowanie modelu edukacji nieformalnej w zakresie poznawania lokalnej kultury tradycyjnej przy wykorzystaniu współczesnych środków wyrazu artystycznego. Działania te miały przyczynić się do podtrzymania ciągłości lokalnych tradycji poprzez inicjację i wspieranie procesu odkrywania i poznawania bogactw miejscowej kultury przez dzieci i młodzież.

pobierzdo góry do góry

18.06.2014 r.

Ogłoszenie o naborze trenerów do projektu: Zderzenie pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej.

Zderzenie Pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” w związku z rozpoczęciem realizacji nowego projektu pn. „Zderzenie pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej” finansowanego w ramach na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 poszukuje trenerów do pracy w charakterze: Trener - warsztaty z zakresu obsługi komputera pt. „Komputer i Internet nie tylko dla Seniorów” , Trener - warsztaty z zakresu fotografii, nagrywania filmów multimedialnych i ich cyfrowej obróbki, Trener – fitness, Trener – Warsztaty gry na instrumentach perkusyjnych, Trener – Warsztaty tańca współczesnego i tradycyjnego, Trener – Warsztaty kulinarne.

pobierzdo góry do góry

18.06.2014 r.

Informacja

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Informujemy, iż Biuro Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "Razem dla Radomki" w dniu 20 czerwca (piątek) będzie nieczynne. Za niedogodności przepraszamy. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu w poniedziałek!

pobierzdo góry do góry

23.06.2014 r.

Wieniawa zaprasza na Festyn: Spotkajmy się na imieninach u Jana Kochanowskiego.

Festyn w Wieniawie

Już jutro odbędzie się Festyn Rodzinny „Spotkajmy się na imieninach u Jana Kochanowskiego” – stanowiący podsumowanie projektu, który został współfinansowany ze środków Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” dla działania „Małe Projekty” Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W programie imprezy przewidziano gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, występ zespołu ludowego „Zakrzewiaki”, zespołu muzycznego MIX Band, spektakl teatralny dla dzieci, oraz występ kabaretu CHYBA. Dla wszystkich uczestników zagwarantowano dodatkowe bezpłatne atrakcje: dmuchaną zjeżdżalnie, rodzinne rozgrywki sportowe, malowanie twarzt, poczęstunek, Quiz o Janie Kochanowskim, Konkurs wiedzy o samorządzie lokalnym.

pobierzdo góry do góry

24.06.2014 r.

Bezpłatne szkolenia e-learningowe projektu MultiCEL. Ostatnie dni zgłoszeń!

Szkolenia - Multicel

Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”, zaprasza mieszkańców gmin Jedlińsk, Przysucha, Przytyk, Wolanów, Wieniawa i Zakrzew oraz wszystkie zainteresowane osoby do udziału w bezpłatnych szkoleniach realizowanych w ramach projektu „Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej”.

Szkolenia prowadzone będą w ramach następujących zagadnień: Fotowoltaika i energia odnawialna, Oskar Kolberg- życie i twórczość, Język angielski-poziom podstawowy, Język niemiecki-poziom podstawowy, Obsługa komputera-poziom średniozaawansowany.

pobierzdo góry do góry

25.06.2014 r.

Powitanie Lata w Domaniowie

Zapraszamy w pierwszy weekend lipca nad zalew w Domaniowie, gdzie tradycyjnie powitamy lato. Imprezę organizuje Starostwo Powiatowe w Radomiu, wspólnie ze Związkiem Gmin Radomka. To już ósma edycja festynu rodzinnego, którego głównym celem jest promowanie regionu i walorów turystycznych regionu.

VIII Festyn Rodzinny odbędzie się na plaży w Wólce Domaniowskiej. Wydarzenie rozpocznie o godzinie 13.15 występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Przytyka. W godzinach wieczornych zaprezentują się zespoły Cassino i After Party. Uczestnicy wybiorą również Miss Lata Ziemi Radomskiej, a także będą mogli kibicować zawodnikom startującym w Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – dla których przygotowano spektakl teatralny „Poezja uczy, poezja bawi, zabawy i gry animacyjne.

pobierzdo góry do góry

26.06.2014 r.

Konkurs grantowy Funduszu Notariatu. Termin składania wniosków mija 15 lipca 2014 r.

Fundusz Notariatu

Do 15 lipca możemy składać wnioski o dofinansowanie w ramach III edycji konkursu grantowego Funduszu Społecznego Notariatu. Celem konkursu jest po raz kolejny wyłonienie najciekawszych projektów poświęconych walce z wykluczeniem społecznym dzieci i młodzieży.

Fundusz Społeczny Notariatu zaprasza organizacje pozarządowe, które: uzyskały osobowość prawną na co najmniej 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku aplikacyjnego, działają nie dla osiągnięcia zysku (nonprofit) lub z przeznaczeniem wygenerowanych środków na cele statutowe (not-for-profit).

pobierzdo góry do góry

27.06.2014 r.

III Ogólnopolski Zlot Motocyklowy The Irons Party w Jedlińsku. 4-6.07.2014 r.

III Ogólnopolski Zlot Motocyklowy The Irons Party w Jedlińsku

W pierwszy weekend lipca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedlińsku odbędzie się trzeci Ogólnopolski Zlot Motocyklowy The Irons Party. W ramach wydarzenia zaplanowano dla uczestników wiele atrakcji, park maszyn, konkursy dla odważnych, pokazy jazdy ekstremalnych. Tym razem jako gwiazdy imprezy zagrają zespoły Cree z Sebastianem Riedlem oraz KSU. Zapraszamy wszystkich serdecznie!!!

pobierzdo góry do góry

30.06.2014 r.

Przypominamy. Dziś mija termin realizacji szkoleń na platformie e-learningowej projektu: Multicel

Szkolenia - Multicel

Informujemy, iż dziś mija ostatni dzień w którym mogą Państwo wziąć udział i wypełnić bezpłatne szkolenia e-learningowe realizowane w ramach projektu „Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej”. Szkolenia prowadzone są w ramach następujących zagadnień: Fotowoltaika i energia odnawialna, Oskar Kolberg- życie i twórczość, Język angielski-poziom podstawowy, Język niemiecki-poziom podstawowy, Obsługa komputera-poziom średniozaawansowany.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.