Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13193950


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Czerwiec 201205.06.2012 r.

Rekrutacja Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

Już po raz 30. Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci szuka utalentowanych dzieci do swojego programu pomocy wybitnie zdolnym. Na nowe zgłoszenia organizacja czeka do 15 czerwca 2012.

W roku szkolnym 2011/2012 stowarzyszenie przyjęło do programu 548 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ze wszystkich 16 województw. Wśród nich jest 354 młodych naukowców, 138 muzyków,33 plastyków i 23 tancerzy. 112 osobom przyznano status stypendysty, w tym 54 - po raz pierwszy.

Fundusz zapewnia bezpłatny udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników najlepszych polskich uczelni i instytutów PAN, takich jak: obozy naukowe, warsztaty i staże badawcze, seminaria. Organizuje warsztaty muzyczne i plastyczne, koncerty i wystawy. Wysyła stypendystów na obozy zagraniczne. Pomaga też finansowo w realizacji działań służących rozwojowi, np. w udziale w muzycznych kursach mistrzowskich czy konkursach międzynarodowych.

Co roku Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci otacza opieką finansową oraz merytoryczną ponad pół tysiąca zdolnych dzieci – uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wśród stypendystów są osoby o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, technicznych, ale także plastycznych, baletowych i muzycznych. Fundusz aranżuje kompletny cykl zajęć merytorycznych, sprzyjających doskonaleniu uzdolnień specjalnych oraz spotkania, kształtujące umiejętności interpersonalne oraz służące rozwojowi ogólnemu.

pobierzdo góry do góry

06.06.2012 r.

Zapraszamy na Rycerzy Bogurodzicy do Taczowa. 10.06.2012 r.

Rycerze Bogurodzicy 2012

Wójt i Rada Gminy Zakrzew zapraszają na imprezę plenerową zatytułowaną „Rycerze Bogurodzicy” która odbędzie się w najbliższą niedzielę – 10 czerwca w Taczowie.

Impreza odbędzie się w Taczowie, gdzie w 2010 roku oddano do użytku kompleks związany z Mikołajem Powałą z - słynnym rycerzem i mężem stanu, który odegrał znaczącą rolę w Bitwie pod Grunwaldem. Podczas tegorocznej imprezy czeka na nas nie mniej atrakcji. Początek zaplanowana na godzinę 12.00. Po Mszy świętej nastąpi odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej. Od godziny 13.15 rozpocznie się Turniej Rycerski, podczas którego obejrzeć będziemy mogli pokazy musztry paradnej i bojowej wojsk królewskich, kawaleryjskie gonitwy rycerskie, turniej łucznicy i kusznicy. Od 16.00 organizatorzy przygotowali koncerty dla uczestników tego niezwykłego wydarzenia. Wystąpią zespoły Skaner i Mikstura.

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w uroczystościach.

pobierzdo góry do góry

11.06.2012 r.

Rycerze Bogurodzicy w Taczowie 2012

Rycerze, walki, potyczki oraz zespoły muzyczne Skaner i Mikstura dostarczyły nie lada atrakcji uczestnikom wczorajszego pikniku rycerskiego „Rycerze Bogurodzicy” organizowanego już po raz czwarty w podradomskim Taczowie (gmina Zakrzew), gdzie w 2010 roku oddano do użytku kompleks związany z Mikołajem Powałą – słynnym rycerzem i mężem stanu, który odegrał znaczącą rolę w bitwie pod Grunwaldem.

Impreza rozpoczęła się mszą świętą o godzinie 12.00. którą celebrował ksiądz biskup Henryk Tomasik w plenerowej Kaplicy Bogurodzicy. Godzinę później uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej zatytułowanej „Spotkanie u Powały” dokonał wójt gminy Zakrzew Sławomir Białkowski oraz wicemarszałek województwa mazowieckiego – Leszek Ruszczyk. Następnie odbyła się parada wojsk i dworu królewskiego oraz Chorągwi Rycerskich. Mogliśmy obserwować również pokaz musztry paradnej i bojowej, czy też pokazy tańca średniowiecznego w wykonaniu Bractwa Rycerskiego z Sandomierza.

W programie nie zabrakło też nauki tańca dawnego, pokazów tańca renesansowego, barokowego, pokazu walk rycerskich na szable szpady, rapiery a także bardzo widowiskowego pokazu sprawności bojowej kawalerii XIII wiecznej oraz gonitw rycerskich.

Imprezie towarzyszyło szereg atrakcji. Mogliśmy zobaczyć rzeźbiarza, który na oczach publiczności z kłody drewna tworzył rzeźbę rycerza z epoki średniowiecza. Nie zabrakło także konkursów dla dzieci i dorosłych. Starsi rywalizowali w przeciąganiu liny, podnoszeniu beczki piwa a dzieci w konkursach sprawnościowych. O godzinie 16 zagrał zespół Mikstura, a o 20.00 zespół Skaner. Na zakończenie wieczoru zaprezentował się Teatr Ognia.

Rycerze Bogurodzicy Rycerze Bogurodzicy Rycerze Bogurodzicy
Rycerze Bogurodzicy Rycerze Bogurodzicy Rycerze Bogurodzicy
pobierzdo góry do góry

12.06.2012 r.

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Razem dla Radomki – 11.06. 2012 r. – Jedlińsk.

W poniedziałek 11 czerwca w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Jedlińsku odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, podczas którego przedstawiono sprawozdania merytoryczne i finansowe Zarządu z zakresu działalności Stowarzyszenia LGD za rok 2011, sprawozdanie komisji rewizyjnej oraz omówiono i przyjęto kierunki działań Stowarzyszenia na lata 2012 – 2015 r.

Walne Zebranie zaakceptowało również projekty zmian do Lokalnej Strategii Rozwoju, oraz Statutu Stowarzyszenia. W przedmiotowych obszarach podjęto uchwały zatwierdzające przedstawione sprawozdania, ocenę Komisji Rewizyjnej, oraz udzielono absolutorium Zarządowi Stowarzyszenia.

Walne Zebranie Członków Walne Zebranie Członków Walne Zebranie Członków
Walne Zebranie Członków Walne Zebranie Członków Walne Zebranie Członków
pobierzdo góry do góry

13.06.2012 r.

Piknik Artystyczny Apetyt na Gombrowicza już w ten weekend!

Apetyt Na Gombrowicza

Muzeum Witolda Gombrowicza, Gmina Jedlińsk i Fundacja Wsola Pomost zapraszają na piąty piknik artystyczny „Apetyt na Gombrowicza”. Impreza odbędzie się w dniach 15 – 16 czerwca w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Jak zwykle podczas naszego pikniku literackie teksty łączyć się będą z dobrą muzyką. W tym roku Apetyt na Gombrowicza jest też szansą na dobre kulturalne popołudnie dla tych, których nie pasjonuje futbol i Euro koko.

W piątek o godz. 20 wydarzenie muzyczne: koncert Gaby Kulki- pianistki, wokalistki i autorki tekstów, wielokrotnie nagradzanej w przeglądach piosenek, a przez rynek muzyczny docenionej po wydaniu płyty „Hat, Rabitt”. Gaba Kulka w 2009 r. została nominowana do Paszportu Polityki, a rok później uhonorowana Fryderykiem w kategorii „Wokalista roku”. Koncert odbędzie się na scenie w plenerze, więc liczba miejsc ograniczona tylko powierzchnią parku.

W sobotę o godz.17.00 w gombrowiczowskim plenerze pojawią się fragmenty gęby: ucho, oko, nos. Spektakl „Zmysły” Teatru A3 łączy w sobie wiele teatralnych tradycji, o których aktorzy opowiedzą o godz. 18.10 podczas multimedialnego wykładu w pałacu. Ten atrakcyjny wykład prezentowany jest na stałe w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Ci, którzy wolą oddychać świeżym parkowym powietrzem, też nie będą się nudzić. Przygotowaliśmy dla nich możliwość legalnego i bezpiecznego pojedynkowania się. Przeciwnikom grającym szachami plenerowymi sekundował będzie sędzia I klasy dr Arkadiusz Kądziela. Umysły mniej ścisłe pojedynkować się mogą na miny, a to z okazji rocznicy wydania „Ferdydurke”. Przeciwnikiem dla nich będzie jeden z najbardziej znanych radomskich kabareciarzy, człowiek- mina, Michał Budzisz. Przewidujemy powołanie jury, a nawet nagrody.

O 19.00 na scenie plenerowej wystąpi zespół Amok składający się z pięknych i zdolnych aktorek: Agnieszki Judyckiej, Monika Węgiel i Katarzyny Dąbrowskiej. Kobiecemu trio o świetnych głosach towarzyszyć będą znakomici muzycy prowadzeni przez Janusza Bogackiego. Śpiewające aktorki z „Amoku” szerokiej publiczności znane są z serialu „Na dobre i na złe”, a warszawskim widzom z Teatru Współczesnego, z którym są związane. Zaprezentują nam utwory ze swojej debiutanckiej płyty.

Wieczór dopełni muzyczna biesiada przy ognisku, czyli Gombrowicz ogniem podszyty.

pobierzdo góry do góry

14.06.2012 r.

Niedzielne spotkania w Muzeum Oskara Kolberga w Przysusze

Niedzielne spotkania w Muzeum Oskara Kolberga

Muzeum Oskara Kolberga w Przysusze zaprasza na wakacyjny cykl prelekcji zatytułowany: Wokół zabytków-poznajemy powiat przysuski – propozycje wycieczek pieszych, rowerowych i samochodowych.

Już w najbliższą niedzielę 17 czerwca 2012 r. o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie poświęcone „Zabytkom urbanistyki i architektury Przysuchy” który poprowadzi dr Agnieszka Zarychta-Wójcicka.

24 czerwca 2012 r. o godzinie 11.00 przedstawione przez Radosława Gila zostaną „Zabytki architektury północnej części powiatu przysuskiego (Skrzyńsko, Sady, Potworów, Klwów, Odrzywół, Łęgonice Małe, Ossa, Rusinów, Smogorzów).

Serdecznie zapraszamy!

pobierzdo góry do góry

15.06.2012 r.

Rowerowy Zlot Gwieździsty w Domaniowie. 22 czerwca 2012 r.

Rowerowy Zlot Gwieździsty w Domaniowie

Związek Gmin „Radomka” zaprasza miłośników podróżowania na jednośladach do udziału w IX edycji Rowerowego Zlotu Gwieździstego. Rowerzyści wyruszą z terenu 6 gmin oraz z Radomia aby spotkać się na pikniku nad zalewem w Domaniowie.

Rowerowy Zlot Gwieździsty to impreza popularyzująca turystykę rowerową i promująca utworzoną w 2004 roku sieć szlaków rowerowych, liczących 287 kilometrów, które znajdują się na terenie gmin tworzących Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” tj. gminy Jedlińsk, Przysucha, Przytyk, Wieniawa, Wolanów, Zakrzew. Impreza ta integruje nie tylko środowiska gminne, ale przede wszystkim promuje walory turystyczne gmin, popularyzuje kolarstwo jako jedno z form rekreacji ruchowej oraz środek bezpiecznego transportu.

W tym roku Zlotowi towarzyszyć będzie pokaz trialu i akrobatyki w wykonaniu Lubelskiej Grupy Artystycznej, pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu zespołu ratowników z Radomskiej Stacji Pogotowania Ratunkowego, konkursy i zabawy sprawnościowe, a także konkurs organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.

Start imprezy w Domaniowie zaplanowano na godzinę 11.00. Serdecznie zapraszamy.

pobierzdo góry do góry

18.06.2012 r.

Ruszył nabór wniosków w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Różnorodność w kulturze

Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Operator Programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 - ogłosiło 15 czerwca 2012 r. nabór wniosków o dofinansowanie projektów. Wnioski można składać do 15 października 2012 r.

Obszary tematyczne, których można realizować w ramach ogłoszonego konkursu to: edukacja artystyczna i kulturalna, dziedzictwo kulturowe, muzyka i sztuki sceniczne, sztuki plastyczne i wizualne. W ramach konkursu dofinansowaniu podlegać będzie organizacja wystaw, spektakli, koncertów, festiwali (w tym filmowych) i innych wydarzeń artystycznych; wspieranie współpracy oraz wymiany artystów w zakresie m.in. sztuk plastycznych, sztuk scenicznych, muzyki, fotografii, filmu i innych; wspieranie współpracy szkół artystycznych i uczelni artystycznych; współpraca ekspertów w dziedzinie nowoczesnych technik konserwatorskich (w tym digitalizacji dóbr kultury): dokumentacji, ochrony, konserwacji i promocji dziedzictwa kulturowego, zwalczania zagrożeń dla dóbr kultury, w tym zwalczania przestępczości przeciwko zabytkom i dobrom kultury, zarządzania dziedzictwem narodowym; współpraca międzyinstytucjonalna instytucji kultury i archiwów.

Poziom dofinansowania projektów – do 90% kosztów kwalifikowanych projektu. Wymagany wkład własny – co najmniej 10% kosztów kwafilikowalnych projektu.

pobierzdo góry do góry

19.06.2012 r.

Klaster Eksport Promocja Azja (EPA) zaprasza do współpracy!

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Dostrzegając potencjał związany z eksportem i promocją polskich wyrobów i usług na rynkach azjatyckich, a w szczególności na rynku chińskim w zakresie eksportu polskiej żywności oraz uznając za wartościową koncepcję zorganizowania współpracy instytucji w Polsce w formie klastra, Polskie Centrum Logistyczne Xijiao w Szanghaju, Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur, Detal Holding Sp. z o.o. i PNO Consultants Sp. z o.o. sformułowały i zainicjowały współpracę w ramach Klastra Eksport-Promocja-Azja. Klaster działa od 13 grudnia 2011 r.

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie sieci współpracy pomiędzy producentami, dystrybutorami, jednostkami badawczymi i instytucjami z otoczenia biznesu oraz administracją dla uzyskania wartości dodanej w wyniku zintegrowanego użycia zasobów ludzkich, materialnych, finansowych i informacyjnych dla skutecznej realizacji eksportu na rynek chiński i inne rynki azjatyckie. Klaster funkcjonuje jako wspólne przedsięwzięcie Partnerów.

Partnerem Klastra może zostać instytucja, firma lub organizacja, prowadząca działalność zgodną z celem Klastra lub oferująca usługi skierowane do osób i podmiotów z zakresie Eksport-Promocja-Azja. Klaster jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza dla polskich producentów żywności, szczególnie tych, którzy mają w swojej ofercie produkty ze znakiem Poznaj Dobrą Żywność lub uczestniczą w innych programach promocyjnych pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa. Uczestnictwo w Klastrze jest oparte na zasadach dobrowolności i woli współpracy. Każdy z Partnerów Klastra uczestniczy w nim na równych prawach.

W najbliższym czasie Klaster Eksport-Promocja-Azja poza zorganizowaniem Festiwalu Polskiej Żywności oraz stałej wystawy i sprzedaży polskiej żywności w Centrum Xijiao w Szanghaju, w 2012 roku planuje zorganizowanie Konferencji „Azjatyckie Rynki Żywności - Wyzwanie i szansa dla polskich eksporterów" i zaprezentowanie polskiej oferty eksportowej żywności w ramach China Expo Poland w dniach 20-22.09.2012 roku oraz udział w misji gospodarczej na targi SIAL w Szanghaju.

pobierzdo góry do góry

20.06.2012 r.

V Ogólnopolski Konkurs Na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA zapraszają rolników prowadzących gospodarstwa w systemie rolnictwa ekologicznego do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne 2012

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: „ekologia-środowiska” i „ekologiczne gospodarstwo towarowe” – na szczeblu wojewódzkim i na szczeblu krajowym. Nabór zgłoszeń do konkursu przyjmują Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego. Do etapu krajowego przechodzą zwycięzcy z każdej kategorii w województwie.

Regulamin konkursu, karta zgłoszeń znajdują się na stronach www.ksow.pl; www.cdr.gov.pl oraz w Wojewódzkich Ośrodkach Doradztwa Rolniczego. Szczegółowe informacje udzielają właściwe dla położenia gospodarstwa Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego lub Biuro Konkursu w Radomiu tel. 48 3656941.

pobierzdo góry do góry

21.06.2012 r.

Konkurs MEN: Przyjazna adaptacja dzieci w edukacji szkolnej

ministersto edukacji narodowej

Minister Edukacji Narodowej ogłosił konkurs ofert na realizację szkolnych projektów promujących przyjazną adaptację dzieci w edukacji szkolnej. Oferty należy składać do 6 lipca 2012.

Oferty realizacji zadania mogą składać: organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie; jednostki samorządu terytorialnego prowadzące szkoły i placówki oświatowe.

Celem konkursu jest wyłonienie najkorzystniejszych ofert podmiotów, które zaplanują oraz wdrożą w przedszkolach i szkołach podstawowych projekty obejmujące prowadzenie działań o charakterze edukacyjno-informacyjno-promocyjnym pokazujących dobre praktyki w szkole podstawowej, związane z przyjaznym wdrażaniem dzieci 6-letnich do edukacji szkolnej. Maksymalna kwota dofinansowania zadania wynosi 10 000 zł.

pobierzdo góry do góry

21.06.2012 r.

Filmy przedstawiające zespoły ludowe występujące na 53 Dniach Kolbergowskich w Przysusze

Prezentujemy Państwu pierwsze z filmów przygotowanych przez nasze Stowarzyszenie podczas 53 Dni Kolbergowskich w Przysusze.Przedstawiają one występujące tego dnia dwa zespoły: Kapelę Braci Tarnowskich z Domaniowa oraz zespół Wolanianki.

Bracia Józef, Stanisław i Adam Tarnowscy z Domaniowa tworzą jedną z najlepszych kapel ludowych która na koncie ma zagranych ponad 500 wesel i niezliczoną ilość koncertów na przeglądach poświęconych muzyce ludowej. Określani mianem mistrzów teatru weselnego - zwyczajowych spektakli, które odgrywa się drugiego dnia wesela.

Zespół ludowy Wolanianki – pochodzi z Wolanowa i tworzą go uczniowie, na co dzień uczęszczający do Publicznego Gimnazjum i Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie. Mimo młodego wieku wykonawców posiada duże doświadczenie sceniczne. Warto nadmienić, iż stroje ludowe, w którym występują artyści, zostały zakupione w ramach projektu który uzyskał dofinansowanie w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez LGD „Razem dla Radomki” dla działania: „Male Projekty”.
pobierzdo góry do góry

22.06.2012 r.

Wieczór Sobótkowy - Wianki w Wieniawie

Wieczór Sobótkowy w Wieniawie

Gminny Ośrodek Kultury w Wieniawie już od 31 lat organizuje Wieczory Sobótkowe - Wianki, imprezę która jest promocją lokalnych tradycji, jak również wartości zakorzenionych w tradycjach naszych ojców i przodków. W niedzielę 24 czerwca 2012 r. nad stawami i rzeką Radomką przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wieniawie niebo rozświetli ogień sobótkowy, a woda zakwitnie od kwiatów. Tradycyjnie wieczór sobótkowy rozpocznie się o godzinie 15.00.

W programie przewidziano konkursu z nagrodami na najładniejszy wianek, konkurs muzyczny „Mikrofon dla Każdego”, występy zespołów ludowych i zespołów Dance – „Denix” oraz „Dance Project”. Organizatorzy zapewniają bazę gastronomiczną, atrakcje dla najmłodszych: śmiecholand, karuzelę, trampoliny, zamki pompowane. Nie zabraknie oczywiście uroczystego puszczania wianków, rozpalania ognisk i tradycyjnej zabawy sobótkowej. Zapraszamy!

pobierzdo góry do góry

25.06.2012 r.

Prezentacja: Gmina Jedlińsk - tu chcę żyć

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Gmina Jedlińsk, Tu chcę żyć – to tytuł prezentacji przygotowanej przez Magdę Nogalską, która zaprezentowana została podczas pierwszej Dziecięcej Sesji Rady Gminy Jedlińsk. Zachęcamy Państwa do obejrzenia prezentacji mieszkanki Obózka, która to opowiada nam o historii gminy, a także o tym dlaczego warto tu mieszkać.

Prezentację mogą Państwo obejrzeć klikając w następujący link: prezentacja

pobierzdo góry do góry

25.06.2012 r.

RadomIT zaprasza na kolejne spotkanie branży IT. 26 czerwca – Aula Politechniki Radomskiej

RadomIT

RadomIT – to cykl spotkań poświęconych internetowej przedsiębiorczości organizowany od 2009 roku. Tematyka spotkań obraca się wokół zagadnień związanych z branżą IT oraz rynkiem internetowym. Duży nacisk położony jest na promocję przedsiębiorczości, a w szczególności na promocję inicjatyw internetowych i startupów.

Najbliższym tematem spotkania będzie próba odpowiedzenia na pytania: Jak się przygotować do rozmowy z inwestorem, Jak budować i zmieniać modele biznesowe?, Jak badać czy masz pomysł na potencjał biznesowy? Na spotkaniu będą przedstawiciele Funduszu MIT, którzy mają przeznaczone 10 milionów złotych do zainwestowania w firmy związane z nowymi technologiami. Podczas spotkania prowadzona będzie również dyskusja jak budować biznes, na co uważać, co robić by faktycznie firmy generowały dochody.

Spotkanie RadomIT odbędzie się już jutro w Auli Głównej Politechniki Radomskiej, przy ul. Chrobrego 31 o godzinie 19.00. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja na oficjalnej stronie radomit.pl/rejestracja

pobierzdo góry do góry

26.06.2012 r.

Nowe umowy podpisane na realizację operacji wybranych przez LGD Razem dla Radomki w ramach działania Odnowa i Rozwój Wsi

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Samorząd Województwa Mazowieckiego w Warszawie podpisał umowy na realizację projektów wybranych przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” w zakresie Działania 4.1/413 „Odnowa i rozwój wsi” wdrażanego w ramach Osi 4 PROW 2007-2013.

Umowy zostały podpisane na realizację następujących projektów. Gmina i Miasto Przysucha – Budowa Wiejskiego Ośrodka Kultury w Kozłowcu (całkowity koszt operacji: 728 747,24 zł – wnioskowana kwota pomocy 434 199,00 zł), Gmina Jedlińsk – Budowa ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego, placu zabaw z elementami małej architektury w Czarnym Ługu (całkowity koszt operacji 802 872,72 zł, wnioskowana kwota pomocy 391 535,00 zł), Gmina Zakrzew – Budowa Centrum Wsi Zakrzew – III etap (całkowity koszt operacji 702 782,22 zł, wnioskowana kwota pomocy 287 159,00 zł).

pobierzdo góry do góry

27.06.2012 r.

Powitanie Lata w Domaniowie już w najbliższą niedzielę!

Powitanie Lata w Domaniowie

W najbliższą niedzielę, 1 lipca nad zalewem w Domaniowie tradycyjnie powitamy lato. Imprezę organizuje Starostwo Powiatowe w Radomiu wspólnie ze Związkiem Gmin Radomka. To szósty letni festyn rodzinny, którego głównym celem jest promowanie regionu oraz przybliżenie walorów gmin należących do związku.

VI Festyn Rodzinny Powitanie Lata w Domaniowie odbędzie się na plaży w Wólce Domaniowskiej. Rozpocznie ją o godzinie 14.00 występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Przytyka, a w godzinach wieczornych na scenie wystąpią zespoły Pudzian Band, Weekend i CDN.

Podczas imprezy odbędą się liczne konkursy i zabawy, między innymi przeciąganie liny i konkurs wiedzy o Powiecie Radomskim. Za zwycięstwa w poszczególnych konkursach przewidziane są atrakcyjne nagrody. Zaplanowano także wiele konkurencji sportowych i sportowo rekreacyjnych, między innymi Mistrzostwa Mieszkańców Ziemi Radomskiej w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn oraz wybory Miss Lata Ziemi Radomskiej. Dla fanów sportów wodnych zaplanowano występ gwiazdy Wakebordingu – Dunkana Zuur, oraz pokaz FLYBOARDINGU – Franka Zapaty.

Serdecznie Zapraszamy!

pobierzdo góry do góry

28.06.2012 r.

Rowery i Szachy. Wycieczka rowerowa do Muzeum Witolda Gombrowicza

Jazda z Miasta

Już w tą niedzielę, 24 czerwca Jazda z Miasta! z finałem w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Na mecie, która znajduje się w pięknym parku okalającym budynek muzeum, oprócz pysznego poczęstunku czekają na chętnych przestrzenne szachy.

Jazda z Miasta – to cykl wycieczek rowerowych organizowanych po regionie radomskim organizowany przez Bractwo Rowerowe. Tym razem uczestnicy wyprawy spotkają się za starym młynem na Pacynce, w pobliżu Dąbrowy Kozłowej by okolicznymi wioskami dojechać do Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Szykuje się więc wycieczka niezwykła zarówno pod względem zakończenia, jak i urozmaicenia trasy przejazdu - pierwsza część „terenowa” przez Puszczę Kozienicką, druga, „szosowa”, przez Kozłów, Wojciechów i Owadów do Wsoli.

Uczestnicy spotykają się o godz. 10.00, a już 15 minut później wyruszają w drogę, do Wsoli. A jak dojechać na miejsce zbiórki? Najlepiej ulicami: Zbrowskiego, Energetyków i Starą Wolą Gołębiowską. Starą Wolą dotrzemy do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie trzeba skręcić w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Tuż za mostem jest stary, zniszczony młyn. Mijamy go i skręcamy w prawo w pierwszy asfaltowy zjazd prowadzący do Dąbrowy Kozłowskiej. Na tym zjeździe jest zbiórka.

W tym roku zostały zmienione zasady rejestracji uczestników Jazdy z Miasta! Żeby wziąć udział w rajdzie trzeba wysłać SMS na nr 7248 o treści: 7dni.jzm.imienazwisko. Jego koszt to 2,46 zł brutto. Po wysłaniu SMS-a przyjdzie wiadomość zwrotna, którą należy zachować do kontroli podczas wydawania posiłku na mecie. Dochód z SMS-ów zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

pobierzdo góry do góry

29.06.2012 r.

Zawody GoWake 2012 w Domaniowie. 29 czerwca – 1 lipca 2012 r.

Zawody GoWake w Domaniowie

GoWake2012 – to pierwsza tego typu impreza w Polsce, która zostanie zorganizowana nad zalewem w Domaniowie w terminie od 29 czerwca do 1 lipca.

Impreza GoWake jest okazją do stworzenia pierwszego, tak dużego, wydarzenia promującego sporty wodne w Polsce. Kreacja tego eventu pozwoli przybliżyć sylwetki najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców w tej dziedzinie. To niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć w jednym miejscu gigantów wakeboardu. Starannie wyselekcjonowani uczestnicy sprawią, że wydarzanie to pozostanie na długo w pamięci uczestników.

W piątek o godzinie 17.00 odbędzie się otwarty trening. W sobotę w godzinach 11.30-15.00 trwać będzie otwarta secja a od godziny 16.00 do 20.00 eliminacje, które zakończone zostaną przyznaniem nagród za najlepsze ewolucje. 3 dnia – w niedzielę odbędą się finałowe zmagania trwające od godziny 9.00 do godziny 15.40, które uświetni pokaz międzynarodowej gwiazdy wakebordingu – Dunkana Zuura. Serdecznie zapraszamy!pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.