Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13194124


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Czerwiec 201101.06.2011

Szkolenia w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych w Radomiu.

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Mazowiecka jednostka Wdrażania Programów Unijnych w Radomiu zaprasza udziału w szkoleniu zatytułowanym „Poznaj środki z RPO WM 2007-2013 w roku 2011”, które odbędą się w dniach 16.06.2011 r. oraz 30.06.2011 r. w Hotelu Gromada przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu.

Szkolenie dotyczy zagadnień związanych z Ochroną powierzchni ziemi; wsparciu dla przedsiębiorstw w zakresie wdrażania najlepszych dostępnych Technik BAT; Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu; Technologie komunikacyjne i informacyjne dla MSP. Omówione zostaną również zasady kwalifikowalności wydatków w ramach RPO WM, ocena formalna i merytoryczna projektów, wniosek aplikacyjny.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Oddziału Zamiejscowego w Radomiu przy ul. Kościuszki 5a oraz pod nr tel. (22) 542 23 34.

pobierzdo góry do góry

03.06.2011r.

Już jutro rozpoczynają się 12 Dni Przysuchy i 52 Dni Kolbergowskie. Zapraszamy.

52 Dni Kolbergowskie

Urząd Gminy i Miasta Przysucha, Lokalna Grupa Działania “Razem dla Radomki”, Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga w Przysusze oraz Dom Kultury w Przysusze zapraszają na 12 Dni Przysuchy oraz 52 Dni Kolbergowskie które odbędą się w dniach 4-5 czerwca 2011 r. w Amfiteatrze w Przysusze.

Podczas pierwszego dnia które nazywamy Dniami Przysuchy od godziny 17.10 będziemy mogli podziwiać występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej, Big Bandu z Domu Kultury, Chór Nauczycielski „Canto” oraz występy głównych wykonawców – zespołu An Dreo & Karina oraz zespołu Łzy

Natomiast w niedzielę o godzinie 10.00 rozpocznie się przegląd solistów, śpiewaków, zespołów i kapel ludowych w ramach 52 Dni Kolbergowskich. O godzinie 13.00 wystąpią dziecięce zespoły ludowe z terenu LGD „Razem dla Radomki” – zespól „Wolanianki” z Wolanowa oraz „Zakrzewiaki Zakrzewa”. Na zakończenie Dni Kolbergowskich przewidziano występ Kapeli Braci Tarnowskich z Domaniowa oraz Kapeli Cezarego Pełki z Przysuchy. Serdecznie zapraszamy.

pobierzdo góry do góry

06.06.2011 r.

Zapraszamy na Rycerzy Bogurodzicy – Taczów – 12 czerwca 2011 r.

Ryczerze Bogurodzicy 2011

Wójt i Rada Gminy Zakrzew zapraszają na imprezę plenerową zatytułowaną „Rycerze Bogurodzicy” która odbędzie się w najbliższą niedzielę – 12 czerwca w Taczowie.

Impreza odbędzie się w Taczowie, gdzie w ubiegłym roku w rocznicę 600. lecia „Bitwy pod Grunwaldem” oddano do użytku kompleks związany z Mikołajem Powałą z Taczewa- słynnym rycerzem i mężem stanu, który odegrał znaczącą rolę w świętowanym wydarzeniu. Odsłonięto wówczas m.in. rzeźbę „Spotkanie u Powały”, replikę dioramy „Bitwę pod Grunwaldem”.

Podczas tegorocznej imprezy czeka na nas nie mniej atrakcji. Już od godziny 11.00 rozpocznie się Festyn Rycerski, podczas którego obejrzeć będziemy mogli pokazy musztry paradnej i bojowej wojsk królewskich, kawaleryjskie gonitwy rycerskie, turniej łucznicy i kusznicy. O godzinie 17.00 rozpocznie się koncert muzyki biesiadnej „Babska Biesiada” a od godziny 19.00 będziemy mogli podziwiać inscenizację Bitewną Bractwa Rycerskiego, pokaz tańca dworskiego, czy teatry ognia.

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w uroczystościach.

pobierzdo góry do góry

07.06.2011 r.

Nowy numer Biuletynu Informacyjnego LGD Razem dla Radomki.

biuletyn stowarzyszenia

Przedstawiamy Państwu 14 numer biuletynu przygotowywanego przez Stowarzyszenie LGD „Razem dla Radomki”, a w nim wiele ciekawych artykułów, foto-relacji związanych z prowadzonymi przez nas projektami. W aktualnym numerze przedstawiamy:

  • relację z Dni Kolbergowskich które odbyły się w dniu 5 czerwca 2011 r., Historię Dni Kolbergowskich;
  • relację z Szkolnych Klubów Przedsiębiorczości , z Warsztatów Literackich we Wsoli – stanowiących finał projektu „Nieakademicka szkoła twórczego pisania”, oraz z akcji prowadzonej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jedlińsku
  • zaproszenia na wydarzenia kulturalne i artystyczne na terenie naszych gmin

Życzymy przyjemnej lektury

pobierzdo góry do góry

08.06.2011 r.

Bezpłatne szkolenia dla Rolników

altum bezpłatne szkolenia dla kobiet

Towarzystwo Altum w Radomiu zaprasza do uczestnictwa w projekcie „Zmiana kwalifikacji zawodowych – krokiem ku przyszłości” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt adresowany jest do 100 osób (52 kobiet) będących rolnikami ubezpieczonymi w KRUS-ie lub domownikami zamieszkującymi w gminie wiejskiej i miejsko-wiejskiej oraz w mieście do 25 tysięcy mieszkańców z terenu powiatów: radomskiego, grójeckiego, białobrzeskiego, kozienickiego, lipskiego, przysuskiego, szydłowieckiego i zwoleńskiego.

Projekt zakłada doradztwo zawodowe i pośrednictwo pracy; warsztaty aktywnego poszukiwania pracy; szkolenia z obsługi komputera z Internetem i języka angielskiego. Dla uczestników przewidziane są również szkolenia zawodowe w zakresie: kierowca ciągnika siodłowego kat. C, cukiernik, kosmetyczka, elektryk, przedstawiciel handlowy, kucharz, fryzjer.

Uczestnicy projektu zagwarantowany mają zwrot kosztów dojazdu na zajęcia, zwrot kosztów opieki nad dziećmi lub osobami zależnymi. Szczegółowe informacje można uzyskać w Biurze Projektu mieszczącym się w Radomiu przy ul. Czachowskiego 34 oraz pod nr telefonu 48 363-91-51.

pobierzdo góry do góry

09.06.2011 r.

Podsumowanie projektu - Taniec Zbliza Ludzi

Taniec Zbliża Ludzi

Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku zaprasza na podsumowanie realizacji projektu zatytułowanego „Taniec Zbliża Ludzi” realizowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt skierowany był do 30 dorosłych mieszkańców gminy Jedlińsk – kobiet i mężczyzn i obejmował 49 godzin nieodpłatnych warsztatów tanecznych, prowadzonych przez instruktorów tańca. Udział w warsztatach pozwolił uczestnikom na integracje społeczną, rozwój osobisty, nabycie umiejętności pracy w zespole, poprawienie umiejętności interpersonalnych, podniesienie poziomu samooceny, wzrost poczucia odpowiedzialności za wykonywane zadania.

Uroczystość odbędzie się w dniu 9 czerwca 2011 r. o godzinie 17.30 w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlińsku. W programie przewidziano pokaz umiejętności tanecznych uczestników warsztatu, występ profesjonalnej formacji tanecznej, poczęstunek.

pobierzdo góry do góry

10.06.2011 r.

LGD Razem dla Radomki na Pierwszej Letniej Spartakiadzie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Kozienicach.

W dniach od 9 do 11 czerwca 2011 r. na obiektach Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu oraz na szkół na terenie miasta odbywają się trzydniowe zawody sportowe Lokalnych Grup Działania z całej Polski, które organizuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Urząd Miasta i Gminy Kozienice.

Podczas imprezy rywalizować będą reprezentacje wojewódzkie LGD w następujących konkurencjach: piłka nożna, piłka siatkowa, pływanie, biegi krótkodystansowe i przełajowe, tenis stołowy i dart. W każdej z dyscyplin zostaną rozdane medale, dyplomy, puchary i upominki rzeczowe.

W imprezie uczestniczy również Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” które w dniu 11 czerwca na swoim stoisku informacyjnym(zlokalizowanym na obiektach KCRiS), będzie promować i informować o obszarze gmin tworzących nasze LGD. Na stoisku wystawienniczym zaprezentowane zastaną materiały promocyjne i informacyjne (publikacje, mapy, informatory turystyczne, przewodniki, gadżety, broszury itp.). Zachęcamy do odwiedzin naszego stoiska.

pobierzdo góry do góry

13.06.2011 r.

Międzygimnazjalny konkurs recytatorski "Noc Świętojańska"

Serdecznie zapraszamy na międzygimnazjalny konkurs recytatorski "Noc Świętojańska" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, który odbędzie się 14 czerwca 2011r. w ZSP-PG Wolanów o godz. 11.

pobierzdo góry do góry

13.06.2011 r.

PRZYTYK parafia i gmina w prasie dziewiętnastowiecznej

przytyk parafie

Zapraszamy Państwa do lektury książki „PRZYTYK parafia i gmina w prasie dziewiętnastowiecznej”. Autor monografii gminy - dr Stefana Rosińskiego - w swojej pracy wykorzystał bogaty zbiór informacji publikowanych w prasie codziennej, tygodnikach, dwutygodnikach i w pismach specjalistycznych by stworzyć najbardziej wierny rzeczywistości obraz XIX – wiecznego Przytyka. Tym samy znajdziemy w niej zarówno oparte na faktach, jak i subiektywne w ocenie poszczególnych dziennikarzy opisy życia społeczności wiejskiej, jej zamożności, systemie edukacji, stanie zdrowia ludności, życiu kulturalnym oraz religijnym. Praca dodatkowo wzbogacona jest w liczne grafiki.

Opracowanie i druk książki sfinansowany został ze środków Unii Europejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 Oś 4 LEADER w ramach działania tzw. „Małe projekty”.

pobierzdo góry do góry

14.06.2011 r.

Rowerowy Zlot Gwieździsty – 17 czerwca 2011 r.

logo leader

Związek Gmin „Radomka” już po raz 8 zaprasza wszystkich miłośników podróżowania na jednośladach do udziału w Rowerowym Zlocie Gwieździstym. Rowerzyści wyruszą z 6 gmin należących do Związku oraz z Radomia aby spotkać się na pikniku nad zalewem w Domaniowie.

Rowerowy Zlot Gwieździsty to impreza popularyzująca turystykę rowerową i promująca utworzoną w 2004 roku sieć szlaków rowerowych (liczy 287 km) znajdujących się na terenie ZG Radomka. Do Związku należą gminy: Jedlińsk, Zakrzew, Przysucha, Przytyk, Wolanów i Wieniawa. Impreza ta integruje środowiska gminne Związku, przybliża walory turystyczne gmin oraz popularyzuje kolarstwo jako jedno z form rekreacji ruchowej oraz środek bezpiecznego transportu.

Gwieździstemu Zlotowi towarzyszyć będzie pokaz Trialu w wykonaniu zawodników KS AQUILA Wadowice, Pokaz Ratownictwa Medycznego w wykonaniu zespołów ratowników z Radomskiej Stacji Pogotowania Ratunkowego. Ogłoszone zostaną również wyniki konkursu fotograficznego zatytułowanego „Co można zobaczyć w dolinie Radomki”. Początek imprez w Domaniowie zaplanowano na godzinę 12.00.

pobierzdo góry do góry

15.06.2011 r.

Zapraszamy w najbliższy weekend na piknik artystyczny Apetyt na Gombrowicza do Wsoli.

4 Apetyt Na Gombrowicza

Spektakl plenerowy, koncerty, recitale znajdą się w programie czwartej już edycji imprezy plenerowej „Apetyt na Gombrowicza”, organizowanej przez Gminę Jedlińsk, Muzeum Witolda Gombrowicza oraz przez Fundację Wsola Pomost oraz Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki”.

W piątek – 17 czerwca będziemy mogli posłuchać recitalu aktorki – Joanny Trzepiecińskiej, która w towarzystwie wybitnych muzyków jazzowych zaśpiewa piosenki z „Kabaretu Starszych Panów”. W sobotę imprezę rozpocznie o godzinie 16.00 koncert muzyki reggae w wykonaniu grupy Alicetea. Następnie odbędzie się spektakl teatralny – monodram „Ślub” w wykonaniu Romualda Kręzla. Na godzinę 19.00 zaplanowano koncert flamenco i muzyki indyjskiej w wykonaniu międzynarodowej grupy „Viva Flamenco”. Imprezie towarzyszyć będzie lektura przy ognisku: czytanie Gombrowicza i o Gombrowiczu, połączone z pieczeniem kiełbasek. Serdecznie Zapraszamy!

pobierzdo góry do góry

16.06.2011 r.

Bezpłatne studia z ekonomii społecznej

ekonomia społeczna

Małopolska Szkoła Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaprasza na bezpłatne studia podyplomowe „Ekonomia społeczna”. Rekrutacja na studia trwa do 28 czerwca 2011 r.

Celem studiów jest kształcenie i doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych osób zajmujących się prowadzeniem i wspieraniem przedsięwzięć społecznych. Słuchacze zdobędą wiedzę z dziedziny ekonomii, zarządzania, finansów i prawa, niezbędną do tworzenia i zarządzania inicjatywami społecznymi, prowadzenia i rozwoju podmiotów ekonomii społecznej, a także do kreowania lub podejmowania efektywnej współpracy z organizacjami tego sektora.

Studia adresowane są do pracowników: instytucji pomocy i integracji społecznej, instytucji rynku pracy, organizacji pozarządowych i instytucji ekonomii społecznej a także do pracowników administracji publicznej działających bezpośrednio w obszarze pomocy i integracji społecznej.

pobierzdo góry do góry

17.06.2011 r.

Konkurs na filmy promujące obszar Lokalnej Grupy Działania Razem dla Radomki

Konkurs Filmowy LGD

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie polegającym na przygotowaniu filmów związanych z obszarem gmin tworzących LGD: Jedlińsk, Przysucha, Przytyk, Wieniawa, Wolanów, Zakrzew. Głównym celem konkursu jest ukazanie za pomocą materiału filmowego walorów obszaru wiejskich, kultury, folkloru, czy też krajobrazu. Filmy przygotowywane na konkurs mogą być dowolnego gatunku: m.in. fabularne, animacja, dokument, film typowo -- promocyjny.

Istotną kwestią jest aby przygotowany film zobrazował w jak najmniej konwencjonalny sposób walory i elementy które pozwolą na ich powiązanie z wydarzeniami, miejscami, krajobrazem, kulturą, folklorem obszarów wspomnianych gmin. Film może być nakręcony kamerą cyfrową, aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym. Mile widziane będą filmy animowane bądź z elementami animacji.

Nadesłane prace konkursowe oceniane będą w 3 kategoriach wiekowych: do 13 roku życia, do 25 roku i powyżej 25 lat. Dla zwycięzców konkursu przewidziane są
atrakcyjne nagrody rzeczowe (3 laptopy oraz 50 nagród specjalnych -- odtwarzaczy MP4).
Na prace konkursowe czekamy do dnia 21 września 2011 roku (decyduje data dostarczenia pracy), rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 27 września 2011 r.

Zgłoszenie do udziału w konkursie następuje poprzez nadesłanie pracy konkursowej wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym. Prace możne nadsyłać na nośnikach CD lub pocztą, lub dostarczyć osobiście na adres biura: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki", ul. Wernera 9/11, 26-600 Radom.

pobierzdo góry do góry

20.06.2011 r.

ARIMR prowadzi nabór wniosków o przyznanie premii młodym rolnikom w wysokości do 75 tyś. Złotych.

ARiMR

24 czerwca kończy się tegoroczny nabór wniosków o przyznanie premii młodym rolnikom. Na taką pomoc Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeznaczyła w tym roku 500 milionów złotych w ramach działania „Ułatwienie startu młodym rolnikom”.

Młody rolnik może otrzymać jednorazową, bezzwrotną premię w wysokości 75 tys. złotych. Pomoc z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" kierowana jest do rolników, którzy nie przekroczyli 40 roku życia a planują gospodarowanie lub już gospodarują na własny rachunek. Jednym z warunków skorzystania przez nich z 75 tysięcznej premii jest posiadanie wykształcenia gwarantującego dobre przygotowanie do zawodu rolnika lub odpowiedniego stażu pracy w rolnictwie. Istnieje także możliwość uzupełnienia wykształcenia w ciągu trzech lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy.

pobierzdo góry do góry

21.06.2011 r.

Projekt: Twój pomysł na biznes. Wsparcie finansowe w wysokości 30 000,00 zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Twój pomysł na biznes

Projekt „Twój pomysł na biznes” realizowany przez Businnes Consulting Group skierowany jest do mieszkańców terenów wiejskich i miejsko wiejskich i miast do 25 tyś. powiatu radomskiego i szydłowieckiego.

W ramach projektu 60 osób (w tym 40 kobiet) będzie uczestniczyło w bezpłatnych szkoleniach i uzyska wiedzę niezbędną do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dodatkowo, spośród osób przeszkolonych 42 osoby otrzymają wsparcie finansowe na uruchomienie własnej działalności wynoszące 30 000,00 zł.

Rekrutacja do udziału w projekcie trwa do 4 lipca 2011 r. Szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać w Biurze projektu w Radomiu przy ul. Żeromskiego 65, w Szydłowcu przy ul. Wschodniej 48, oraz pod nr tel. 48 387-14-49.

pobierzdo góry do góry

22.06.2011 r.

Wiejski Ośrodek Kultury w Woli Więcierzowej już działa.

26 maja uroczyście został oddany do użytku Wiejski Ośrodek Kultury w Woli Więcierzowej. Budynek został wybudowany i wyposażony w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez Stowarzyszenie LGD „Razem dla Radomki”, dzięki któremu Gmina i Miasto Przysucha otrzymało środki finansowe z Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dla działania „Odnowa i Rozwój Wsi”.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali : Tadeusz Tomasik – Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha, Leszek Wamil – Przewodniczący Rady Gminy i Miasta oraz Halina Kędzierska sołtys Woli Więcierzowej poprzedniej kadencji i Barbara Seta sołtys obecnej kadencji. W uroczystości wzięli udział również radni gminy i miasta oraz mieszkańcy.

Wiejski Ośrodek Kultury kosztował ponad 423 tysiące złotych, z czego 252 tysiące złotych gmina uzyskała w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi”. Jest to obiekt murowany, parterowy budynek z przestronną salą główną i pomieszczeniami dla potrzeb biblioteki i zajęć świetlicowych. Znajdują się w nim pomieszczenia gospodarcze, socjalne oraz sanitarne. Placówka jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Została wybudowana na 255m2 powierzchni i wyposażona w nowoczesny sprzęt RTV, audio-wideo, 4 zestawy komputerowe z oprogramowaniem oraz sprzęt sportowy. Zakupiono również meble, oraz wyposażenie socjalno – kuchenne.

Celem powstania takiego ośrodka jest stworzenie warunków do zaspokojenia potrzeb z zakresu kultury oraz umożliwienie rozwoju tożsamości mieszkańcom Woli Więcierzowej.

Agrotravel 2011  Wiejski Ośrodek Kultury w Woli Więcierzowej Wiejski Ośrodek Kultury w Woli Więcierzowej
pobierzdo góry do góry

24.06.2011 r.

VI edycja konkursu fotograficznego Mazowsze bliskie sercu

Samorząd Województwa Mazowieckiego już po raz szósty zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Mazowsze bliskie sercu”, który przeznaczony jest dla fotografów amatorów mieszkających lub uczących się na terenie Mazowsza.

Do konkursu można zgłaszać fotografie w jednej kategorii tematycznej: „Mazowsze – widoki ze świata” oraz w dwóch kategoriach wiekowych: do 13 roku życia lub powyżej 13 roku życia.

Dla zwycięzców przewidziane są wysokie nagrody finansowe. Autorzy najlepszych zdjęć w obydwu kategoriach wiekowych otrzymają nagrody w wysokości 3000,00 zł. Za zdobycie drugiego miejsca nagroda wynosi 2000,00 zł a za zdobycie trzeciego miejsca 1500,00 zł. Osoby wyróżnione otrzymają zestawy upominkowe. Nabór prac twa trwa do 14 października 2011 r.

pobierzdo góry do góry

24.06.2011 r.

I Regionalny Festiwal Dziedzictwa Wszelakiego SZYCHA 2011

Festiwal Regionalny Szycha

W najbliższą niedzielę 26 czerwca w ośrodku Polanka w Garbatce Letnisko odbędzie się I Regionalny Festiwal Dziedzictwa Wszelakiego Szycha 2011. Organizatorami imprezy są: Urząd gminy Garbatka-Letnisko oraz redakcja czasopisma kozienickiego OKO. Impreza ma na celu przede wszystkim promocję Mazowsza, szczególnie jego południową część, oraz aktywizację i integrację wszystkich sektorów – społecznego, gospodarczego i publicznego.

W programie imprezy zaplanowano m.in. pokazy musztry sprawności kawaleryjskiej w wykonaniu 22 Pułku Ułanów Podkarpackich, liczne gry, zabawy, konkursy, koncerty jak również panel dyskusyjny na temat ekologii poprowadzony przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Radomiu i pracowników Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Na zakończenie imprezy odbędzie się występ piosenkarki Lesi Gorovej oraz koncert zespołu MAGNUM.

pobierzdo góry do góry

27.06.2011 r.

Prezydent Bronisław Komorowski gościem Muzeum Gombrowicza we Wsoli.

Prezydent Komorowski wraz z Tomaszem Tyczyńskim w Muzeum Gombrowicza (fot. Piotr Molęcki/ KPRP

25 czerwca 2011 r. Prezydent RP Bronisław Komorowski odwiedził Muzeum Witolda Gombrowicza. Prezydent zwiedził wystawy Muzeum oraz wysłuchał informacji dotyczących ekspozycji i działalności placówki. Stwierdził, że Muzeum we Wsoli mogłoby stać się centrum wiedzy o Gombrowiczu. Zdaniem Pana Prezydenta ta instytucja ma przed sobą wielkie perspektywy.

Podczas wizyty we Wsoli Prezydentowi towarzyszyła minister zdrowia Ewa Kopacz oraz doradca prezydenta ds. kontaktów z partiami i środowiskami politycznymi, działacz opozycji w czasach PRL-u - Jan Lityński. Kierownik placówki Tomasz Tyczyński w rozmowie z dziennikarzami PAP wspomniał, że Bronisław Komorowski był jednym z orędowników utworzenia w tym miejscu muzeum autora „Ferdydurke”.

Prezydent na zakończenie swojej wizyty zamiesił wpis w księdze gości brzmiący: „Zawsze ceniłem Gombrowiczowską lekcję nowoczesnego patriotyzmu, który tworzą nie tylko krew i łzy, ale przede wszystkim uczciwa refleksja nad Polską i polskością, wolna od kompleksów i stereotypów, czasem krytyczna, a nawet bolesna. Z wielką satysfakcją widzę dobrą zmianę we Wsoli. Dobrą zmianę w kierunku zbudowania trwałego źródła wiedzy o Gombrowiczu”.

pobierzdo góry do góry

28.06.2011 r.

V Festyn Rodzinny – Powitanie Lata „Domaniów 2011

Powitanie Lata w Domaniowie

Już w najbliższą niedzielę, 4 lipca nad zalewem w Domaniowie powitamy lato. Imprezę organizuje Starostwo Powiatowe w Radomiu wspólnie ze Związkiem Gmin Radomka. To piąty letni festyn rodzinny, którego głównym celem jest promowanie regionu oraz przybliżenie walorów gmin należących do związku.

Impreza odbędzie się na plaży w Wólce Domaniowskiej. Rozpocznie ją o godzinie 14.00 występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Przytyka, a w godzinach wieczornych na scenie wystąpi iluzjonista „Arex Show” oraz zespoły „Babylon” i „Kamp”.

Podczas imprezy odbędą się liczne konkursy i zabawy, między innymi przeciąganie liny i konkurs wiedzy o powiecie radomskim. Za zwycięstwa w poszczególnych konkursach przewidziane są atrakcyjne nagrody. Zaplanowano także wiele konkurencji sportowych i sportowo rekreacyjnych, między innymi Mistrzostwa Mieszkańców Ziemi Radomskiej w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn oraz wybory Miss Lata Ziemi Radomskiej.

pobierzdo góry do góry

30.06.2011 r.

Relacja z warsztatów literackich - film uczestników projektu Nieakademicka szkoła twórczego pisania

Zapraszamy do obejrzenia filmu - relacji z warsztatów literackich, przygotowanego przez młodzież ze Wsoli - uczestników projektu "Niekademicka szkoła twóczego pisania" realizowanego przez LGD "Razem dla Radomki" we współpracy z Muzeum Gombrowicza we Wsoli oraz Gminnym Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.