Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13194212


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Czerwiec 2010 r.15.06.2010 r.

Szkolenie z zakresu zarządzania projektem z Działania 6.2 i Poddziałania 8.1.2.

regionalny osrodek EFS

Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Radomiu, zaprasza na bezpłatne szkolenie pt. „Zarządzanie projektem z działania 6.2 i Poddziałania 8.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i jego realizacja”.

Do udziału w szkoleniu zaproszone są wszystkie podmioty realizujące, bądź zamierzające realizować projekty z działania 6.2 „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia” oraz poddziałania 8.1.2 „Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie".

Szkolenie odbędzie się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Integracji Europejskiej Lasów Państwowych w Jedlni Letnisko przy ul. Płużańskiego 30, w dniach 29-30 czerwca br.

pobierzdo góry do góry

16.06.2010 r.

Zaproszenie do Muzeum Gombrowicza.

muzeum gombrowicza

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza w najbliższą niedzielę na monodram – recital Anny Chodakowskiej „Msza wędrującego” według tekstów Edwarda Stachury.

„Mszę Wędrującego” Anna Chodakowska w latach 80. i 90. ubiegłego wieku zagrała ponad 3000 razy. Niedawno postanowiła „Mszę…” wznowić i jak się okazało, była to decyzja słuszna: kolejne już pokolenie odkrywa dla siebie Stachurę dzięki Annie Chodakowskiej.

Spektakl w reżyserii Krzysztofa Bukowskiego może być więc okazją dla literackiego odkrycia, albo też powrotem do przeżyć estetycznych sprzed lat. Początek monodramu o godzinie 18.00. Wstęp bezpłatny.

pobierzdo góry do góry

01.06.2010 r.

Bezpłatne warsztaty: Dom kultury jako rzeźba społeczna.

Laboratorium Edukacji Twórczej i Centrum Sztuki Współczesnej zapraszają do udziału w projekcie zatytułowanym "Dom kultury jako rzeźba społeczna". Projekt zakłada pięć jednodniowych warsztatów twórczych realizowanych w terminie czerwiec-październik 2010 r. w Warszawie. Udział w zajęciach jest bezpłatny

Projekt edukacyjno-twórczy adresowany jest bezpośrednio do pracowników domów kultury i organizacji pozarządowych z Mazowsza, zajmujących się edukacją i reedukacją przez sztukę, a pośrednio do uczniów, młodzieży licealnej lub środowisk zagrożonych marginalizacją ze względu na dysfunkcje fizyczne i społeczne

Celem projektu jest podnoszenie kompetencji zawodowych osób związanych z kulturą, edukacją, animacją i reedukacją, jak również położenie nacisku na rolę kultury i edukacji twórczej w procesie wszechstronnej edukacji, resocjalizacji i w działaniach mających zapobiegać alienacji społecznej

pobierzdo góry do góry

02.06.2010 r.

600-lecie Bitwy pod Grunwaldem

bitwa pod grunwaldem

W tym roku świętować będziemy sześćsetną rocznicę jednej z najważniejszych bitew średniowiecznej Europy, Bitwy pod Grunwaldem, która dla Polski przyniosła chwałę militarną, przyczyniła się do wzrostu potęgi politycznej państwa Jegiellońskiego.

12 czerwca w Taczowie odbędzie się impreza plenerowa "Rycerze Bogurodzicy", podczas której odsłonięta zostanie rzeźba "Spotkanie u Powały" oraz replika dioramy "Bitwa pod Grunwaldem". Gmina Zakrzew będzie brała udział w ogólnopolskim cyklu imprez upamiętniających Bitwę pod Grunwaldem

Zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystościach, tym bardziej iż Gmina Zakrzew odegrała znaczącą rolę w świętowanym wydarzeniu chociażby dzięki postaci Mikołaja Powały z Taczewa - sławnego rycerza i męża stanu.

Zachęcamy również do zapoznania się z folderem przygotowanym specjalnie na tę okazję: pobierz folder (format:pdf, 4 MB)

pobierzdo góry do góry

04.06.2010

Czerwcowy Biuletyn Informacyjny Stowarzyszenia Razem dla Radomki

biuletyn informacyjny stowarzyszenia

Zachęcamy Państwa do lektury drugiego numeru Biuletynu Informacyjnego Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”, w której prezentujemy referaty wygłoszone podczas konferencji "Kształtowanie produktów turystycznych na obszarze LGD".

Poświęcone są one tematyce związanej z kulturą i historią naszych gmin, przedstawiają związki Witolda Gombrowicze ze Wsolą, Obrzęd Ścięcia Śmierci w Jedlińsku, oraz informacje o Oskarze Kolbergu – wybitnym etnografie.

Biuletyn do pobrania z zakładki biuletyn stowarzyszenia

pobierzdo góry do góry

03.06.2010 r.

E-ulotka

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Zachęcamy do zapoznania się z e-ulotką przygotowaną przez Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich na temat działania: "Tworzenie i Rozwój Mikroprzedsiębiorstw", PROW 2007 - 2013.

E-ulotkę można pobrać tutaj (format: pdf, rozmiar: 276 KB)

pobierzdo góry do góry

05.06.2010r.

Grażyna Jeromin-Gałuszka, pisarka z gminy Zakrzew, wydała kolejną powieść.

Grażyna Jeromin-Gałuszka

Grażyna Jeromin-Gałuszka - pisarka, autorka takich książek jak : „Złote nietoperze”, „Kobiety z czerwonych Bagien”, „Oczy Marzanny M.’’ Urodziła się i mieszka w Sosnowicy, małej wsi leżącej w gminie Zakrzew. Studiowała bibliotekoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz reżyserię w PWSFTiT w Łodzi, co zaowocowało krótką przygodą z filmem. Prowadzi księgarnię w Radomiu.

Najnowsza powieść pisarki – zatytułowana „Kobiety z Czerwonych Bagien” – to już 3 pozycja w dorobku Grażyny Jeromin – Gałuszki. Tym razem bohaterkami są Julianna, Amelia, Rozalia i Agnieszka – mieszkanki Czerwonych Bagien. Ich zaskakujące losy sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Powieść pojawiła się na półkach w księgarniach w maju 2010r.

pobierzdo góry do góry

07.06.2010 r.

Grunwald w Taczowie.

W majowym numerze Kroniki Mazowieckiej - piśmie Samorządu Województwa Mazowieckiego przedstawione zostały imprezy poświęcone 600 leciu bitwy pod Grunwaldem. Wśród wydarzeń wyróżniona została również impreza plenerowa organizowana przez Gminę Zakrzew pt. "Rycerze Bogurodzicy", która odbędzie się w dniu 12 czerwca 2010 r. w Taczowie. Zachęcamy Państwa do lektury artykułu.

Artykuł można pobrać klikając na link: Kronika Mazowiecka (format pdf, rozmiar 2,77 MB)

pobierzdo góry do góry

08.06.2010 r.

Apel Polskiego Czerwonego Krzyża

Mazowsze walczy z żywiołem. Potrzebna jest pomoc! W tej chwili najpilniejsze są środki czystości i dezynfekcji, koce, śpiwory, żywnosć i woda pitna.

Powodzianom można pomóc wysyłając smsa o treści POMOC pod numer 7364. Koszt sms-a to 3 zł + VAT.
Więcej informacji na stronie www.pck.pl.

pobierzdo góry do góry

09.06.2010 r.

Konkurs Piękno doliny Radomki rozstrzygnięty!!

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Konkurs fotograficzny zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” został rozstrzygnięty. Z ponad 850 fotografii nadesłanych przez 214 uczestników jury przyznało nagrody główne (nowoczesne laptopy 10 calowe): Marcie Pakosz z Przysuchy (w kategorii do 13 roku życia) oraz Joannie Radulskiej z Wolanowa (kategoria wiekowa od 14 do 18 roku życia) oraz 100 nagród upominkowych (odtwarzacze mp3) dla wyróżnionych za wysoki poziom uczestników konkursu.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z listą osób nagrodzonych oraz do obejrzenia nadesłanych fotografii klikając na link: konkurs fotograficzny - rozstrzygnięcie.

pobierzdo góry do góry

10.06.2010 r.

Zapraszamy na weekend do Wsoli i Taczowa.

Rycerze Bogurodzicy

W najbliższy weekend w gminach wchodzących w skład Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki” odbędą się bardzo interesujące wydarzenia kulturalne.

W sobotę 12 czerwca w Taczowie (gmina Zakrzew) obędzie się impreza plenerowa „Rycerze Bogurodzicy” podczas której odsłonięty zostanie pomnik – "Spotkanie u Powały" oraz diorama Bitwy pod Grunwaldem. Imprezie towarzyszyć będą również występy bractw rycerskich, jarmark średniowieczny, turniej rycerski oraz koncerty.

Natomiast Muzeum Gombrowicza we Wsoli oraz Fundacja Pomost zapraszają na trzeci piknik gombrowiczowski, który odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę na terenie Muzeum we Wsoli. W programie zaplanowano liczne koncerty, spektakle teatralne, panele dyskusyjne z udziałem naukowców. Wystąpią: Martyna Jakubowicz, Kolektyw Inicjatyw Kulturalnych Matemateria, Teatr Provisorium, Kompania Teatr, Trupa Czango oraz Alina Czyżewska z monodramem „Dziewictwo” wg powieści Witolda Gombrowicza.

Wstęp na obydwa wydarzenia jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy

pobierzdo góry do góry

11.06.2010 r.

Lokalni Liderzy.

Uruchamiamy nowy dział na naszej stronie internetowej zatytułowany „Lokalni Liderzy”, w którym chcemy cyklicznie przedstawiać sylwetki osób z terenu objętego działaniem LGD „Razem dla Radomki”, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju swoich „małych ojczyzn”.

Zachęcamy stowarzyszenia, grupy osób, jednostki samorządowe do przekazywania informacji na temat osób, których praca i działania warte są do zaprezentowania na łamach strony Stowarzyszenia.

Informacje o liderach mogą Państwo znaleźć w zakładce Informator regionalny – Lokalni liderzy.

pobierzdo góry do góry

14.06.2010 r.

Zakończenie naboru wniosków w ramach PROW Oś 4 Leader na lata 2007-2013

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” informuję, iż w dniu 11 czerwca 2010 r. o godzinie 15:00 zakończył się nabór wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Oś 4 Leader na lata 2007-2013 z zakresu działań: „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”, „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”.

Wnioski zostaną ocenione przez Radę Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, która dokona wyboru finansowania operacji, w terminie nie dłuższym niż 21 dni, licząc od dnia zakończenia naboru.

pobierzdo góry do góry

17.06.2010

18 czerwiec - Posiedzenie Rady

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

W dniu 11.06.2010r. zakończył się nabór wniosków w ramach działań „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiebiorstw” oraz „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. W związku z tym informujemy, iż w dniu 18.06.2010r. o godz. 14:00 w Sali konferencyjnej Ośrodka Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych nad Domaniowem odbędzie się posiedzenie Rady Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Razem dla Radomki.

pobierzdo góry do góry

18.06.2010 r.

Podpisanie deklaracji współpracy z Monte Iberico – Corredor de Almansa.

Dnia 10 czerwca 2010 r. w Warszawie została podpisana deklaracja współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem LGD z Hiszpanii – Monte Iberico – Corredor de Almansa a Lokalną Grupą Działania „Razem dla Radomki”. Głównym celem zawiązania współpracy jest podnoszenie skuteczności osiągania wspólnie zdefiniowanych celów obydwu organizacji, wymiana doświadczeń oraz realizacja projektów przyczyniających się do rozwoju europejskich obszarów wiejskich.

W ramach projektu współpracy i wymiany dobrych praktyk mieliśmy przyjemność gościć Prezesa Monte Iberico – Pana Martina Gonzaleza Martineza oraz Kierownik Biura – Panią Alcalde Higuerele, którzy 12 czerwca odwiedzili gminy należące do LGD „Razem dla Radomki” Podczas wizyty goście z Hiszpanii poznali atrakcje turystyczne i historyczne regionu, uczestniczyli w imprezie plenerowej pt. „Rycerze Bogurodzicy” w Taczowie oraz podziwiali występy teatralne podczas kolejnej edycji pikniku artystycznego „Apetyt (na) Gombrowicza” we Wsoli.

Spotkanie obydwu Lokalnych Grup Działania stanowiło doskonałą okazję do omówienia zakresu projektu współpracy, wymiany doświadczeń, przedstawienia osiągnięć oraz zakresu realizacji podejmowanych działań na rzecz rozwoju zrównoważonego i harmonijnego rozwoju obszarów wiejskich.

pobierzdo góry do góry

21.06.2010 r.

Lista rankingowa wniosków w ramach działania: Tworzenie i rozwój mikroprzedsiebiorstw oraz Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” informuje o zakończeniu postępowania przez Radę Stowarzyszenie w sprawie oceny wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Oś 4 Leader na lata 2007-2013 w ramach działania: „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” oraz „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”.

W ramach działania: Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw skierowany do dofinansowania został wniosek o nr 01/TM/2010 złożony przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Dwór Zbożenna sp. z.o.o. pt. „Operacja polega na uruchomieniu firmy świadczącej usługi hotelowo-gastronomiczne związane z prowadzeniem hotelu i restauracji oraz organizacją imprez okolicznościowych i szkoleń”.

W ramach działania: Różnicowanie w kierunku działalności we wskazanym terminie nie wpłynął żaden wniosek, w związku z powyższym żadna operacja nie została skierowana do dofinansowania.

pobierzdo góry do góry

22.06.2010 r.

Wręczenie nagród i wystawy nagrodzonych fotografii w ramach konkursu: Piękno doliny Radomki.

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

W ubiegłym tygodniu w każdej z gmin należących do Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” odbyły się uroczyste wręczenia nagród połączone z wystawami nagrodzonych prac. W ramach konkursu przyznano 2 nagrody główne (nowoczesne laptopy 10 calowe) które przypadły Joannie Radulskiej z Wolanowa i Marcie Pakosz z Przysuchy oraz 100 nagród upominkowych (odtwarzacze mp3).

Osobom które nie odebrały wyróżnień przypominamy, iż można je odebrać osobiście w biurze LGD „Razem dla Radomki”, mieszczącym się w Radomiu przy ul. Wernera 9/11. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia nagrodzonych fotografii jak również zdjęć z uroczystości wręczenia nagród

Konkurs Fotograficzny - rozdanie nagród Konkurs Fotograficzny - rozdanie nagród Konkurs Fotograficzny - rozdanie nagród
pobierzdo góry do góry

23.06.2010 r.

Bezpłatne szkolenie: Przygotowanie projektu – procedury EFS

efs

Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego z siedzibą w Radomiu, serdecznie zaprasza na szkolenie "Przygotowanie projektu - procedury EFS", które odbędzie się w dniu 29 czerwca br, w Radomiu przy ulicy Kościuszki 1 .

Uczestnicy szkolenia będą mogli zapoznać się z podstawowymi zasadami i procedurami EFS, priorytetami Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz z zasadami przygotowania wniosku i skutecznego aplikowania. Celem szkolenia jest dostarczenie podstawowej wiedzy z zakresu EFS i zasad aplikowania oraz zachęcenie do kreowania pomysłów projektowych i aplikowania w ramach PO KL .

pobierzdo góry do góry

24.06.2010 r.

Sukces to Twoje naturalne środowisko -otwarty konkurs ofert Ministerstwa Środowiska.

Sukces to Twoje naturalne środowisko - Minister Środowiska ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Oferty można składać do 9 lipca 2010.

Oferty realizacji zadania mogą składać fundacje, stowarzyszenia oraz związki stowarzyszeń działające w dziedzinie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

pobierzdo góry do góry

25.06.2010 r.

Wieści - Gmina Zakrzew

Wieści gmina Zakrzew

Zachęcamy do lektury 30 już numeru "Wieści - Gmina Zakrzew", w którym można odnaleźć między innymi interesujące artykuły: "Patriotyzm - czy dziś jeszcze istnieje?", "Katyń... ocalić od zapomnienia", "Stowarzyszenie - Zakrzew Wspólna Droga", "Tydzień bez cyberprzemocy", "Gminny konkurs matematyczno - przyrodniczy o Puchar Wójta Gminy Zakrzew", "Ciąg dalszy Kronik Jana Długosza", fotorelacje z konferencji Grunwald 1410 - historia i tradycja, oraz zawodów sportowych "Cała Polska biega 2010".

pobierzdo góry do góry

28.06.2010 r.

Granty na lokalny program prozdrowotny.

Fundacja MSD dla Zdrowia Kobiet ogłasza konkurs na najlepszy program prozdrowotny w zakresie edukacji zdrowotnej oraz programów profilaktycznych.

W ramach Funduszu Grantowego udzielane jest dofinansowanie na realizację projektów mieszczących się w ramach dwóch głównych obszarów programowych: innowacje w edukacji zdrowotnej i partnerstwa na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki chorób kobiet.

O dofinansowanie mogą wnioskować fundacje, stowarzyszenia, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje publiczne realizujące projekty w obszarze zdrowia publicznego, zmierzające do poprawy wskaźników zdrowotnych w populacji kobiet w Polsce. Termin składania wniosków upływa 30 września 2010 r.

pobierzdo góry do góry

29.06.2010 r.

Zapraszamy na Festyn Rodzinny do Domaniowa.

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 4 edycja Festynu Rodzinnego – Powitanie Lata w Domaniowie. Imprezie organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Radomiu, Związek Gmin Radomka oraz Echo Dnia towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji.

Od samego rana na plaży odbywać się będą Mistrzostwa Mieszkańców Ziemi Radomskiej w Piłce Plażowej Kobiet i Mężczyzn, wybory Miss Lata, policyjne pokazy ratownictwa wodnego, konkursy, gry i zabawy. Na zakończenie wieczoru zaplanowano również koncerty oraz występ Kabaretu Paka.

Serdecznie zapraszamy!

pobierzdo góry do góry

30.06.2010 r.

Wyjazd studyjny do LGD „Nasze Roztocze”

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki

W dniach 25-27 czerwca 2010 roku przedstawiciele Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki” uczestniczyli w wizycie studyjnej na obszarze Lokalnej Grupy Działania „Nasze Roztocze”.

Podczas wizyty zorganizowane zostało szkolenie pt. „Turystyka wiejska – LGD inicjatorem nowych możliwości rozwoju regionu”. W trakcie szkolenia omówiono zagadnienia związane z budowaniem produktu turystycznego na obszarze wdrażania LSR, w tym związanych z inicjowaniem działań związanych z wprowadzaniem na rynek produktów lokalnych. Obydwie Lokalne Grupy Działania wymieniły się również doświadczeniami z zakresu partnerstwa trójsektorowego, aktywizacji mieszkańców w celu korzystania z pomocy finansowej w ramach PROW 2007-2013. Ukazano również problemy i osiągnięcia w zakresie rozwoju turystyki na obszarach LGD.

Przedstawiciele LGD „Razem dla Radomki” mieli okazję poznać dorobek przyrodniczy i turystyczny obszaru oraz poznać plany zagospodarowania turystycznego zbiorników wodnych. Podpisana została również deklaracja współpracy pomiędzy LGD „Nasze Roztocze” a LGD „Razem dla Radomki” mająca na celu zawiązanie współpracy, wymianę doświadczeń oraz realizację wspólnych projektów przyczyniających się do rozwoju obszarów wiejskich obydwu Stowarzyszeń.

pobierzdo góry do góry

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.