NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 11477414


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Stowarzyszanie Nauczycielski Chór Canto z Przysuchy


Stowarzyszanie Nauczycielski Chór Canto z Przysuchy

Chór powstał w październiku 1992 roku z inicjatywy Marii Banasiak - nauczycielki dawnego Liceum Ogólnokształcącego w Przysusze i Jerzego Mazurka - nauczyciela muzyki w szkole Podstawowej nr 2. Pan Jerzy przez 17 lat istnienia chóru był nie tylko dyrygentem, ale także dokonywał adaptacji, aranżacji autorskich opracowań wielu utworów.W chwili obecnej zespół liczy 39 osób. Członkowie chóru są to społecznicy, którzy kochają śpiew i chcą się dzielić nim z innymi. Swój czas prywatny poświęcają na wielogodzinne próby i koncerty, w które wkładają serce.

W repertuarze chóru znajduje się ponad 200 utworów o różnej tematyce. Są to: pieśni patriotyczne, legionowe i żołnierskie, pieśni z oratorium, oper, operetek i musicali, piosenki ludowe i popularne polskie i innych narodów, pieśni i piosenki z repertuaru różnych wykonawców i zespołów polskich oraz zagranicznych, pieśni religijne, kolędy. Chór osiąga sukcesy dzięki wsparciu władz samorządowych powiatu i gmin, parlamentarzystom, osobom życzliwym, sympatykom, którzy od lat wspierają naszą działalność i dla nich corocznie chór organizuje uroczysty koncert, dziękując śpiewaniem za okazaną pomoc. W sierpniu 2004 roku poprzez wpis do Krajowego Rejestru Sądowego chór uzyskał status Stowarzyszenia.

W ciągu 17 lat istnienia chór występował ponad 200 razy w różnych miejscowościach województwa mazowieckiego i innych województw. Śpiewał na Przeglądach Chórów Nauczycielskich w Krośnie, Ostrowie Wielkopolskim i Ostrołęce. Występował na Festiwalu Chórów Nauczycielskich w Żyrardowie, Starachowicach, Radomiu, Kozienicach, Pionkach, Szydłowcu, Opocznie, Mogielnicy oraz Wyśmierzycach, a przede wszystkim w bardzo wielu miejscowościach powiatu przysuskiego.W lutym 2006 chór uczestniczył w festiwalu Chórów Akademickich w Łucku na Ukrainie, dając trzy występy."Canto" koncertuje też dużo w kościołach, między innymi w Sanktuarium Maryjnym w Kałkowie i Skrzyńsku. Corocznie, w czerwcu chór włącza się aktywnie w obchody Dni Przysuchy, prezentując zebranym i zaproszonym gościom popularne utwory.

W 2007 roku ?Canto? zorganizował I Przysuskie Spotkania Chórów"Z wizytą u Kolberga". Impreza a odbyła się w Domu Kultury w Przysusze pod patronem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika i Posła Parlamentu Europejskiego Zbigniewa Kuźmiuka. Współorganizatorami spotkania byli: Starostwo Powiatowe w Przysusze, Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha, Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga w Przysusze i Dom Kultury.

Chór był wyróżniony licznymi dyplomami i nagrodami. W 2010 roku na VI Święcie Papryki w Klwowie został odznaczony medalem "Za zasługi w krzewieniu kultury polskiej" przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zarząd:

  • Krystyna Bielawska - prezes stowarzyszenia
  • Aleksandra Porębska - wiceprezesstowarzyszenia

Kontakt:
Stowarzyszenie Chóru Nauczycielskiego CANTO
ul. Jana Pawła II 13
26 - 400 Przysucha

sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.