Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12934078


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Twórcy ludowi


Zdzisław i Barbara Bałtowscy

Zdzisław i Barbara Bałtowscy

Rzeźbiarze z Przysuchy

Zajmują się wykonywaniem rzeźb w drewnie. Zdzisław Bałtowski, z wykształcenia kierowca, uzdolnienia artystyczne przejawiał już w dzieciństwie. Jest samoukiem. Swoje pierwsze prace rzeźbiarskie wykonywał w kostkach szarego mydła, gipsu, kawałkach kory, następnie w drewnie lipowym. W okresie intensywnej pracy zawodowej nie wykonywał rzeźb. W 1996 r. z powodu choroby przestał pracować, pod wpływem żony, jej własnych pomysłów artystycznych, sam powrócił do zainteresowań z dzieciństwa, ponownie zajął się rzeźbiarstwem. Swoje pierwsze prace przeznaczył jako prezenty gwiazdkowe dla rodziny. Obecnie wykonuje najczęściej prace o tematyce sakralnej: postacie Chrystusa Ukrzyżowanego, Matki Boskiej, przedstawienie Ostatniej Wieczerzy (płaskorzeźba). Rzeźbi w drenie lipowym, prace pozostawia w naturalnym wybarwieniu, prace są bejcowane, drewno zabezpiecza woskowaniem.

Odbiorcami prac Z. Bałtowskiego jest jego najbliższe środowisko, mieszkańcy Przysuchy, którzy są częstymi nabywcami rzeźb. Wiele prac wykonuje na rzecz parafii Miłosierdzia Bożego w Przysusze (od 1999 r. krzyże i figury Chrystusa; dla uczestników Misji, za namową ks. Proboszcza Sławomira Grzegorczyka wykonał dla tego kościoła Krucyfiks i symboliczną różę do ołtarza Matki Boskiej). Wykonane przez niego krzyże znalazły się w szkole podstawowej na Osiedlu Południe. Wykonał  także rzeźbę Matki Boskiej do przydrożnej kapliczki.

baltowski baltowski baltowski
baltowski baltowski baltowski

Barbara Bałtowska z zawodu krawcowa, pracowała jako opiekunka dzieci w świetlicy,  instruktorka w ośrodku przy Kościele Miłosierdzia Bożego w Przysusze. Jest wykonawczynią rzeźb w drewnie, wykonuje przedstawienia aniołów. Swoje prace wykonuje w drewnie lipowym, figurki wycina według kilku formatów, różnicuje je rytowaniem. Figurki dodatkowo są malowane akrylem i brokatowane, co nadaję im wyjątkowego wyrazu i piękna.

Państwo Bałtowscy wystawiają swoje prace na kiermaszach "sztuki ludowej" (tak też je określają), podczas m.in. "Dni Kolbergowskich" oraz podobnych imprez w Radomiu, Szydłowcu, Kazimierzu Dolnym. Współpracują również z Lokalną Grupą Działania "Razem dla Radomki"

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.