NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12413508


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

28.05.2015

Zapraszamy na Dni Przysuchy i Dni Kolbergowskie już w ten weekend. 6 i 7 czerwca 2015 r.

 Dni Przysuchy i Dni Kolbergowskie

Przysucha – rodzinne miasta Oskara Kolberga – co roku w pierwszy weekend czerwca przyciąga liczne grono widzów, którzy przyjeżdżają tutaj na organizowane wydarzenia kulturalne. Sobota – to „Dni Przysuchy” impreza na której prezentują się ogólnopolskie gwiazdy estrady. Niedziela – to dzień „Dni Kolbergowskich” podczas którego możemy podziwiać autentycznych muzyków wiejskich, którzy uczestniczą w Mazowieckiem Przeglądzie Folkloru. Na wydarzenia zapraszają Urząd Miasta i Gminy Przysucha, Dom Kultury w Przysusze, Towarzystwo Kulturowe im. Oskara Kolberga oraz nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, które współorganizatorem Dni Kolbergowskich.

W sobotę 6 czerwca czeka nas moc atrakcji, wśród których należy wyróżnić występ popularnych Czerwonych Gitar. Dni Przysuchy rozpocznie się o godzinie 18.00 występ rockowego zespołu The Nobs. Po nim zaprezentuje się Przysuska Orkiestra Dęta. Dzień Wcześniej zapraszamy do Domu Kultury w Przysusze na godzinę 18.00 gdzie będziemy mieli przyjemność posłuchać koncertu Chóru Nauczycielskiego „Canto”.

W niedzielę 8 czerwca w Amfiteatrze w Przysusze odbędą się 56 Dni Kolbergowskie, będące jedną z najważniejszych na mapie naszego województwa imprez promujących dziedzictwo kulturowe i folklor. Celem przeglądu jest popularyzacja i ochrona najcenniejszych tradycji autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego oraz ukazanie twórczych aspiracji mieszkańców obszarów wiejskich. W przeglądzie folkloru mogą wziąć udział śpiewacy ludowi; zespoły śpiewacze a capella; uprawiające jednogłosowy śpiew gromadny; instrumentaliści – soliści grający na tradycyjnych instrumentach takich jak: skrzypce, harmonia, bębenek, basy i inne instrumenty muzyczne; a także kapele ludowe. Niedzielne wydarzenia rozpoczną się o godzinie 09.30.. Jako gwiazda dnia wystąpi Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny”. Przed podaniem werdyktu Jury wystąpi Kapela Nałęczowska oraz dziecięce i młodzieżowe zespoły: „Kukułeczki” ze Skrzyńska, „Plejada” z Przytyka. Przygotowane zostaną również specjalne stoiska ludowe, na których każdy z widzów będzie mógł spróbować swoich sił i stać się twórcą ludowym, dzięki proponowanym warsztatom rękodzieła ludowego - które poprowadzą osoby współpracujące z naszym Stowarzyszeniem m.in. Zdzisław i Barbara Bałtowscy z Przysuchy (rzeźbiarstwo), Zbigniew i Danuta Glik z Oblasu (malarstwo naiwne).

Serdecznie zapraszamy!

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.