NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12413457


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

26.05.2015 r.

Laureaci Nagrody Lokalnych Liderów Obszarów Wiejskich Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” : Joanna Zawadzka

 Joanna Zawadzka – Laureat nagrody Lokalny Liderów Obszarów Wiejskich Gminy Wieniawa

Wybraliśmy laureatów konkursu Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” na Lokalnych Liderów Obszarów Wiejskich z terenu gmin Jedlińsk, Przytyk, Przysucha, Wieniawa, Wolanów i Zakrzew. W ramach naszej inicjatywy chcemy nagradzać te osoby, które są szczególnie zasłużone w podejmowanych przez siebie działaniach i inicjatywach, skierowanych na rzecz lokalnego środowiska.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w miniony piątek w Domu Ludowym w Cerekwi i towarzyszyło zorganizowanemu przez LGD Walnemu Zebraniu Członków Stowarzyszenia. Kapituła nagrodziła 7 osób: Ewę Ofiarę (Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic, Radną Gminy Jedlińsk od 2002 r., członka wspierającego Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w Radomiu); Barbarę Waśkiewicz i Barbarę Siudę (założycielki i opiekunki Zespołu Pieśni i Tańca „Wolanianki” z Wolanowa, Prezes i Vice-Prezes Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Ludowego „Wolanianki”); Joannę Zawadzką (animator kultury, Instruktor w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieniawie, inicjatorkę powstania Letniej Akademii Młodych Animatorów); Krystynę Smolińską (Prezes Stowarzyszenia „Brać Sienkiewiczowska”, Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Zakrzewie, redaktor naczelną kwartalnika „Wieści”); Wojciecha Wrzeciona (komendant Gminny OSP w Przytyku, Członek Zarządu Powiatowego OSP) oraz Stanisława Wiaderka (Sekretarza Gminy i Miasta Przysucha od 1990 roku, Radnego Powiatu Przysuskiego - II kadencji, współzałożyciela i Wiceprezes Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”).

Dzisiaj przedstawiamy Państwu informację o laureatce z gminy Wieniawa - Joannie Zawadzkiej, animatorce kultury, inicjatorce powstania LAMY – Letniej Akademii Młodych Animatorów z Wieniawy, będącej Instruktorem w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieniawie.

Joanna Zawadzka od 2014 r. realizuje działania z zakresu animacji kulturowej nie tylko jako instruktor w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieniawie, ale również jako inicjator wielu oddolnych inicjatyw mających na celu aktywizację młodzieży. W ramach działań utworzyła projekt Letniej Akademii Młodych Animatorów (LAMA) w Wieniawie -którego celem było zagospodarowanie czasu wakacyjnego młodzieży na wsi w pożyteczny, aktywny sposób. Pomimo zakończenia okresu wakacyjnego LAMA nadal aktywnie działa, organizując warsztaty, organizując imprezy (turnieje w piłkę nożną, gry komputerowe, noce filmowe, rajdy rowerowe, podchody, oraz wyjazdy edukacyjne do Warszawy i Lublina).

Zainicjowała utworzenie przez młodych mieszkańców Wieniawy kawiarni w korytarzu GOK-u, stanowiące miejsce w którym mogą się spotykać mieszkańcy gminy, spędzając w aktywny sposób swój wolny czas. Warto odnotować, iż z uwagi na brak środków finansowych na przygotowanie kawiarni, młodzież skompletowała i poddała zabiegom renowacyjnym stare meble, które dziś stanowią wyposażenie nowo powstałego lokalu.

We współpracy z młodymi mamami utworzyła „Klub Malucha”, który cieszy się dobrą opinią mieszkańców. Do współpracy zaprosiła Panie z Gminy Wieniawa, które biorą udział w cyklicznych spotkaniach i warsztatach. Pani Joanna mimo młodego wieku jest osobą, która potrafi nawiązać świetny kontakt z dziećmi jak i osobami młodymi, znajdując wiele innowacyjnych, atrakcyjnych pomysłów związanych z kulturą.

Zachęcamy do lektury wywiadu przeprowadzonego z Joanną Zawadzką, w którym rozmawiamy na temat LAMY i inicjatyw w Gminie Wieniawa, który dostępny jest na naszej stronie internetowej pod adresem http://razemdlaradomki.pl/akt-pl-526

Poniżej prezentujemy zdjęcia pokazujące realizowane działania z udziałem LAMY i Pani Joanny Zawadzkiej.

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.