NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12413577


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

15.05.2015 r.

Sportowy Wolanów. Nowe siłownie na powietrzu sfinansowane ze środków LGD

 Siłownia na powietrzu w Strzałkowie

Prezentujemy Państwu kolejny projekt, który otrzymał wsparcie finansowe ze środków Unii Europejskiej w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”. Tym razem Gmina Wolanów w ramach działania „Małe Projekty” Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zrealizowała budowę 4 kompleksów siłowni na powietrzu.

Zlokalizowane one zostały w czterech sołectwach: Mniszek, Strzałków, Kowalanka i Sławno i od miesiąca cieszą się bardzo dużą popularnością. Pozwalają się zrelaksować, odstresować i korzystnie wpłynąć na formę mieszkańców i kondycję fizyczną. Są idealnym rozwiązaniem, zapewniającym uatrakcyjnienie miejsc przeznaczonych do rodzinnego spędzania czasu, łącząc pokolenia. Każdy z punktów wyposażony został w 4 urządzenia sportowe: podciągacze, wioślarza, ławkę z rowerkiem i orbitrek, oraz w ławki. Stanowią też doskonale uzupełnienie przygotowanych ścieżek Nordic Walking. Wartość zamontowanych urządzeń to kwota 30 996,00 zł a kwota dofinansowania unijnego wynosi 80% wartości projektu.

Z siłowni napowietrznych korzystać mogą różne grupy wiekowe: zarówno osoby dorosłe i starsze jak i młodzież i dzieci powyżej 10 roku życia. Jest to rozwiązanie zarówno dla osób wysportowanych, na co dzień korzystających z siłowni tradycyjnych jak i osób, które dotychczas nie wykonywały sportowych zajęć siłowych. Ćwiczenia są intuicyjne, nie wymagają specjalnego przygotowania, a z urządzeń, w zależności od aury, można korzystać przez cały rok. Korzyści jakie dają korzystanie z siłowni napowietrznych to: wzmocnienie kondycji fizycznej i koordynacji ruchowej, rozciągnięcie mięśni i poprawę układu krążenia, odprężenie i dotlenienie organizmu, poprawę ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia. Realizacja projektu miała na celu podniesienie atrakcyjności turystycznej obszaru LGD poprzez wykorzystanie jego walorów turystycznych, przyrodniczych i kulturalnych.

Siłownia na powietrzu w Kowalance Siłownia na powietrzu w Mniszku Siłownia na powietrzu w Sławnie
pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.