NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12413514


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

14.05.2015 r.

Apetyt na Gombrowicza nocą

Tak nazywa się wydarzenie, na które Muzeum Witolda Gombrowicza i Gmina Jedlińsk zapraszają 15 i 16 maja. W tym roku będzie inaczej niż zwykle: z powodu planowanej renowacji siedziby MWG w jedno wydarzenie połączone zostały dwie tradycyjne imprezy – Noc Muzeów i Apetyt na Gombrowicza. Jedno się nie zmieni: jak zwykle we Wsoli dobrej literaturze towarzyszyć będzie dobra muzyka. I oczywiście pojawią się gwiazdy - na plenerowej scenie, ale organizatorzy mają nadzieję, że dzięki dobrej pogodzie również na niebie. Czas nas uczy pogody, śpiewała przed laty Grażyna Łobaszewska. I zaśpiewa ponownie we Wsoli na koniec „Apetytu...”.

To w sobotę, ale już w piątek 15 maja we wsolskim pałacu zabrzmi dobra literatura. Jakub Pawlak, laureat 33. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, zaśpiewa teksty polskich poetów - Wojaczka, Tuwima, Miłosza do własnej muzyki. Młodemu artyście, który gra na akordeonie, trąbce i kazoo towarzyszyć będzie zespół w składzie: Łukasz Robakiewicz - perkusja, instrumenty klawiszowe, Jacek Wenclewski – gitary oraz Andrzej Granat - gitara basowa. Muzyka Pawlaka to połączenie klimatu piosenki literackiej z elementami rocka, folku i jazzu. Początek koncertu w piątek o godzinie 19.

W sobotę rozpoczniemy o godzinie 17 (chociaż kawiarnia „Teatralna” w plenerze czynna będzie już od 16). W sali polskiej MWG zaprezentujemy monodram Mateusza Nowaka „Od przodu i od tyłu”. Scenariusz, którego współautorem jest Stanisław Miedziewski, składa się z fragmentów głośnej niegdyś książki Karola Zbyszewskiego „Niemcewicz od przodu i tyłu”. Ten kontrowersyjny pamflet historyczny, wydany w roku 1939, o ostatnim królu Polski i współczesnych mu Polakach opowiada w sposób zgoła odmienny od kanonicznej wersji historii, którą świętujemy kolejne rocznice Konstytucji 3 Maja i jej autorów. Czy z tekstu Niemcewicza i monodramu Nowaka możemy dowiedzieć się czegoś o nas i naszej polskiej współczesności? Warto się przekonać. Mateusz Nowak za swój monodram otrzymał nagrodę za najlepsze przedstawienie 12. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie oraz nagrodę publiczności na 29. Toruńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora.

Na 18.30 zaplanowany jest plenerowy koncert Grażyny Łobaszewskiej z zespołem AJAGORE w składzie Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary) oraz Michał Szczeblewski (perkusja). Grażyny Łobaszewskiej szerzej przedstawiać nie ma potrzeby, we Wsoli zaśpiewa ona zarówno znane przeboje: „Brzydcy”, „Gdybyś” czy „Czas nas uczy pogody”, jak i swoje najnowsze utwory. Jesteśmy przekonani, że ciepło jej głosu, słusznie porównywanego z głosem Arethy Franklin czy Billie Holiday, okaże się silniejsze od kaprysów pogody i nie będziemy musieli przenosić koncertu do pałacu.

Koncert zakończy się około godziny 20. Przez następne trzy godziny w sali dydaktycznej na pierwszym piętrze będzie można obejrzeć dary Rity Gombrowicz, przekazane Muzeum Witolda Gombrowicza przed kilkoma tygodniami. To kolejne kilkanaście osobistych przedmiotów Witolda Gombrowicza, używanych przez pisarza podczas jego pobytu w Argentynie i po powrocie do Europy. Zapraszamy!!! Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.

Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli – autobus MPK: odjazd z przystanku Chrobrego / Czysta (kier. Michałów). Piątek: godz. 18.15, powrót: 20.30. Sobota: godz. 16.15, 18.00, powrót: 20.30, 23.00.

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.