Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 13353362


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

05.08.2014 r.

Aktualności z Gminnego Centrum Kultury w Wieniawie.

Mimo wakacyjnego okresu Gminne Centrum Kultury w Wieniawie nie odpoczywa i dla swoich mieszkańców przygotowuje szereg ciekawych wydarzeń i zajęć. Oprócz realizowanych wspólnie ze Stowarzyszeniem „Razem dla Radomki” warsztatów w ramach projektu „Zderzenie pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej”, na chętnych czekają zajęcia z Lego Robotyki, a także zajęcia w Letniej Akademii Młodych Animatorów Lama.

VIII Spotkania im. Stanisława Stępniaka

W niedzielę, 20 lipca w Gminnym Centrum Kultury w Wieniawie odbyły się już VIII Spotkania z folklorem im. Stanisława Stępniaka. Celem spotkań jest upamiętnienie twórczości wybitnego muzyka, kompozytora ludowego, długoletniego mieszkańca Gminy Wieniawa Stanisława Stępniaka. Artysta ludowy grał na harmonii, akordeonie, skrzypcach oraz saksofonie altowym. Muzyka była jego pasją i celem życia. Wielokrotnie uczestniczył w krajowych i regionalnych festiwalach, przeglądach muzyki ludowej. W ramach VIII Spotkań obył się konkurs kapel ludowych oraz solistów instrumentalistów w ramach których wyłoniono pierwsze trzy miejsca.

LEGO Robotyka

W lipcu w Gminnym Centrum Kultury w Wieniawie odbył się cykl zajęć edukacyjnych, na których dzieci w wieku od 7 do 10 lat nabyły nowe umiejętności związane z robotyką, automatyką i informatyką. Podczas zajęć uczestnicy budowali i programowali edukacyjne zestawy klocków LEGO We Do, wprawiali w ruch maszyny i ożywiali roboty. Dzięki temu rozwijały kreatywne, logiczne i przestrzenne myślenie oraz zdolności manualne. Zajęcia zostały zorganizowane dzięki współpracy z LaboLo.pl.

Letnia Akademia Młodych Animatorów – LAMA

Letnia Akademia Młodych Animatorów powstała z potrzeby zagospodarowania czasu wakacyjnego młodzieży na wsi w pożyteczny, aktywny sposób. Organizatorem projektu jest Gminne Centrum Kultury w Wieniawie. Celem Akademii jest aktywizacja młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z obszaru gminy do podejmowania mini inicjatywy społeczno-kulturalnych na rzecz rówieśników, a także pozostałych mieszkańców. Zamierzamy stworzyć przestrzeń w której młodzież stanie się swoistymi wizjonerami i innowatorami tego co ma się zadziać w lokalnym otoczeniu. Ponadto, w ramach działania uczestnicy wezmą udział w cyklu zajęć które pozwolą im zrozumieć dlaczego ich aktywność jest ważna dla najbliższego środowiska, jak zarządzać, czy promować swój pomysł na działania oraz ułatwią im ich realizację. Projekt rozpoczął się 22 lipca i potrwa do 8 września.

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.