NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12413445


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

26.09.2016 r.

Dziedzictwo Kulinarne Radomki na Targach Smaki Regionów w Poznaniu. Relacja z drugiego dnia.

Smaki Regionów

Prezentujemy Państwu zdjęcia z niedzieli, czyli drugiego dnia „Smaki Regionów” w Poznaniu, na którym nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Woj. Mazowieckiego przygotowała stoisko wystawiennicze pod nazwą „Mazowsze Pachnące Papryką”, chętnie odwiedzane przez zwiedzających, którzy mogą spróbować wielu przepysznych produktów regionalnych i tradycyjnych.

Na naszym stoisku nie brakuje specjałów z naszego regionu, papryki, przetworów paprykowych , miodów, wędlin, soków od producentów z terenu działania LGD „Razem dla Radomki” o których informowaliśmy we wczorajszej aktualności. Dodatkowo obecni są producenci z Piekarni Ratuszowa z Siedlec, Gospodarstwo Krzysztofa Kowalskiego – wytwarzające olej lniany, firma Nalewki Staropolskie Majewski Karoli i Wspólnicy, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska „Latteo” z Grodziska Mazowieckiego oraz producent ekologicznych i naturalnych przetworów – Eterno.

Niedziela była dniem, gdzie zaprezentował się zespół folklorystyczny „Wieniawa” w towarzystwie kapeli Jana Wochniaka. Wręczone zostały Medale Targów Smaki Regionów, wśród których nagrody i wyróżnienia otrzymali nasi partnerzy ze stoiska: Przetwórnia Owoców i Warzyw „Krokus” za powidła śliwkowe bez dodatku cukru oraz Nalewki Staropolskie Majewski za nalewkę z tarniny. Odwiedził nas również wiceminister rolnictwa, Pan Jacek Bogucki który otrzymał pamiątkowy kosz z przetworami z papryki przygotowane przez Panie ze Stowarzyszenia „Wrzosowisko”.

Przed nami dwa ostatnie dni – poniedziałek i wtorek, dlatego gorąco zachęcamy do odwiedzin stoiska i spróbowania nie tylko „paprykowych specjałów”.

Udział Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” i przygotowanie stoiska wystawienniczego „Mazowsze Pachnące Papryką” współfinansowane jest w ramach zadania publicznego pt. „Rozwój marki produktów tradycyjnych i produktów Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Południowego Mazowsza w tym markowego obszaru Papryki Przytyckiej” realizowanego w ramach działań zleconych przez Zarząd Województwa Mazowieckiego w obszarze „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”.

Wójtowie i burmistrzowie z terenu LGD Razem dla Radomki
pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.