NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12418022


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

07.09.2016 r.

Bierwce zaczarowane folklorem

Jarmark Ludowy w Bierwcach

5 edycja Jarmarku Ludowego w Bierwcach po raz kolejny oczarowała nas, ale również mieszkańców tej miejscowości, występujących muzyków, jak również wielu przyjezdnych gości folklorem - pokazując jak ważne dla społeczności lokalnych jest kultywowanie dziedzictwa i tradycji ludowych. Wydarzenie to zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic przy wsparciu Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”.

Jarmark Ludowy w Bierwcach to impreza która zapoczątkowała 5 lat temu tradycję organizacji na obszarach wiejskich LGD „Razem dla Radomki” cyklu imprez sygnowanych nazwą jarmarku ludowego, pokazując jak ważne jest integracja ale i promocja bogatej tradycji i kultury obszarów wiejskich. Imprezy te organizowane w niewielkich miejscowościach wiejskich, na stałe zakorzeniły się już na mapie wydarzeń południowego Mazowsza. Pozwoliły nam na aktywizację mieszkańców, kół gospodyń wiejskich i organizacji pozarządowych do wspólnego kreowania wydarzeń kulturalnych. Poprzez nasze „folkowe inicjatywy” chcemy przypomnieć o pięknym zwyczaju polskiej wsi, którym były wiejskie zabawy ludowe, na których kapele grały huczne mazurki, oberki podczas których spotykali się wszyscy mieszkańcy wsi.

Wydarzenie które zgromadziło liczną publiczność otworzyła Pani Prezes Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic, która sprawnie poprowadziła całe wydarzenie, podczas którego mogliśmy wysłuchać występów artystyczno-wokalnych dzieci i młodzieży z Bierwiec, zespołu „Biesiada Bierwiecka”, czy też spróbować przepysznych ciast przygotowanych w konkursie „Bierwiecka baba”. Na imprezie nie zabrakło zabawy i tańców – mazurków, oberek, polek, walców czy fokstrotów do dźwięków muzyki zaprezentowanej przez liczne kapele i zespoły ludowe, które przybyły tego dnia na zaproszenie organizatorów Bierwiec. Oprócz utytułowanych kapel ludowych mogliśmy wysłuchać występów zespołów śpiewaczych w tym: „Wrzosowianek” z Wrzosu, Zespołu Lokalnego Stowarzyszenia Kobiet ze Skrzynna, czy zespołu folklorystycznego „Wieniawa”.

Zgromadzoną publiczność do tańca porwały utwory wykonywane przez Rodzinną Kapelę Foktów z Ostrołęki, Kapelę Lipców z Wygnanowa, Antoniego Kwietniewskiego z Piaseczna k.Warszawy, Mieczysława Zamkowskiego oraz Kapelę Krzysztofa Rokicińskiego z Siekluk. Na zakończenie wydarzenia na scenie pojawił się zespół muzyczny SZAŁ – zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy przy najbardziej znanych utworach muzyki rozrywkowej. Tegoroczna edycja pokazała nam, że piękno sztuki ludowej, folkloru jest elementem – dziedziną naszego życia o który musimy dbać, kultywować go i przekazywać najmłodszym pokoleniom.

 Jarmark Ludowy w Bierwcach  Jarmark Ludowy w Bierwcach  Jarmark Ludowy w Bierwcach
 Jarmark Ludowy w Bierwcach  Jarmark Ludowy w Bierwcach  Jarmark Ludowy w Bierwcach
 Jarmark Ludowy w Bierwcach  Jarmark Ludowy w Bierwcach  Jarmark Ludowy w Bierwcach
 Jarmark Ludowy w Bierwcach  Jarmark Ludowy w Bierwcach  Jarmark Ludowy w Bierwcach
 Jarmark Ludowy w Bierwcach  Jarmark Ludowy w Bierwcach  Jarmark Ludowy w Bierwcach
pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.