NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12413538


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Aktualności

02.09.2016 r.

Zapraszamy na jubileuszowy piąty Jarmark Ludowy w Bierwcach. 4 września 2016 r.

4 września Jarmark Ludowy po raz piąty zawita do Bierwiec, niewielkiej miejscowości w gminie Jedlińsk, która co roku wskazuje nam, jak ważne jest kultywowanie tradycji ludowych i ich promocja. Za organizację tego wydarzenia odpowiada nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic. Tegoroczna edycja będzie również służyła prezentacji projektu „Poszukiwacze Kultury” finansowanego ze środków FIO Mazowsze, gdzie ukazała zostanie inicjatywa Rytm Ulicy.

Jarmark ludowy to impreza która ma na celu promocję folkloru i dziedzictwa ludowego obszarów wiejskich. Ideą imprezy jest organizacja wydarzenia w małych miejscowościach położonych na obszarach wiejskich; aktywizacja mieszkańców, kół gospodyń wiejskich i organizacji pozarządowych do wspólnego inicjowania i kreowania wydarzeń kulturalnych. Poprzez kreowanie tego wydarzenia, chcemy przypomnieć już o minionym, ale pięknym zwyczaju polskiej wsi, którym były wiejskie zabawy ludowe, na których kapele ludowe grały mazurki, oberki, integrując mieszkańców wsi.

Na wydarzeniu zaprezentują się zarówno uczestnicy projektu „Poszukiwacze Kultury” który w programie Bierwiecka Biesiada pokażą nie tylko muzykę ludową, ale i tą współczesną, rytmy reggae czy pokaz gry na instrumentach afrykańskich. Nie zabraknie też zespołów śpiewaczych z Wieniawy, Wrzosu i Skrzynna, przedstawicieli muzyki kajackiej – kapel ludowych. Wystąpi Kapela Lipców z Wygnanowa, Krzysztofa Rokicińskiego z Siekluk oraz Antoni Kwietniewski z Piaseczna. O 19.00 na scenie pojawi się zespół muzyczny Alfa – który zaprosi wszystkich do wspólnej zabawy i tańca przy popularnych utworach muzyki rozrywkowej.

Wzorem poprzedniego roku zostaną przeprowadzone konkursy z nagrodami (tańca ludowego, kulinarny „Bierwiecka Baba”. Oprócz strawy duchowej nie zabraknie również tej kulinarnej. Przygotowana zostanie degustacja i poczęstunek potraw tradycyjnych i regionalnych, a podsumowaniem wydarzenia będzie wspólna biesiada przy ognisku. Serdecznie zapraszamy 4 września do Bierwiec. Początek imprezy o godzinie 15.00

pobierzdo góry
mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.