Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

 logotypy finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 15263216


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Zderzenie pokoleń. Nowy projekt LGD który otrzymał dofinansowanie!

Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie "Zderzenie pokoleń - młodzi i seniorzy na rzecz edukacji kulturowej" - realizowanego przez Lokalną Grupę Działania "Razem dla Radomki" na terenie gminy Jedlińsk, Przytyk i Wieniawa. Poniżej zamieszczamy formularze rekrutacyjne dla uczestników projektu:

Dokumenty rekrutacyjne:

Sprawdź co się u nas dzieje

Aktualności z projektuO projekcie:


Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych

"Zderzenie pokoleń - seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej" to tytuł nowego projektu Stowarzyszenia "Razem dla Radomki", który uzyskał wsparcie finansowe w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych lata 2014-2020, prowadzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Dzięki realizacji naszej nowej inicjatywy, chcemy przełamać stereotypy i pokazać że życie na emeryturze, szczególnie osób po 60 roku życia nie musi oznaczać zamykania się w domu. Uważamy że to czas na nowe wyzwania. Dlatego chcemy zainspirować "seniorów" oraz młodzież, dążąc do integracji wewnątrz i międzypokoleniowej - tworząc trzy nieformalne Uniwersytety Kultury na obszarze gminy Jedlińsk, Przytyk i Wieniawa. Dzięki nim umożliwimy udział "seniorom" w życiu społecznym, kulturalnym, rozwinięcie ich pasji, a także poznawania nowych zjawisk i technologii powstających w dzisiejszych czasach. Nasze działania dążyć będą do aktywizacji uczestników, którzy to dzięki zdobytym umiejętnościom podczas warsztatów, sami zaczną kierować przebiegiem projektu, dzięki temu tworząc odpowiednią przestrzeń kultury i edukacji na obszarze małych miejscowości na terenach wiejskich.

Chcemy do udziału w projekcie zaprosić różne grupy społeczne i wiekowe - dążąc do integracji wewnątrz i międzypokoleniowej. Różnorodność i innowacyjność działań przyczyni się do poprawy sprawności fizycznej osób starszych, pobudzenia i zwiększenia ich aktywności do uczestnictwa w życiu społecznym oraz poprawy jakości ich życia. W projekcie podjęte zostaną inicjatywy kulturalne - umożliwiające konfrontacje spojrzeń, wymianę doświadczeń i umiejętności osób w różnym wieku, a także działania wokół nowych technologii. Osoby młode staną się przewodnikami starszych po świecie techniki. Osoby starsze uczyć będą młodszych kultury, tradycji i dziedzictwa obszarów wiejskich, która dziś staje się elementem zapomnianym.

Dla projektu zostaną przeprowadzone warsztaty z zakresu: zakresu komunikacji społecznej i edukacji artystyczno - kulturalnej; Komputer i Internet nie tylko dla seniorów; warsztaty z zakresu dziennikarstwa telewizyjnego i fotografii - Jedna ulica, tysiąc wspomnień; SeniorFit - Fitnes dla Seniora, Nordic Walking dla seniorów, Warsztaty kulinarne, Warsztaty muzyczne: Rytm Ulicy; warsztaty gry na instrumentach perkusyjnych; warsztaty gry na instrumentach ludowych; warsztaty tańca współczesnego i tradycyjnego. Uczestnicy na podsumowanie wydarzenia w każdym z ośrodków zorganizują wydarzenie kulturalne - projekt muzyczny - pokazujący zderzenie kontrastów, a jednocześnie integrację międzypokoleniową, happeningi a także będą brały udział w wyjazdach do instytucji kultury (teatry, kina). To w skrócie - co chcemy zaproponować poprzez realizacje projektu.

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

dziedzictwo i rozwój patrnerzy lgd
ksow patrnerzy lgd
puszcza kozienicka partnerzy lgd
lgd ziemi siedleckiej
MAS Jablunkovsko
partnerzy lgd razem dla radomki
moves partnerzy lgd razem dla radomki
sao radomka
zwiazek gmin radomka