Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Czcionka:A- A A+
pl
en  
 
german  
 

ankieta
centrum akrtywnosci lokalnej
Ankieta on-going
wydawnictwa

radomka Liczba odwiedzin: 12703358


Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
"Razem dla Radomki"

tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Newsletter:

Zderzenie pokoleń. Nowy projekt LGD który otrzymał dofinansowanie!

Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie "Zderzenie pokoleń - młodzi i seniorzy na rzecz edukacji kulturowej" - realizowanego przez Lokalną Grupę Działania "Razem dla Radomki" na terenie gminy Jedlińsk, Przytyk i Wieniawa. Poniżej zamieszczamy formularze rekrutacyjne dla uczestników projektu:

Dokumenty rekrutacyjne:

Sprawdź co się u nas dzieje

Aktualności z projektuO projekcie:


Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych

"Zderzenie pokoleń - seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej" to tytuł nowego projektu Stowarzyszenia "Razem dla Radomki", który uzyskał wsparcie finansowe w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych lata 2014-2020, prowadzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Dzięki realizacji naszej nowej inicjatywy, chcemy przełamać stereotypy i pokazać że życie na emeryturze, szczególnie osób po 60 roku życia nie musi oznaczać zamykania się w domu. Uważamy że to czas na nowe wyzwania. Dlatego chcemy zainspirować "seniorów" oraz młodzież, dążąc do integracji wewnątrz i międzypokoleniowej - tworząc trzy nieformalne Uniwersytety Kultury na obszarze gminy Jedlińsk, Przytyk i Wieniawa. Dzięki nim umożliwimy udział "seniorom" w życiu społecznym, kulturalnym, rozwinięcie ich pasji, a także poznawania nowych zjawisk i technologii powstających w dzisiejszych czasach. Nasze działania dążyć będą do aktywizacji uczestników, którzy to dzięki zdobytym umiejętnościom podczas warsztatów, sami zaczną kierować przebiegiem projektu, dzięki temu tworząc odpowiednią przestrzeń kultury i edukacji na obszarze małych miejscowości na terenach wiejskich.

Chcemy do udziału w projekcie zaprosić różne grupy społeczne i wiekowe - dążąc do integracji wewnątrz i międzypokoleniowej. Różnorodność i innowacyjność działań przyczyni się do poprawy sprawności fizycznej osób starszych, pobudzenia i zwiększenia ich aktywności do uczestnictwa w życiu społecznym oraz poprawy jakości ich życia. W projekcie podjęte zostaną inicjatywy kulturalne - umożliwiające konfrontacje spojrzeń, wymianę doświadczeń i umiejętności osób w różnym wieku, a także działania wokół nowych technologii. Osoby młode staną się przewodnikami starszych po świecie techniki. Osoby starsze uczyć będą młodszych kultury, tradycji i dziedzictwa obszarów wiejskich, która dziś staje się elementem zapomnianym.

Dla projektu zostaną przeprowadzone warsztaty z zakresu: zakresu komunikacji społecznej i edukacji artystyczno - kulturalnej; Komputer i Internet nie tylko dla seniorów; warsztaty z zakresu dziennikarstwa telewizyjnego i fotografii - Jedna ulica, tysiąc wspomnień; SeniorFit - Fitnes dla Seniora, Nordic Walking dla seniorów, Warsztaty kulinarne, Warsztaty muzyczne: Rytm Ulicy; warsztaty gry na instrumentach perkusyjnych; warsztaty gry na instrumentach ludowych; warsztaty tańca współczesnego i tradycyjnego. Uczestnicy na podsumowanie wydarzenia w każdym z ośrodków zorganizują wydarzenie kulturalne - projekt muzyczny - pokazujący zderzenie kontrastów, a jednocześnie integrację międzypokoleniową, happeningi a także będą brały udział w wyjazdach do instytucji kultury (teatry, kina). To w skrócie - co chcemy zaproponować poprzez realizacje projektu.

mapa aktyawnych organizacji pozarzšdowych
sieć
szlak stefana szyllera


więcej: Partnerskie Mazowsze LGDenrd
ksow

więcej: polecane strony


LEADER

NASZE GMINY:

gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

Partnerzy / Partners LGD

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.