finansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju „Razem dla Radomki” na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

logo razem dla radomki
atrakcje regionuAtrakcje regionu
ATRAKCJE REGIONUMorze Domaniowskie
Muzeum im. W. Gombrowicza
więcej >
nasze inicjatywyNasze inicjatywy
NASZE INICJATYWYJarmark Ludowy w Bieniędzicach
Dni Kolbergowskie
więcej >
PROJEKTY LGDProjekty LGD
PROJEKTY LGDPMMT
Zderzenie pokoleń
więcej >
PROJEKTY LGDProdukty Tradycyjne
PRODUKTY TRADYCYJNEPapryka Przytycka
Salceson Wizytowy
więcej >
ankieta
centrum aktywności lokalnej
nasze wydawnictwa

Stowarzyszenie
Lokalna Grupa Działania
„Razem dla Radomki”
tel/fax: (48) 38 58 996
tel. kom.: +48 572 361 068 zarzad@razemdlaradomki.pl

Zapisz się do newslettera

Twórcy ludowi

 

Wrzosowisko

Twórcy Ludowi ze Stowarzyszenia „Wrzosowisko”

Stowarzyszenie WRZOSOWISKO istnieje od lutego 2010r. Pomysł powołania stowarzyszenia zrodził się na bazie działań prowadzonych przez Klub Aktywnych Rodzin, powołany przez Panią Jolantę Kowalik, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosie w ramach projektu Integracji społecznej.

Celem KAR-u było propagowanie kulturalnego i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu, podejmowanie wspólnych działań na rzecz środowiska lokalnego, poprawa stosunków sąsiedzkich, zachęcanie do wspólnego działania. Zaangażowane w tę działalność Panie lepiej się poznały, dzieliły się swoimi pasjami, zainteresowaniami, umiejętnościami. Odkryły przed światem swoje talenty. Niektóre, jak np. Pani Anna Drabik, Iwona Zdziech czy Dorota Radomska ? przyjaciółka Stowarzyszenia, nie tylko dzieliły się swoimi pasjami ale również zdobywały nowe umiejętności. Te działania sprawiają im satysfakcję dzielenia się swoimi dziełami. Spod ich rąk wychodzą szydełkowe dzieła sztuki, a Pani Ania dodatkowo maluje na szkle, jak również ?bawi się? haftem Rychelieu. Najbardziej zaangażowane utworzyły Stowarzyszenie WRZOSOWISKO, które integruje środowisko lokalne, upowszechnia kulturę, sztukę i tradycję. Stowarzyszenie wspomaga również działalność dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosie. Staramy się także upowszechniać ochronę praw kobiet oraz działamy na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn. Pomagamy ludziom, by skutecznie pomagali sobie nawzajem.

wrzosowisko wrzosowisko

Członkowie Stowarzyszenia organizują różne spotkania, których istotą jest danie możliwości spędzenia wolnego czasu pożytecznie, kulturalnie, danie możliwości otwarcia się na innych ludzi, aby tworzyć i wzmacniać więzi międzyludzkie, oderwania się choć na chwile od problemów dnia codziennego.

W ludziach tkwi ogromny potencjał, który można pomnożyć i rozwinąć. Chcemy tak inspirować ludzi, aby wzajemnie pomnażali w sobie dobro.

Partnerskie Mazowieckie LGD

Ważne linki:

program leader
rural

więcej: polecane strony

Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki Facebook
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki YouTube
NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć
Skip to content